Šylių neaplenkia gandrai su dovanomis

Aktyvi ir bendruomeniška Šylių kaimo bendruomenė „Švylys“ kasmet susirenka pasidžiaugti, kad jų kaimas nenyksta, nuolat atsinaujina. Prieš 15 metų iniciatyvių bendruomenės narių Virginijos ir Vladimiro Saveljevų siūlymu pradėta švęsti kaimo šventė „Gandro dovanos“ tapo tradicija. Šyliškių pavyzdžiu pasidžiaugti naujagimiais „užsikrėtė“ ne viena Šilutės rajono bendruomenė.

Gandro dovanomis džiaugiasi penkios šeimos.

 

Dar 2008 metais įregistruotai bendruomenei pirmiausiai reikėjo namų, kur susieiti ir pabūti. 2009 m. buvo renovuotos bendruomenei priklausančios patalpos: pakeisti langai, įvestas centrinis šildymas. Pirmosios bendruomenės pirmininkės buvo Stasė Norgėlienė, Virginija Saveljevienė, Adelė Biurkland. Prieš ketverius metus bendruomenės vairą perėmė Arūnas Juozas Uselis. Pirmininko dešinioji ranka – aktyvūs, kūrybingi ir darbštūs bendruomenės nariai.

Šyliškių Algio Rudmino ir Elenos Daučienės vienkiemis pripažintas tvarkingiausiu.

Šventinis šurmulys
Šventės dieną Šyliuose nuo pat ryto netrūko sportinių varžybų, užsiėmimų, edukacijų vaikams ir jų tėveliams. Vakare po ruošos į tradicinę susibūrimo vietą, prie bendruomenės namų, rinkosi šyliškiai, aplinkinių kaimų gyventojai, sulaukta svečių.
Šventės proga padėkota gražiai tvarkomų sodybų šeimininkams. Vienas svarbiausių šventės akcentų – naujagimių pasveikinimas, padėka jų tėveliams, nusprendusiems gyvenimą kurti Šyliuose. Išlydėdami gandrus šyliškiai pasidžiaugė mažaisiais, gimusiais nuo šventės iki šventės. Per tą laiką penkios šeimos sulaukė gandro dovanų.
Susirinkę švęsti šyliškiai nuolat žvalgėsi į dangų, kur ratus suko parasparniai. Norinčiųjų paskraidyti parasparniu ir pasižvalgyti iš aukščiau netrūko. Iš parasparnių barstė net saldainius, kurių parūpino gardamiškis Gintaras Šertvytis.

Padėkos už renginius įteiktos pedagogėms Virginijai Saveljevienei ir Aldonai Jonikaitienei.

Meras: „Aš esu dėl jūsų“
Šventės svečiai buvo pakviesti į sceną, kurią šyliškiams draugiškai paskolino grygališkietis ūkininkas Stasys Baltutis. Šyliškius sveikindamas meras Vytautas Laurinaitis dėkojo už palaikymą mero rinkimuose. Palinkėjo, kad ir ateityje gandras būtų dosnus, gal net toks dosnus, kaip kaimynams degutiškiams, per metus sulaukusiems 15 vaikų. Bendruomenės pirmininkui A. J. Useliui linkėjo neišsenkančio idėjų bagažo, seniūnui Tomui Balčyčiui – dar labiau rūpintis kaimo gerove. Priminęs, kad artėja Seimo rinkimai, paakino šyliškius sugalvoti užduočių Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui. Pats patikino: „Aš esu dėl jūsų“.
Seimo narys R. Žemaitaitis prisipažino, kad kartą per savaitę pravažiuodamas pro Šylius kaskart pamato kuo pasidžiaugti. Šyliškių pasitikėjimą pelniusiai ir Savivaldybės tarybos narių gretas papildžiusiai Laimutei Uselienei linkėjo išlaikyti šyliškių pasitikėjimą.
Gardamo seniūnas Tomas Balčytis, sveikindamas susirinkusiuosius, pastebėjo, kad į šventę atskubėjo tik tie, kam jau neberūpi javapjūtė. Pamiršti nors trumpam rūpesčius ir geros kloties palinkėjo bendruomenės pirmininkas A. J. Uselis.

Stasės ir Stasio Agintų sodyba įvertinta už grožį ir tvarkingumą.

Padėkos
Šventėje padėkota iniciatyviems bendruomenės nariams. Vieniems – už savanorišką darbą atnaujinant bendruomenės patalpas, kitiems – už gražius, bendruomenę telkiančius renginius, tretiems – už paramą. Padėka skirta Vilijai Parnarauskienei už Šylių kaimo garsinimą ir jaunimo telkimą, sportinių varžybų organizavimą.
Šylių kaimo bendruomenės namų salei, kur ištisus metus netrūksta veiksmo, jau labai reikėjo remonto. Bendruomenė dėkinga juos konsultavusiai Ritai Grigalienei rašant projektą „Veikimas išvien“. Šiam projektui įgyvendinti per Žemės ūkio ministeriją gauta 3000 eurų bendruomenės namų salei atnaujinti ir įrangai įsigyti.
Iš projektinių lėšų jau nupirktos kėdės, elektrinė viryklė. Talkinusiems atnaujinant bendruomenės namų patalpas įteiktos padėkos. Jos skirtos Editai ir Ramūnui Mockams, Kęstučiui Bartkui. Bendruomenės namų patalpos atviros įvairiems renginiams, bendruomenės nariai čia renkasi švęsti jubiliejų, jaunimas – sportuoti. Esant reikalui, bendruomenės namuose galima pašarvoti mirusį.
Iš ankstesnių projektinių lėšų šyliškiai jau turi įsigiję įgarsinimo aparatūrą vidaus patalpoms, foto ir filmavimo kameras, kompiuterį. Šyliškiai džiaugiasi plečiama poilsio zona – parku, sporto aistruoliai – atnaujintu sporto aikštynu bei sporto inventoriumi.
Gandro dovanos 5 šeimoms
Nors gandrai jau ir buvo susiruošę išskristi, tačiau jų dovanomis tebesidžiaugta. Nuo šventės iki šventės penkios šeimos sulaukė naujagimių. Sveikindama naujagimius ir jų tėvelius bendruomenė tikisi, kad jie augs sveiki, mylimi ir mylintys, ūgtelėję lankys Žemaičių Naumiesčio mokyklos darželio Šylių skyrių.
Šventėje buvo pasveikinti naujagimiai Deimantė Bajorinaitė, Matėja Mockutė, Amelija Nilson, Arnas Žvirblis, Ainaras Gruzdovas.
Gražiai tvarkomos sodybos
Padėkota gražiai sodybas tvarkantiems Lijanai ir Algiui Dambrauskams, Nilojei ir Arūnui Ragelskiams, Marijonai Šedienei, Danutei Mačenskienei, Danai ir Povilui Gečams, Genovaitei Jankauskienei ir Alfonsui Bastakiui. Šyliškių Stasės ir Stasio Agintų sodyba pripažinta gražiausiai tvarkoma. Sodybos šeimininkams įteikta ąžuolinė lenta su išskaptuotu užrašu „Gražiausiai tvarkoma sodyba 2015“.
Tokią ąžuolinę lentą prie savo namų pasikabins ir tvarkingiausio vienkiemio šeimininkai Algis Rudminas ir Elena Daučienė.
Šventės vedėja Lina Balčiauskienė šyliškiams ir padainavo, ir kvietė pasivaržyti, kuris stipresnis.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 57

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite