Sveikatos dalykus turi išmanyti kiekvienas

Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorės Virginijos Vaivadaitės nuomone, sveikatos dalykus turi išmanyti kiekvienas.
„Pamario“ laikraščio interneto svetainėje skelbtoje apklausoje teirautasi: „Kas 2016 metais jums bus svarbiausia?“ Iš siūlomų atsakymų: šeima, meilė, pinigai, sveikata, karjera, daugiausia paminėta būtent sveikata.

Šilutės sporto klube „Atėnai“ pasimankštinti pernai rinkdavosi gausus būrys senjorų iš įvairių rajono vietovių.

Šilutės sporto klube „Atėnai“ pasimankštinti pernai rinkdavosi gausus būrys senjorų iš įvairių rajono vietovių.

Karjera – paskutinėje vietoje?

Net 63 proc. „Pamario“ internetinės svetainės apklausos dalyvių pasisakė už tai, kad šiais metais jiems svarbiausia bus sveikata. Iš 196 balsų net 124 už sveikatą, antroje vietoje liko šeima – ji šiemet svarbiausia 36 apklausos dalyviams ir sudaro 18 proc. visų balsų, trečioje vietoje – pinigai, 26 balsai arba 13 proc., ketvirtoje vietoje – meilė, 6 balsai arba 3 proc., paskutinė vieta liko karjerai – 4 balsai arba 2 proc. Galbūt teisūs žmonės, kurie sako, kad gera sveikata nulemia gyvenime viską: ir tvirtą šeimą, ir uždirbamus pinigus, ir didelę meilę bei sėkmingą karjerą.

Trečiadienį būrelis senjorių su šiaurietiško ėjimo lazdomis mankštinosi apsnigtame stadione Šilutėje.

Trečiadienį būrelis senjorių su šiaurietiško ėjimo lazdomis mankštinosi apsnigtame stadione Šilutėje.

Leidinyje „Sveika visuomenė“ rašoma
Šilutėje jau galima paskaityti „Lietuvos sveikatos“ leidinio „Sveika visuomenė“ penktąjį numerį, kuris skiriamas visuomenės sveikatinimo veiklai apžvelgti. Leidinyje skirta vietos ir Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro darbams pristatyti, pakalbinta biuro direktorė Virginija Vaivadaitė, rajono meras Vytautas Laurinaitis.
„Kad gyventume ilgai, reikia mokėti gyventi laimingai. Tai toks menas, kurio niekas iš šalies mūsų neišmokys. Kiekvienas privalo išmokti pats. Mūsų sveikata – laimė ir gerovė – priklauso tik nuo mūsų!” – teigia V. Vaivadaitė ir savo mintis pagrindžia pora faktų. Šilutės sporto klube „Atėnai“ pernai net du kartus per savaitę rinkosi senjorai: per 50 garbaus amžiaus žmonių čia mankštinosi, bendravo suvažiavę iš įvairių rajono vietovių bei suėję iš Šilutės. 86 metų Marija Bytautienė, 80 metų Donata Pocienė, Angelė Kekienė, 85 metų Vytautas Jakubėnas, net 91 metų šilutiškė Emilija Baikauskienė ir daug kitų. Su senjorais dirbo trenerės Jūratė Gricevičienė ir Simona Venckienė. Be to, jau ketvirtus metus pirmadieniais ir trečiadieniais būrelis senjorų ima į rankas šiaurietiško ėjimo lazdas ir patraukia Šilutėje Šyšos upės pakrante. Dabar šiuos užsiėmimus rengianti V. Vaivadaitė pastebėjo, kad šiaurietiškas ėjimas labai išpopuliarėjo. Jo naudą žmogui įrodo ir vienas pavyzdys. Ji priminė vieną žinomą Šilutėje moterį, kuri vaikščiojo susilenkusi. Sutiko, pakvietė į šiaurietiško ėjimo užsiėmimus, moteris atėjo nenoriai, tačiau jai patiko ir dabar gražu žiūrėti – eina per miestą nesikūprindama, gerai jaučiasi, peršalimo ligos atsitraukė.
Meras V. Laurinaitis teigia, kad garbaus amžiaus žmonių turime vis daugiau, labai svarbu, kad jie kuo ilgiau jaustųsi gerai, kad jų fizinis aktyvumas padėtų atitolinti įvairius negalavimus, lėtines ligas. Be to, Visuomenės sveikatos biuras, praėjusiais metais daug dėmesio skyręs garbaus amžiaus žmonių sveikatai stiprinti, organizavo paskaitų, mokymų ir platino leidinukų apie vandens svarbą sveikatai, apie sveiką mitybą, surengta nemažai diskusijų, pokalbių, sporto renginių įvairaus amžiaus gyventojams. Viskas yra reikalinga.

Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė šiaurietiško ėjimo su lazdomis moko Šilutės senjorus bei kitus savo sveikata susirūpinusius žmones.

Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė šiaurietiško ėjimo su lazdomis moko Šilutės senjorus bei kitus savo sveikata susirūpinusius žmones.

Žvilgsnis į statistiką
2015 metais, Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, įregistruota 582 mirtys, tiek pat jų buvo ir 2014 metais. Pernai mirė 292 vyrai ir 290 moterų, 2014 metais netekome 318 vyrų ir 264 moterų. Tačiau 2014 metais naujagimių buvo mažiau negu mirčių – tik 560, o štai pernai naujagimių skaičius jau didesnis už mirusiųjų skaičių – buvo 608 naujagimiai ir 582 mirtys. Praėjusieji metai išsiskyrė ir dideliu santuokų skaičiumi – jų buvo net 412, o 2014 metais tik 379. Tačiau pernai iširo 137 šeimos, 2014 metais tokių buvo 125.
2015 metais sulaukta 310 berniukų ir 298 mergaičių, o štai 2014 metų duomenys yra kitokie: 269 berniukai ir 291 mergaitė. Pernai rajone įregistruoti 7 dvynukai ir vienas trejetukas. 2014 metais tebuvo keturios dvynių porelės. Apskaitoma vidutiniškai per 180 gimimų per metus: matyt, naujagimių sulaukta gyvenant užsienyje, o Šilutėje tik įregistruojamas gimimo faktas. Vidutiniškai apie 30 moterų yra vienišos motinos, pernai ir užpernai 215 ir 242 vaikams pripažinta tėvystė, tai reiškia, kad vaikai gimę neįregistravus santuokos. Grafoje, kurioje nurodyta, kelintas vaikas yra šeimoje, yra iškalbingų skaičių: 4, 5, 6, 9…
Širdies ir kraujagyslių ligų – daugiausia
Minėtame leidinyje „Sveika visuomenė“ sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė primena, kad Lietuvos savivaldybėse veikia 43 visuomenės sveikatos biurai, kurių indėlis mokant gyventojus sveikai gyventi, maitintis – didelis ir vis svarbesnis. Mat Lietuvos gyventojų mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra vienas didžiausių Europos Sąjungoje, o Lietuvoje jis – pirmoje vietoje. Ministrės nuomone, didelio dėmesio reikia prastai ir prastėjančiai vaikų ir jaunimo sveikatai, grėsmę kelia gyventojų nutukimas, plintantis cukrinis diabetas, psichikos sveikatos sutrikimų gausa, infekcinės ligos.
Pavojingiausias – kompiuterinis tomografas

Senjorų mankštas lankė ir šilutiškė 91 metų amžiaus Emilija Baikauskienė.

Senjorų mankštas lankė ir šilutiškė 91 metų amžiaus Emilija Baikauskienė.

Lietuvos ligoninės ir kitos gydymo įstaigos nuolat gauna vis modernesnių diagnostikos ir tyrimų įrenginių, kai tyrimo metu naudojama jonizuojanti spinduliuotė. Radiacinės saugos specialistams nerimą kelia vis didėjanti medicininė apšvita. Kai ligai diagnozuoti naudojamas kompiuterinis tomografas, ši apšvita yra bene didžiausia. Lietuva turi 67 kompiuterinius tomografus, vieną – ir Šilutės ligoninė. Leidinyje „Sveika visuomenė“ Radiacinės saugos centro direktorius Albinas Mastauskas įspėja, kad kompiuterinio tomografo tyrimas turėtų būti pasirinktas tik tada, kai ultragarso, rentgenografijos ir branduolinio magnetinio rezonanso tyrimų nepakanka. Jeigu pacientui paskirtas tyrimas kompiuteriniu tomografu, gydytojas radiologas turėtų jam aiškiai ir suprantamai papasakoti apie šio tyrimo poveikį organizmui, o pacientas turi teisę atsisakyti tokio tyrimo, neleisti jo atlikti vaikui. Tačiau žmonės tuo retai domisi, gerokai dažniau pasigirsta skundų, kad gydytojas nepaskyrė tyrimo kompiuteriniu tomografu.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 54

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite