Švietimas: pavasarinis pasirengimas rudens darbams

Šilutės r. savivaldybės taryba turės apsispręsti, kiek nuo artėjančio rugsėjo mokyklose ir kitose švietimo įstaigose bus klasių komplektų, grupių, kiek prireiks naujų etatų. Tarybos komitetai svarsto šiuos siūlymus, kuriuos parengė Savivaldybės Švietimo ir kultūros skyrius.

Tarybai pateiktuose dokumentuose Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė ir skyriaus specialistai nurodo, kad šešiolikoje rajono mokyklų, įskaitant ir Rusnės specialiąją, gali būti 405 specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai. Iš šio skaičiaus 117 mokinių turėtų ugdytis pagal individualias programas, 8-iems galimas labai didelis ugdymosi poreikio lygis, 276-iems – didelis.

Bendrojo ugdymo mokyklose planuojama priimti 350 specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių, iš jų 62 galėtų mokytis pagal individualias programas, 221 mokinio ugdymosi poreikio lygis būtų didelis, aštuonių – labai didelis.

Rusnės specialiojoje mokykloje planuojamos vietos  55 specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams, visi jie galėtų mokytis pagal individualias programas, visų ugdymosi poreikio lygis yra didelis.

Aštuoniolikoje rajono švietimo įstaigų (mokyklose ir Rusnės specialiojoje mokykloje) nuo rudens planuojama suformuoti 227 klasių komplektus ir 29 priešmokyklinio ugdymo grupes. Mokyklose, ko gero, bus 7 jungtinių klasių komplektai: 4 klasės susiformuotų iš 1-4 klasių mokinių, 3 – iš 5-8 klasių mokinių. Jeigu nėra 8 mokinių, siūloma tokios klasės neformuoti.

Švietimo įstaigose daugėtų ir etatų. Pusės etato darbuotojo prašo mokykla Kintuose, specialisto reikia dirbti su atviros jaunimo erdvės lankytojais. Šilutės „Žvaigždutės“ lopšelis darželis prašo pusės etato psichologo, „Pušelės“ ir „Raudonkepuraitė“ vaikų darželiai – po ketvirtį tokio specialisto etato.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija Šilutės rajonui paskyrė beveik 27 tūkst. Eur mokytojų padėjėjų papildomai įsteigtiems etatams išlaikyti. Siūloma tuos 4,25 etato paskirstyti taip: po pusę etato nuo rugsėjo 1 d. – Šilutės Pamario ir Usėnų pagrindinėms mokykloms, nuo balandžio 1 d. po etatą – Šilutės vaikų darželiams „Ąžuoliukas“ ir „Gintarėlis“, po pusę etato – Šilutės „Žibutės“ vaikų darželiui ir Žemaičių Naumiesčio mokyklai-darželiui, ketvirtį etato – Šilutės „Pušelės“ vaikų darželiui.

D. Butvydienė politikus informuoja, kad padidėtų 5,75 etato, iš jų 5,25 etato rastųsi pedagoginių darbuotojų, kuriems išlaikyti tektų lėšų iš mokymui skirtųjų ir šiemet sudarytų 35,5 tūkst. Eur, o pusė etato Kintuose būtų finansuojama iš savarankiškų lėšų ir šiemet sudarytų 6,7 tūkst. Eur.

Paprastai pavasarį Taryba panašiai suplanuoja kitų mokslo metų reikalus, o juos tikslina rudenį, kai prasideda mokslo metai ir paaiškėja mokomų ir ugdomų rajono vaikų tikslūs skaičiai.

pamarys.eu inf.

Hits: 47

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite