Šventinės eisenos žingsniu pagėgiškiai žengė į „Laiko labirintus“

Šeštadienį Pagėgiuose vyko didžiausia metų krašto šventė „Pagėgiai laiko labirintuose“. Tądien miestelyje gyvenimas virte virė – į šventinius renginius skubėjo ir maži, ir dideli. Kas norėjo jėgas išbandyti sportinėse rungtyse, kas koncertinę programą išvysti ar tiesiog renginio šurmulyje pasisukioti, seną pažįstamą palabinti.

Tradicinė eisena užpildė Pagėgių miesto gatves.

Sertifikuoti blynai
Pagrindiniai šventės renginiai tradiciškai vyko prie Pagėgių kultūros centro. Čia esančiame skvere išdygo šventinė scena, o greta įsikūrė visų penkių savivaldybės seniūnijų kiemeliai. Jiems šiemet teko neįprasta užduotis – atstovauti Lietuvos etnografiniams regionams. Seniūnai burtų keliu sužinojo, kokio regiono tarmiškų posakių teks mokytis.
Aukštaitiją reprezentavo Vilkyškių seniūnija, Žemaitiją – Natkiškių, Suvalkiją – Lumpėnų, o Dzūkiją – Stoniškių seniūnija. Ko gero, lengviausia užduotis atiteko Pagėgių seniūnijai, mat jiems reikėjo perteikti penktojo etnografinio Lietuvos regiono ypatumus – Mažosios Lietuvos krašto, – tad beliko vaidinti… patiems save.
Seniūnijoms pristatant etnografinius regionus buvo vertinami jų sukurti gėlynai, pagaminti kulinarinio paveldo patiekalai, tautiniai kostiumai bei kiemeliuose vyraujantis stilius. Labiausiai šventės temą atitinkančių šventės dalyvių, svečių, prekybininkų laukė specialus Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio įsteigtas „Krištolinis obuolys“. Po tokį prizą gavo visos seniūnijos.

Apdovanoti geriausių Pagegių sav. ūkių savininkai.

„Sveiki atvykę į Mažąją Lietuvą!“ – toks pasveikinimas puošė vartus į „Pagėgių laiko labirintus“. Vos juos peržengus, renginio dalyvius pasitiko prekybininkų palapinių miestelis. Jame buvo galima įsigyti įvairiausių daiktų bei paskanauti išskirtinių patiekalų.
Prekybininkų miestelyje įsikūrusioje „Šišioniškių virtuvėje“ buvo galima paragauti sertifikuotų kulinarinio paveldo skanėstų – vaflinių blynų ir kafijos iš salyklinių miežių. Blynus autentiškoje, malkomis kūrenamoje krosnyje čia pat kepė Lina ir Darius Tamuliai iš Mociškių.
Garbingi svečiai
Tauragiškė Raimonda Sebeckienė šventėje pardavinėjo savo pačios nupintus krepšius, pintines ir dekoratyvines gėles. „Pinu jau bene 36 metai. Tai jau tapo ne tik mano hobiu, bet ir mėgstamu darbu. Šiandien nuo pat ryto žmonės aktyviai domėjosi mano nupintais krepšiais. Labiausiai ūkiškais, šeimyniškais bei moteriškais“, – pasakojo tauragiškė R. Sebeckienė.

Kaimynus sveikina Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Tradiciškai krašto šventės „Pagėgiai laiko labirintuose“ metu per miestą žygiuoja šventinė eisena. Šiemet eisenos priekyje žengė Lietuvos karinių oro pajėgų orkestras (vad. Pranciškus Memėnas). Žygiavo Lietuvos etnografinius regionus improvizavusios visų 5 seniūnijų komandos, Pagėgių krašto mokyklų, įstaigų, jaunimo, nevyriausybinių organizacijų, ūkininkų bei verslininkų atstovai.
Oficialiąją renginio dalį sveikinimu pradėjo Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis: „Prabėgo jau 15 metų, kai buvo įkurta Pagėgių savivaldybė. Metas pažvelgti atgalios ir pasižiūrėti, kas per tą laiką pasikeitė. Pagėgiai tik gražėja. Kadangi čia yra ūkininkų kraštas, norėčiau jiems palinkėti pripildyti pilnus aruodus grūdų, kad pieno kainos pakiltų. Visiems žmonėms norėčiau palinkėti sveikatos ir stiprybės“.
15 m. sukaktį mininčios Pagėgių savivaldybės krašto šventėje dalyvavo ir gausus svečių būrys. Bendrus projektus vykdantys savivaldybės partneriai iš užsienio šalių – Lenkijos, Rusijos, Estijos. Šventės proga pagėgiškius pasveikino Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, Seimo narys Artūras Skardžius, Šilutės meras Vytautas Laurinaitis, Tauragės meras Sigitas Mičiulis, Šilalės meras Jonas Gudauskas.

Iš žolynų ir gėlių „nuaustas“ Natkiškių seniūnijos kilimas „Laiko labirintais į Žemaitiją“.

Iškilmingi apdovanojimai
Po iškilmingo šventės atidarymo ir svečių sveikinimų sekė apdovanojimai. Šiemet gražiausiai tvarkomos Pagėgių savivaldybės sodybos titulą pelnė Rita ir Arūnas Gečai, o gražiausiai tvarkomu daugiabučiu pripažintas Šilgalių kaime, Pušyno g. 8, esantis daugiabutis. Geriausio ūkio šeimininkais paskelbti Danutė ir Tonis Dargeliai. Antra vieta atiteko Stefanijai ir Petrui Bagavičiams, trečia – Rasai ir Antanui Gudavičiams.
Šventėje netrūko ir sportinių pramogų. Krepšininkai varžėsi dėl Pagėgių savivaldybės mero V. Komskio įsteigtos taurės. Nugalėjo „Martini“ komanda: Martynas Vasiljevas, Mindaugas Šikšnius, Antanas Musvydas ir Aivaras Fetingis.
Lengvosios atletikos mėgėjai jėgas bandė tradiciniame bėgime „Mikytai – Pagėgiai“. Merginų 16-35 m. amžiaus grupėje pirma finišavo šilutiškė Aušra Ambrulaitytė. Antra atbėgo Auksė Tautrimaitė, nuo jos nedaug atsiliko Greta Petraitytė.

Vaflinius blynus, ne bet kokius, o sertifikuotus, autentiškoje, malkomis kūrenamoje krosnyje kepė Lina ir Darius Tamuliai iš Mociškių.

Vaikinų 16-35 m. amžiaus grupėje greičiausiai iš Mikytų parbėgo pagėgiškis Karolis Gečas (8 min. 44 s.). Nuo jo vos 3 šimtosiomis sekundės atsiliko Ruslanas Seitkalijevas iš Vilkyčių. Trečias – šilutiškis Robertas Petraitis.
Moterų nuo 35 m. grupėje triumfavo pagėgiškė Rita Gečienė, aplenkusi tauragiškę Vidą Šetkuvienę. Trečia parbėgo Loreta Gečienė. Vyrų nuo 35 m. grupėje neaplenkiamas buvo Saulius Vaitkus, užtikrinta persvara įveikęs antros ir trečios vietos laimėtojus Remigijų Pakalniškį ir Egidijų Kulpavičių.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

  • Pasipiktinęs dalyvis

    Pats gražiausias kilimas buvo Natkiškiečių. Bet kažkodėl tik II vieta tegavo. Neteisybė…

  • Susirūpinęs skaitytojas

    Gaila, kad straipsnis su klaidom.
    Marytė ir Petras Gečiai laimėjo apdovanojimą už gražiausią sodybą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite