Tamsoje partrenkta moteris. Kas kaltas –vairuotojas ar pati pėsčioji?

Prieš gerą mėnesį Šilutės centrinėje gatvėje buvo partrenkti per perėją keliavę du pėstieji. Tądien pensininkę ir dviračiu važiuojantį vyriškį partrenkė saulės apakinti vairuotojai. Dažniausiai tokiais atvejais kaltais pripažįstami vairuotojai, nors pareigūnai pastebi, kad eismo įvykį gali nulemti ir kiti veiksniai.

Šio automobilio partrenkta pėsčioji vilkėjo tamsiais rūbais ir nesegėjo atšvaito.

Ir vėl partrenkta pėsčioji
Šią savaitę Šilutėje įvyko dar vienas panašus eismo įvykis. Pirmadienio vakarą Gluosnių gatvėje automobilio „VW Passat“ vairuotojas partrenkė pėsčiąją. Tądien moteris gatvę kirto ne pėsčiųjų perėja.
Skelbiama, kad vairuotojas nepastebėjo į gatvę išėjusios moters. Vos tik išvydęs tamsų pėsčiosios siluetą vairuotojas staigiai stabdė, tačiau išvengti susidūrimo nepavyko. Moteris krito ant variklio dangčio ir trenkėsi į automobilio priekinį stiklą.
Nelaimės metu 53-ejų metų šilutiškė vilkėjo tamsius rūbus, jokio šviesą atspindinčio atšvaito ji taip pat nesegėjo. Ana moteris dar galėjo būti ir neblaivi.
Pasak Šilutės r. PK Viešosios policijos skyriaus viršininko Alvydo Balandžio, šios nelaimės buvo sunku išvengti. Nors tuo metu gatvių apšvietimas jau buvo įjungtas, tačiau vairavimo sąlygas blogino lietus. Pasak pareigūno, nelaimės vakarą pėsčioji buvo tamsiai apsirengusi, todėl nieko keisto, kad vairuotojas nepastebėjo, kai staiga ji išbėgo į gatvę.
Pėstieji patys dėl to kalti?
Keliuose ne tik vairuotojams, bet ir pėstesiems trūksta tolerancijos. Vairuotojai piktinasi, kai reikia sustoti praleisti pėsčiąjį, todėl dažnai jie pralekia pro juos lyg nepastebėdami. Pėstieji – taip pat ne šventieji. A. Balandžio teigimu, pėstieji net nesirūpina, kad juos matytų kelyje, dažnai pamiršta apsidairyti prieš kirsdami gatvę.
„Pėstieji turi mąstyti apie tinkamą elgesi ne tik miesto, bet ir užmiesčio keliuose. Tiek vairuotojai, tiek pėstieji jaučiasi kelyje vienui vieni ir elgiasi kaip jiems patinka. Norėdami išvengti tokių įvykių, turėtume elgtis rūpestingiau“, – kino A. Balandis.

„Įžengti į važiuojamąją dalį pėstiesiems leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikina, kad tai saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms. /…/
Kelkraščiu arba važiuojamosios dalies pakraščiu einantys arba kelkraščiu riedučiais, riedlentėmis, paspirtukais važiuojantys pėstieji turi judėti prieš transporto priemonių važiavimo kryptį“, – skelbia Kelių eismo taisyklės.

Anot A. Balandžio, pavojingiausias laikas pėstiesiems yra nuo lapkričio iki vasario pabaigos. Būtent šiuo laikotarpiu didesnę paros dalį būna tamsu ir dažnai sulaukiama lietaus. Šie du veiksniai apsunkina vairuotojų matomumą ir vairavimo sąlygas.
A. Balandis vardijo ir avaringiausias vietas Šilutėje. Nemažai avarijų įvyksta Lietuvininkų, Cintjoniškių, Tilžės gatvėse. „Pėstieji turi būti atidesni tose miesto vietose, kur renkasi daugiausiai žmonių: prie turgaus, centrinėje gatvėje eidami per pėsčiųjų perėjas. Žinoma, vairuotojai taip pat turi būti dėmesingesni“, – kalbėjo A. Balandis.

Kelių eismo taisyklės skelbia:
Pėsčiųjų važiuojamosios kelio dalies perėjimas arba ėjimas ja ten, kur draudžiama, taip pat asmenų, vairuojančių dviračius, pėsčiųjų, vadeliotojų ir kitų asmenų, kurie naudojasi keliais, nepaklusimas eismo reguliavimo signalams, kelio ženklų, ženklinimo reikalavimų, taip pat eismo tvarkos automagistralėse nesilaikymas, Kelių eismo taisyklėse pėstiesiems, vadeliotojams, dviračių vairuotojams nustatytų elgesio tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui reikalavimų nesilaikymas – užtraukia baudą nuo 23 eurų iki 40 eurų.

Partrenkė dvi mokines
Vienoje iš avaringiausių vietų mieste, Cintjoniškių gatve, kasdien į M. Jankaus pagrindinę mokyklą žingsniuoja šimtai vaikų. Ketvirtadienio rytą, prieš nuskambant mokyklos skambučiui, dvi mažametes dukras į mokyklą atvežė tėvai. Ties Cintjoniškių g. 12-uoju namu sesutės ėjo per perėją, kai staiga jas partrenkė automobilis „Renault Laguna“.
Mergaitės ėjo per gatvę susikabinusios rankomis. Pirmiausia automobilis kliudė vyresniąją sesutę, tad ji nukentėjo labiau negu mažoji. Automobilio vairuotojas ir šį kartą tikino jų nematęs, važiavęs negreitai. Tuo metu lijo, tačiau 25-erių metų vairuotojas teturėjo vienerių metų vairavimo stažą.
Nukentėjusios mergaitės buvo išvežtos į Šilutės ligoninę.
Pareigūnai aiškinasi nelaimės aplinkybes.

Viktorija SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bonsų auginimas ir persodinimas

bonsai

Kuo bonsas yra senesnis, tuo didesnė ir jo piniginė vertė. Šiandien nesunkiai randami patarimai apie bonsus, kaip išsirinkti ir prižiūrėti šiuos medelius. Prekyboje galima rasti labai jaunų medelių, kuriuos puoselėti ir formuoti galėsite kaip norite.   Jeigu planuojate įsigyti jaunesnį medelį, kuris, beje, kainuos gerokai pigiau ir suteiks galimybę įdėti daugiau savo širdies į jo išvaizdos planavimą, jį persodinti teks  kasmet. Brandžiam augalui pakaks kas 3-4 metai. Visiems egzistuoja keletas niuansų. Sakykim, likus mėnesiui iki persodinimo, augalą 1-2 kartus reikia patręšti

Kaip išsirinkti termosą?

termosas

Ieškant idealiojo termoso, svarbu atsižvelgti į keletą esminių aspektų, kad pasirinktas produktas atitiktų asmeninius poreikius ir lūkesčius. Nors rinkoje egzistuoja daugybė variantų, nuo paprastų iki geriausių termosų, raktas į sėkmingą pasirinkimą slypi ne vien prekės ženklo populiarume, bet ir tam tikruose praktiškuose patarimuose. Štai keletas svarbių aspektų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis termosą. Talpa Vienas pirmųjų svarstymų turėtų būti apie termoso talpą. Apibrėžkite savo poreikius: ar dažniausiai termosą naudosite trumpoms išvykoms, ar ilgoms kelionėms? Jeigu mėgstate ilgus pasivaikščiojimus gamtoje

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Gyventojai kviečiami įsitraukti į pašto ženklų kūrimą – tereikia pasiūlyti temą

Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle. Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki

Taip pat skaitykite