Švietimas: pavasarinis pasirengimas rudens darbams

Šilutės r. savivaldybės taryba turės apsispręsti, kiek nuo artėjančio rugsėjo mokyklose ir kitose švietimo įstaigose bus klasių komplektų, grupių, kiek prireiks naujų etatų. Tarybos komitetai svarsto šiuos siūlymus, kuriuos parengė Savivaldybės Švietimo ir kultūros skyrius.

Tarybai pateiktuose dokumentuose Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė ir skyriaus specialistai nurodo, kad šešiolikoje rajono mokyklų, įskaitant ir Rusnės specialiąją, gali būti 405 specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai. Iš šio skaičiaus 117 mokinių turėtų ugdytis pagal individualias programas, 8-iems galimas labai didelis ugdymosi poreikio lygis, 276-iems – didelis.

Bendrojo ugdymo mokyklose planuojama priimti 350 specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių, iš jų 62 galėtų mokytis pagal individualias programas, 221 mokinio ugdymosi poreikio lygis būtų didelis, aštuonių – labai didelis.

Rusnės specialiojoje mokykloje planuojamos vietos  55 specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams, visi jie galėtų mokytis pagal individualias programas, visų ugdymosi poreikio lygis yra didelis.

Aštuoniolikoje rajono švietimo įstaigų (mokyklose ir Rusnės specialiojoje mokykloje) nuo rudens planuojama suformuoti 227 klasių komplektus ir 29 priešmokyklinio ugdymo grupes. Mokyklose, ko gero, bus 7 jungtinių klasių komplektai: 4 klasės susiformuotų iš 1-4 klasių mokinių, 3 – iš 5-8 klasių mokinių. Jeigu nėra 8 mokinių, siūloma tokios klasės neformuoti.

Švietimo įstaigose daugėtų ir etatų. Pusės etato darbuotojo prašo mokykla Kintuose, specialisto reikia dirbti su atviros jaunimo erdvės lankytojais. Šilutės „Žvaigždutės“ lopšelis darželis prašo pusės etato psichologo, „Pušelės“ ir „Raudonkepuraitė“ vaikų darželiai – po ketvirtį tokio specialisto etato.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija Šilutės rajonui paskyrė beveik 27 tūkst. Eur mokytojų padėjėjų papildomai įsteigtiems etatams išlaikyti. Siūloma tuos 4,25 etato paskirstyti taip: po pusę etato nuo rugsėjo 1 d. – Šilutės Pamario ir Usėnų pagrindinėms mokykloms, nuo balandžio 1 d. po etatą – Šilutės vaikų darželiams „Ąžuoliukas“ ir „Gintarėlis“, po pusę etato – Šilutės „Žibutės“ vaikų darželiui ir Žemaičių Naumiesčio mokyklai-darželiui, ketvirtį etato – Šilutės „Pušelės“ vaikų darželiui.

D. Butvydienė politikus informuoja, kad padidėtų 5,75 etato, iš jų 5,25 etato rastųsi pedagoginių darbuotojų, kuriems išlaikyti tektų lėšų iš mokymui skirtųjų ir šiemet sudarytų 35,5 tūkst. Eur, o pusė etato Kintuose būtų finansuojama iš savarankiškų lėšų ir šiemet sudarytų 6,7 tūkst. Eur.

Paprastai pavasarį Taryba panašiai suplanuoja kitų mokslo metų reikalus, o juos tikslina rudenį, kai prasideda mokslo metai ir paaiškėja mokomų ir ugdomų rajono vaikų tikslūs skaičiai.

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite