Šventinės eisenos žingsniu pagėgiškiai žengė į „Laiko labirintus“

Šeštadienį Pagėgiuose vyko didžiausia metų krašto šventė „Pagėgiai laiko labirintuose“. Tądien miestelyje gyvenimas virte virė – į šventinius renginius skubėjo ir maži, ir dideli. Kas norėjo jėgas išbandyti sportinėse rungtyse, kas koncertinę programą išvysti ar tiesiog renginio šurmulyje pasisukioti, seną pažįstamą palabinti.

Tradicinė eisena užpildė Pagėgių miesto gatves.

Sertifikuoti blynai
Pagrindiniai šventės renginiai tradiciškai vyko prie Pagėgių kultūros centro. Čia esančiame skvere išdygo šventinė scena, o greta įsikūrė visų penkių savivaldybės seniūnijų kiemeliai. Jiems šiemet teko neįprasta užduotis – atstovauti Lietuvos etnografiniams regionams. Seniūnai burtų keliu sužinojo, kokio regiono tarmiškų posakių teks mokytis.
Aukštaitiją reprezentavo Vilkyškių seniūnija, Žemaitiją – Natkiškių, Suvalkiją – Lumpėnų, o Dzūkiją – Stoniškių seniūnija. Ko gero, lengviausia užduotis atiteko Pagėgių seniūnijai, mat jiems reikėjo perteikti penktojo etnografinio Lietuvos regiono ypatumus – Mažosios Lietuvos krašto, – tad beliko vaidinti… patiems save.
Seniūnijoms pristatant etnografinius regionus buvo vertinami jų sukurti gėlynai, pagaminti kulinarinio paveldo patiekalai, tautiniai kostiumai bei kiemeliuose vyraujantis stilius. Labiausiai šventės temą atitinkančių šventės dalyvių, svečių, prekybininkų laukė specialus Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio įsteigtas „Krištolinis obuolys“. Po tokį prizą gavo visos seniūnijos.

Apdovanoti geriausių Pagegių sav. ūkių savininkai.

„Sveiki atvykę į Mažąją Lietuvą!“ – toks pasveikinimas puošė vartus į „Pagėgių laiko labirintus“. Vos juos peržengus, renginio dalyvius pasitiko prekybininkų palapinių miestelis. Jame buvo galima įsigyti įvairiausių daiktų bei paskanauti išskirtinių patiekalų.
Prekybininkų miestelyje įsikūrusioje „Šišioniškių virtuvėje“ buvo galima paragauti sertifikuotų kulinarinio paveldo skanėstų – vaflinių blynų ir kafijos iš salyklinių miežių. Blynus autentiškoje, malkomis kūrenamoje krosnyje čia pat kepė Lina ir Darius Tamuliai iš Mociškių.
Garbingi svečiai
Tauragiškė Raimonda Sebeckienė šventėje pardavinėjo savo pačios nupintus krepšius, pintines ir dekoratyvines gėles. „Pinu jau bene 36 metai. Tai jau tapo ne tik mano hobiu, bet ir mėgstamu darbu. Šiandien nuo pat ryto žmonės aktyviai domėjosi mano nupintais krepšiais. Labiausiai ūkiškais, šeimyniškais bei moteriškais“, – pasakojo tauragiškė R. Sebeckienė.

Kaimynus sveikina Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Tradiciškai krašto šventės „Pagėgiai laiko labirintuose“ metu per miestą žygiuoja šventinė eisena. Šiemet eisenos priekyje žengė Lietuvos karinių oro pajėgų orkestras (vad. Pranciškus Memėnas). Žygiavo Lietuvos etnografinius regionus improvizavusios visų 5 seniūnijų komandos, Pagėgių krašto mokyklų, įstaigų, jaunimo, nevyriausybinių organizacijų, ūkininkų bei verslininkų atstovai.
Oficialiąją renginio dalį sveikinimu pradėjo Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis: „Prabėgo jau 15 metų, kai buvo įkurta Pagėgių savivaldybė. Metas pažvelgti atgalios ir pasižiūrėti, kas per tą laiką pasikeitė. Pagėgiai tik gražėja. Kadangi čia yra ūkininkų kraštas, norėčiau jiems palinkėti pripildyti pilnus aruodus grūdų, kad pieno kainos pakiltų. Visiems žmonėms norėčiau palinkėti sveikatos ir stiprybės“.
15 m. sukaktį mininčios Pagėgių savivaldybės krašto šventėje dalyvavo ir gausus svečių būrys. Bendrus projektus vykdantys savivaldybės partneriai iš užsienio šalių – Lenkijos, Rusijos, Estijos. Šventės proga pagėgiškius pasveikino Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, Seimo narys Artūras Skardžius, Šilutės meras Vytautas Laurinaitis, Tauragės meras Sigitas Mičiulis, Šilalės meras Jonas Gudauskas.

