Švietimas: pavasarinis pasirengimas rudens darbams

Šilutės r. savivaldybės taryba turės apsispręsti, kiek nuo artėjančio rugsėjo mokyklose ir kitose švietimo įstaigose bus klasių komplektų, grupių, kiek prireiks naujų etatų. Tarybos komitetai svarsto šiuos siūlymus, kuriuos parengė Savivaldybės Švietimo ir kultūros skyrius.

Tarybai pateiktuose dokumentuose Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė ir skyriaus specialistai nurodo, kad šešiolikoje rajono mokyklų, įskaitant ir Rusnės specialiąją, gali būti 405 specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai. Iš šio skaičiaus 117 mokinių turėtų ugdytis pagal individualias programas, 8-iems galimas labai didelis ugdymosi poreikio lygis, 276-iems – didelis.

Bendrojo ugdymo mokyklose planuojama priimti 350 specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių, iš jų 62 galėtų mokytis pagal individualias programas, 221 mokinio ugdymosi poreikio lygis būtų didelis, aštuonių – labai didelis.

Rusnės specialiojoje mokykloje planuojamos vietos  55 specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams, visi jie galėtų mokytis pagal individualias programas, visų ugdymosi poreikio lygis yra didelis.

Aštuoniolikoje rajono švietimo įstaigų (mokyklose ir Rusnės specialiojoje mokykloje) nuo rudens planuojama suformuoti 227 klasių komplektus ir 29 priešmokyklinio ugdymo grupes. Mokyklose, ko gero, bus 7 jungtinių klasių komplektai: 4 klasės susiformuotų iš 1-4 klasių mokinių, 3 – iš 5-8 klasių mokinių. Jeigu nėra 8 mokinių, siūloma tokios klasės neformuoti.

Švietimo įstaigose daugėtų ir etatų. Pusės etato darbuotojo prašo mokykla Kintuose, specialisto reikia dirbti su atviros jaunimo erdvės lankytojais. Šilutės „Žvaigždutės“ lopšelis darželis prašo pusės etato psichologo, „Pušelės“ ir „Raudonkepuraitė“ vaikų darželiai – po ketvirtį tokio specialisto etato.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija Šilutės rajonui paskyrė beveik 27 tūkst. Eur mokytojų padėjėjų papildomai įsteigtiems etatams išlaikyti. Siūloma tuos 4,25 etato paskirstyti taip: po pusę etato nuo rugsėjo 1 d. – Šilutės Pamario ir Usėnų pagrindinėms mokykloms, nuo balandžio 1 d. po etatą – Šilutės vaikų darželiams „Ąžuoliukas“ ir „Gintarėlis“, po pusę etato – Šilutės „Žibutės“ vaikų darželiui ir Žemaičių Naumiesčio mokyklai-darželiui, ketvirtį etato – Šilutės „Pušelės“ vaikų darželiui.

D. Butvydienė politikus informuoja, kad padidėtų 5,75 etato, iš jų 5,25 etato rastųsi pedagoginių darbuotojų, kuriems išlaikyti tektų lėšų iš mokymui skirtųjų ir šiemet sudarytų 35,5 tūkst. Eur, o pusė etato Kintuose būtų finansuojama iš savarankiškų lėšų ir šiemet sudarytų 6,7 tūkst. Eur.

Paprastai pavasarį Taryba panašiai suplanuoja kitų mokslo metų reikalus, o juos tikslina rudenį, kai prasideda mokslo metai ir paaiškėja mokomų ir ugdomų rajono vaikų tikslūs skaičiai.

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 situacija Šilutės ligoninėje

Dėl nepalankios epidemiologinės situacijos, Šilutės ligoninėje atidedamos visos planinės operacijos ir hospitalizacijos, pacientų lankymas draudžiamas nuo 2021 m. spalio 27 d. Lietuvai galynėjantis su ketvirtąja COVID-19 užkrato banga, vis naujų iššūkių patiria ir Šilutės ligoninė. Esant įtarimams, atlikus antrąjį PGR testą, koronavirusas diagnozuotas Vidaus ligų skyriaus pacientui. Nedelsiant profilaktiniai testai buvo atlikti ir kitiems skyriaus pacientams bei darbuotojams. Šiandien paaiškėjo, kad infekcija pasitvirtino dar 9 pacientams. Sergančių darbuotojų nenustatyta. Atsižvelgiant į susidariusią padėtį, pranešama, kad Šilutės ligoninėje buvo imtasi visų

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas, per nelaimę nukentėjo vienas darbininkas. Pirmadienį apie 10.30 val. buvo gautas pranešimas, kad Grabupiuose, Kiaulių auginimo ūkyje, įvyko sprogimas malūno viduje, kilo gaisras. Atvykus gelbėtojams, iš pastato veržėsi dūmai. Kilusį gaisrą vandens laistymo žarna gesino vienas darbuotojas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad Sprogimo banga išgriovė 30 metrų aukščio pastato sieną, išdužo visi pirmo aukšto langai, išvirto lauko durys, užsidegė viduje laikyti polietileniniai maišai su miltais. Per gaisrą nukentėjo viduje buvęs darbininkas. Nukentėjusysis patyrė

Vietinės bitės Lietuvoje gali išnykti

Lietuvos mokslininkai vos prieš kelerius metus atrado vietines – lietuviškas – bites, tačiau šiandien joms gresia išnykti. Todėl svarstoma jas saugoti valstybės kontroliuojamuose selekciniuose branduoliuose. Apie tai, kas ir kaip galėtų tapti tokiais selekciniais branduoliais, kas galėtų parengti vietinių bičių išsaugojimo programą, Žemės ūkio ministerijos atstovai Marcinkonyse diskutavo su Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovybe ir mokslininkais. Mokslininkai ištyrė, kad kai kuriuose tradiciškai bitininkaujančiuose bitynuose dar yra apie 45 proc. išlikusių motininių linijų, priklausančių vietinio medunešės

Šokių grupės „Juknaičiai“ sėkmė konkurse „Pora už poros“

Dvi dienas Prienuose vyko konkursinio festivalio „Pora už poros“ nacionalinis turas. Smagiame, spalvingame renginyje laureato vardą pelnyti siekė per šešiasdešimt liaudiškų šokių grupių iš visos šalies ir lietuvių bendruomenių Seinuose bei Punske (Lenkija) šokių kolektyvai.  Konkurse dalyvavo ir Šilutės rajono vyresnio amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupė „Juknaičiai“, pasirodymas sulaukė pripažinimo ir gero įvertinimo. Šis konkursas vyksta kas ketveri metai. Juknaitiškių kolektyvas šiame konkurse dalyvauja nuo pat 1997 metų. Nuolatos pelnydavo prizines vietas, o 2001 ir 2005 metais tapo laureatais. Sėkmė

Taip pat skaitykite