Šylių neaplenkia gandrai su dovanomis

Aktyvi ir bendruomeniška Šylių kaimo bendruomenė „Švylys“ kasmet susirenka pasidžiaugti, kad jų kaimas nenyksta, nuolat atsinaujina. Prieš 15 metų iniciatyvių bendruomenės narių Virginijos ir Vladimiro Saveljevų siūlymu pradėta švęsti kaimo šventė „Gandro dovanos“ tapo tradicija. Šyliškių pavyzdžiu pasidžiaugti naujagimiais „užsikrėtė“ ne viena Šilutės rajono bendruomenė.

Gandro dovanomis džiaugiasi penkios šeimos.

 

Dar 2008 metais įregistruotai bendruomenei pirmiausiai reikėjo namų, kur susieiti ir pabūti. 2009 m. buvo renovuotos bendruomenei priklausančios patalpos: pakeisti langai, įvestas centrinis šildymas. Pirmosios bendruomenės pirmininkės buvo Stasė Norgėlienė, Virginija Saveljevienė, Adelė Biurkland. Prieš ketverius metus bendruomenės vairą perėmė Arūnas Juozas Uselis. Pirmininko dešinioji ranka – aktyvūs, kūrybingi ir darbštūs bendruomenės nariai.

Šyliškių Algio Rudmino ir Elenos Daučienės vienkiemis pripažintas tvarkingiausiu.

Šventinis šurmulys
Šventės dieną Šyliuose nuo pat ryto netrūko sportinių varžybų, užsiėmimų, edukacijų vaikams ir jų tėveliams. Vakare po ruošos į tradicinę susibūrimo vietą, prie bendruomenės namų, rinkosi šyliškiai, aplinkinių kaimų gyventojai, sulaukta svečių.
Šventės proga padėkota gražiai tvarkomų sodybų šeimininkams. Vienas svarbiausių šventės akcentų – naujagimių pasveikinimas, padėka jų tėveliams, nusprendusiems gyvenimą kurti Šyliuose. Išlydėdami gandrus šyliškiai pasidžiaugė mažaisiais, gimusiais nuo šventės iki šventės. Per tą laiką penkios šeimos sulaukė gandro dovanų.
Susirinkę švęsti šyliškiai nuolat žvalgėsi į dangų, kur ratus suko parasparniai. Norinčiųjų paskraidyti parasparniu ir pasižvalgyti iš aukščiau netrūko. Iš parasparnių barstė net saldainius, kurių parūpino gardamiškis Gintaras Šertvytis.

Padėkos už renginius įteiktos pedagogėms Virginijai Saveljevienei ir Aldonai Jonikaitienei.

Meras: „Aš esu dėl jūsų“
Šventės svečiai buvo pakviesti į sceną, kurią šyliškiams draugiškai paskolino grygališkietis ūkininkas Stasys Baltutis. Šyliškius sveikindamas meras Vytautas Laurinaitis dėkojo už palaikymą mero rinkimuose. Palinkėjo, kad ir ateityje gandras būtų dosnus, gal net toks dosnus, kaip kaimynams degutiškiams, per metus sulaukusiems 15 vaikų. Bendruomenės pirmininkui A. J. Useliui linkėjo neišsenkančio idėjų bagažo, seniūnui Tomui Balčyčiui – dar labiau rūpintis kaimo gerove. Priminęs, kad artėja Seimo rinkimai, paakino šyliškius sugalvoti užduočių Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui. Pats patikino: „Aš esu dėl jūsų“.
Seimo narys R. Žemaitaitis prisipažino, kad kartą per savaitę pravažiuodamas pro Šylius kaskart pamato kuo pasidžiaugti. Šyliškių pasitikėjimą pelniusiai ir Savivaldybės tarybos narių gretas papildžiusiai Laimutei Uselienei linkėjo išlaikyti šyliškių pasitikėjimą.
Gardamo seniūnas Tomas Balčytis, sveikindamas susirinkusiuosius, pastebėjo, kad į šventę atskubėjo tik tie, kam jau neberūpi javapjūtė. Pamiršti nors trumpam rūpesčius ir geros kloties palinkėjo bendruomenės pirmininkas A. J. Uselis.

Stasės ir Stasio Agintų sodyba įvertinta už grožį ir tvarkingumą.

