Švėkšnos parke įkelta per 200 inkilų

Trečiadienį, Pempės dieną, švėkšniškiai pasitiko dovanodami mažiesiems giesmininkams būstus. Tą dieną į Švėkšnos parko medžius buvo įkeltas 201 inkilas.

Švėkšniškiai įamžino inkilų gamintojus ir inkilų kėlimą nuotraukose.

Gamtininkai kasmet pasirūpina, kad mažieji giesmininkai turėtų kur sukti lizdus. Tinkamiausias laikas kelti inkilus – kovo vidurys. Taigi, neatsitiktinai būtent Pempės dieną švėkšniškiai parko medžiuose tvirtino inkilus.
Gražaus sumanymo autorius – Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos technologijų mokytojas Vaidotas Didžiūnas. Mokytojas pasakoja, kad medienos inkilams padovanojo UAB „Jomanta“. Kai tik buvo gauta lentų, mokiniai iškart kibo į darbą. Inkilus gamino per technologijų pamokas. Teko uoliai padirbėti, nes laiko iki Pempės dienos buvo likę nedaug.
Prie inkilų gaminimo prisidėjo ir jaunųjų miškininkų būrelio nariai, vadovaujami mokytojos Nijolės Kairienės. Jaunieji miškininkai pagamino 31 inkilą. Inkilus meistravo ir Švėkšnos specialiosios mokyklos auklėtiniai.
„Padarėme tiek inkilų, kad vargu ar atsiras tiek paukštukų. Matyt, pasirūpinome ir ateinančiomis kartomis“, – sakė V. Didžiūnas.
Inkilus įkelti mokiniams padėjo Švėkšnos seniūnijos, Švėkšnos ir Stemplių girininkijų darbuotojai, bokštelį atsiuntė UAB „Šilutės būstas“. Inkilų kėlimas prasidėjo menine programa lygiai vidurdienį. Inkilai įkelti į medžius maždaug 5-7 metrų aukštyje.
„Inkilus kėlėme lipdami kopėčiomis, o kur aukščiau, talkino bokštelis. Pustrečios valandos, kol kėlėme inkilus, mus linksmino paukštelių balsai, kol kas sklidę iš įrašo. Tikimės, kad daugumoje inkilų apsigyvens varnėnai. Inkilus su mažesnėmis landomis pasirinks devynbalsės. Paukščių nameliams meistrauti turėjome nedaug laiko, jų nesistengta dekoruoti, nes paukščiai mėgsta paprastus. Pernai kažkas į medį įkėlė raudonai nudažytą inkilą, bet jis taip ir liko „bebalsis“. O štai varnėnai mėgsta draugystę, gali viename medyje būti du inkilai ir abiejuose jie čirpaus. Tokį pavyzdį turiu po savo langais“, – pasakojo mokytojas V. Didžiūnas.

Laima PUTRIUVIENĖ

2 komentarai

  • stebi

    Šaunuoliai, tiesiog nuostabu, jumis labai džiaugiuosi. Kaip kokie pempių pempiukai ant žemės. Labai pagirtina.

  • ana

    Ten Švėkšnoj iš viso gera aura: žmonės susitelkę, tikintys, išmoningi, o mokytojai labai gerbiami: ir šitas darbas juk irgi prasideda nuo gero mokymo. Dėkui, nes pakėlėte niūrią nuotaiką per pilnatį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Darbas sau – vis dažnesnis lietuvių pasirinkimas. Kalbamės su verslininku Dariumi

Darbas gyvenime užima labai svarbią vietą, kadangi kasdien bent jau 8 valandas, o kartais ir daugiau praleidžiame atlikdami tam tikrus procesus. Natūralu, jog norisi rasti tokį darbą, kuris ne tik finansiškai, tačiau ir moraliai patenkintų lūkesčius. Apie tai kalbamės su sąskaita123.lt idėjos generatoriumi Dariumi, kuris kasdien susiduria su dirbti sau pradedančiais žmonėmis. Kodėl lietuviai vis dažniau renkasi darbą sau? Žinoma, kiekvienas žmogus atsakytų vis kitaip ir tai yra visiškai natūralu. Tačiau mano aplinkoje dažniausiai darbą sau sąlygojo noras dirbti laisvesnėmis

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

Taip pat skaitykite