Šylių neaplenkia gandrai su dovanomis

Aktyvi ir bendruomeniška Šylių kaimo bendruomenė „Švylys“ kasmet susirenka pasidžiaugti, kad jų kaimas nenyksta, nuolat atsinaujina. Prieš 15 metų iniciatyvių bendruomenės narių Virginijos ir Vladimiro Saveljevų siūlymu pradėta švęsti kaimo šventė „Gandro dovanos“ tapo tradicija. Šyliškių pavyzdžiu pasidžiaugti naujagimiais „užsikrėtė“ ne viena Šilutės rajono bendruomenė.

Gandro dovanomis džiaugiasi penkios šeimos.

 

Dar 2008 metais įregistruotai bendruomenei pirmiausiai reikėjo namų, kur susieiti ir pabūti. 2009 m. buvo renovuotos bendruomenei priklausančios patalpos: pakeisti langai, įvestas centrinis šildymas. Pirmosios bendruomenės pirmininkės buvo Stasė Norgėlienė, Virginija Saveljevienė, Adelė Biurkland. Prieš ketverius metus bendruomenės vairą perėmė Arūnas Juozas Uselis. Pirmininko dešinioji ranka – aktyvūs, kūrybingi ir darbštūs bendruomenės nariai.

Šyliškių Algio Rudmino ir Elenos Daučienės vienkiemis pripažintas tvarkingiausiu.

Šventinis šurmulys
Šventės dieną Šyliuose nuo pat ryto netrūko sportinių varžybų, užsiėmimų, edukacijų vaikams ir jų tėveliams. Vakare po ruošos į tradicinę susibūrimo vietą, prie bendruomenės namų, rinkosi šyliškiai, aplinkinių kaimų gyventojai, sulaukta svečių.
Šventės proga padėkota gražiai tvarkomų sodybų šeimininkams. Vienas svarbiausių šventės akcentų – naujagimių pasveikinimas, padėka jų tėveliams, nusprendusiems gyvenimą kurti Šyliuose. Išlydėdami gandrus šyliškiai pasidžiaugė mažaisiais, gimusiais nuo šventės iki šventės. Per tą laiką penkios šeimos sulaukė gandro dovanų.
Susirinkę švęsti šyliškiai nuolat žvalgėsi į dangų, kur ratus suko parasparniai. Norinčiųjų paskraidyti parasparniu ir pasižvalgyti iš aukščiau netrūko. Iš parasparnių barstė net saldainius, kurių parūpino gardamiškis Gintaras Šertvytis.

Padėkos už renginius įteiktos pedagogėms Virginijai Saveljevienei ir Aldonai Jonikaitienei.

Meras: „Aš esu dėl jūsų“
Šventės svečiai buvo pakviesti į sceną, kurią šyliškiams draugiškai paskolino grygališkietis ūkininkas Stasys Baltutis. Šyliškius sveikindamas meras Vytautas Laurinaitis dėkojo už palaikymą mero rinkimuose. Palinkėjo, kad ir ateityje gandras būtų dosnus, gal net toks dosnus, kaip kaimynams degutiškiams, per metus sulaukusiems 15 vaikų. Bendruomenės pirmininkui A. J. Useliui linkėjo neišsenkančio idėjų bagažo, seniūnui Tomui Balčyčiui – dar labiau rūpintis kaimo gerove. Priminęs, kad artėja Seimo rinkimai, paakino šyliškius sugalvoti užduočių Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui. Pats patikino: „Aš esu dėl jūsų“.
Seimo narys R. Žemaitaitis prisipažino, kad kartą per savaitę pravažiuodamas pro Šylius kaskart pamato kuo pasidžiaugti. Šyliškių pasitikėjimą pelniusiai ir Savivaldybės tarybos narių gretas papildžiusiai Laimutei Uselienei linkėjo išlaikyti šyliškių pasitikėjimą.
Gardamo seniūnas Tomas Balčytis, sveikindamas susirinkusiuosius, pastebėjo, kad į šventę atskubėjo tik tie, kam jau neberūpi javapjūtė. Pamiršti nors trumpam rūpesčius ir geros kloties palinkėjo bendruomenės pirmininkas A. J. Uselis.

Stasės ir Stasio Agintų sodyba įvertinta už grožį ir tvarkingumą.

Padėkos
Šventėje padėkota iniciatyviems bendruomenės nariams. Vieniems – už savanorišką darbą atnaujinant bendruomenės patalpas, kitiems – už gražius, bendruomenę telkiančius renginius, tretiems – už paramą. Padėka skirta Vilijai Parnarauskienei už Šylių kaimo garsinimą ir jaunimo telkimą, sportinių varžybų organizavimą.
Šylių kaimo bendruomenės namų salei, kur ištisus metus netrūksta veiksmo, jau labai reikėjo remonto. Bendruomenė dėkinga juos konsultavusiai Ritai Grigalienei rašant projektą „Veikimas išvien“. Šiam projektui įgyvendinti per Žemės ūkio ministeriją gauta 3000 eurų bendruomenės namų salei atnaujinti ir įrangai įsigyti.
Iš projektinių lėšų jau nupirktos kėdės, elektrinė viryklė. Talkinusiems atnaujinant bendruomenės namų patalpas įteiktos padėkos. Jos skirtos Editai ir Ramūnui Mockams, Kęstučiui Bartkui. Bendruomenės namų patalpos atviros įvairiems renginiams, bendruomenės nariai čia renkasi švęsti jubiliejų, jaunimas – sportuoti. Esant reikalui, bendruomenės namuose galima pašarvoti mirusį.
Iš ankstesnių projektinių lėšų šyliškiai jau turi įsigiję įgarsinimo aparatūrą vidaus patalpoms, foto ir filmavimo kameras, kompiuterį. Šyliškiai džiaugiasi plečiama poilsio zona – parku, sporto aistruoliai – atnaujintu sporto aikštynu bei sporto inventoriumi.
Gandro dovanos 5 šeimoms
Nors gandrai jau ir buvo susiruošę išskristi, tačiau jų dovanomis tebesidžiaugta. Nuo šventės iki šventės penkios šeimos sulaukė naujagimių. Sveikindama naujagimius ir jų tėvelius bendruomenė tikisi, kad jie augs sveiki, mylimi ir mylintys, ūgtelėję lankys Žemaičių Naumiesčio mokyklos darželio Šylių skyrių.
Šventėje buvo pasveikinti naujagimiai Deimantė Bajorinaitė, Matėja Mockutė, Amelija Nilson, Arnas Žvirblis, Ainaras Gruzdovas.
Gražiai tvarkomos sodybos
Padėkota gražiai sodybas tvarkantiems Lijanai ir Algiui Dambrauskams, Nilojei ir Arūnui Ragelskiams, Marijonai Šedienei, Danutei Mačenskienei, Danai ir Povilui Gečams, Genovaitei Jankauskienei ir Alfonsui Bastakiui. Šyliškių Stasės ir Stasio Agintų sodyba pripažinta gražiausiai tvarkoma. Sodybos šeimininkams įteikta ąžuolinė lenta su išskaptuotu užrašu „Gražiausiai tvarkoma sodyba 2015“.
Tokią ąžuolinę lentą prie savo namų pasikabins ir tvarkingiausio vienkiemio šeimininkai Algis Rudminas ir Elena Daučienė.
Šventės vedėja Lina Balčiauskienė šyliškiams ir padainavo, ir kvietė pasivaržyti, kuris stipresnis.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite