Tarmių lobynai

Varžytuvės „Tarmių lobynai“ – etnokultūros projekto „Mūsų lobynai“ dalis. Varžytuvių tikslas – puoselėti tarmes, skatinti domėtis etnine kultūra, atlikti šviečiamąją funkciją supažindinant su Lietuva, jos istorija, skatinti mokinius didžiuotis gimtąja šalimi, jos išskirtinumu.

Respublikinėse varžytuvėse „Tarmių lobynai“ dalyvavo Stoniškių pagrindinės mokyklos 9 klasės mokinės Eglė Eglinskaitė ir Vitalija Kuktorova.

Varžytuvės vyko dviem etapais: pirmiausia – etnografiniuose regionuose; vėliau Vilniuje – respublikinės varžytuvės. Visi dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes: 1-4, 5-8 ir 9-12 klasių. Mokiniai galėjo pasirinkti skaityti eiles, pasakoti, dainuoti, vaidinti.
Pirmajame etape Šilalėje varžėsi Žemaitijos-Mažosios Lietuvos regiono atstovai, tarp jų ir Stoniškių pagrindinės mokyklos mokiniai. 3 klasės mokiniai Erika Reikertaitė, Kristina Rupšytė ir Gediminas Rupšys, šišioniškių tarme paporinę „Krok pėvs stebukla“, savo grupėje iškovojo antrą vietą. Padėkos įteiktos 5-8 kl. grupės dalyviams Augustui Reikertui, Indrei Vismantaitei, Gabijai Tičkutei ir Robertai Zubrickaitei, kurie padainavo dainą „Eičiau į girią“.
9-12 kl. grupėje rungėsi 9 kl. mokinės Eglė Eglinskaitė ir Vitalija Kuktorova. Merginų pasakojimas „Laums verpėjs“ pranoko komisijos lūkesčius. Jos laimėjo pirmąją vietą ir gavo kelialapį į respublikinį turą.
Visų grupių moksleivius ruošė mokytojos Vida Gečienė ir Daiva Budvytienė.
Birželio 2 d. Pagėgių savivaldybės administracija apdovanojo šauniausius moksleivius, o Eglei Eglinskaitei ir Vitalijai Kuktorovai įteiktos 100 litų premijos.

Daiva Budvytienė
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kryžius primins KGB nukankintas aukas

Vakar (spalio 24 d.) Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Po pamaldų šventoriuje buvo pašventintas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas šios bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti.  Aukštąjį kryžių sumeistravo Plungės krašto kryždirbys Antanas Vaškys, gyvenantis Plokščių kaime. Tinklaraščiui bernardinai.lt jis pasakęs: „Aš darau taip, kaip mūsų patriarchas Svirskis įvedė madą, kai kryžius, koplytstulpis ir skulptūra drožiami iš to paties medžio gabalo. Dauguma meistrų jau dirbame tokiu principu. Nes ir darbai dabar

Šiandien – Lietuvos Konstitucijos diena

Konstitucijos

Šiandien, spalio 25-ąją minime 29-ąsias Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos metines, jau penkioliktą kartą surengtas Konstitucijos egzaminas.  Nugalėtojų laukia specialus Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas, taip pat jie bus apdovanoti Teisingumo ministerijos prizais. Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas septintas Lietuvos pilietis. Dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija (lot. constitutio „nustatymas“) buvo priimta 1992 m. spalio 25 d. referendume.  Tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos

Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje… Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją. Primename,

Mokinių rudens atostogos pailgės dviem dienomis

rudens atostogos

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t. y. septynioms dienoms. Mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10 d. Anksčiau grįžimas buvo numatytas lapkričio 8 d. Matant blogėjančią situaciją šalyje, rekomenduojama vengti kontaktų, tačiau paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nebūtinų susibūrimų. Per

Taip pat skaitykite