Švėkšnos parke įkelta per 200 inkilų

Trečiadienį, Pempės dieną, švėkšniškiai pasitiko dovanodami mažiesiems giesmininkams būstus. Tą dieną į Švėkšnos parko medžius buvo įkeltas 201 inkilas.

Švėkšniškiai įamžino inkilų gamintojus ir inkilų kėlimą nuotraukose.

Gamtininkai kasmet pasirūpina, kad mažieji giesmininkai turėtų kur sukti lizdus. Tinkamiausias laikas kelti inkilus – kovo vidurys. Taigi, neatsitiktinai būtent Pempės dieną švėkšniškiai parko medžiuose tvirtino inkilus.
Gražaus sumanymo autorius – Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos technologijų mokytojas Vaidotas Didžiūnas. Mokytojas pasakoja, kad medienos inkilams padovanojo UAB „Jomanta“. Kai tik buvo gauta lentų, mokiniai iškart kibo į darbą. Inkilus gamino per technologijų pamokas. Teko uoliai padirbėti, nes laiko iki Pempės dienos buvo likę nedaug.
Prie inkilų gaminimo prisidėjo ir jaunųjų miškininkų būrelio nariai, vadovaujami mokytojos Nijolės Kairienės. Jaunieji miškininkai pagamino 31 inkilą. Inkilus meistravo ir Švėkšnos specialiosios mokyklos auklėtiniai.
„Padarėme tiek inkilų, kad vargu ar atsiras tiek paukštukų. Matyt, pasirūpinome ir ateinančiomis kartomis“, – sakė V. Didžiūnas.
Inkilus įkelti mokiniams padėjo Švėkšnos seniūnijos, Švėkšnos ir Stemplių girininkijų darbuotojai, bokštelį atsiuntė UAB „Šilutės būstas“. Inkilų kėlimas prasidėjo menine programa lygiai vidurdienį. Inkilai įkelti į medžius maždaug 5-7 metrų aukštyje.
„Inkilus kėlėme lipdami kopėčiomis, o kur aukščiau, talkino bokštelis. Pustrečios valandos, kol kėlėme inkilus, mus linksmino paukštelių balsai, kol kas sklidę iš įrašo. Tikimės, kad daugumoje inkilų apsigyvens varnėnai. Inkilus su mažesnėmis landomis pasirinks devynbalsės. Paukščių nameliams meistrauti turėjome nedaug laiko, jų nesistengta dekoruoti, nes paukščiai mėgsta paprastus. Pernai kažkas į medį įkėlė raudonai nudažytą inkilą, bet jis taip ir liko „bebalsis“. O štai varnėnai mėgsta draugystę, gali viename medyje būti du inkilai ir abiejuose jie čirpaus. Tokį pavyzdį turiu po savo langais“, – pasakojo mokytojas V. Didžiūnas.

Laima PUTRIUVIENĖ

2 komentarai

  • stebi

    Šaunuoliai, tiesiog nuostabu, jumis labai džiaugiuosi. Kaip kokie pempių pempiukai ant žemės. Labai pagirtina.

  • ana

    Ten Švėkšnoj iš viso gera aura: žmonės susitelkę, tikintys, išmoningi, o mokytojai labai gerbiami: ir šitas darbas juk irgi prasideda nuo gero mokymo. Dėkui, nes pakėlėte niūrią nuotaiką per pilnatį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Neteisėtu praturtėjimu kaltinami sutuoktiniai pravers teismo duris

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai perdavė teismui. Baudžiamojoje byloje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis K. K. ir 38 metų K. Ž. K. turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų neteisėtų pajamų. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės

Vasario 1 d. prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas

Vasario 1 d. prasideda 2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 d. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji. „Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą.

Taip pat skaitykite