Šventė saulei prisišaukti

Gruodžio 13-ąją, šventosios Liucijos dieną, kitaip dar vadinamą Šviesos diena, žiemiškai apsnigtoje Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinėje mokykloje kalbėta apie Audriaus Šikšniaus knygą „Žiemojantis angelas“. Susitikime dalyvavo mokiniai, mokytojai, mokyklos darbuotojai, bendruomenės nariai.

Panorusieji įsigijo A. Šikšniaus knygų su autoriaus dedikacija.

Panorusieji įsigijo A. Šikšniaus knygų su autoriaus dedikacija.

Šio rašinio autorė ir A. Šikšniaus knygos redaktorė B. Morkevičienė su kolege Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos vadove G. Švalkūniene.

Šio rašinio autorė ir A. Šikšniaus knygos redaktorė B. Morkevičienė su kolege Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos vadove G. Švalkūniene.

Gražesnės vietos pastatyti mokyklą nerasi. Natkiškių pagrindinė mokykla stovi ant kalvos, nuo kurios pro langą atsiveria nuostabus baltos žiemos peizažas į plačius laukus ligi pat horizonto. „Simboliška, kad A. Šikšniaus ,,Žiemojantis angelas“ pristatomas žiemą, advento metu, Šviesos dieną, kai tos šviesos taip trūksta“, – kalbėjo mokyklos direktorė Genovaitė Švalkūnienė, kreipdamasi į susirinkusius ir pristatydama susitikimo svečius.
Su prisiminimais ir muzika
Pirmieji į sceną užkopė mažieji dainorėliai ir padainavo dainą, skirtą gimtajai kalbai. Brangindami visų laiką, atvykusieji iš karto kibome į darbą. Susitikime dalyvavęs Šilutės muzikos mokyklos mokytojas Rimantas Stankevičius smuiku pagriežė 4 trumpus kūrinius. Vėliau A. Šikšnius papasakojo, kad „Žiemojantis angelas“ radosi į vieną kūrinį sudėjus iš įvairių žmonių girdėtas istorijas, panaudoti ir tėviškėje (Skuodo r., Aleksandrijoje), patirti išgyvenimai ar girdėti pasakojimai. Autorius papasakojo, kad latviškų motyvų knygoje atsirado todėl, kad jie gyveno netoli Latvijos sienos ir į Latviją dviračiais važiuodavę pirkti duonos ir kitų prekių.
Knygos redaktorius Petras Skutulas su susitikimo dalyviais pasisveikino latviškai: „Labdien puikas, labdien meitenes“. Susirinkusieji susikaupę klausėsi P. Skutulo pasakojimo apie tai, kad jo vaikystė ir vėlesni metai taip pat praėjo Skuodo rajone, visai ant Latvijos sienos, kad taip pat su vaikais dviračiais važiuodavo reikalingų prekių į artimiausią Latvijos parduotuvę. Papasakojo, kam knygai yra reikalingas redaktorius, kodėl knygoje yra palikti kai kurie lietuvių kalboje nepageidaujami žodžiai. Kreipdamasis į mokinius, sakė, kad galbūt ši knyga nebūtų labai įdomi šiandienos mokiniams, tačiau jei po kelerių metų jie panorėtų sužinoti, kaip gyveno jų seneliai ar tėvai, knygoje jie rastų anų laikų tikrovišką atmosferą.
Prisišaukėme saulę
Skambančios smuiko melodijos, dėmesingi klausytojai, naujausios A.Šikšniaus eilės ir mūsų mintys apie tai, kad ši diena – Šviesos diena – paskatino pažvelgti pro gražiai kalėdiškai išpuoštus salės langus – už jų ties pačiu horizontu leidosi ryški raudona saulė – visų veidus nušvietė šypsena.
Mokyklos direktorė susitikimo pabaigoje pasidžiaugė, kad „Žiemojantis angelas“ ant savo sparnų atnešė šviesą, kad mokyklos bendruomenė jaukiai praleido advento popietę. Pakvietė Audrių Šikšnių ir vėl atvykti su knygos tęsiniu. Nuskambėjus vyresniųjų klasių mokinių ansamblio atliktai mūsų krašto dainai (vadovė Dalia Kriščiūnienė), susitikimo dalyviai gėrė arbatą, vaišinosi saldumynais ir dalijosi įspūdžiais. Nusipirkusieji knygas, tarp jų ir mokyklos bibliotekininkė Ramutė Valančienė, laukė autoriaus autografų. Po kurio laiko jie primins susitikimo akimirkas, ir vargu ar tikrieji skaitytojai išmainys popierines knygas į ateities elektronines.
Į namus lydėjo Guduose mūsų kelią kirtęs prekinis traukinys. Bene 5 kartus jo geležinis kelias kirto mūsų kelionės plentą, tad į Šilutę grįžome vienu metu…

Birutė Morkevičienė

 

Hits: 239

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite