Sveikatingumo pertraukų savaitė Pagėgių savivaldybėje

Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras pagal bendradarbiavimo sutartį teikia paslaugas ir Pagėgių savivaldybės bendrojo ugdymo mokykloms. Biuras įgyvendina Vyriausybės patvirtintą planą, skirtą vaikų sveikatai stiprinti. Sveikatos apsaugos ministerija bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras ir inicijavo akciją „Sveikatingumo pertraukų savaitė“, kurios tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių, ypač moksleivių, dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, aktyviai ilsėtis ir išmokti atsipalaiduoti nuo įtampos.

Piktupėnų pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo trečiadienio dienos akcijoje – „Vandens galia“.

Biuro direktorė Virginija Vaivadaitė įsitikino, kad Pagėgių savivaldybės mokyklos noriai dalyvavo akcijoje. Sveikatingumo savaitę mokyklose buvo atverti klasių langai ir vėdinamos patalpos, o mokytojai ir mokiniai tuo metu užsiėmė įvairia sveikatinimo veikla salėse ar lauke. Biuro specialistai džiaugiasi, kad sveikatos svarbą suvokė Pagėgių savivaldybės mokyklų bendruomenės ir aktyviai dalyvavo akcijoje, kiekviena mokykla pasižymėjo kūrybingumu bei išradingumu.
Piktupėnuose
Spalio 6-10 d. Sveikatingumo savaitę organizavo Piktupėnų pagrindinės mokyklos bendruomenė, įvairiuose renginiuose aktyviai dalyvavo priešmokyklinio ugdymo grupė, 1-10 klasių moksleiviai, mokytojai. Pirmadienį vyko „Muzikinė pertrauka“: mokiniai šoko pagal mėgstamą muziką, šokio žingsnelių parodė 8 klasės mokinės. Antradienį, per sveiko maisto pertraukėlę, moksleiviai pristatė pačių gamintus sveikus patiekalus: šeštokai virė 5 grūdų košę, dar siūlė paragauti senovinį vaikų desertą – ropę su medumi, 7 klasės moksleiviai vaišino sveiku moliūgų, kriaušių ir obuolių sulčių kokteiliu bei keptais obuoliais, diskutavo apie jų naudą.
Trečiadienį dėmesys skirtas vandens galiai. Buvo dalijami lankstinukai apie vandens reikšmę žmogaus organizmui. Per klasės valandėles mokiniai su auklėtojais gėrė įvairių arbatų.

Pagėgių pradinės mokyklos ketvirtadienio dienos akcija „Judėjimo galia“.

Ketvirtadienį – „Judėjimo galia“, mokyklos bendruomenė dalyvavo masinėje mankštoje, kurią vedė kūno kultūros mokytojas. Penktadienį – „Šypsenos galia“, todėl priešmokyklinio ugdymo grupė ir 1 -4 klasių mokiniai pagamintas šypsenėles su palinkėjimais dovanojo mokytojams bei savo draugams. Taip pat po kiekvienos pamokos savo nuotaiką mokiniai įvertino klasės lentoje nupiešdami nuotaiką atitinkantį veiduką. Dar mokiniai su klasės auklėtojais kūrė plakatus „Kas mums sukelia šypsenas“.
Ši akcija paliko daug puikių emocijų: moksleiviams patiko ragauti sveikus patiekalus, gerti arbatą, šokti bei daryti mankštą. O mažieji džiaugėsi gavę iš draugų šypsenėlių su palinkėjimais.
Pagėgių pradinėje mokykloje
Spalio 20-24 d. Sveikatingumo pertraukų savaitės renginiai vyko Pagėgių pradinėje mokykloje. Pirmadienį dėmesys skirtas dainų galiai, tad moksleiviai kartu su mokytojais pertraukų metu dainavo mokykloje išmoktas daineles. Antradienis – „Juoko galia“, demonstruota nuotaikingų filmų, organizuotas anekdotų apie mokyklą konkursas. Trečiadienį visi pajuto šypesnos galią –moksleiviai šypsenėles teikė labiausiai besišypsantiems savo draugams, o per paskutinę pertrauką klasių lentose visi savo nuotaiką įvertino piešdami šypsenėles. Ketvirtadienį į Pagėgių pradinę atvyko Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė bei biuro Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Erika Berdnikovič. Kadangi šios dienos tema buvo „Judėjimo galia“, visa mokyklos bendruomenė nuo ryto stengėsi kuo aktyviau judėti, skambant ritmiškai muzikai atliko įvairius mankštos pratimus.
Moksleiviai labai džiaugėsi Sveikatingumo pertraukų savaitės renginiais ir pageidavo daugiau tokių akcijų. Mokyklos bendruomenei Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė įteikė atminimo dovanėlių, o pajudėję ir atsipalaidavę ir žvalūs po pertraukos moksleiviai ir mokytojai sugrįžo į klases.

Biuro direktorė Virginija Vaivadaitė džiaugėsi, kad mokiniai dalyvavo renginyje labai entuziastingai.

Natkiškiuose
Prie Sveikatingumo pertraukų savaitės prisijungė ir Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos bendruomenė. Įvairių renginių vyko spalio 20-24 d. Pirmadienį pertraukų metu skambanti nuotaikinga muzika kvietė pajudėti, pasimankštinti. Antradienį visi galėjo išbandyti judriuosius žaidimus. Trečiadienį vyko ritminių šokių pertraukėlė, kurią vedė patys mokiniai. Tądien į mokyklą atvyko Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Biuro direktorė Virginija Vaivadaitė pasidžiaugė aktyviais moksleiviais ir įteikė biuro atminimo dovanėlių. Ketvirtadienį ir penktadienį mokyklos bendruomenė pasirinko judriąją veiklą – mokėsi šokio judesių. Šokiai verčia pasitempti, gerina savijautą, šokio metu dirba beveik visi kūno raumenys, dirba abu smegenų pusrutuliai, lavėja mąstymo sugebėjimai, gerėja atmintis. Šokių pratimai gerina ne tik fizinę, bet ir psichinę sveikatą.
Akcija „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ mokyklose suteikė gražių ir nuostabių emocijų, kurias buvo galima pamatyti renginių metu. Mokyklos bendruomenės džiaugėsi vykusia akcija ir tikisi dalyvauti dar ne kartą šioje akcijoje.

Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos mokiniai patys trečiadienį vedė Sveikatingumo pertraukėlę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui?

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui?

Šiandien Lietuvoje siaus labai stiprus vėjas, ypač vakariniuose šalies rajonuose. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) stiprina budinčias pajėgas ir ruošiasi operatyviai likviduoti galimus gedimus bei prašo gyventojų gamtos stichijų metu būti atidiems. Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui? Svarbu nesiartinti prie elektros įrenginių ar oro linijų, o pastebėjus pažeistus elektros tinklo įrenginius ar nutrūkusius laidus, būtinai nedelsiant apie tai pranešti ESO telefonu 1852. Pateikiame keturis svarbiausius elgesio principus, padėsiančius išvengti skaudžių nelaimių. Pagrindinis dalykas, kurį turi atsiminti kiekvienas, tai pastebėjus nutrūkusį elektros

Taip pat skaitykite