Svencelėje iškils pasauliniu mastu unikalus  „Vėjo miestelis“

(NT) bendrovė „SBA Urban“ Svencelėje, Klaipėdos rajone, vystys pirmąjį unikalios koncepcijos „Vėjo miestelį“. Pamaryje besidriekianti 36 ha teritorija konceptualiai apjungs bendruomenę, gyvenimui, aktyviam laisvalaikiui, poilsiui skirtas paslaugas bei infrastruktūrą. Siekiama, kad „Vėjo miestelis“ taptų ištisus metus gyvu traukos centru, kuris duos teigiamą postūmį visam pamario kraštui.

Unikalus projektas – impulsas regionui

„Siekiame kurti projektus, kurie dėl savo unikalumo turi geras galimybes būti vystomi globaliai. Vėjo miesteliai –  būtent viena iš tokių SBA NT verslo strateginių krypčių. Jos ašis – tvarūs, didelės apimties projektai aktyviam laisvalaikiui ir gyvenimui dermėje su gamta. Neatsitiktinai pirmajam projektui pasirinkome Lietuvos vėjų sostine tituluojamą Svencelę. Sieksime, kad čia gimsiantis vėjo miestelis taptų gyva gamtos, žmonių gyvenimo, poilsio ir vėjo sporto oaze. Numatomos mūsų investicijos sieks 60 mln. eurų. Esu tikras, kad projekto mastas ir su pasaulyje pripažintais architektais bei konsultantais įgyvendintos šviežios idėjos Svencelę ir visą regioną išryškins pasauliniame turistinių, sporto ir lankytinų vietų žemėlapyje“, – sako „SBA Urban“ vadovas Lionginas Šepetys.

Pasak jo, Svencelė yra išskirtinė Lietuvos vieta prie pat Kuršių marių – čia jau kuriasi pavieniai gyventojai. Čia mezgasi ekstremalaus sporto kultūra, kuriai reikia vienijančio centro – su aktyvia bendruomene ir organiškai bei tvariai išplėtota infrastruktūra. „Vėjo miestelis“ į Klaipėdos rajoną padės pritraukti ne tik naujų gyventojų, bet ir darbo vietų, turistų, vėjo sporto entuziastų ir profesionalų. Prognozuojama, kad išvysčius projektą per metus lankytojų skaičius „Vėjo miestelyje“ gali viršyti 150 000.

Pasak Klaipėdos rajono mero Broniaus Markausko, reikšmingos investicijos duos regionui stiprų impulsą augti.

„Pamario regionas išskiria savo gamta ir klimatu, todėl nenuostabu, kad jis tampa vis patrauklesne vieta.  Žinoma, viena iš priežasčių, lemiančių šio krašto populiarėjimą, – investicijos, kuriančios naujus traukos centrus. Nauja infrastruktūra suteikia papildomą stimulą vystytis mūsų pamariui. Galime tik džiaugtis, jog šį kraštą atranda žmonės ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio, daugeliui tai tampa aktyvaus laisvalaikio praleidimo vieta ir antraisiais namais. O tai rodo šios teritorijos potencialą, prie kurio augimo prisideda tiek savivalda, tiek vietos bendruomenė, tiek verslas“, – sako Klaipėdos rajono meras B. Markauskas.

Klaipėdos rajono savivaldybės Taryba jau patvirtino visos teritorijos detalųjį planą, o miestelio projektas bus vystomas keliais etapais.

Ištisus metus gyva oazė

Pasak projektą įgyvendinančios „SBA Urban“ įmonės „Urban WIND“ vadovo Arno Bušmano, kuriant projekto koncepciją bus pasitelkiamos tarptautinės pasaulyje pripažintų architektų ir konsultantų pajėgos. Detalizuojant koncepciją komanda ieško sprendimų užpildyti visų atvykstančių – sporto entuziastų, jų šeimų, draugų – kasdienybę visais metų laikais.

„Didelis džiaugsmas ir prasmė dirbti ir kurti projektą, kuris leis žmonėms pasijusti laisvais nuo savo kasdieninių rūpesčių. Esu tikras, kad tai bus vieta, iš kurios jie grįš su kūrybine energija, išlaisvintu mąstymu ir tvirtesniu kūnu. „Vėjo miestelio“ stiprybė yra tai, kad jis bus gyvas ištisus metus. Trijų hektarų centriniame parke bus gausu veiklų mažiau vėjuotomis dienomis ne tik sportininkams, bet ir jų vaikams ar miestelio svečiams. Lankytojų čia lauks skirtingos paskirties vandens telkiniai, pėsčiųjų takai, riedlenčių, dviračių parkai, poilsio erdvės, įvairūs bendruomenės pastatai. Svarbu, kad visa ši infrastruktūra bus pritaikyta ir žiemai – čia bus galima čiuožti pačiūžomis, vyks ledo ritulio varžybos ar kiti renginiai. Šiaurinėje parko pusėje planuojami sporto aikštelės – tenisui, padeliui, krepšiniui“, – apie projektą pasakoja A. Bušmanas.

Pasak jo, mėgstantiems ramius pasivaikščiojimus ir poilsį per visą miestelio teritoriją bus įrengtas ir Pamario takas su vaizdu į Kuršių marias, Negyvąsias kopas kitoje marių pusėje bei skrajojančius jėgos aitvarus, burlentes.

Vidinė „Vėjo miestelio“ dalis taps tikru gyvu miesto centru – čia planuojamos parduotuvės, jėgos aitvarų mokyklos, kavinės, restoranai, viešbutis, vaikų žaidimo kambarys ir kita infrastruktūra. A. Bušmano teigimu, miestelyje vyks įvairūs renginiai, bus laukiami menininkai, muzikantai, ieškantys alternatyvių vietų savo projektų pristatymams. Išlaikant miestelio dvasią bus įkurta bendradarbystės erdvė, sudarytos sąlygos kurti, dirbti, dalintis žiniomis. Bus aktyviai bendradarbiaujama su įmonėmis, kurių vadovai sieks motyvuoti savo darbuotojus ir suteikti jiems galimybę dirbti bei kartu gauti įkvėpimo besimėgaujant aktyvaus laisvalaikio ir sporto užsiėmimais.

„Vėjo miestelyje“ projektuojami tik individualūs, nedideli – 55-100 kv. m. ploto nameliai. Pasak „Urban WIND“ vadovo, kuriant namus poilsiui, gyvenimui ir vėjo mėgėjų bendruomenei, architektūroje bus siekiama išvengti vienodumo ir monotonijos, todėl gyvenamųjų namų kvartalai bus projektuojami žaismingi, jaukūs, bendruomeniški.

Planuojama, kad visa 36 hektarų teritorija bus vystoma laipsniškai, o pirmojo etapo statybų darbus numatoma pradėti kitų metų pavasarį.

pr2022/197

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Mokiniams karjerą padedantys planuoti specialistai įsitvirtina mokyklose

Šiuo metu Lietuvos mokyklose dirba jau per 500 karjeros specialistų. Siekiant ugdyti jaunų žmonių gebėjimą tikslingai planuoti ir rinktis tolesnio mokymosi kelią ir karjerą, nuo praėjusių mokslo metų profesinis orientavimas įtrauktas į privalomo ugdymo programą. „Mūsų pagrindinis tikslas – jaunų žmonių gabumų realizavimas jų ateities karjeroje. Nuo praėjusių metų mokyklose pradėjusių dirbti karjeros specialistų kasdienis darbas mokykloje – parodyti mokiniui, jaunuoliui visas esamas mokymosi, karjeros galimybes, padėti rasti sritį, kurioje jis realizuotų savo gabumus ir būtų motyvuotas, taip pat supažindinti

Žiemą ne tik peršalimas, bet ir šlapimo pūslės uždegimas: ką daryti, kai vaistai nepadeda?

Šlapimo pūslės uždegimą, dar kitaip vadinamą cistitu, dažnu atveju sukelia bakterijos, tačiau žiemą juo susirgti galima paprasčiausiai peršalus kojas, pasakoja „Eurovaistinės“ vaistininkė Fausta Barisevičienė. Ji dalinasi naudingais praktiniais patarimais, kurie palengvins šlapimo pūslės uždegimo skausmus ir padės greičiau pasijusti gerai. Kartais pakanka pašalti kojas Nors dažniausiai šlapimo pūslės uždegimą sukelia bakterijos, vaistininkė Fausta Barisevičienė pastebi tendenciją, kad žiemą pasitaiko daugiau atvejų, kada žmonės šia liga suserga paprasčiausiai pašalę kojas. „Šiuo sezonu pašalus kojas kai kuriems žmonėms gali kur kas lengviau

Policijos pareigūnai informuoja apie prevencines priemones, kurias vykdys gruodžio mėnesį

Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą ir mažindami eismo įvykių skaičių, gruodžio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys šias prevencines priemones. Gruodžio 11-17 d., 25-28 d. bus vykdoma vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolė. Gruodžio 4-7 d. bus vykdoma vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos) kontrolė. Gruodžio 4-7 d. bus vykdoma privalomųjų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų)

Orai: pasnigs ir labiau šals

Meteorologijos tarnyba praneša, kokie orai numatomi prasidėjusios savaitės pirmoje pusėje. Gruodžio 4 d., pirmadienį, daug kur pasnigs, vyraus nedidelis sniegas. Dieną bus 1-6 laipsniai šalčio, pajūryje – 0-2 laipsniai šilumos. Gruodžio 5 d., antradienį, naktį daug kur, dieną vietomis pasnigs, vyraus nedidelis sniegas. Vėjas bus 4-9 m/s. Temperatūra naktį 3-8, kai kur 9-11, dieną – 1-6 laipsniai šalčio. Gruodžio 6 d., trečiadienį, žymesnio sniego nenumatoma. Vėjas pietryčių, 6-11 m/s. Temperatūra naktį 6-11, kai kur iki 13, dieną – 2-7 laipsniai

Taip pat skaitykite