Šventė saulei prisišaukti

Gruodžio 13-ąją, šventosios Liucijos dieną, kitaip dar vadinamą Šviesos diena, žiemiškai apsnigtoje Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinėje mokykloje kalbėta apie Audriaus Šikšniaus knygą „Žiemojantis angelas“. Susitikime dalyvavo mokiniai, mokytojai, mokyklos darbuotojai, bendruomenės nariai.

Panorusieji įsigijo A. Šikšniaus knygų su autoriaus dedikacija.

Panorusieji įsigijo A. Šikšniaus knygų su autoriaus dedikacija.

Šio rašinio autorė ir A. Šikšniaus knygos redaktorė B. Morkevičienė su kolege Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos vadove G. Švalkūniene.

Šio rašinio autorė ir A. Šikšniaus knygos redaktorė B. Morkevičienė su kolege Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos vadove G. Švalkūniene.

Gražesnės vietos pastatyti mokyklą nerasi. Natkiškių pagrindinė mokykla stovi ant kalvos, nuo kurios pro langą atsiveria nuostabus baltos žiemos peizažas į plačius laukus ligi pat horizonto. „Simboliška, kad A. Šikšniaus ,,Žiemojantis angelas“ pristatomas žiemą, advento metu, Šviesos dieną, kai tos šviesos taip trūksta“, – kalbėjo mokyklos direktorė Genovaitė Švalkūnienė, kreipdamasi į susirinkusius ir pristatydama susitikimo svečius.
Su prisiminimais ir muzika
Pirmieji į sceną užkopė mažieji dainorėliai ir padainavo dainą, skirtą gimtajai kalbai. Brangindami visų laiką, atvykusieji iš karto kibome į darbą. Susitikime dalyvavęs Šilutės muzikos mokyklos mokytojas Rimantas Stankevičius smuiku pagriežė 4 trumpus kūrinius. Vėliau A. Šikšnius papasakojo, kad „Žiemojantis angelas“ radosi į vieną kūrinį sudėjus iš įvairių žmonių girdėtas istorijas, panaudoti ir tėviškėje (Skuodo r., Aleksandrijoje), patirti išgyvenimai ar girdėti pasakojimai. Autorius papasakojo, kad latviškų motyvų knygoje atsirado todėl, kad jie gyveno netoli Latvijos sienos ir į Latviją dviračiais važiuodavę pirkti duonos ir kitų prekių.
Knygos redaktorius Petras Skutulas su susitikimo dalyviais pasisveikino latviškai: „Labdien puikas, labdien meitenes“. Susirinkusieji susikaupę klausėsi P. Skutulo pasakojimo apie tai, kad jo vaikystė ir vėlesni metai taip pat praėjo Skuodo rajone, visai ant Latvijos sienos, kad taip pat su vaikais dviračiais važiuodavo reikalingų prekių į artimiausią Latvijos parduotuvę. Papasakojo, kam knygai yra reikalingas redaktorius, kodėl knygoje yra palikti kai kurie lietuvių kalboje nepageidaujami žodžiai. Kreipdamasis į mokinius, sakė, kad galbūt ši knyga nebūtų labai įdomi šiandienos mokiniams, tačiau jei po kelerių metų jie panorėtų sužinoti, kaip gyveno jų seneliai ar tėvai, knygoje jie rastų anų laikų tikrovišką atmosferą.
Prisišaukėme saulę
Skambančios smuiko melodijos, dėmesingi klausytojai, naujausios A.Šikšniaus eilės ir mūsų mintys apie tai, kad ši diena – Šviesos diena – paskatino pažvelgti pro gražiai kalėdiškai išpuoštus salės langus – už jų ties pačiu horizontu leidosi ryški raudona saulė – visų veidus nušvietė šypsena.
Mokyklos direktorė susitikimo pabaigoje pasidžiaugė, kad „Žiemojantis angelas“ ant savo sparnų atnešė šviesą, kad mokyklos bendruomenė jaukiai praleido advento popietę. Pakvietė Audrių Šikšnių ir vėl atvykti su knygos tęsiniu. Nuskambėjus vyresniųjų klasių mokinių ansamblio atliktai mūsų krašto dainai (vadovė Dalia Kriščiūnienė), susitikimo dalyviai gėrė arbatą, vaišinosi saldumynais ir dalijosi įspūdžiais. Nusipirkusieji knygas, tarp jų ir mokyklos bibliotekininkė Ramutė Valančienė, laukė autoriaus autografų. Po kurio laiko jie primins susitikimo akimirkas, ir vargu ar tikrieji skaitytojai išmainys popierines knygas į ateities elektronines.
Į namus lydėjo Guduose mūsų kelią kirtęs prekinis traukinys. Bene 5 kartus jo geležinis kelias kirto mūsų kelionės plentą, tad į Šilutę grįžome vienu metu…

Birutė Morkevičienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite