Šventė Juknaičiuose – ir be alaus…

Šeštadienį Juknaičių poilsio parke vyko seniūnijos ir bendruomenių tradicinė šventė „Visada jauni“. Juknaičiai, 2016 metų mažoji Lietuvos kultūros sostinė, šventė net be alaus!

Į Juknaičių šventę „Visada jauni“ susirinko vietiniai gyventojai, taip pat kaimynai iš Pašyšių, Leitgirių, Šilutės ir kitur.

Į Juknaičių šventę „Visada jauni“ susirinko vietiniai gyventojai, taip pat kaimynai iš Pašyšių, Leitgirių, Šilutės ir kitur.

Vakare, kai Juknaičių poilsio parke koncertavo Vytautas Šiškauskas, kitos scenos žvaigždės, žiūrovų susirinko gausiai. Gyvenvietės poilsio parke, kur atidarytas atnaujintas Šeimos takas, jaunimas sportavo jau nuo vidurdienio. Leitgirių, Juknaičių bendruomenės ruošė vaišių stalus, puošė aplinką, virė žirnienę, žuvienę, kepė šašlykus, o pavakare kvietė prie stalų, patys sėdo, su kaimynais vaišinosi. Alaus nebuvo!
Tradicinį kiemelį įrengė ir „Berštų“ klubo medžiotojai, prie vaišių stalo pakvietę Seimo Pirmininko pavaduotoją Kęstą Komskį, neleidę pro šalį praeiti Seimo nariui Artūrui Skardžiui, rajono merui Vytautui Laurinaičiui. Tokia vaišingų bendruomenių tradicija – pakviesti prie savo stalo. Leitgiriškių ilgą ir gausiai skanumynais nukrautą stalą puošė didžiulis keptas kalakutas – Aušra Gaylard sakė jį kepusi 5 valandas…

Aušra ir Marius Čėsnos iš Leitgirių prie bendruomenės stalo, kurį puošė ponios Aušros iškeptas kalakutas, ši šeima pelnė apdovanojimą už gražiausiai tvarkomą sodybą.

Aušra ir Marius Čėsnos iš Leitgirių prie bendruomenės stalo, kurį puošė ponios Aušros iškeptas kalakutas, ši šeima pelnė apdovanojimą už gražiausiai tvarkomą sodybą.

Prie Juknaičių bendruomenės vaišių stalo sėdo koncertuoti atvykę pučiamųjų instrumentų orkestro „Ciongs“ iš Panevėžio rajono vyrai, buvo ir kitų kolektyvų iš toli, iš rajono bei vietinių iš Juknaičių.
Raitelis ant žirgo, lydimas kitų trijų raitelių, atnešė Juknaičių seniūnijos vėliavą, kurią iškėlė seniūnas Alfredas Gaubys ir nuo 2010 metų Juknaičių bendruomenei vadovaujanti Laima Barkauskienė. Po seniūno šventės dalyvius pasveikino meras V. Laurinaitis, iš Seimo atvykę K. Komskis ir A. Skardžius.
Iškilmių pradžia – Loretos Margaritos Černeckienės pagerbimo ceremonija: ilgametei suaugusių žmonių šokių kolektyvo „Juknaičiai“ vadovei suteiktas Juknaičių garbės piliečio vardas ir įteiktos regalijos. Seimo narys A. Skardžius talentingai moteriai atvežė suvenyrą iš Seimo: dailiai įrėmintą „Tautišką giesmę“.
Dar vienas pagarbos ženklas teko šešerius metus Juknaičių bendruomenei vadovaujančiai Laimai Barauskienei – ji pasirašė Juknaičių garbės knygoje.

Aktyvi ir veikli Juknaičių bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė pasirašė Juknaičių garbės knygoje.

Aktyvi ir veikli Juknaičių bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė pasirašė Juknaičių garbės knygoje.

Aušros ir Mariaus Čėsnų sodyba Leitgiriuose pripažinta gražiausiai tvarkoma. Dovanų – ir magnolija. Jas gavo ir gražiai aplinką tvarkančio daugiabučio namo gyventojai iš Leitgirių, taip pat viena įstaiga – Juknaičių pagrindinė mokykla. Europietiškiausios šeimos prizas teko Rasai ir Gintautui Vaičiuliams, darniausia daugiavaikė šeima – 5 vaikus auginantys Vida ir Arvydas Meižiai, kurių šeimoje yra ir trynukai.

Stasė SKUTULIENĖ

 Juknaičių seniūnijos vėliavą atnešė raitelis su palyda.

Juknaičių seniūnijos vėliavą atnešė raitelis su palyda.

Loretai Margaritai Černeckienei (kairėje) suteiktas  Juknaičių garbės piliečio vardas.

Loretai Margaritai Černeckienei (kairėje) suteiktas Juknaičių garbės piliečio vardas.

Vaikinai varžėsi prie rankų lenkimo stalo.

Vaikinai varžėsi prie rankų lenkimo stalo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite