Tarmių lobynai

Varžytuvės „Tarmių lobynai“ – etnokultūros projekto „Mūsų lobynai“ dalis. Varžytuvių tikslas – puoselėti tarmes, skatinti domėtis etnine kultūra, atlikti šviečiamąją funkciją supažindinant su Lietuva, jos istorija, skatinti mokinius didžiuotis gimtąja šalimi, jos išskirtinumu.

Respublikinėse varžytuvėse „Tarmių lobynai“ dalyvavo Stoniškių pagrindinės mokyklos 9 klasės mokinės Eglė Eglinskaitė ir Vitalija Kuktorova.

Varžytuvės vyko dviem etapais: pirmiausia – etnografiniuose regionuose; vėliau Vilniuje – respublikinės varžytuvės. Visi dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes: 1-4, 5-8 ir 9-12 klasių. Mokiniai galėjo pasirinkti skaityti eiles, pasakoti, dainuoti, vaidinti.
Pirmajame etape Šilalėje varžėsi Žemaitijos-Mažosios Lietuvos regiono atstovai, tarp jų ir Stoniškių pagrindinės mokyklos mokiniai. 3 klasės mokiniai Erika Reikertaitė, Kristina Rupšytė ir Gediminas Rupšys, šišioniškių tarme paporinę „Krok pėvs stebukla“, savo grupėje iškovojo antrą vietą. Padėkos įteiktos 5-8 kl. grupės dalyviams Augustui Reikertui, Indrei Vismantaitei, Gabijai Tičkutei ir Robertai Zubrickaitei, kurie padainavo dainą „Eičiau į girią“.
9-12 kl. grupėje rungėsi 9 kl. mokinės Eglė Eglinskaitė ir Vitalija Kuktorova. Merginų pasakojimas „Laums verpėjs“ pranoko komisijos lūkesčius. Jos laimėjo pirmąją vietą ir gavo kelialapį į respublikinį turą.
Visų grupių moksleivius ruošė mokytojos Vida Gečienė ir Daiva Budvytienė.
Birželio 2 d. Pagėgių savivaldybės administracija apdovanojo šauniausius moksleivius, o Eglei Eglinskaitei ir Vitalijai Kuktorovai įteiktos 100 litų premijos.

Daiva Budvytienė
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Augintinių ženklinimo ABC: kam, kaip ir kodėl to reikia?

Bela, Luna, Simba, Pūkis, Pupa, Maja, Rikis, Tobis, Murkis, Puma, Nika, Arčis, Gučis – populiariausi kačių ir šunų, registruotų Gyvūnų augintinių registre, vardai. Jūsų augintinio vardas taip pat gali būti populiariausiųjų sąraše, jei paženklinsite ir registruosite jį Gyvūnų augintinių registre. Primename, kaip tai padaryti ir kodėl svarbu paženklinti savo augintinius. Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra. Ją atlieka veterinaras arba ženklintojas, registruojantis kates, šunis ir šeškus ir turintis mokymo baigimo pažymėjimą bei teisę prisijungti prie

Vasario mėnesį policija tikrins

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie vasario mėnesio policijos prevencines priemones. Vasario 1-2 d. bus tikrinamas privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas, vasario 5-7 d. – transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų , vasario 9-11 d. ir vasario 27-28 d. – vairuotojų nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles. Vasario 13-19 d. bus sustiprinta krovininių automobilių ir autobusų

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Taip pat skaitykite