Švėkšnos specialiojo ugdymo centre sustabdytas sveikatos paslaugų teikimas

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (Akreditavimo tarnyba) sustabdė dalies Švėkšnos specialiojo ugdymo centro asmens sveikatos priežiūros licencijoje nurodytų paslaugų teikimą iki birželio 9 d. Toks sprendimas priimtas po atliktos neplaninės asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybės kontrolės šiame centre.

Akreditavimo tarnyba nustatė, kad du įstaigos psichiatrai neišnaudojo nemedikamentinio gydymo galimybių. Mokiniams per dažnai ir nepagrįstai buvo skiriamas gydymas neuroleptikų grupės vaistais. Sveikatos priežiūros darbuotojai nepildė ambulatorinės asmens sveikatos istorijos. Paaiškėjo, kad centre apskritai nėra patvirtinta medicininių dokumentų pildymo tvarkos. Kontrolės metu nustatyta, kad įstaigoje nepatvirtinta pranešimų apie nepageidaujamus įvykius registravimo įstaigoje vidaus tvarka. Patikrinimas parodė, kad viena slaugytoja, paskirta atsakinga už vidaus medicininio audito veiklą, neturi kvalifikacijos tobulinimo kursų baigimo pažymėjimo.
„Patikrinimo rezultatai rodo, kad Švėkšnos specialiojo ugdymo centre buvo grubiai pažeistos Lietuvos medicinos normos. Darbuotojai savavaliavo, nesivadovavo net įstaigos vidaus nuostatais, taisyklėmis, pareigas vykdė atmestinai ir netinkamai. Pasibaisėtina, kad vaikai buvo slopinami medikamentais, neišnaudojant kitų elgesio ir emocijų sutrikimų gydymo galimybių. Sveikatos apsaugos ministerija įsipareigoja atlikti visus reikiamus veiksmus tam, kad kuo skubiau būtų pašalinti pažeidimai ir užtikrintas tinkamas asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas vaikams šiame ugdymo centre“, – teigė sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.
Taip pat tikrinimo metu nustatyta, kad nuo 2014 m. rugsėjo iki šių metų sausio vidurio įstaigoje mokiniams asmens sveikatos priežiūros paslaugos buvo teiktos pažeidžiant teisės aktų ir įstaigos vidaus dokumentų reikalavimus. Paaiškėjo, kad įstaiga teikė pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas, neįdarbinusi medicinos psichologo.
Akreditavimo tarnyba įstaigai siūlo koreguoti mokyklos sveikatos priežiūros darbo tvarkos taisykles, parengti pacientų siuntimo į kitas gydymo įstaigas tvarką, koreguoti patvirtintą darbuotojų veiksmų, įtarus vaikus apsvaigus nuo alkoholio, narkotikų ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, organizavimo tvarkos aprašą (numatyti alkotesterio ir kitų testų tvarką). Pašalinus esančius trūkumus, įstaiga Akreditavimo tarnybai turės pateikti tai patvirtinančius dokumentus.
Apie tai pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos Ryšių su visuomene skyrius.
Vietos politikams nerūpi
Kai šių metų pradžioje kilo skandalas, kad visos Lietuvos vaikus globojančiame Švėkšnos specialiojo ugdymo centre pastaruosius dvejus metus vyresnio amžiaus mergaitės užsiiminėjo sąvadavimu, vertė jaunesnes mergaites teikti seksualines paslaugas, Šilutės r. savivaldybės taryba tam neparodė jokio išskirtinio dėmesio. O juk Savivaldybė tada buvo šios įstaigos steigėja. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareikalavo, kad įstaigą perimtų Švietimo ir mokslo ministerija, spręstų dėl jos uždarymo ar likvidavimo. Skandalas kilo sausį, o sausio pabaigoje vykusiame Tarybos posėdyje, per visą šį laiką nė nematę centro direktorės Laimos Navickienės, nieko jos nepaklausę, nieko neišgirdę, tik šį tą pasiskaitę spaudoje, Tarybos nariai sutiko perduoti šią įstaigą ministerijai. Į posėdį sugebėjo atvykti švietimo ir mokslo viceministrė Natalija Istomina, tačiau direktorė L. Navickienė – ne. Sklandė įtarimų, kad direktorę „dengia“ viena partija, kuriai ji priklausanti…
Vasario 19 d. (prieš pat rinkimus) vykusiame Tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas pritarti švietimo įstaigų vadovų ataskaitoms. Sprendimo projekte buvo surašytas visų įstaigų sąrašas. Jame – ir Švėkšnos specialiojo ugdymo centro direktorės L. Navickienės ataskaita. Siūlymas iš bendro sąrašo išimti L. Navickienės ataskaitą ir už ją balsuoti atskirai nebuvo išgirstas. Iš 25 posėdyje dalyvavusių Tarybos narių (nedalyvavo S. Stankevičius ir G. Kimbrienė) už sprendimą su visų įstaigų sąrašu balsavo 15 Tarybos narių: A. Jakas, A. Gečas, V. Laurinaitis, G. Bružas, S. Kazlauskas, V. Pavilonis, D. Soščeka, D. Žebelienė, V. Kainovaitis, A. Balčytis, S. Vytuvis, A. Vanagas, A. Kubaitis, J. Purlys, J. Sauspreškis.
Panašu, kad šie politikai įtiko Švėkšnos įstaigos darbuotojų ir rajono rinkėjų skoniui – net 10 iš šių 15 Tarybos narių laimėjo rinkimuose mandatus ir, jei rinkimų rezultatai nebūtų panaikinti, jie vėl būtų galėję panašiai demonstruoti savo „gerumą“ į skandalus įsivėlusių įstaigų vadovams.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite