Tarmių lobynai

Varžytuvės „Tarmių lobynai“ – etnokultūros projekto „Mūsų lobynai“ dalis. Varžytuvių tikslas – puoselėti tarmes, skatinti domėtis etnine kultūra, atlikti šviečiamąją funkciją supažindinant su Lietuva, jos istorija, skatinti mokinius didžiuotis gimtąja šalimi, jos išskirtinumu.

Respublikinėse varžytuvėse „Tarmių lobynai“ dalyvavo Stoniškių pagrindinės mokyklos 9 klasės mokinės Eglė Eglinskaitė ir Vitalija Kuktorova.

Varžytuvės vyko dviem etapais: pirmiausia – etnografiniuose regionuose; vėliau Vilniuje – respublikinės varžytuvės. Visi dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes: 1-4, 5-8 ir 9-12 klasių. Mokiniai galėjo pasirinkti skaityti eiles, pasakoti, dainuoti, vaidinti.
Pirmajame etape Šilalėje varžėsi Žemaitijos-Mažosios Lietuvos regiono atstovai, tarp jų ir Stoniškių pagrindinės mokyklos mokiniai. 3 klasės mokiniai Erika Reikertaitė, Kristina Rupšytė ir Gediminas Rupšys, šišioniškių tarme paporinę „Krok pėvs stebukla“, savo grupėje iškovojo antrą vietą. Padėkos įteiktos 5-8 kl. grupės dalyviams Augustui Reikertui, Indrei Vismantaitei, Gabijai Tičkutei ir Robertai Zubrickaitei, kurie padainavo dainą „Eičiau į girią“.
9-12 kl. grupėje rungėsi 9 kl. mokinės Eglė Eglinskaitė ir Vitalija Kuktorova. Merginų pasakojimas „Laums verpėjs“ pranoko komisijos lūkesčius. Jos laimėjo pirmąją vietą ir gavo kelialapį į respublikinį turą.
Visų grupių moksleivius ruošė mokytojos Vida Gečienė ir Daiva Budvytienė.
Birželio 2 d. Pagėgių savivaldybės administracija apdovanojo šauniausius moksleivius, o Eglei Eglinskaitei ir Vitalijai Kuktorovai įteiktos 100 litų premijos.

Daiva Budvytienė
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite