Šventinės eisenos žingsniu pagėgiškiai žengė į „Laiko labirintus“

Šeštadienį Pagėgiuose vyko didžiausia metų krašto šventė „Pagėgiai laiko labirintuose“. Tądien miestelyje gyvenimas virte virė – į šventinius renginius skubėjo ir maži, ir dideli. Kas norėjo jėgas išbandyti sportinėse rungtyse, kas koncertinę programą išvysti ar tiesiog renginio šurmulyje pasisukioti, seną pažįstamą palabinti.

Tradicinė eisena užpildė Pagėgių miesto gatves.

Sertifikuoti blynai
Pagrindiniai šventės renginiai tradiciškai vyko prie Pagėgių kultūros centro. Čia esančiame skvere išdygo šventinė scena, o greta įsikūrė visų penkių savivaldybės seniūnijų kiemeliai. Jiems šiemet teko neįprasta užduotis – atstovauti Lietuvos etnografiniams regionams. Seniūnai burtų keliu sužinojo, kokio regiono tarmiškų posakių teks mokytis.
Aukštaitiją reprezentavo Vilkyškių seniūnija, Žemaitiją – Natkiškių, Suvalkiją – Lumpėnų, o Dzūkiją – Stoniškių seniūnija. Ko gero, lengviausia užduotis atiteko Pagėgių seniūnijai, mat jiems reikėjo perteikti penktojo etnografinio Lietuvos regiono ypatumus – Mažosios Lietuvos krašto, – tad beliko vaidinti… patiems save.
Seniūnijoms pristatant etnografinius regionus buvo vertinami jų sukurti gėlynai, pagaminti kulinarinio paveldo patiekalai, tautiniai kostiumai bei kiemeliuose vyraujantis stilius. Labiausiai šventės temą atitinkančių šventės dalyvių, svečių, prekybininkų laukė specialus Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio įsteigtas „Krištolinis obuolys“. Po tokį prizą gavo visos seniūnijos.

Apdovanoti geriausių Pagegių sav. ūkių savininkai.

„Sveiki atvykę į Mažąją Lietuvą!“ – toks pasveikinimas puošė vartus į „Pagėgių laiko labirintus“. Vos juos peržengus, renginio dalyvius pasitiko prekybininkų palapinių miestelis. Jame buvo galima įsigyti įvairiausių daiktų bei paskanauti išskirtinių patiekalų.
Prekybininkų miestelyje įsikūrusioje „Šišioniškių virtuvėje“ buvo galima paragauti sertifikuotų kulinarinio paveldo skanėstų – vaflinių blynų ir kafijos iš salyklinių miežių. Blynus autentiškoje, malkomis kūrenamoje krosnyje čia pat kepė Lina ir Darius Tamuliai iš Mociškių.
Garbingi svečiai
Tauragiškė Raimonda Sebeckienė šventėje pardavinėjo savo pačios nupintus krepšius, pintines ir dekoratyvines gėles. „Pinu jau bene 36 metai. Tai jau tapo ne tik mano hobiu, bet ir mėgstamu darbu. Šiandien nuo pat ryto žmonės aktyviai domėjosi mano nupintais krepšiais. Labiausiai ūkiškais, šeimyniškais bei moteriškais“, – pasakojo tauragiškė R. Sebeckienė.

Kaimynus sveikina Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Tradiciškai krašto šventės „Pagėgiai laiko labirintuose“ metu per miestą žygiuoja šventinė eisena. Šiemet eisenos priekyje žengė Lietuvos karinių oro pajėgų orkestras (vad. Pranciškus Memėnas). Žygiavo Lietuvos etnografinius regionus improvizavusios visų 5 seniūnijų komandos, Pagėgių krašto mokyklų, įstaigų, jaunimo, nevyriausybinių organizacijų, ūkininkų bei verslininkų atstovai.
Oficialiąją renginio dalį sveikinimu pradėjo Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis: „Prabėgo jau 15 metų, kai buvo įkurta Pagėgių savivaldybė. Metas pažvelgti atgalios ir pasižiūrėti, kas per tą laiką pasikeitė. Pagėgiai tik gražėja. Kadangi čia yra ūkininkų kraštas, norėčiau jiems palinkėti pripildyti pilnus aruodus grūdų, kad pieno kainos pakiltų. Visiems žmonėms norėčiau palinkėti sveikatos ir stiprybės“.
15 m. sukaktį mininčios Pagėgių savivaldybės krašto šventėje dalyvavo ir gausus svečių būrys. Bendrus projektus vykdantys savivaldybės partneriai iš užsienio šalių – Lenkijos, Rusijos, Estijos. Šventės proga pagėgiškius pasveikino Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, Seimo narys Artūras Skardžius, Šilutės meras Vytautas Laurinaitis, Tauragės meras Sigitas Mičiulis, Šilalės meras Jonas Gudauskas.

Iš žolynų ir gėlių „nuaustas“ Natkiškių seniūnijos kilimas „Laiko labirintais į Žemaitiją“.

Iškilmingi apdovanojimai
Po iškilmingo šventės atidarymo ir svečių sveikinimų sekė apdovanojimai. Šiemet gražiausiai tvarkomos Pagėgių savivaldybės sodybos titulą pelnė Rita ir Arūnas Gečai, o gražiausiai tvarkomu daugiabučiu pripažintas Šilgalių kaime, Pušyno g. 8, esantis daugiabutis. Geriausio ūkio šeimininkais paskelbti Danutė ir Tonis Dargeliai. Antra vieta atiteko Stefanijai ir Petrui Bagavičiams, trečia – Rasai ir Antanui Gudavičiams.
Šventėje netrūko ir sportinių pramogų. Krepšininkai varžėsi dėl Pagėgių savivaldybės mero V. Komskio įsteigtos taurės. Nugalėjo „Martini“ komanda: Martynas Vasiljevas, Mindaugas Šikšnius, Antanas Musvydas ir Aivaras Fetingis.
Lengvosios atletikos mėgėjai jėgas bandė tradiciniame bėgime „Mikytai – Pagėgiai“. Merginų 16-35 m. amžiaus grupėje pirma finišavo šilutiškė Aušra Ambrulaitytė. Antra atbėgo Auksė Tautrimaitė, nuo jos nedaug atsiliko Greta Petraitytė.

Vaflinius blynus, ne bet kokius, o sertifikuotus, autentiškoje, malkomis kūrenamoje krosnyje kepė Lina ir Darius Tamuliai iš Mociškių.

Vaikinų 16-35 m. amžiaus grupėje greičiausiai iš Mikytų parbėgo pagėgiškis Karolis Gečas (8 min. 44 s.). Nuo jo vos 3 šimtosiomis sekundės atsiliko Ruslanas Seitkalijevas iš Vilkyčių. Trečias – šilutiškis Robertas Petraitis.
Moterų nuo 35 m. grupėje triumfavo pagėgiškė Rita Gečienė, aplenkusi tauragiškę Vidą Šetkuvienę. Trečia parbėgo Loreta Gečienė. Vyrų nuo 35 m. grupėje neaplenkiamas buvo Saulius Vaitkus, užtikrinta persvara įveikęs antros ir trečios vietos laimėtojus Remigijų Pakalniškį ir Egidijų Kulpavičių.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

  • Pasipiktinęs dalyvis

    Pats gražiausias kilimas buvo Natkiškiečių. Bet kažkodėl tik II vieta tegavo. Neteisybė…

  • Susirūpinęs skaitytojas

    Gaila, kad straipsnis su klaidom.
    Marytė ir Petras Gečiai laimėjo apdovanojimą už gražiausią sodybą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite