Šventės dieną – keisti klausimai

Penktadienį, kai buvo minima Savivaldybių darbuotojų diena, „Pamarys“ pakalbino Šilutės rajono seniūnus. Tris toks pokalbis telefonu atitraukė nuo darbo, o vienas, santūrumu garsėjantis vyras, nustebino ir atsakymais, ir lyriniais nukrypimais… Esame supratingi – juk kalbiname tądien, kai galima ir saikingai pašvęsti.

Apie vienos lyties asmenų santuokas
Ar Lietuva turėtų imti pavyzdį iš Estijos ir įteisinti vienos lyties asmenų santuokas?
Kintų seniūnas Antanas KLIŽENTIS:
– Lengvesnio klausimo neturite?
Aš tik už normalią, tikrą vyro ir moters šeimą. Kitokioms Lietuvoje dar nepribrendome. Pagaliau tai šiuo metu nėra svarbiausia.
Rusnės seniūnė Dalia DROBNIENĖ:
– Neturėtų. Tegul jie sau gyvena ramiai, tykiai. Manęs tai netrikdo. Bet kam reikia tų santuokų? Nenorėčiau, kad Lietuvoje tuoktųsi vienos lyties asmenys. Girdėjau, jais kiti žmonės piktinasi. Aš pažįstu tokių žmonių. Jie gyvena ramiai ir toliau tegul taip gyvena. Gal užsienio valstybėse tokios santuokos reikalingos, kai kartu gyvenantys vienos lyties asmenys sukaupia daug turto, gali tekti dalytis? Be santuokos dabar gyvena ir vyrai su moterimis, be santuokos gyvena ir vienos lyties du asmenys, pastarieji man netrukdo.
Vainuto seniūnas Vitalijus MOCKUS:
– Oi, koks klausimas! Atsakymas yra „taip“. Man Estija – pavyzdys.
Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas IVANAUSKAS (šiuo metu pavaduoja atostogaujantį seniūną):
– Tam dar nesame pasiruošę. Reikia laiko. Kur įteisintos vienos lyties asmenų santuokos, girdime, kad visko pasitaiko.
Apie 700 litų baudą
– Ar pritariate, kad pro automobilio langą išmetus cigaretės nuorūką, reikia skirti 700 litų baudą?
Antanas KLIŽENTIS:
– Abejoju. Gal perlenkta lazda… Tos didelės baudos jau kraštutinumas. Ar įstengs sumokėti tokią didelę baudą tas, kuris neturi pinigų? Vargšas nemokės. Aš nerūkau. Vairuotojo teises turiu nuo 1977 metų. Tarnybiniame automobilyje peleninės nereikia. Jame rūkyti neleisčiau. Kitą gerbiantis žmogus automobilyje turi atsiklausti, ar galima rūkyti. Juk rūkymas yra žalingas įprotis. Pasitaiko šalikelėse išmestų nuorūkų, tačiau dažniau ten, kur buriasi jaunimas, po nakties randame skardinių, butelių „kalnelį“… Manau, kad su šiukšlintojais veiksmingiau yra kalbėtis. Visi turime būti pilietiški, o pastebėję blogybę, žmogų sudrausminti, įspėti. Ir taip turi elgtis ne tik valdžia, ne tik pareigūnai. Tai mūsų visų pareiga.
Dalia DROBNIENĖ:
– Ne ta mažytė nuorūka yra svarbiausia. Štai tie, kurie išmeta butelius, plastikinę tarą – jie tai mūsų salai tikras vargas. Juk mes turime visa tai surinkti. Tokiems reikėtų skirti baudas po 1000 litų.
Už išmestą nuorūką – 700 litų bauda? Gal jau ne, užtektų ir 50 litų. 500 litų baudomis už palaidus šunis jau turime nubaustų. Labai padėjo, bemat pajutome rezultatą. Aš nerūkau. Automobilį vairuoju jau 33 metai. Jame turbūt yra peleninė. Jeigu mano automobilyje norėtų rūkyti – ne, ne, ne… Aš negaliu pakęsti dūmų. Tegul rūko, tik ne automobilyje. Esu tolerantiška. Rūkymas – nėra gerai, bet daug baisiau narkotikų vartojimas. Štai čia tikra nelaimė. Nors kai pamatau vairuojančią moterį su cigarete lūpose…
Vitalijus MOCKUS:
– Tokiai baudai pritariu. Aš nerūkau, bet su manimi kartais važiuoja rūkantys žmonės. Vairuoju 30 metų. Jeigu rūko, leidžiu. Automobilyje yra peleninė. Pastebiu primėtytų nuorūkų. Kartą pamačiau tokį, priėjau pasikalbėti, vos negavau… Taip supyko.
Algirdas IVANAUSKAS:
– Gal bauda per didelė? Tačiau bausti už tai reikia. Matome išmestų nuorūkų, taip elgtis linkę jauni vairuotojai. Aš nerūkau, vairuoju jau gal kokius 40 metų. Automobilyje yra peleninė, tačiau niekam čia rūkyti neleidžiu. Beje, niekas tokio leidimo ir neprašė. Tegul rūko, kai automobilį sustabdau, išlipame.

Kalbino
Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite