Tarmių lobynai

Varžytuvės „Tarmių lobynai“ – etnokultūros projekto „Mūsų lobynai“ dalis. Varžytuvių tikslas – puoselėti tarmes, skatinti domėtis etnine kultūra, atlikti šviečiamąją funkciją supažindinant su Lietuva, jos istorija, skatinti mokinius didžiuotis gimtąja šalimi, jos išskirtinumu.

Respublikinėse varžytuvėse „Tarmių lobynai“ dalyvavo Stoniškių pagrindinės mokyklos 9 klasės mokinės Eglė Eglinskaitė ir Vitalija Kuktorova.

Varžytuvės vyko dviem etapais: pirmiausia – etnografiniuose regionuose; vėliau Vilniuje – respublikinės varžytuvės. Visi dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes: 1-4, 5-8 ir 9-12 klasių. Mokiniai galėjo pasirinkti skaityti eiles, pasakoti, dainuoti, vaidinti.
Pirmajame etape Šilalėje varžėsi Žemaitijos-Mažosios Lietuvos regiono atstovai, tarp jų ir Stoniškių pagrindinės mokyklos mokiniai. 3 klasės mokiniai Erika Reikertaitė, Kristina Rupšytė ir Gediminas Rupšys, šišioniškių tarme paporinę „Krok pėvs stebukla“, savo grupėje iškovojo antrą vietą. Padėkos įteiktos 5-8 kl. grupės dalyviams Augustui Reikertui, Indrei Vismantaitei, Gabijai Tičkutei ir Robertai Zubrickaitei, kurie padainavo dainą „Eičiau į girią“.
9-12 kl. grupėje rungėsi 9 kl. mokinės Eglė Eglinskaitė ir Vitalija Kuktorova. Merginų pasakojimas „Laums verpėjs“ pranoko komisijos lūkesčius. Jos laimėjo pirmąją vietą ir gavo kelialapį į respublikinį turą.
Visų grupių moksleivius ruošė mokytojos Vida Gečienė ir Daiva Budvytienė.
Birželio 2 d. Pagėgių savivaldybės administracija apdovanojo šauniausius moksleivius, o Eglei Eglinskaitei ir Vitalijai Kuktorovai įteiktos 100 litų premijos.

Daiva Budvytienė
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Hits: 40

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite