Šylių neaplenkia gandrai su dovanomis

Aktyvi ir bendruomeniška Šylių kaimo bendruomenė „Švylys“ kasmet susirenka pasidžiaugti, kad jų kaimas nenyksta, nuolat atsinaujina. Prieš 15 metų iniciatyvių bendruomenės narių Virginijos ir Vladimiro Saveljevų siūlymu pradėta švęsti kaimo šventė „Gandro dovanos“ tapo tradicija. Šyliškių pavyzdžiu pasidžiaugti naujagimiais „užsikrėtė“ ne viena Šilutės rajono bendruomenė.

Gandro dovanomis džiaugiasi penkios šeimos.

 

Dar 2008 metais įregistruotai bendruomenei pirmiausiai reikėjo namų, kur susieiti ir pabūti. 2009 m. buvo renovuotos bendruomenei priklausančios patalpos: pakeisti langai, įvestas centrinis šildymas. Pirmosios bendruomenės pirmininkės buvo Stasė Norgėlienė, Virginija Saveljevienė, Adelė Biurkland. Prieš ketverius metus bendruomenės vairą perėmė Arūnas Juozas Uselis. Pirmininko dešinioji ranka – aktyvūs, kūrybingi ir darbštūs bendruomenės nariai.

Šyliškių Algio Rudmino ir Elenos Daučienės vienkiemis pripažintas tvarkingiausiu.

Šventinis šurmulys
Šventės dieną Šyliuose nuo pat ryto netrūko sportinių varžybų, užsiėmimų, edukacijų vaikams ir jų tėveliams. Vakare po ruošos į tradicinę susibūrimo vietą, prie bendruomenės namų, rinkosi šyliškiai, aplinkinių kaimų gyventojai, sulaukta svečių.
Šventės proga padėkota gražiai tvarkomų sodybų šeimininkams. Vienas svarbiausių šventės akcentų – naujagimių pasveikinimas, padėka jų tėveliams, nusprendusiems gyvenimą kurti Šyliuose. Išlydėdami gandrus šyliškiai pasidžiaugė mažaisiais, gimusiais nuo šventės iki šventės. Per tą laiką penkios šeimos sulaukė gandro dovanų.
Susirinkę švęsti šyliškiai nuolat žvalgėsi į dangų, kur ratus suko parasparniai. Norinčiųjų paskraidyti parasparniu ir pasižvalgyti iš aukščiau netrūko. Iš parasparnių barstė net saldainius, kurių parūpino gardamiškis Gintaras Šertvytis.

Padėkos už renginius įteiktos pedagogėms Virginijai Saveljevienei ir Aldonai Jonikaitienei.

Meras: „Aš esu dėl jūsų“
Šventės svečiai buvo pakviesti į sceną, kurią šyliškiams draugiškai paskolino grygališkietis ūkininkas Stasys Baltutis. Šyliškius sveikindamas meras Vytautas Laurinaitis dėkojo už palaikymą mero rinkimuose. Palinkėjo, kad ir ateityje gandras būtų dosnus, gal net toks dosnus, kaip kaimynams degutiškiams, per metus sulaukusiems 15 vaikų. Bendruomenės pirmininkui A. J. Useliui linkėjo neišsenkančio idėjų bagažo, seniūnui Tomui Balčyčiui – dar labiau rūpintis kaimo gerove. Priminęs, kad artėja Seimo rinkimai, paakino šyliškius sugalvoti užduočių Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui. Pats patikino: „Aš esu dėl jūsų“.
Seimo narys R. Žemaitaitis prisipažino, kad kartą per savaitę pravažiuodamas pro Šylius kaskart pamato kuo pasidžiaugti. Šyliškių pasitikėjimą pelniusiai ir Savivaldybės tarybos narių gretas papildžiusiai Laimutei Uselienei linkėjo išlaikyti šyliškių pasitikėjimą.
Gardamo seniūnas Tomas Balčytis, sveikindamas susirinkusiuosius, pastebėjo, kad į šventę atskubėjo tik tie, kam jau neberūpi javapjūtė. Pamiršti nors trumpam rūpesčius ir geros kloties palinkėjo bendruomenės pirmininkas A. J. Uselis.

Stasės ir Stasio Agintų sodyba įvertinta už grožį ir tvarkingumą.

Padėkos
Šventėje padėkota iniciatyviems bendruomenės nariams. Vieniems – už savanorišką darbą atnaujinant bendruomenės patalpas, kitiems – už gražius, bendruomenę telkiančius renginius, tretiems – už paramą. Padėka skirta Vilijai Parnarauskienei už Šylių kaimo garsinimą ir jaunimo telkimą, sportinių varžybų organizavimą.
Šylių kaimo bendruomenės namų salei, kur ištisus metus netrūksta veiksmo, jau labai reikėjo remonto. Bendruomenė dėkinga juos konsultavusiai Ritai Grigalienei rašant projektą „Veikimas išvien“. Šiam projektui įgyvendinti per Žemės ūkio ministeriją gauta 3000 eurų bendruomenės namų salei atnaujinti ir įrangai įsigyti.
Iš projektinių lėšų jau nupirktos kėdės, elektrinė viryklė. Talkinusiems atnaujinant bendruomenės namų patalpas įteiktos padėkos. Jos skirtos Editai ir Ramūnui Mockams, Kęstučiui Bartkui. Bendruomenės namų patalpos atviros įvairiems renginiams, bendruomenės nariai čia renkasi švęsti jubiliejų, jaunimas – sportuoti. Esant reikalui, bendruomenės namuose galima pašarvoti mirusį.
Iš ankstesnių projektinių lėšų šyliškiai jau turi įsigiję įgarsinimo aparatūrą vidaus patalpoms, foto ir filmavimo kameras, kompiuterį. Šyliškiai džiaugiasi plečiama poilsio zona – parku, sporto aistruoliai – atnaujintu sporto aikštynu bei sporto inventoriumi.
Gandro dovanos 5 šeimoms
Nors gandrai jau ir buvo susiruošę išskristi, tačiau jų dovanomis tebesidžiaugta. Nuo šventės iki šventės penkios šeimos sulaukė naujagimių. Sveikindama naujagimius ir jų tėvelius bendruomenė tikisi, kad jie augs sveiki, mylimi ir mylintys, ūgtelėję lankys Žemaičių Naumiesčio mokyklos darželio Šylių skyrių.
Šventėje buvo pasveikinti naujagimiai Deimantė Bajorinaitė, Matėja Mockutė, Amelija Nilson, Arnas Žvirblis, Ainaras Gruzdovas.
Gražiai tvarkomos sodybos
Padėkota gražiai sodybas tvarkantiems Lijanai ir Algiui Dambrauskams, Nilojei ir Arūnui Ragelskiams, Marijonai Šedienei, Danutei Mačenskienei, Danai ir Povilui Gečams, Genovaitei Jankauskienei ir Alfonsui Bastakiui. Šyliškių Stasės ir Stasio Agintų sodyba pripažinta gražiausiai tvarkoma. Sodybos šeimininkams įteikta ąžuolinė lenta su išskaptuotu užrašu „Gražiausiai tvarkoma sodyba 2015“.
Tokią ąžuolinę lentą prie savo namų pasikabins ir tvarkingiausio vienkiemio šeimininkai Algis Rudminas ir Elena Daučienė.
Šventės vedėja Lina Balčiauskienė šyliškiams ir padainavo, ir kvietė pasivaržyti, kuris stipresnis.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite