Tarptautinė Kauno policijos ir prokuratūros operacija: išardytas narkotikų tinklas nuo Graikijos iki Lietuvos

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais, atlikdami tyrimą dėl elektroninėje erdvėje platinamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, išaiškino asmenis, kurie internetinėse platformose galimai vykdė narkotinių medžiagų gamybos mokymo ir kvaišalų platinimo veiklas. Tarp pirkėjų galimai buvo ir nepilnamečių. Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnai nustatė, kad narkotinės medžiagos mūsų šalį galimai pasiekdavo iš Graikijos.

Sukti, tačiau išnarplioti keliai internetinėse erdvėse

Tarptautinio tyrimo metu nustatyta, kad narkotinių medžiagų pardavėjai Lietuvoje įgyja narkotines medžiagas per internetinių platformų kanalus ir slaptas interneto prekyvietes, aprūpinančias kvaišalais kelias Europos šalis. Tiriant platintojų veiklą, šių metų gegužės – rugsėjo mėnesiais buvo pradėti 8 ikiteisminiai tyrimai, nustatyta ir sulaikyta 15 asmenų, kurie Lietuvoje galimai vertėsi narkotinių medžiagų platinimu. Sulaikyti asmenys narkotines medžiagas galimai įsigydavo dideliais kiekiais iš tų pačių šaltinių, atsiskaitant kriptovaliutomis, o vėliau šias medžiagas galėjo platinti minėtų kanalų pagalba – paliekant narkotines medžiagas sutartoje vietoje. Tarp sulaikytųjų yra ir nepilnametis, kuris narkotinių medžiagų platinimu galimai vertėsi ugdymo įstaigose.

Kratų metu rastas kiekis nebevirto tūkstantinėmis dozėmis

Atlikus daugiau nei 20 kratų, rasta sintetinių narkotinių medžiagų bei kanapių auginimo vieta. Iš kai kurių pareigūnų rastų sintetinių narkotinių ir psichotropinių medžiagų, jas skiedžiant, yra gaminami garinimui skirti „Smile“ psichotropiniai skysčiai. Įtariama, kad iš kratų metu rastų narkotinių medžiagų buvo galima pagaminti apie dešimt tūkstančių dozių. Taip pat buvo rasta apie 20 000 eurų ir kriptovaliutos.

Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai dėl kontrabandos, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu bei narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimo nepilnamečiams atlieka ikiteisminį tyrimą pagal  Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199 str. 3 d., 260 str. 1 d., 2 d., 3 d., 260-1 str. 2 d., 4 d., 5 d. Už tai gresia laisvės atėmimas iki 15 metų. Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Už tai gresia ir laisvės atėmimas iki gyvos galvos

Tyrimo metu taip pat buvo nustatyti narkotinių medžiagų Lietuvos prekeiviams tiekimo būdai iš Graikijos bei slaptų kanalų, kuriais buvo vykdoma prekyba, dalyviai. Bendradarbiaujant su Europolu ir Graikijos teisėsauga, dalinantis svarbia informacija, Graikijoje buvo nustatyta narkotinių medžiagų gamybos laboratorija ir su tuo susijusi grupuotė. Rugsėjo viduryje, realizuojant Lietuvoje inicijuotą operaciją, Graikijoje buvo sulaikyti dar 5 asmenys, rasta narkotinių medžiagų gaminimo laboratorija, išimta daugiau nei 50 kilogramų sintetinių narkotikų, grynųjų pinigų, kriptovaliutos, ginklų, 5 prabangūs automobiliai. Operacijos metu buvo uždaryta slapta interneto prekyvietė ir pagrindiniai kanalai, kurie  skirti Lietuvos prekybos narkotikų rinkai. Graikijoje sulaikytiems asmenis gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Nepilnamečiams – padidintas pareigūnų dėmesys

Pareigūnai atkreipia dėmesį, jog pastaruoju metu stebimas narkotinių medžiagų ir elektroninių cigarečių bei jų papildų vartojimo paplitimas tarp nepilnamečių asmenų. Siekiant užkardyti narkotinių medžiagų platinimą nepilnamečiams Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje, organizuota ilgalaikė prevencinė priemonė „Narkotinės ir psichotropinės medžiagos tarp nepilnamečių“. Vykdant šią priemonę įsitraukė įvairūs Kauno apskrities policijos padaliniai – kriminalinės policijos padaliniai, teritoriniai policijos komisariatai, bendruomenės pareigūnai.

