Šylių neaplenkia gandrai su dovanomis

Aktyvi ir bendruomeniška Šylių kaimo bendruomenė „Švylys“ kasmet susirenka pasidžiaugti, kad jų kaimas nenyksta, nuolat atsinaujina. Prieš 15 metų iniciatyvių bendruomenės narių Virginijos ir Vladimiro Saveljevų siūlymu pradėta švęsti kaimo šventė „Gandro dovanos“ tapo tradicija. Šyliškių pavyzdžiu pasidžiaugti naujagimiais „užsikrėtė“ ne viena Šilutės rajono bendruomenė.

Gandro dovanomis džiaugiasi penkios šeimos.

 

Dar 2008 metais įregistruotai bendruomenei pirmiausiai reikėjo namų, kur susieiti ir pabūti. 2009 m. buvo renovuotos bendruomenei priklausančios patalpos: pakeisti langai, įvestas centrinis šildymas. Pirmosios bendruomenės pirmininkės buvo Stasė Norgėlienė, Virginija Saveljevienė, Adelė Biurkland. Prieš ketverius metus bendruomenės vairą perėmė Arūnas Juozas Uselis. Pirmininko dešinioji ranka – aktyvūs, kūrybingi ir darbštūs bendruomenės nariai.

Šyliškių Algio Rudmino ir Elenos Daučienės vienkiemis pripažintas tvarkingiausiu.

Šventinis šurmulys
Šventės dieną Šyliuose nuo pat ryto netrūko sportinių varžybų, užsiėmimų, edukacijų vaikams ir jų tėveliams. Vakare po ruošos į tradicinę susibūrimo vietą, prie bendruomenės namų, rinkosi šyliškiai, aplinkinių kaimų gyventojai, sulaukta svečių.
Šventės proga padėkota gražiai tvarkomų sodybų šeimininkams. Vienas svarbiausių šventės akcentų – naujagimių pasveikinimas, padėka jų tėveliams, nusprendusiems gyvenimą kurti Šyliuose. Išlydėdami gandrus šyliškiai pasidžiaugė mažaisiais, gimusiais nuo šventės iki šventės. Per tą laiką penkios šeimos sulaukė gandro dovanų.
Susirinkę švęsti šyliškiai nuolat žvalgėsi į dangų, kur ratus suko parasparniai. Norinčiųjų paskraidyti parasparniu ir pasižvalgyti iš aukščiau netrūko. Iš parasparnių barstė net saldainius, kurių parūpino gardamiškis Gintaras Šertvytis.

Padėkos už renginius įteiktos pedagogėms Virginijai Saveljevienei ir Aldonai Jonikaitienei.

Meras: „Aš esu dėl jūsų“
Šventės svečiai buvo pakviesti į sceną, kurią šyliškiams draugiškai paskolino grygališkietis ūkininkas Stasys Baltutis. Šyliškius sveikindamas meras Vytautas Laurinaitis dėkojo už palaikymą mero rinkimuose. Palinkėjo, kad ir ateityje gandras būtų dosnus, gal net toks dosnus, kaip kaimynams degutiškiams, per metus sulaukusiems 15 vaikų. Bendruomenės pirmininkui A. J. Useliui linkėjo neišsenkančio idėjų bagažo, seniūnui Tomui Balčyčiui – dar labiau rūpintis kaimo gerove. Priminęs, kad artėja Seimo rinkimai, paakino šyliškius sugalvoti užduočių Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui. Pats patikino: „Aš esu dėl jūsų“.
Seimo narys R. Žemaitaitis prisipažino, kad kartą per savaitę pravažiuodamas pro Šylius kaskart pamato kuo pasidžiaugti. Šyliškių pasitikėjimą pelniusiai ir Savivaldybės tarybos narių gretas papildžiusiai Laimutei Uselienei linkėjo išlaikyti šyliškių pasitikėjimą.
Gardamo seniūnas Tomas Balčytis, sveikindamas susirinkusiuosius, pastebėjo, kad į šventę atskubėjo tik tie, kam jau neberūpi javapjūtė. Pamiršti nors trumpam rūpesčius ir geros kloties palinkėjo bendruomenės pirmininkas A. J. Uselis.

Stasės ir Stasio Agintų sodyba įvertinta už grožį ir tvarkingumą.

Padėkos
Šventėje padėkota iniciatyviems bendruomenės nariams. Vieniems – už savanorišką darbą atnaujinant bendruomenės patalpas, kitiems – už gražius, bendruomenę telkiančius renginius, tretiems – už paramą. Padėka skirta Vilijai Parnarauskienei už Šylių kaimo garsinimą ir jaunimo telkimą, sportinių varžybų organizavimą.
Šylių kaimo bendruomenės namų salei, kur ištisus metus netrūksta veiksmo, jau labai reikėjo remonto. Bendruomenė dėkinga juos konsultavusiai Ritai Grigalienei rašant projektą „Veikimas išvien“. Šiam projektui įgyvendinti per Žemės ūkio ministeriją gauta 3000 eurų bendruomenės namų salei atnaujinti ir įrangai įsigyti.
Iš projektinių lėšų jau nupirktos kėdės, elektrinė viryklė. Talkinusiems atnaujinant bendruomenės namų patalpas įteiktos padėkos. Jos skirtos Editai ir Ramūnui Mockams, Kęstučiui Bartkui. Bendruomenės namų patalpos atviros įvairiems renginiams, bendruomenės nariai čia renkasi švęsti jubiliejų, jaunimas – sportuoti. Esant reikalui, bendruomenės namuose galima pašarvoti mirusį.
Iš ankstesnių projektinių lėšų šyliškiai jau turi įsigiję įgarsinimo aparatūrą vidaus patalpoms, foto ir filmavimo kameras, kompiuterį. Šyliškiai džiaugiasi plečiama poilsio zona – parku, sporto aistruoliai – atnaujintu sporto aikštynu bei sporto inventoriumi.
Gandro dovanos 5 šeimoms
Nors gandrai jau ir buvo susiruošę išskristi, tačiau jų dovanomis tebesidžiaugta. Nuo šventės iki šventės penkios šeimos sulaukė naujagimių. Sveikindama naujagimius ir jų tėvelius bendruomenė tikisi, kad jie augs sveiki, mylimi ir mylintys, ūgtelėję lankys Žemaičių Naumiesčio mokyklos darželio Šylių skyrių.
Šventėje buvo pasveikinti naujagimiai Deimantė Bajorinaitė, Matėja Mockutė, Amelija Nilson, Arnas Žvirblis, Ainaras Gruzdovas.
Gražiai tvarkomos sodybos
Padėkota gražiai sodybas tvarkantiems Lijanai ir Algiui Dambrauskams, Nilojei ir Arūnui Ragelskiams, Marijonai Šedienei, Danutei Mačenskienei, Danai ir Povilui Gečams, Genovaitei Jankauskienei ir Alfonsui Bastakiui. Šyliškių Stasės ir Stasio Agintų sodyba pripažinta gražiausiai tvarkoma. Sodybos šeimininkams įteikta ąžuolinė lenta su išskaptuotu užrašu „Gražiausiai tvarkoma sodyba 2015“.
Tokią ąžuolinę lentą prie savo namų pasikabins ir tvarkingiausio vienkiemio šeimininkai Algis Rudminas ir Elena Daučienė.
Šventės vedėja Lina Balčiauskienė šyliškiams ir padainavo, ir kvietė pasivaržyti, kuris stipresnis.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

Taip pat skaitykite