Švėkšnos specialiojo ugdymo centre sustabdytas sveikatos paslaugų teikimas

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (Akreditavimo tarnyba) sustabdė dalies Švėkšnos specialiojo ugdymo centro asmens sveikatos priežiūros licencijoje nurodytų paslaugų teikimą iki birželio 9 d. Toks sprendimas priimtas po atliktos neplaninės asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybės kontrolės šiame centre.

Akreditavimo tarnyba nustatė, kad du įstaigos psichiatrai neišnaudojo nemedikamentinio gydymo galimybių. Mokiniams per dažnai ir nepagrįstai buvo skiriamas gydymas neuroleptikų grupės vaistais. Sveikatos priežiūros darbuotojai nepildė ambulatorinės asmens sveikatos istorijos. Paaiškėjo, kad centre apskritai nėra patvirtinta medicininių dokumentų pildymo tvarkos. Kontrolės metu nustatyta, kad įstaigoje nepatvirtinta pranešimų apie nepageidaujamus įvykius registravimo įstaigoje vidaus tvarka. Patikrinimas parodė, kad viena slaugytoja, paskirta atsakinga už vidaus medicininio audito veiklą, neturi kvalifikacijos tobulinimo kursų baigimo pažymėjimo.
„Patikrinimo rezultatai rodo, kad Švėkšnos specialiojo ugdymo centre buvo grubiai pažeistos Lietuvos medicinos normos. Darbuotojai savavaliavo, nesivadovavo net įstaigos vidaus nuostatais, taisyklėmis, pareigas vykdė atmestinai ir netinkamai. Pasibaisėtina, kad vaikai buvo slopinami medikamentais, neišnaudojant kitų elgesio ir emocijų sutrikimų gydymo galimybių. Sveikatos apsaugos ministerija įsipareigoja atlikti visus reikiamus veiksmus tam, kad kuo skubiau būtų pašalinti pažeidimai ir užtikrintas tinkamas asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas vaikams šiame ugdymo centre“, – teigė sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.
Taip pat tikrinimo metu nustatyta, kad nuo 2014 m. rugsėjo iki šių metų sausio vidurio įstaigoje mokiniams asmens sveikatos priežiūros paslaugos buvo teiktos pažeidžiant teisės aktų ir įstaigos vidaus dokumentų reikalavimus. Paaiškėjo, kad įstaiga teikė pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas, neįdarbinusi medicinos psichologo.
Akreditavimo tarnyba įstaigai siūlo koreguoti mokyklos sveikatos priežiūros darbo tvarkos taisykles, parengti pacientų siuntimo į kitas gydymo įstaigas tvarką, koreguoti patvirtintą darbuotojų veiksmų, įtarus vaikus apsvaigus nuo alkoholio, narkotikų ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, organizavimo tvarkos aprašą (numatyti alkotesterio ir kitų testų tvarką). Pašalinus esančius trūkumus, įstaiga Akreditavimo tarnybai turės pateikti tai patvirtinančius dokumentus.
Apie tai pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos Ryšių su visuomene skyrius.
Vietos politikams nerūpi
Kai šių metų pradžioje kilo skandalas, kad visos Lietuvos vaikus globojančiame Švėkšnos specialiojo ugdymo centre pastaruosius dvejus metus vyresnio amžiaus mergaitės užsiiminėjo sąvadavimu, vertė jaunesnes mergaites teikti seksualines paslaugas, Šilutės r. savivaldybės taryba tam neparodė jokio išskirtinio dėmesio. O juk Savivaldybė tada buvo šios įstaigos steigėja. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareikalavo, kad įstaigą perimtų Švietimo ir mokslo ministerija, spręstų dėl jos uždarymo ar likvidavimo. Skandalas kilo sausį, o sausio pabaigoje vykusiame Tarybos posėdyje, per visą šį laiką nė nematę centro direktorės Laimos Navickienės, nieko jos nepaklausę, nieko neišgirdę, tik šį tą pasiskaitę spaudoje, Tarybos nariai sutiko perduoti šią įstaigą ministerijai. Į posėdį sugebėjo atvykti švietimo ir mokslo viceministrė Natalija Istomina, tačiau direktorė L. Navickienė – ne. Sklandė įtarimų, kad direktorę „dengia“ viena partija, kuriai ji priklausanti…
Vasario 19 d. (prieš pat rinkimus) vykusiame Tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas pritarti švietimo įstaigų vadovų ataskaitoms. Sprendimo projekte buvo surašytas visų įstaigų sąrašas. Jame – ir Švėkšnos specialiojo ugdymo centro direktorės L. Navickienės ataskaita. Siūlymas iš bendro sąrašo išimti L. Navickienės ataskaitą ir už ją balsuoti atskirai nebuvo išgirstas. Iš 25 posėdyje dalyvavusių Tarybos narių (nedalyvavo S. Stankevičius ir G. Kimbrienė) už sprendimą su visų įstaigų sąrašu balsavo 15 Tarybos narių: A. Jakas, A. Gečas, V. Laurinaitis, G. Bružas, S. Kazlauskas, V. Pavilonis, D. Soščeka, D. Žebelienė, V. Kainovaitis, A. Balčytis, S. Vytuvis, A. Vanagas, A. Kubaitis, J. Purlys, J. Sauspreškis.
Panašu, kad šie politikai įtiko Švėkšnos įstaigos darbuotojų ir rajono rinkėjų skoniui – net 10 iš šių 15 Tarybos narių laimėjo rinkimuose mandatus ir, jei rinkimų rezultatai nebūtų panaikinti, jie vėl būtų galėję panašiai demonstruoti savo „gerumą“ į skandalus įsivėlusių įstaigų vadovams.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite