Šventė saulei prisišaukti

Gruodžio 13-ąją, šventosios Liucijos dieną, kitaip dar vadinamą Šviesos diena, žiemiškai apsnigtoje Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinėje mokykloje kalbėta apie Audriaus Šikšniaus knygą „Žiemojantis angelas“. Susitikime dalyvavo mokiniai, mokytojai, mokyklos darbuotojai, bendruomenės nariai.

Panorusieji įsigijo A. Šikšniaus knygų su autoriaus dedikacija.

Panorusieji įsigijo A. Šikšniaus knygų su autoriaus dedikacija.

Šio rašinio autorė ir A. Šikšniaus knygos redaktorė B. Morkevičienė su kolege Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos vadove G. Švalkūniene.

Šio rašinio autorė ir A. Šikšniaus knygos redaktorė B. Morkevičienė su kolege Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos vadove G. Švalkūniene.

Gražesnės vietos pastatyti mokyklą nerasi. Natkiškių pagrindinė mokykla stovi ant kalvos, nuo kurios pro langą atsiveria nuostabus baltos žiemos peizažas į plačius laukus ligi pat horizonto. „Simboliška, kad A. Šikšniaus ,,Žiemojantis angelas“ pristatomas žiemą, advento metu, Šviesos dieną, kai tos šviesos taip trūksta“, – kalbėjo mokyklos direktorė Genovaitė Švalkūnienė, kreipdamasi į susirinkusius ir pristatydama susitikimo svečius.
Su prisiminimais ir muzika
Pirmieji į sceną užkopė mažieji dainorėliai ir padainavo dainą, skirtą gimtajai kalbai. Brangindami visų laiką, atvykusieji iš karto kibome į darbą. Susitikime dalyvavęs Šilutės muzikos mokyklos mokytojas Rimantas Stankevičius smuiku pagriežė 4 trumpus kūrinius. Vėliau A. Šikšnius papasakojo, kad „Žiemojantis angelas“ radosi į vieną kūrinį sudėjus iš įvairių žmonių girdėtas istorijas, panaudoti ir tėviškėje (Skuodo r., Aleksandrijoje), patirti išgyvenimai ar girdėti pasakojimai. Autorius papasakojo, kad latviškų motyvų knygoje atsirado todėl, kad jie gyveno netoli Latvijos sienos ir į Latviją dviračiais važiuodavę pirkti duonos ir kitų prekių.
Knygos redaktorius Petras Skutulas su susitikimo dalyviais pasisveikino latviškai: „Labdien puikas, labdien meitenes“. Susirinkusieji susikaupę klausėsi P. Skutulo pasakojimo apie tai, kad jo vaikystė ir vėlesni metai taip pat praėjo Skuodo rajone, visai ant Latvijos sienos, kad taip pat su vaikais dviračiais važiuodavo reikalingų prekių į artimiausią Latvijos parduotuvę. Papasakojo, kam knygai yra reikalingas redaktorius, kodėl knygoje yra palikti kai kurie lietuvių kalboje nepageidaujami žodžiai. Kreipdamasis į mokinius, sakė, kad galbūt ši knyga nebūtų labai įdomi šiandienos mokiniams, tačiau jei po kelerių metų jie panorėtų sužinoti, kaip gyveno jų seneliai ar tėvai, knygoje jie rastų anų laikų tikrovišką atmosferą.
Prisišaukėme saulę
Skambančios smuiko melodijos, dėmesingi klausytojai, naujausios A.Šikšniaus eilės ir mūsų mintys apie tai, kad ši diena – Šviesos diena – paskatino pažvelgti pro gražiai kalėdiškai išpuoštus salės langus – už jų ties pačiu horizontu leidosi ryški raudona saulė – visų veidus nušvietė šypsena.
Mokyklos direktorė susitikimo pabaigoje pasidžiaugė, kad „Žiemojantis angelas“ ant savo sparnų atnešė šviesą, kad mokyklos bendruomenė jaukiai praleido advento popietę. Pakvietė Audrių Šikšnių ir vėl atvykti su knygos tęsiniu. Nuskambėjus vyresniųjų klasių mokinių ansamblio atliktai mūsų krašto dainai (vadovė Dalia Kriščiūnienė), susitikimo dalyviai gėrė arbatą, vaišinosi saldumynais ir dalijosi įspūdžiais. Nusipirkusieji knygas, tarp jų ir mokyklos bibliotekininkė Ramutė Valančienė, laukė autoriaus autografų. Po kurio laiko jie primins susitikimo akimirkas, ir vargu ar tikrieji skaitytojai išmainys popierines knygas į ateities elektronines.
Į namus lydėjo Guduose mūsų kelią kirtęs prekinis traukinys. Bene 5 kartus jo geležinis kelias kirto mūsų kelionės plentą, tad į Šilutę grįžome vienu metu…

Birutė Morkevičienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite