Šventės dieną – keisti klausimai

Penktadienį, kai buvo minima Savivaldybių darbuotojų diena, „Pamarys“ pakalbino Šilutės rajono seniūnus. Tris toks pokalbis telefonu atitraukė nuo darbo, o vienas, santūrumu garsėjantis vyras, nustebino ir atsakymais, ir lyriniais nukrypimais… Esame supratingi – juk kalbiname tądien, kai galima ir saikingai pašvęsti.

Apie vienos lyties asmenų santuokas
Ar Lietuva turėtų imti pavyzdį iš Estijos ir įteisinti vienos lyties asmenų santuokas?
Kintų seniūnas Antanas KLIŽENTIS:
– Lengvesnio klausimo neturite?
Aš tik už normalią, tikrą vyro ir moters šeimą. Kitokioms Lietuvoje dar nepribrendome. Pagaliau tai šiuo metu nėra svarbiausia.
Rusnės seniūnė Dalia DROBNIENĖ:
– Neturėtų. Tegul jie sau gyvena ramiai, tykiai. Manęs tai netrikdo. Bet kam reikia tų santuokų? Nenorėčiau, kad Lietuvoje tuoktųsi vienos lyties asmenys. Girdėjau, jais kiti žmonės piktinasi. Aš pažįstu tokių žmonių. Jie gyvena ramiai ir toliau tegul taip gyvena. Gal užsienio valstybėse tokios santuokos reikalingos, kai kartu gyvenantys vienos lyties asmenys sukaupia daug turto, gali tekti dalytis? Be santuokos dabar gyvena ir vyrai su moterimis, be santuokos gyvena ir vienos lyties du asmenys, pastarieji man netrukdo.
Vainuto seniūnas Vitalijus MOCKUS:
– Oi, koks klausimas! Atsakymas yra „taip“. Man Estija – pavyzdys.
Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas IVANAUSKAS (šiuo metu pavaduoja atostogaujantį seniūną):
– Tam dar nesame pasiruošę. Reikia laiko. Kur įteisintos vienos lyties asmenų santuokos, girdime, kad visko pasitaiko.
Apie 700 litų baudą
– Ar pritariate, kad pro automobilio langą išmetus cigaretės nuorūką, reikia skirti 700 litų baudą?
Antanas KLIŽENTIS:
– Abejoju. Gal perlenkta lazda… Tos didelės baudos jau kraštutinumas. Ar įstengs sumokėti tokią didelę baudą tas, kuris neturi pinigų? Vargšas nemokės. Aš nerūkau. Vairuotojo teises turiu nuo 1977 metų. Tarnybiniame automobilyje peleninės nereikia. Jame rūkyti neleisčiau. Kitą gerbiantis žmogus automobilyje turi atsiklausti, ar galima rūkyti. Juk rūkymas yra žalingas įprotis. Pasitaiko šalikelėse išmestų nuorūkų, tačiau dažniau ten, kur buriasi jaunimas, po nakties randame skardinių, butelių „kalnelį“… Manau, kad su šiukšlintojais veiksmingiau yra kalbėtis. Visi turime būti pilietiški, o pastebėję blogybę, žmogų sudrausminti, įspėti. Ir taip turi elgtis ne tik valdžia, ne tik pareigūnai. Tai mūsų visų pareiga.
Dalia DROBNIENĖ:
– Ne ta mažytė nuorūka yra svarbiausia. Štai tie, kurie išmeta butelius, plastikinę tarą – jie tai mūsų salai tikras vargas. Juk mes turime visa tai surinkti. Tokiems reikėtų skirti baudas po 1000 litų.
Už išmestą nuorūką – 700 litų bauda? Gal jau ne, užtektų ir 50 litų. 500 litų baudomis už palaidus šunis jau turime nubaustų. Labai padėjo, bemat pajutome rezultatą. Aš nerūkau. Automobilį vairuoju jau 33 metai. Jame turbūt yra peleninė. Jeigu mano automobilyje norėtų rūkyti – ne, ne, ne… Aš negaliu pakęsti dūmų. Tegul rūko, tik ne automobilyje. Esu tolerantiška. Rūkymas – nėra gerai, bet daug baisiau narkotikų vartojimas. Štai čia tikra nelaimė. Nors kai pamatau vairuojančią moterį su cigarete lūpose…
Vitalijus MOCKUS:
– Tokiai baudai pritariu. Aš nerūkau, bet su manimi kartais važiuoja rūkantys žmonės. Vairuoju 30 metų. Jeigu rūko, leidžiu. Automobilyje yra peleninė. Pastebiu primėtytų nuorūkų. Kartą pamačiau tokį, priėjau pasikalbėti, vos negavau… Taip supyko.
Algirdas IVANAUSKAS:
– Gal bauda per didelė? Tačiau bausti už tai reikia. Matome išmestų nuorūkų, taip elgtis linkę jauni vairuotojai. Aš nerūkau, vairuoju jau gal kokius 40 metų. Automobilyje yra peleninė, tačiau niekam čia rūkyti neleidžiu. Beje, niekas tokio leidimo ir neprašė. Tegul rūko, kai automobilį sustabdau, išlipame.

Kalbino
Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite