Švėkšnos parke įkelta per 200 inkilų

Trečiadienį, Pempės dieną, švėkšniškiai pasitiko dovanodami mažiesiems giesmininkams būstus. Tą dieną į Švėkšnos parko medžius buvo įkeltas 201 inkilas.

Švėkšniškiai įamžino inkilų gamintojus ir inkilų kėlimą nuotraukose.

Gamtininkai kasmet pasirūpina, kad mažieji giesmininkai turėtų kur sukti lizdus. Tinkamiausias laikas kelti inkilus – kovo vidurys. Taigi, neatsitiktinai būtent Pempės dieną švėkšniškiai parko medžiuose tvirtino inkilus.
Gražaus sumanymo autorius – Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos technologijų mokytojas Vaidotas Didžiūnas. Mokytojas pasakoja, kad medienos inkilams padovanojo UAB „Jomanta“. Kai tik buvo gauta lentų, mokiniai iškart kibo į darbą. Inkilus gamino per technologijų pamokas. Teko uoliai padirbėti, nes laiko iki Pempės dienos buvo likę nedaug.
Prie inkilų gaminimo prisidėjo ir jaunųjų miškininkų būrelio nariai, vadovaujami mokytojos Nijolės Kairienės. Jaunieji miškininkai pagamino 31 inkilą. Inkilus meistravo ir Švėkšnos specialiosios mokyklos auklėtiniai.
„Padarėme tiek inkilų, kad vargu ar atsiras tiek paukštukų. Matyt, pasirūpinome ir ateinančiomis kartomis“, – sakė V. Didžiūnas.
Inkilus įkelti mokiniams padėjo Švėkšnos seniūnijos, Švėkšnos ir Stemplių girininkijų darbuotojai, bokštelį atsiuntė UAB „Šilutės būstas“. Inkilų kėlimas prasidėjo menine programa lygiai vidurdienį. Inkilai įkelti į medžius maždaug 5-7 metrų aukštyje.
„Inkilus kėlėme lipdami kopėčiomis, o kur aukščiau, talkino bokštelis. Pustrečios valandos, kol kėlėme inkilus, mus linksmino paukštelių balsai, kol kas sklidę iš įrašo. Tikimės, kad daugumoje inkilų apsigyvens varnėnai. Inkilus su mažesnėmis landomis pasirinks devynbalsės. Paukščių nameliams meistrauti turėjome nedaug laiko, jų nesistengta dekoruoti, nes paukščiai mėgsta paprastus. Pernai kažkas į medį įkėlė raudonai nudažytą inkilą, bet jis taip ir liko „bebalsis“. O štai varnėnai mėgsta draugystę, gali viename medyje būti du inkilai ir abiejuose jie čirpaus. Tokį pavyzdį turiu po savo langais“, – pasakojo mokytojas V. Didžiūnas.

Laima PUTRIUVIENĖ

2 komentarai

  • stebi

    Šaunuoliai, tiesiog nuostabu, jumis labai džiaugiuosi. Kaip kokie pempių pempiukai ant žemės. Labai pagirtina.

  • ana

    Ten Švėkšnoj iš viso gera aura: žmonės susitelkę, tikintys, išmoningi, o mokytojai labai gerbiami: ir šitas darbas juk irgi prasideda nuo gero mokymo. Dėkui, nes pakėlėte niūrią nuotaiką per pilnatį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite