Sveikatingumo pertraukų savaitė Pagėgių savivaldybėje

Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras pagal bendradarbiavimo sutartį teikia paslaugas ir Pagėgių savivaldybės bendrojo ugdymo mokykloms. Biuras įgyvendina Vyriausybės patvirtintą planą, skirtą vaikų sveikatai stiprinti. Sveikatos apsaugos ministerija bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras ir inicijavo akciją „Sveikatingumo pertraukų savaitė“, kurios tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių, ypač moksleivių, dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, aktyviai ilsėtis ir išmokti atsipalaiduoti nuo įtampos.

Piktupėnų pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo trečiadienio dienos akcijoje – „Vandens galia“.

Biuro direktorė Virginija Vaivadaitė įsitikino, kad Pagėgių savivaldybės mokyklos noriai dalyvavo akcijoje. Sveikatingumo savaitę mokyklose buvo atverti klasių langai ir vėdinamos patalpos, o mokytojai ir mokiniai tuo metu užsiėmė įvairia sveikatinimo veikla salėse ar lauke. Biuro specialistai džiaugiasi, kad sveikatos svarbą suvokė Pagėgių savivaldybės mokyklų bendruomenės ir aktyviai dalyvavo akcijoje, kiekviena mokykla pasižymėjo kūrybingumu bei išradingumu.
Piktupėnuose
Spalio 6-10 d. Sveikatingumo savaitę organizavo Piktupėnų pagrindinės mokyklos bendruomenė, įvairiuose renginiuose aktyviai dalyvavo priešmokyklinio ugdymo grupė, 1-10 klasių moksleiviai, mokytojai. Pirmadienį vyko „Muzikinė pertrauka“: mokiniai šoko pagal mėgstamą muziką, šokio žingsnelių parodė 8 klasės mokinės. Antradienį, per sveiko maisto pertraukėlę, moksleiviai pristatė pačių gamintus sveikus patiekalus: šeštokai virė 5 grūdų košę, dar siūlė paragauti senovinį vaikų desertą – ropę su medumi, 7 klasės moksleiviai vaišino sveiku moliūgų, kriaušių ir obuolių sulčių kokteiliu bei keptais obuoliais, diskutavo apie jų naudą.
Trečiadienį dėmesys skirtas vandens galiai. Buvo dalijami lankstinukai apie vandens reikšmę žmogaus organizmui. Per klasės valandėles mokiniai su auklėtojais gėrė įvairių arbatų.

Pagėgių pradinės mokyklos ketvirtadienio dienos akcija „Judėjimo galia“.

Ketvirtadienį – „Judėjimo galia“, mokyklos bendruomenė dalyvavo masinėje mankštoje, kurią vedė kūno kultūros mokytojas. Penktadienį – „Šypsenos galia“, todėl priešmokyklinio ugdymo grupė ir 1 -4 klasių mokiniai pagamintas šypsenėles su palinkėjimais dovanojo mokytojams bei savo draugams. Taip pat po kiekvienos pamokos savo nuotaiką mokiniai įvertino klasės lentoje nupiešdami nuotaiką atitinkantį veiduką. Dar mokiniai su klasės auklėtojais kūrė plakatus „Kas mums sukelia šypsenas“.
Ši akcija paliko daug puikių emocijų: moksleiviams patiko ragauti sveikus patiekalus, gerti arbatą, šokti bei daryti mankštą. O mažieji džiaugėsi gavę iš draugų šypsenėlių su palinkėjimais.
Pagėgių pradinėje mokykloje
Spalio 20-24 d. Sveikatingumo pertraukų savaitės renginiai vyko Pagėgių pradinėje mokykloje. Pirmadienį dėmesys skirtas dainų galiai, tad moksleiviai kartu su mokytojais pertraukų metu dainavo mokykloje išmoktas daineles. Antradienis – „Juoko galia“, demonstruota nuotaikingų filmų, organizuotas anekdotų apie mokyklą konkursas. Trečiadienį visi pajuto šypesnos galią –moksleiviai šypsenėles teikė labiausiai besišypsantiems savo draugams, o per paskutinę pertrauką klasių lentose visi savo nuotaiką įvertino piešdami šypsenėles. Ketvirtadienį į Pagėgių pradinę atvyko Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė bei biuro Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Erika Berdnikovič. Kadangi šios dienos tema buvo „Judėjimo galia“, visa mokyklos bendruomenė nuo ryto stengėsi kuo aktyviau judėti, skambant ritmiškai muzikai atliko įvairius mankštos pratimus.
Moksleiviai labai džiaugėsi Sveikatingumo pertraukų savaitės renginiais ir pageidavo daugiau tokių akcijų. Mokyklos bendruomenei Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė įteikė atminimo dovanėlių, o pajudėję ir atsipalaidavę ir žvalūs po pertraukos moksleiviai ir mokytojai sugrįžo į klases.

Biuro direktorė Virginija Vaivadaitė džiaugėsi, kad mokiniai dalyvavo renginyje labai entuziastingai.

Natkiškiuose
Prie Sveikatingumo pertraukų savaitės prisijungė ir Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos bendruomenė. Įvairių renginių vyko spalio 20-24 d. Pirmadienį pertraukų metu skambanti nuotaikinga muzika kvietė pajudėti, pasimankštinti. Antradienį visi galėjo išbandyti judriuosius žaidimus. Trečiadienį vyko ritminių šokių pertraukėlė, kurią vedė patys mokiniai. Tądien į mokyklą atvyko Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Biuro direktorė Virginija Vaivadaitė pasidžiaugė aktyviais moksleiviais ir įteikė biuro atminimo dovanėlių. Ketvirtadienį ir penktadienį mokyklos bendruomenė pasirinko judriąją veiklą – mokėsi šokio judesių. Šokiai verčia pasitempti, gerina savijautą, šokio metu dirba beveik visi kūno raumenys, dirba abu smegenų pusrutuliai, lavėja mąstymo sugebėjimai, gerėja atmintis. Šokių pratimai gerina ne tik fizinę, bet ir psichinę sveikatą.
Akcija „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ mokyklose suteikė gražių ir nuostabių emocijų, kurias buvo galima pamatyti renginių metu. Mokyklos bendruomenės džiaugėsi vykusia akcija ir tikisi dalyvauti dar ne kartą šioje akcijoje.

Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos mokiniai patys trečiadienį vedė Sveikatingumo pertraukėlę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite