Šylant orams draudikai primena – prasideda traumų sezonas

Draudikai primena, kad pavasarį tradiciškai išauga ir patiriamų traumų skaičius. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, pastaruosius porą metų pagal patiriamų traumų skaičių pirmauja mokyklinio amžiaus vaikai. Asmenys iki 18 metų yra daugiausiai traumų patirianti amžiaus grupė – 2022 m. ir 2023 m. jiems teko apie trečdalis (32 proc.) visų „Lietuvos draudime“ registruotų traumų.

„Pastebime, kad asmenų iki 18 m. amžiaus grupėje fiksuojamų traumų skaičius išlieka stabiliai aukštas. Ši amžiaus grupė – tai judrūs vaikai, nuotykių ieškotojai, mažiau susimąstantys apie galimas rizikas ir pasekmes. Besikarstančių po medžius ar bandančių pasiekti maksimalų greitį savo dviračiu suaugusių nepamatysim, o štai tą darančių vaikų tikrai būna. Vienas mažiau atsargus judesys ir tokie bandymai gali pasibaigti traumomis“, – sako Artūras Juodeikis, „Lietuvos draudimo“ žalų departamento direktorius. Kaip rodo „Lietuvos draudimo“ praėjusių metų duomenys, dažniausiai pasitaikančios traumos yra raiščių, raumens, sausgyslės patempimai (25 proc.), riešo, delno, plaštakos lūžiai (16 proc.), pėdos, čiurnos, blauzdos lūžiai (12 proc.).

„Vos tik atšyla oras, netrukus matom aktyvų veiksmą stadionuose ir žaidimų aikštelėse – vaikai lekia pažaisti futbolo, krepšinio, kitų lauko žaidimų. Ir čia traumų tikimybė tikrai nemaža – besivaikant kamuolį galima skaudžiai griūti, susilaužyti delnus, plaštakas. Taip pat aktyvių lauko žaidimų metu nemaža tikimybė patempti raumenis, patirti čiurnos traumą. Todėl vaikams vertėtų priminti, jog prieš žaidžiant nepamirštų apšilti, o žaidimų metu stengtųsi būti kuo atsargesni ir saugoti vieni kitų sveikatą“, – pataria „Lietuvos draudimo“ ekspertas.

A. Juodeikis atkreipia dėmesį, kad atšilus orui į gatves išrieda ir paspirtukininkai bei dviratininkai – abi šios transporto priemonės yra labai dažnai naudojamos ir moksleivių. „Paspirtukininkų traumos jau yra tapusios atskira kategorija. Viešojoje erdvėje dažnai matome medikų komentarus apie sunkias traumas, kurios patiriamos paspirtuku važinėjant nesilaikant saugumo reikalavimų, kai juo važiuoja keli asmenys. Tad vertėtų vaikams priminti apie atsargaus važinėjimo paspirtukais ir dviračiais svarbą − kad važinėtų laikydamiesi eismo taisyklių, gerbtų kitus eismo dalyvius, nerizikuotų savo sveikata“, – komentuoja „Lietuvos draudimo“ ekspertas.

Dar viena populiari moksleivių veikla – važinėjimas riedučiais bei riedlentėmis. Šios veiklos, be abejo, yra smagus ir aktyvus laisvalaikio praleidimo būdas, bet užsiimant jomis vertėtų pasirūpinti atitinkamomis saugumo priemonėmis. „Būtina dėvėti šalmus, kelių ir alkūnių apsaugas, kad būtų išvengta sunkių sužalojimų nukritus. Be to, naudingas įgūdis yra ir mokėjimas taisyklingai nukristi – taip galima išvengti nemažos dalies sužalojimų, kadangi tuomet smūgio jėga neturi poveikio tik vienai konkrečiai kūno daliai“, – pataria ekspertas.

Draudikai primena, jog apsisaugoti nuo traumų moksleiviai gali: laikydamiesi saugumo reikalavimų ir eismo taisyklių važinėdami dviračiais ar paspirtukais; saugodami vieni kitus žaidžiant lauke; prieš fizinę veiklą padarydami apšilimą; dėvėdami šalmus, kelių bei alkūnių apsaugas važinėjant riedlentėmis, riedučiais, dviračiais, paspirtukais; mokėdami taisyklingai kristi.

„Lietuvos draudimo“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Interjero ABC: komodos pasirinkimas

Komodos yra neatsiejama interjero dalis, nes jos padeda išlaikyti tvarką ir suteikia papildomą vietą daiktams laikyti. Vis dėlto pasirinkti tinkamą komodą gali būti tikras iššūkis. Koks stilius geriausiai tinka jūsų namams? Kokią medžiagą rinktis? Koks dydis būtų optimaliausias? Šį kartą pasidalinsime patarimais ir įžvalgomis, padėsiančiomis jums rasti tobulą komodą. Nesvarbu, ar ieškote klasikinės šamingos elegancijos, modernaus minimalizmo, ar kaimiško žavesio – mes turime ką pasiūlyti kiekvienam skoniui ir poreikiui. Tad atsipalaiduokite, išgerkite puodelį kavos ir pasiruoškite leistis į komodų pasaulio

Kaip tinkamai maitinti savo augintinį?

Tinkama mityba yra svarbi ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Jei norime, kad mūsų augintinis būtų sveikas ir nugyventų ilgą gyvenimą, svarbu maitinti jį tinkamai ir laikantis tam tikrų taisyklių. Juk naminiai gyvūnai yra visiškai priklausomi nuo žmogaus. Jie negali tiesiog atidaryti šaldytuvo, kai nori valgyti. Tad kiekvienas šeimininkas turi žinoti savo augintinio ypatybes ir individualius poreikius, ir pagal juos pasirinkti tinkamą mitybą. Pagrindinės augintinių maitinimo taisyklės Daugelis šeimininkų renkasi jau paruoštą maistas gyvūnams, kurį galima įsigyti parduotuvėje. Ir tai

Kaip užtikrinti, kad atsiskaityti elektroninėje parduotuvėje būtų patogu?

Svarstote, kodėl jūsų internetinės parduotuvės lankytojas paliko pilną pirkinių krepšelį ir dingo? To priežastys gali būti įvairios. Viena iš jų – pernelyg sudėtingas ir ilgas procesas apmokant pirkinį, o taip pat – galimybės atsiskaityti pirkėjo norimu būdu nebuvimas, privertęs potencialų pirkėją persigalvoti. Ar jūsų internetinėje parduotuvėje atsiskaityti patogu ir saugu? 21 proc. respondentų, dalyvavusių apklausoje apie apsipirkimo internete įpročius, nurodė, kad nusprendė nebepirkti, nes nebuvo galimybės atsiskaityti norimu būdu*. Tinkamai parinkti internetinės parduotuvės mokėjimo būdai gali padėti įmonėms padidinti pardavimus,

Converse evoliucija. Kodėl  jie tokie populiarūs?

Converse – tai tas prekės ženklas, kuris ne tik išgyveno šimtmetį, bet ir išaugo iki visame pasaulyje mylimos ikonos. Kaip gi atrodo toji magija, dėl kurios Converse kedai išlieka populiariausi tarp kiekvienos subkultūros atstovų – nuo roko žvaigždžių iki šiuolaikinių influencerių? Ar jie tikrai yra patys geriausi batai visiems atvejams, ar mes tiesiog negalime atsispirti toms žavingoms, guminėmis nosimis puoštoms ikonoms? Pasiruoškite – ši kelionė per Converse istoriją atskleis, kaip šie paprasti sportbačiai tapo neatsiejama mūsų garderobo dalimi! Kaip viskas

Taip pat skaitykite