Iš žolynų ir gėlių „nuaustas“ Natkiškių seniūnijos kilimas „Laiko labirintais į Žemaitiją“.

Iškilmingi apdovanojimai
Po iškilmingo šventės atidarymo ir svečių sveikinimų sekė apdovanojimai. Šiemet gražiausiai tvarkomos Pagėgių savivaldybės sodybos titulą pelnė Rita ir Arūnas Gečai, o gražiausiai tvarkomu daugiabučiu pripažintas Šilgalių kaime, Pušyno g. 8, esantis daugiabutis. Geriausio ūkio šeimininkais paskelbti Danutė ir Tonis Dargeliai. Antra vieta atiteko Stefanijai ir Petrui Bagavičiams, trečia – Rasai ir Antanui Gudavičiams.
Šventėje netrūko ir sportinių pramogų. Krepšininkai varžėsi dėl Pagėgių savivaldybės mero V. Komskio įsteigtos taurės. Nugalėjo „Martini“ komanda: Martynas Vasiljevas, Mindaugas Šikšnius, Antanas Musvydas ir Aivaras Fetingis.
Lengvosios atletikos mėgėjai jėgas bandė tradiciniame bėgime „Mikytai – Pagėgiai“. Merginų 16-35 m. amžiaus grupėje pirma finišavo šilutiškė Aušra Ambrulaitytė. Antra atbėgo Auksė Tautrimaitė, nuo jos nedaug atsiliko Greta Petraitytė.

Vaflinius blynus, ne bet kokius, o sertifikuotus, autentiškoje, malkomis kūrenamoje krosnyje kepė Lina ir Darius Tamuliai iš Mociškių.

Vaikinų 16-35 m. amžiaus grupėje greičiausiai iš Mikytų parbėgo pagėgiškis Karolis Gečas (8 min. 44 s.). Nuo jo vos 3 šimtosiomis sekundės atsiliko Ruslanas Seitkalijevas iš Vilkyčių. Trečias – šilutiškis Robertas Petraitis.
Moterų nuo 35 m. grupėje triumfavo pagėgiškė Rita Gečienė, aplenkusi tauragiškę Vidą Šetkuvienę. Trečia parbėgo Loreta Gečienė. Vyrų nuo 35 m. grupėje neaplenkiamas buvo Saulius Vaitkus, užtikrinta persvara įveikęs antros ir trečios vietos laimėtojus Remigijų Pakalniškį ir Egidijų Kulpavičių.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

  • Pasipiktinęs dalyvis

    Pats gražiausias kilimas buvo Natkiškiečių. Bet kažkodėl tik II vieta tegavo. Neteisybė…

  • Susirūpinęs skaitytojas

    Gaila, kad straipsnis su klaidom.
    Marytė ir Petras Gečiai laimėjo apdovanojimą už gražiausią sodybą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Gyventojai kviečiami įsitraukti į pašto ženklų kūrimą – tereikia pasiūlyti temą

Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle. Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki

Pasaulinė motinos Žemės diena

Balandžio 22-ąją minėta Pasaulinė motinos Žemės diena. Ji pradėta minėti 1970 metais, o atliepiant į Jungtinių Tautų kreipimąsi Lietuvoje ji minima nuo 1992 metų. Kasmet civilizuotos pasaulio šalys ragina vienytis ir išreikšti rūpestį mūsų visų namais – Žeme ir Gamta. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba šią dieną atkreipė dėmesį į būtinybę vykdyti gamtotvarką, kad būtų išsaugotos nykstančios ir retos rūšys. Gamtotvarkos darbai saugomose teritorijose vykdomi siekiant išsaugoti biologinę įvairovę. Gamtotvarka padeda išsaugoti natūralias buveines ir rūšis, apima buveinių atkūrimą, invazinių rūšių

Dėl atraminės sienutės tvarkymo darbų Švėkšnoje

Kada Švėkšnoje sutvarkys išgriuvusią akmeninę sieną, matomą įvažiuojant į miesteliį nuo Saugų pusės? Šilutės rajono savivaldybė informuoja, kad geriausiu atveju darbai galėtų prasidėti Liepos mėnesį. Skelbiama, kad šiuo metu savivaldybės užsakymu yra rengiamas projektas „Bažnyčios g. pietų pusės lauko akmenų atraminės sienos Šilutės r. sav., Švėkšnos sen., (Švėkšnos miestelio istorinės dalies u.k. 171112 vertingoji savybė) tvarkybos (restauravimo, remonto) darbų projektas“. Projektas pateiktas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Klaipėdos teritoriniam skyriui. Jei šis projektui pritars, išduos tvarkybos darbų leidimą. Gavus

Taip pat skaitykite