Tarmių lobynai

Varžytuvės „Tarmių lobynai“ – etnokultūros projekto „Mūsų lobynai“ dalis. Varžytuvių tikslas – puoselėti tarmes, skatinti domėtis etnine kultūra, atlikti šviečiamąją funkciją supažindinant su Lietuva, jos istorija, skatinti mokinius didžiuotis gimtąja šalimi, jos išskirtinumu.

Respublikinėse varžytuvėse „Tarmių lobynai“ dalyvavo Stoniškių pagrindinės mokyklos 9 klasės mokinės Eglė Eglinskaitė ir Vitalija Kuktorova.

Varžytuvės vyko dviem etapais: pirmiausia – etnografiniuose regionuose; vėliau Vilniuje – respublikinės varžytuvės. Visi dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes: 1-4, 5-8 ir 9-12 klasių. Mokiniai galėjo pasirinkti skaityti eiles, pasakoti, dainuoti, vaidinti.
Pirmajame etape Šilalėje varžėsi Žemaitijos-Mažosios Lietuvos regiono atstovai, tarp jų ir Stoniškių pagrindinės mokyklos mokiniai. 3 klasės mokiniai Erika Reikertaitė, Kristina Rupšytė ir Gediminas Rupšys, šišioniškių tarme paporinę „Krok pėvs stebukla“, savo grupėje iškovojo antrą vietą. Padėkos įteiktos 5-8 kl. grupės dalyviams Augustui Reikertui, Indrei Vismantaitei, Gabijai Tičkutei ir Robertai Zubrickaitei, kurie padainavo dainą „Eičiau į girią“.
9-12 kl. grupėje rungėsi 9 kl. mokinės Eglė Eglinskaitė ir Vitalija Kuktorova. Merginų pasakojimas „Laums verpėjs“ pranoko komisijos lūkesčius. Jos laimėjo pirmąją vietą ir gavo kelialapį į respublikinį turą.
Visų grupių moksleivius ruošė mokytojos Vida Gečienė ir Daiva Budvytienė.
Birželio 2 d. Pagėgių savivaldybės administracija apdovanojo šauniausius moksleivius, o Eglei Eglinskaitei ir Vitalijai Kuktorovai įteiktos 100 litų premijos.

Daiva Budvytienė
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite