Šventė Juknaičiuose – ir be alaus…

Šeštadienį Juknaičių poilsio parke vyko seniūnijos ir bendruomenių tradicinė šventė „Visada jauni“. Juknaičiai, 2016 metų mažoji Lietuvos kultūros sostinė, šventė net be alaus!

Į Juknaičių šventę „Visada jauni“ susirinko vietiniai gyventojai, taip pat kaimynai iš Pašyšių, Leitgirių, Šilutės ir kitur.

Į Juknaičių šventę „Visada jauni“ susirinko vietiniai gyventojai, taip pat kaimynai iš Pašyšių, Leitgirių, Šilutės ir kitur.

Vakare, kai Juknaičių poilsio parke koncertavo Vytautas Šiškauskas, kitos scenos žvaigždės, žiūrovų susirinko gausiai. Gyvenvietės poilsio parke, kur atidarytas atnaujintas Šeimos takas, jaunimas sportavo jau nuo vidurdienio. Leitgirių, Juknaičių bendruomenės ruošė vaišių stalus, puošė aplinką, virė žirnienę, žuvienę, kepė šašlykus, o pavakare kvietė prie stalų, patys sėdo, su kaimynais vaišinosi. Alaus nebuvo!
Tradicinį kiemelį įrengė ir „Berštų“ klubo medžiotojai, prie vaišių stalo pakvietę Seimo Pirmininko pavaduotoją Kęstą Komskį, neleidę pro šalį praeiti Seimo nariui Artūrui Skardžiui, rajono merui Vytautui Laurinaičiui. Tokia vaišingų bendruomenių tradicija – pakviesti prie savo stalo. Leitgiriškių ilgą ir gausiai skanumynais nukrautą stalą puošė didžiulis keptas kalakutas – Aušra Gaylard sakė jį kepusi 5 valandas…

Aušra ir Marius Čėsnos iš Leitgirių prie bendruomenės stalo, kurį puošė ponios Aušros iškeptas kalakutas, ši šeima pelnė apdovanojimą už gražiausiai tvarkomą sodybą.

Aušra ir Marius Čėsnos iš Leitgirių prie bendruomenės stalo, kurį puošė ponios Aušros iškeptas kalakutas, ši šeima pelnė apdovanojimą už gražiausiai tvarkomą sodybą.

Prie Juknaičių bendruomenės vaišių stalo sėdo koncertuoti atvykę pučiamųjų instrumentų orkestro „Ciongs“ iš Panevėžio rajono vyrai, buvo ir kitų kolektyvų iš toli, iš rajono bei vietinių iš Juknaičių.
Raitelis ant žirgo, lydimas kitų trijų raitelių, atnešė Juknaičių seniūnijos vėliavą, kurią iškėlė seniūnas Alfredas Gaubys ir nuo 2010 metų Juknaičių bendruomenei vadovaujanti Laima Barkauskienė. Po seniūno šventės dalyvius pasveikino meras V. Laurinaitis, iš Seimo atvykę K. Komskis ir A. Skardžius.
Iškilmių pradžia – Loretos Margaritos Černeckienės pagerbimo ceremonija: ilgametei suaugusių žmonių šokių kolektyvo „Juknaičiai“ vadovei suteiktas Juknaičių garbės piliečio vardas ir įteiktos regalijos. Seimo narys A. Skardžius talentingai moteriai atvežė suvenyrą iš Seimo: dailiai įrėmintą „Tautišką giesmę“.
Dar vienas pagarbos ženklas teko šešerius metus Juknaičių bendruomenei vadovaujančiai Laimai Barauskienei – ji pasirašė Juknaičių garbės knygoje.

Aktyvi ir veikli Juknaičių bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė pasirašė Juknaičių garbės knygoje.

Aktyvi ir veikli Juknaičių bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė pasirašė Juknaičių garbės knygoje.

Aušros ir Mariaus Čėsnų sodyba Leitgiriuose pripažinta gražiausiai tvarkoma. Dovanų – ir magnolija. Jas gavo ir gražiai aplinką tvarkančio daugiabučio namo gyventojai iš Leitgirių, taip pat viena įstaiga – Juknaičių pagrindinė mokykla. Europietiškiausios šeimos prizas teko Rasai ir Gintautui Vaičiuliams, darniausia daugiavaikė šeima – 5 vaikus auginantys Vida ir Arvydas Meižiai, kurių šeimoje yra ir trynukai.

Stasė SKUTULIENĖ

 Juknaičių seniūnijos vėliavą atnešė raitelis su palyda.

Juknaičių seniūnijos vėliavą atnešė raitelis su palyda.

Loretai Margaritai Černeckienei (kairėje) suteiktas  Juknaičių garbės piliečio vardas.

Loretai Margaritai Černeckienei (kairėje) suteiktas Juknaičių garbės piliečio vardas.

Vaikinai varžėsi prie rankų lenkimo stalo.

Vaikinai varžėsi prie rankų lenkimo stalo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite