Svencelėje iškils pasauliniu mastu unikalus  „Vėjo miestelis“

(NT) bendrovė „SBA Urban“ Svencelėje, Klaipėdos rajone, vystys pirmąjį unikalios koncepcijos „Vėjo miestelį“. Pamaryje besidriekianti 36 ha teritorija konceptualiai apjungs bendruomenę, gyvenimui, aktyviam laisvalaikiui, poilsiui skirtas paslaugas bei infrastruktūrą. Siekiama, kad „Vėjo miestelis“ taptų ištisus metus gyvu traukos centru, kuris duos teigiamą postūmį visam pamario kraštui.

Unikalus projektas – impulsas regionui

„Siekiame kurti projektus, kurie dėl savo unikalumo turi geras galimybes būti vystomi globaliai. Vėjo miesteliai –  būtent viena iš tokių SBA NT verslo strateginių krypčių. Jos ašis – tvarūs, didelės apimties projektai aktyviam laisvalaikiui ir gyvenimui dermėje su gamta. Neatsitiktinai pirmajam projektui pasirinkome Lietuvos vėjų sostine tituluojamą Svencelę. Sieksime, kad čia gimsiantis vėjo miestelis taptų gyva gamtos, žmonių gyvenimo, poilsio ir vėjo sporto oaze. Numatomos mūsų investicijos sieks 60 mln. eurų. Esu tikras, kad projekto mastas ir su pasaulyje pripažintais architektais bei konsultantais įgyvendintos šviežios idėjos Svencelę ir visą regioną išryškins pasauliniame turistinių, sporto ir lankytinų vietų žemėlapyje“, – sako „SBA Urban“ vadovas Lionginas Šepetys.

Pasak jo, Svencelė yra išskirtinė Lietuvos vieta prie pat Kuršių marių – čia jau kuriasi pavieniai gyventojai. Čia mezgasi ekstremalaus sporto kultūra, kuriai reikia vienijančio centro – su aktyvia bendruomene ir organiškai bei tvariai išplėtota infrastruktūra. „Vėjo miestelis“ į Klaipėdos rajoną padės pritraukti ne tik naujų gyventojų, bet ir darbo vietų, turistų, vėjo sporto entuziastų ir profesionalų. Prognozuojama, kad išvysčius projektą per metus lankytojų skaičius „Vėjo miestelyje“ gali viršyti 150 000.

Pasak Klaipėdos rajono mero Broniaus Markausko, reikšmingos investicijos duos regionui stiprų impulsą augti.

„Pamario regionas išskiria savo gamta ir klimatu, todėl nenuostabu, kad jis tampa vis patrauklesne vieta.  Žinoma, viena iš priežasčių, lemiančių šio krašto populiarėjimą, – investicijos, kuriančios naujus traukos centrus. Nauja infrastruktūra suteikia papildomą stimulą vystytis mūsų pamariui. Galime tik džiaugtis, jog šį kraštą atranda žmonės ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio, daugeliui tai tampa aktyvaus laisvalaikio praleidimo vieta ir antraisiais namais. O tai rodo šios teritorijos potencialą, prie kurio augimo prisideda tiek savivalda, tiek vietos bendruomenė, tiek verslas“, – sako Klaipėdos rajono meras B. Markauskas.

Klaipėdos rajono savivaldybės Taryba jau patvirtino visos teritorijos detalųjį planą, o miestelio projektas bus vystomas keliais etapais.

Ištisus metus gyva oazė

Pasak projektą įgyvendinančios „SBA Urban“ įmonės „Urban WIND“ vadovo Arno Bušmano, kuriant projekto koncepciją bus pasitelkiamos tarptautinės pasaulyje pripažintų architektų ir konsultantų pajėgos. Detalizuojant koncepciją komanda ieško sprendimų užpildyti visų atvykstančių – sporto entuziastų, jų šeimų, draugų – kasdienybę visais metų laikais.

„Didelis džiaugsmas ir prasmė dirbti ir kurti projektą, kuris leis žmonėms pasijusti laisvais nuo savo kasdieninių rūpesčių. Esu tikras, kad tai bus vieta, iš kurios jie grįš su kūrybine energija, išlaisvintu mąstymu ir tvirtesniu kūnu. „Vėjo miestelio“ stiprybė yra tai, kad jis bus gyvas ištisus metus. Trijų hektarų centriniame parke bus gausu veiklų mažiau vėjuotomis dienomis ne tik sportininkams, bet ir jų vaikams ar miestelio svečiams. Lankytojų čia lauks skirtingos paskirties vandens telkiniai, pėsčiųjų takai, riedlenčių, dviračių parkai, poilsio erdvės, įvairūs bendruomenės pastatai. Svarbu, kad visa ši infrastruktūra bus pritaikyta ir žiemai – čia bus galima čiuožti pačiūžomis, vyks ledo ritulio varžybos ar kiti renginiai. Šiaurinėje parko pusėje planuojami sporto aikštelės – tenisui, padeliui, krepšiniui“, – apie projektą pasakoja A. Bušmanas.

Pasak jo, mėgstantiems ramius pasivaikščiojimus ir poilsį per visą miestelio teritoriją bus įrengtas ir Pamario takas su vaizdu į Kuršių marias, Negyvąsias kopas kitoje marių pusėje bei skrajojančius jėgos aitvarus, burlentes.

Vidinė „Vėjo miestelio“ dalis taps tikru gyvu miesto centru – čia planuojamos parduotuvės, jėgos aitvarų mokyklos, kavinės, restoranai, viešbutis, vaikų žaidimo kambarys ir kita infrastruktūra. A. Bušmano teigimu, miestelyje vyks įvairūs renginiai, bus laukiami menininkai, muzikantai, ieškantys alternatyvių vietų savo projektų pristatymams. Išlaikant miestelio dvasią bus įkurta bendradarbystės erdvė, sudarytos sąlygos kurti, dirbti, dalintis žiniomis. Bus aktyviai bendradarbiaujama su įmonėmis, kurių vadovai sieks motyvuoti savo darbuotojus ir suteikti jiems galimybę dirbti bei kartu gauti įkvėpimo besimėgaujant aktyvaus laisvalaikio ir sporto užsiėmimais.

„Vėjo miestelyje“ projektuojami tik individualūs, nedideli – 55-100 kv. m. ploto nameliai. Pasak „Urban WIND“ vadovo, kuriant namus poilsiui, gyvenimui ir vėjo mėgėjų bendruomenei, architektūroje bus siekiama išvengti vienodumo ir monotonijos, todėl gyvenamųjų namų kvartalai bus projektuojami žaismingi, jaukūs, bendruomeniški.

Planuojama, kad visa 36 hektarų teritorija bus vystoma laipsniškai, o pirmojo etapo statybų darbus numatoma pradėti kitų metų pavasarį.

pr2022/197

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Seimas uždraudė neatlygintinai dalyti vienkartinius indus

Seimas priėmė Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo, Aplinkos apsaugos įstatymų ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis nuo 2025 m. gegužės 1 d. sutarta uždrausti viešojo maitinimo vietose neatlygintinai dalyti maisto ir gėrimų vienkartinius plastikinius gaminius, pvz., vienkartinius bokalus, lėkštes, kavos puodelius ir kt. Tokiu būdu siekiama skatinti vartotojų ekologinį sąmoningumą ir atsakomybę, mažinti vienkartinių pakuočių naudojimą. Pagal priimtus pakeitimus viešojo maitinimo vietose kaip alternatyva vienkartiniams indams turės būti pateikiamos daugkartinės pakuotės arba vienkartinės pakuotės, kurių sudėtyje nėra plastiko, arba stalo

Gardamo kaimo bendruomenė prašo savivaldybės 1000 eurų

Šilutės r. savivaldybės taryba kitą savaitę, be kitų klausimų, posėdyje  svarstys, ar iš savivaldybės biudžeto sušelpti Gardamo kaimo bendruomenę „Tenenys“. Pinigų prašo vaikų žaidimo aikštelei įrengti. Savivaldybės tarybai adresuotas Gardamo kaimo bendruomenės „Tenenys“ prašymas prisidėti prie įgyvendinamo projekto „Viešoji erdvė bendruomenės poreikiams“ skiriant 1000 eurų iš savivaldybės biudžeto. Bendruomenė paraišką teikė Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos pagal Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles. Projekto vertė – 6500 Eur. Projektas turi būti įgyvendintas iki šių metų spalio 31

Savaitgalį žada iki +29 °C  

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad artėjantis savaitgalis bus karštas. Vėsiau tik pajūryje.  Liepos 20 d., šeštadienį, vietomis, didesnė tikimybė šiaurinėje šalies pusėje, trumpai palis. Vėjas vakarinių krypčių, 5-10 m/s. Temperatūra naktį bus 10-15, kai kur – 16-18, dieną – 23-28 °C. Liepos 21 d., sekmadienį, kai kur trumpai palis. Vėjas naktį silpnas, dieną šiaurės vakarų, 4-9 m/s. Temperatūra naktį bus 12-17, dieną – 24-29 °C. Vandens temperatūra upėse siekia 17-25, ežeruose – 22-26, Kuršių mariose – 21-23, Baltijos jūroje – 21

Kelių remontų sezonas pačiame įkarštyje. Ką reikia žinoti vairuotojams?

Ilgai lauktas vasaros sezonas atnešė ne tik šiltus orus atostogaujantiems, bet ir kelia vairuotojams nepatogumų dėl vykdomų kelio remonto darbų. Kelininkai skuba taisyti pagrindines miestų transporto arterijas ir svarbiausius šalies kelius. Remontuojamose atkarpose pasikeičia įprasta eismo tvarka − susiaurėja važiuojamoji dalis, sumažėja leistinas greitis. Neretai įrengiami šviesoforai ir kelio atitvarai, kurie apsunkina vairavimą, todėl vairuotojai turi būti itin dėmesingi. Keliai remontuojami vasarą „Vasaros metu kelių apkrova natūraliai išauga, ypač tuose keliuose, kurie veda į pajūrį, ežeringus regionus, kurortinius miestus. Oficialūs

Taip pat skaitykite