Padėkos
Šventėje padėkota iniciatyviems bendruomenės nariams. Vieniems – už savanorišką darbą atnaujinant bendruomenės patalpas, kitiems – už gražius, bendruomenę telkiančius renginius, tretiems – už paramą. Padėka skirta Vilijai Parnarauskienei už Šylių kaimo garsinimą ir jaunimo telkimą, sportinių varžybų organizavimą.
Šylių kaimo bendruomenės namų salei, kur ištisus metus netrūksta veiksmo, jau labai reikėjo remonto. Bendruomenė dėkinga juos konsultavusiai Ritai Grigalienei rašant projektą „Veikimas išvien“. Šiam projektui įgyvendinti per Žemės ūkio ministeriją gauta 3000 eurų bendruomenės namų salei atnaujinti ir įrangai įsigyti.
Iš projektinių lėšų jau nupirktos kėdės, elektrinė viryklė. Talkinusiems atnaujinant bendruomenės namų patalpas įteiktos padėkos. Jos skirtos Editai ir Ramūnui Mockams, Kęstučiui Bartkui. Bendruomenės namų patalpos atviros įvairiems renginiams, bendruomenės nariai čia renkasi švęsti jubiliejų, jaunimas – sportuoti. Esant reikalui, bendruomenės namuose galima pašarvoti mirusį.
Iš ankstesnių projektinių lėšų šyliškiai jau turi įsigiję įgarsinimo aparatūrą vidaus patalpoms, foto ir filmavimo kameras, kompiuterį. Šyliškiai džiaugiasi plečiama poilsio zona – parku, sporto aistruoliai – atnaujintu sporto aikštynu bei sporto inventoriumi.
Gandro dovanos 5 šeimoms
Nors gandrai jau ir buvo susiruošę išskristi, tačiau jų dovanomis tebesidžiaugta. Nuo šventės iki šventės penkios šeimos sulaukė naujagimių. Sveikindama naujagimius ir jų tėvelius bendruomenė tikisi, kad jie augs sveiki, mylimi ir mylintys, ūgtelėję lankys Žemaičių Naumiesčio mokyklos darželio Šylių skyrių.
Šventėje buvo pasveikinti naujagimiai Deimantė Bajorinaitė, Matėja Mockutė, Amelija Nilson, Arnas Žvirblis, Ainaras Gruzdovas.
Gražiai tvarkomos sodybos
Padėkota gražiai sodybas tvarkantiems Lijanai ir Algiui Dambrauskams, Nilojei ir Arūnui Ragelskiams, Marijonai Šedienei, Danutei Mačenskienei, Danai ir Povilui Gečams, Genovaitei Jankauskienei ir Alfonsui Bastakiui. Šyliškių Stasės ir Stasio Agintų sodyba pripažinta gražiausiai tvarkoma. Sodybos šeimininkams įteikta ąžuolinė lenta su išskaptuotu užrašu „Gražiausiai tvarkoma sodyba 2015“.
Tokią ąžuolinę lentą prie savo namų pasikabins ir tvarkingiausio vienkiemio šeimininkai Algis Rudminas ir Elena Daučienė.
Šventės vedėja Lina Balčiauskienė šyliškiams ir padainavo, ir kvietė pasivaržyti, kuris stipresnis.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip sumažinti paskolos mėnesio įmoką?

Paskola geromis sąlygomis yra labai svarbi. Vienas iš būdų sumažinti paskolos išlaidas yra pereiti prie paskolos su pigesnėmis palūkanomis. Kaip aš galiu sumažinti savo paskolas? Yra dviejų tipų paskolos: su užstatu (kai skolinatės naudodami turtą, pavyzdžiui, namą kaip užstatą), neužtikrinta (kai tarp jūsų ir skolintojo yra sudaryta oficiali sutartis). Asmeninė paskola yra be užstato, o tai reiškia, kad jūsų namams negresia pavojus. Tai gana nebrangi paskola, kurią grąžinate per nustatytą terminą (paprastai nuo vienerių iki septynerių metų) reguliariai mokėdami mėnesinius

Kokios įmonės gali gauti ES paramą?

Visi Europos piliečiai ir daugelis kitų pasaulio šalių tiesiogiai arba netiesiogiai gauna naudos iš ES biudžeto. Ji padeda milijonams studentų, tūkstančiams mokslininkų ir daugeliui miestų, regionų ir ne pelno organizacijų. Visi ES piliečiai gali kreiptis dėl ES finansavimo, tai apima ir ES įsisteigusias įmones. ES parama turi keletą skirtingų finansavimo programų, dėl kurių galite kreiptis, atsižvelgdami į jūsų verslo ar projekto pobūdį. Finansavimo galimybių taip pat galima gauti per programas, kurias tiesiogiai įgyvendins valstybės narės, pavyzdžiui, atkūrimo ir atsparumo priemonė

Kodėl verta rinkti roletus langams uždengti?

Daugelis žmonių nekreipia daug dėmesio į langų uždengimą ir dažnai pasirenka bet kokias žaliuzes ar roletus, kurios yra jų namuose. Jie praranda galimybę pakeisti savo erdvę, sukurti reikiamą funkcionalumą ir sukurti norimą išvaizdą. Taip yra todėl, kad puikiai parinkti roletai gali papildyti jūsų namų dizainą ir suteikti stilių. Alternatyva tradicinėms langų užuolaidoms yra langų roletai, tinkantys bet kurioje erdvėje. Jie yra ne tik praktiškas būdas padidinti kambario privatumą, bet ir puikus būdas valdyti šviesą ir temperatūrą. Protingai parinktos langų žaliuzės

Baldų furnitūra: kodėl lankstai tokie svarbūs?

Šiandien baldai neįsivaizduojami be furnitūros. Tai gali būti, pavyzdžiui, lankstai ir jų komponentai, kurie užtikrina gaminio funkcionalumą. Ar spintelė yra spintelė, jei jos durelės  tinkamai nesivarsto? Būtent durelių lankstai, spintelių lankstai bei panaši baldų furnitūra garantuoja baldo panaudojimo kokybę ir patvarumą.  Kaip išsirinkti tinkamus lankstus? Pagal tvirtinimo būdą ir vietą lankstai gali šiek tiek skirtis. Priklausomai nuo durelių atidarymo ir baldo konstrukcinių ypatumų, lankstai baldams būna įvairūs ir atitinka skirtingą atidarymo kampą. Taigi, standartinis kampas yra 105–110 laipsnių, o specialaus

Taip pat skaitykite