Tokios ir panašios prevencinės priemonės, skirtos užtikrinti viešąją tvarką, užkardyti nusikalstamas veikas, susijusias su narkotinių medžiagų vartojimu ir platinimu, nustatyti ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn asmenis, vartojančius ir platinančius narkotines medžiagas. Jų metu patruliuojama mokymo įstaigų teritorijose, jų prieigose bei kitose nepilnamečių susibūrimo vietose. Taip pat vedamos prevencinės priemonės – susitikimai su švietimo įstaigų administracija, savivaldos pareigūnais, bendruomenėmis, švietėjiškos priemonės – prevenciniai, asmeniniai pokalbiai su probleminiais nepilnamečiais, jų tėvais ar globėjais.

Lietuvos policijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05)

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05) Pamario bibliotekininkų bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Žiemiškai baltą gruodžio 5-osios rytą Amžinybėn iškeliavo buvusi ilgametė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Gerdrūta Leškytė. Daugelis šilutiškių ją prisimena kaip Giedrę iš bibliotekos. Gerdrūta Leškytė gimė 1942 kovo 4 d. Upynoje, Šilalės rajone. 1959 m. baigė Upynos vidurinę mokyklą. Taip pačiais metais pradėjo dirbti Lietuvos TSR valstybinėje respublikinėje bibliotekoje (dabar – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka). 1965–1968 m. dirbo Šilalės rajono Upynos vidurinės

Atsakė, kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti ir eurą, ir kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ir nuo jų parametrų, ir nuo naudojimo laiko. „Elektrinės girliandos turi labai daug parametrų, kurie gali lemti tokių papuošimų elektros sunaudojimą: girliandos ilgis, lempučių kiekis joje, lempučių tipas ir galingumas. Labiausiai elektros sunaudojimas priklauso nuo girliandos lempučių kiekio, tipo ir galingumo, tad į tai

Popietė „Advento vainikas kitaip“

​Švėkšnoje veikiantis „Diemedžio“ ugdymo centras interneto svetainėje pasidalijo šia gera žinia. ​Adventas – laukimo ir susikaupimo, gerų darbų metas. Norisi draugauti, būti geresniais kitiems, dažniau nusišypsoti. Advento simbolis – vainikas, kuris reiškia šviesos troškimą. Gruodžio 2 dieną, ,,Diemedžio” ugdymo centre vyko edukacinė popietė „Advento vainikas kitaip“, kurią organizavo auklėtoja Vilma Uselienė. Popietė prasidėjo B. Fererro istorija apie 4 advento vainiko žvakes, kurios simbolizuoja taiką, tikėjimą, meilę ir viltį. Ši istorija privertė susimąstyti apie tai, kaip svarbu išsaugoti viltį, nes kol

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje – „Laiškas Gediminui“

Šių metų spalio-lapkričio mėnesiais Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje buvo įgyvendinamas mokyklinis projektas „Laiškas Gediminui“. 2023-ieji metai yra paskelbti Gedimino laiškų metais, todėl vienas iš projekto tikslų ir buvo paminėti šį istorinį įvykį. Mokiniai, dalyvaudami šiame svarbiame projekte, pagilino savo istorines žinias apie Lietuvos kunigaikštį Gediminą, suprato jo rašytų laiškų svarbą, sužinojo, kas padėjo kunigaikščiui jo sumanymą išpildyti ir su kokiais instrumentais buvo rašomi laiškai. Pirmoje projekto dalyje mokiniai buvo supažindinti su daugybe knygų, esančių bibliotekoje, apie garsųjį Gediminą. Antroje

Taip pat skaitykite