Švėkšnos parke įkelta per 200 inkilų

Trečiadienį, Pempės dieną, švėkšniškiai pasitiko dovanodami mažiesiems giesmininkams būstus. Tą dieną į Švėkšnos parko medžius buvo įkeltas 201 inkilas.

Švėkšniškiai įamžino inkilų gamintojus ir inkilų kėlimą nuotraukose.

Gamtininkai kasmet pasirūpina, kad mažieji giesmininkai turėtų kur sukti lizdus. Tinkamiausias laikas kelti inkilus – kovo vidurys. Taigi, neatsitiktinai būtent Pempės dieną švėkšniškiai parko medžiuose tvirtino inkilus.
Gražaus sumanymo autorius – Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos technologijų mokytojas Vaidotas Didžiūnas. Mokytojas pasakoja, kad medienos inkilams padovanojo UAB „Jomanta“. Kai tik buvo gauta lentų, mokiniai iškart kibo į darbą. Inkilus gamino per technologijų pamokas. Teko uoliai padirbėti, nes laiko iki Pempės dienos buvo likę nedaug.
Prie inkilų gaminimo prisidėjo ir jaunųjų miškininkų būrelio nariai, vadovaujami mokytojos Nijolės Kairienės. Jaunieji miškininkai pagamino 31 inkilą. Inkilus meistravo ir Švėkšnos specialiosios mokyklos auklėtiniai.
„Padarėme tiek inkilų, kad vargu ar atsiras tiek paukštukų. Matyt, pasirūpinome ir ateinančiomis kartomis“, – sakė V. Didžiūnas.
Inkilus įkelti mokiniams padėjo Švėkšnos seniūnijos, Švėkšnos ir Stemplių girininkijų darbuotojai, bokštelį atsiuntė UAB „Šilutės būstas“. Inkilų kėlimas prasidėjo menine programa lygiai vidurdienį. Inkilai įkelti į medžius maždaug 5-7 metrų aukštyje.
„Inkilus kėlėme lipdami kopėčiomis, o kur aukščiau, talkino bokštelis. Pustrečios valandos, kol kėlėme inkilus, mus linksmino paukštelių balsai, kol kas sklidę iš įrašo. Tikimės, kad daugumoje inkilų apsigyvens varnėnai. Inkilus su mažesnėmis landomis pasirinks devynbalsės. Paukščių nameliams meistrauti turėjome nedaug laiko, jų nesistengta dekoruoti, nes paukščiai mėgsta paprastus. Pernai kažkas į medį įkėlė raudonai nudažytą inkilą, bet jis taip ir liko „bebalsis“. O štai varnėnai mėgsta draugystę, gali viename medyje būti du inkilai ir abiejuose jie čirpaus. Tokį pavyzdį turiu po savo langais“, – pasakojo mokytojas V. Didžiūnas.

Laima PUTRIUVIENĖ

2 komentarai

  • stebi

    Šaunuoliai, tiesiog nuostabu, jumis labai džiaugiuosi. Kaip kokie pempių pempiukai ant žemės. Labai pagirtina.

  • ana

    Ten Švėkšnoj iš viso gera aura: žmonės susitelkę, tikintys, išmoningi, o mokytojai labai gerbiami: ir šitas darbas juk irgi prasideda nuo gero mokymo. Dėkui, nes pakėlėte niūrią nuotaiką per pilnatį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite