Švėkšnos specialiojo ugdymo centre sustabdytas sveikatos paslaugų teikimas

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (Akreditavimo tarnyba) sustabdė dalies Švėkšnos specialiojo ugdymo centro asmens sveikatos priežiūros licencijoje nurodytų paslaugų teikimą iki birželio 9 d. Toks sprendimas priimtas po atliktos neplaninės asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybės kontrolės šiame centre.

Akreditavimo tarnyba nustatė, kad du įstaigos psichiatrai neišnaudojo nemedikamentinio gydymo galimybių. Mokiniams per dažnai ir nepagrįstai buvo skiriamas gydymas neuroleptikų grupės vaistais. Sveikatos priežiūros darbuotojai nepildė ambulatorinės asmens sveikatos istorijos. Paaiškėjo, kad centre apskritai nėra patvirtinta medicininių dokumentų pildymo tvarkos. Kontrolės metu nustatyta, kad įstaigoje nepatvirtinta pranešimų apie nepageidaujamus įvykius registravimo įstaigoje vidaus tvarka. Patikrinimas parodė, kad viena slaugytoja, paskirta atsakinga už vidaus medicininio audito veiklą, neturi kvalifikacijos tobulinimo kursų baigimo pažymėjimo.
„Patikrinimo rezultatai rodo, kad Švėkšnos specialiojo ugdymo centre buvo grubiai pažeistos Lietuvos medicinos normos. Darbuotojai savavaliavo, nesivadovavo net įstaigos vidaus nuostatais, taisyklėmis, pareigas vykdė atmestinai ir netinkamai. Pasibaisėtina, kad vaikai buvo slopinami medikamentais, neišnaudojant kitų elgesio ir emocijų sutrikimų gydymo galimybių. Sveikatos apsaugos ministerija įsipareigoja atlikti visus reikiamus veiksmus tam, kad kuo skubiau būtų pašalinti pažeidimai ir užtikrintas tinkamas asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas vaikams šiame ugdymo centre“, – teigė sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.
Taip pat tikrinimo metu nustatyta, kad nuo 2014 m. rugsėjo iki šių metų sausio vidurio įstaigoje mokiniams asmens sveikatos priežiūros paslaugos buvo teiktos pažeidžiant teisės aktų ir įstaigos vidaus dokumentų reikalavimus. Paaiškėjo, kad įstaiga teikė pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas, neįdarbinusi medicinos psichologo.
Akreditavimo tarnyba įstaigai siūlo koreguoti mokyklos sveikatos priežiūros darbo tvarkos taisykles, parengti pacientų siuntimo į kitas gydymo įstaigas tvarką, koreguoti patvirtintą darbuotojų veiksmų, įtarus vaikus apsvaigus nuo alkoholio, narkotikų ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, organizavimo tvarkos aprašą (numatyti alkotesterio ir kitų testų tvarką). Pašalinus esančius trūkumus, įstaiga Akreditavimo tarnybai turės pateikti tai patvirtinančius dokumentus.
Apie tai pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos Ryšių su visuomene skyrius.
Vietos politikams nerūpi
Kai šių metų pradžioje kilo skandalas, kad visos Lietuvos vaikus globojančiame Švėkšnos specialiojo ugdymo centre pastaruosius dvejus metus vyresnio amžiaus mergaitės užsiiminėjo sąvadavimu, vertė jaunesnes mergaites teikti seksualines paslaugas, Šilutės r. savivaldybės taryba tam neparodė jokio išskirtinio dėmesio. O juk Savivaldybė tada buvo šios įstaigos steigėja. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareikalavo, kad įstaigą perimtų Švietimo ir mokslo ministerija, spręstų dėl jos uždarymo ar likvidavimo. Skandalas kilo sausį, o sausio pabaigoje vykusiame Tarybos posėdyje, per visą šį laiką nė nematę centro direktorės Laimos Navickienės, nieko jos nepaklausę, nieko neišgirdę, tik šį tą pasiskaitę spaudoje, Tarybos nariai sutiko perduoti šią įstaigą ministerijai. Į posėdį sugebėjo atvykti švietimo ir mokslo viceministrė Natalija Istomina, tačiau direktorė L. Navickienė – ne. Sklandė įtarimų, kad direktorę „dengia“ viena partija, kuriai ji priklausanti…
Vasario 19 d. (prieš pat rinkimus) vykusiame Tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas pritarti švietimo įstaigų vadovų ataskaitoms. Sprendimo projekte buvo surašytas visų įstaigų sąrašas. Jame – ir Švėkšnos specialiojo ugdymo centro direktorės L. Navickienės ataskaita. Siūlymas iš bendro sąrašo išimti L. Navickienės ataskaitą ir už ją balsuoti atskirai nebuvo išgirstas. Iš 25 posėdyje dalyvavusių Tarybos narių (nedalyvavo S. Stankevičius ir G. Kimbrienė) už sprendimą su visų įstaigų sąrašu balsavo 15 Tarybos narių: A. Jakas, A. Gečas, V. Laurinaitis, G. Bružas, S. Kazlauskas, V. Pavilonis, D. Soščeka, D. Žebelienė, V. Kainovaitis, A. Balčytis, S. Vytuvis, A. Vanagas, A. Kubaitis, J. Purlys, J. Sauspreškis.
Panašu, kad šie politikai įtiko Švėkšnos įstaigos darbuotojų ir rajono rinkėjų skoniui – net 10 iš šių 15 Tarybos narių laimėjo rinkimuose mandatus ir, jei rinkimų rezultatai nebūtų panaikinti, jie vėl būtų galėję panašiai demonstruoti savo „gerumą“ į skandalus įsivėlusių įstaigų vadovams.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite