Tarp geriausių 2018 metų startuolių – šilutiškiai

Šiemet jau šeštą kartą vyko verslo portalo „BZN start“ organizuojami geriausių startuolių rinkimai „Startup Awards’18“, kuriuose varžėsi 107 startuoliai. Tradiciškai komisijos nariai, „BZN start“ skaitytojai ir pati startuolių bendruomenė rinko aštuonių kategorijų pažangiausius startuolius.

Metų startuoliu tapo sveiką ėdalą šunims siūlantis startuolis „Rocketo“ ir jo įkūrėjas Arūnas Matačius, kilęs iš Šilutės. Gedmanto Kropio nuotr.

Startuolių bendruomenė galėjo balsuoti už geriausius startuolius – tai sudarė 50 proc. galutinių rezultatų. Kitą dalį lėmė komisijos balai. Komisiją sudarė daug pasiekę startuolių įkūrėjai ir verslininkai. Taigi, Metų finansuoto startuolio vardą pelnė išmaniąją vertimo sistemą plėtojantis startuolis „Interactio“ ir jo įkūrėjai Simona Andrijauskaitė iš Šilutės bei klaipėdiškiai Henrikas Urbonas ir Domas Labokas. Metų startuoliu tapo sveiką ėdalą šunims siūlantis startuolis „Rocketo“ ir jo įkūrėjas Arūnas Matačius, taup pat kilęs iš Šilutės.
Džiaugiasi išmoktomis pamokomis
Kalbinti laimėtojai džiaugėsi šiuo įvertinimu ir vieningai tikino, kad tai yra akivaizdus jų įdirbio bei komandinės sėkmės pripažinimas.
Sėkmės sulaukusio „Rocketo“ startuolio įkūrėjas Arūnas Matačius su šypsena prisimena paties startuolio kūrimą ir tolesnę veiklą: „Naujo projekto kūrimas man visada primena pirmąsias paskaitas studijuojant aukštąją matematiką: pradžioje kosmosas, o paskui begalybė“.
Pastebėtos tendencijos
Renginio iniciatorė džiaugiasi nenuslūgstančiu startuolių aktyvumu ir įžvelgia tam tikrų tendencijų. „Šiemet pretendentų buvo net 107. Tendencijos panašios kaip prieš metus ir demografiniai kriterijai smarkiai nesikeitė. Pastebima, kad startuolius kuria vis brandesnio amžiaus žmonės, kurie turi įgiję patirties, supranta rinkos poreikius ir gali kurti savo nuosavus verslus, užuot dirbę net ir gerose didelėse įmonėse. Tendencija ryški, kad žmonės, dirbantys geros bendrovėse, paraleliai kuria savo verslus. Tokių tik daugės. Didžiausią grupę sudaro tie, kurie patenka į kategoriją 35+. Jie sudaro net 43 proc. visų įkūrėjų, o 42 proc. amžius 26–34 metų. Likusieji jaunesni“, – sako „BZN start“ įkūrėja Živilė Baubonienė.
Anot jos, šiemet atsirado startuolių daug įvairesnėse srityse, pavyzdžiui, žiniasklaida, sveiko šunų ėdalo gamyba ar dresavimo platforma, edukacijos, bilietų platinimo platforma ar salonų, klinikų rezervacijos sistema.
Idėjos auga
Komisijos narys, „Deeper“ valdybos pirmininkas Aurelijus Liubinas pasidžiaugė, kad šiais metais idėjos tik stiprėja: „Šiemet matau daugybę labai įvairių sričių startuolių, kurie puikiai išnaudoja technologines galimybes ir turi įdomių idėjų. Džiugu, kad nemaža dalis jų jau pradėjo arba planuoja plėtrą užsienio rinkose. Noriu palinkėti ryžto bei drąsos siekti ambicingų tikslų ir nesuklupti pusiaukelėje. Tikiu, kad dauguma startuolių turi potencialą išplaukti į plačiuosius vandenis ir garsinti Lietuvos vardą visame pasaulyje.“
Panašias mintis išsako ir „Metų finansuoto startuolio“ vardą pelniusios komandos „Interactio“ įkūrėja Simona Andrijauskaitė, pasidžiaugdama, kad sunkus komandos darbas neliko nepastebėtas: „Labai džiaugiamės „BZN start“ apdovanojimu – mums buvo tikrai produktyvūs metai. Šiemet su komanda vertimo įrangą pakeitėme mobiliąja sistema daugiau nei 2,5 tūkst. renginių 32 šalyse! Tarp jų „Amazon“, „Google“, „TEDx“, „Bayer“ renginiai. Džiaugiamės, kad su Lietuvoje gimusiomis technologijomis galime statyti tiltus į beribes žinias visam pasauliui bei šitaip (tikimės!) įkvėpti ir kitus lietuviškų verslų kūrėjus.“
Apdovanojimų iniciatorė siunčia ir stiprų linkėjimą visai startuolių bendruomenei ar galvojantiesiems apie naują nuosavą veiklą: „Aš ir linkiu, jei turite stiprią idėją, ieškokite bendrakūrėjų, kurie prisijungtų, kurie tikėtų jumis. Jei pritrauksite juos, laimėsite visi. O tai tik įrodymas, kad jūsų sumanymas patrauklus ir geba pritraukti žmones. Gera komanda yra viskas! Kaip ir sporte. Vienam žaisti sunku, tai galiu drąsiai pasakyti. Vienas žaidime dažnai pamiršti kritinį mąstymą, nėra diskusijų ir audrų, kurios kelia į paviršių geras idėjas ir teisingus sprendimus.“

Organizatorių inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite