Šventė Juknaičiuose – ir be alaus…

Šeštadienį Juknaičių poilsio parke vyko seniūnijos ir bendruomenių tradicinė šventė „Visada jauni“. Juknaičiai, 2016 metų mažoji Lietuvos kultūros sostinė, šventė net be alaus!

Į Juknaičių šventę „Visada jauni“ susirinko vietiniai gyventojai, taip pat kaimynai iš Pašyšių, Leitgirių, Šilutės ir kitur.

Į Juknaičių šventę „Visada jauni“ susirinko vietiniai gyventojai, taip pat kaimynai iš Pašyšių, Leitgirių, Šilutės ir kitur.

Vakare, kai Juknaičių poilsio parke koncertavo Vytautas Šiškauskas, kitos scenos žvaigždės, žiūrovų susirinko gausiai. Gyvenvietės poilsio parke, kur atidarytas atnaujintas Šeimos takas, jaunimas sportavo jau nuo vidurdienio. Leitgirių, Juknaičių bendruomenės ruošė vaišių stalus, puošė aplinką, virė žirnienę, žuvienę, kepė šašlykus, o pavakare kvietė prie stalų, patys sėdo, su kaimynais vaišinosi. Alaus nebuvo!
Tradicinį kiemelį įrengė ir „Berštų“ klubo medžiotojai, prie vaišių stalo pakvietę Seimo Pirmininko pavaduotoją Kęstą Komskį, neleidę pro šalį praeiti Seimo nariui Artūrui Skardžiui, rajono merui Vytautui Laurinaičiui. Tokia vaišingų bendruomenių tradicija – pakviesti prie savo stalo. Leitgiriškių ilgą ir gausiai skanumynais nukrautą stalą puošė didžiulis keptas kalakutas – Aušra Gaylard sakė jį kepusi 5 valandas…

Aušra ir Marius Čėsnos iš Leitgirių prie bendruomenės stalo, kurį puošė ponios Aušros iškeptas kalakutas, ši šeima pelnė apdovanojimą už gražiausiai tvarkomą sodybą.

Aušra ir Marius Čėsnos iš Leitgirių prie bendruomenės stalo, kurį puošė ponios Aušros iškeptas kalakutas, ši šeima pelnė apdovanojimą už gražiausiai tvarkomą sodybą.

Prie Juknaičių bendruomenės vaišių stalo sėdo koncertuoti atvykę pučiamųjų instrumentų orkestro „Ciongs“ iš Panevėžio rajono vyrai, buvo ir kitų kolektyvų iš toli, iš rajono bei vietinių iš Juknaičių.
Raitelis ant žirgo, lydimas kitų trijų raitelių, atnešė Juknaičių seniūnijos vėliavą, kurią iškėlė seniūnas Alfredas Gaubys ir nuo 2010 metų Juknaičių bendruomenei vadovaujanti Laima Barkauskienė. Po seniūno šventės dalyvius pasveikino meras V. Laurinaitis, iš Seimo atvykę K. Komskis ir A. Skardžius.
Iškilmių pradžia – Loretos Margaritos Černeckienės pagerbimo ceremonija: ilgametei suaugusių žmonių šokių kolektyvo „Juknaičiai“ vadovei suteiktas Juknaičių garbės piliečio vardas ir įteiktos regalijos. Seimo narys A. Skardžius talentingai moteriai atvežė suvenyrą iš Seimo: dailiai įrėmintą „Tautišką giesmę“.
Dar vienas pagarbos ženklas teko šešerius metus Juknaičių bendruomenei vadovaujančiai Laimai Barauskienei – ji pasirašė Juknaičių garbės knygoje.

Aktyvi ir veikli Juknaičių bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė pasirašė Juknaičių garbės knygoje.

Aktyvi ir veikli Juknaičių bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė pasirašė Juknaičių garbės knygoje.

Aušros ir Mariaus Čėsnų sodyba Leitgiriuose pripažinta gražiausiai tvarkoma. Dovanų – ir magnolija. Jas gavo ir gražiai aplinką tvarkančio daugiabučio namo gyventojai iš Leitgirių, taip pat viena įstaiga – Juknaičių pagrindinė mokykla. Europietiškiausios šeimos prizas teko Rasai ir Gintautui Vaičiuliams, darniausia daugiavaikė šeima – 5 vaikus auginantys Vida ir Arvydas Meižiai, kurių šeimoje yra ir trynukai.

Stasė SKUTULIENĖ

 Juknaičių seniūnijos vėliavą atnešė raitelis su palyda.

Juknaičių seniūnijos vėliavą atnešė raitelis su palyda.

Loretai Margaritai Černeckienei (kairėje) suteiktas  Juknaičių garbės piliečio vardas.

Loretai Margaritai Černeckienei (kairėje) suteiktas Juknaičių garbės piliečio vardas.

Vaikinai varžėsi prie rankų lenkimo stalo.

Vaikinai varžėsi prie rankų lenkimo stalo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite