Sveikatingumo pertraukų savaitė Pagėgių savivaldybėje

Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras pagal bendradarbiavimo sutartį teikia paslaugas ir Pagėgių savivaldybės bendrojo ugdymo mokykloms. Biuras įgyvendina Vyriausybės patvirtintą planą, skirtą vaikų sveikatai stiprinti. Sveikatos apsaugos ministerija bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras ir inicijavo akciją „Sveikatingumo pertraukų savaitė“, kurios tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių, ypač moksleivių, dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, aktyviai ilsėtis ir išmokti atsipalaiduoti nuo įtampos.

Piktupėnų pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo trečiadienio dienos akcijoje – „Vandens galia“.

Biuro direktorė Virginija Vaivadaitė įsitikino, kad Pagėgių savivaldybės mokyklos noriai dalyvavo akcijoje. Sveikatingumo savaitę mokyklose buvo atverti klasių langai ir vėdinamos patalpos, o mokytojai ir mokiniai tuo metu užsiėmė įvairia sveikatinimo veikla salėse ar lauke. Biuro specialistai džiaugiasi, kad sveikatos svarbą suvokė Pagėgių savivaldybės mokyklų bendruomenės ir aktyviai dalyvavo akcijoje, kiekviena mokykla pasižymėjo kūrybingumu bei išradingumu.
Piktupėnuose
Spalio 6-10 d. Sveikatingumo savaitę organizavo Piktupėnų pagrindinės mokyklos bendruomenė, įvairiuose renginiuose aktyviai dalyvavo priešmokyklinio ugdymo grupė, 1-10 klasių moksleiviai, mokytojai. Pirmadienį vyko „Muzikinė pertrauka“: mokiniai šoko pagal mėgstamą muziką, šokio žingsnelių parodė 8 klasės mokinės. Antradienį, per sveiko maisto pertraukėlę, moksleiviai pristatė pačių gamintus sveikus patiekalus: šeštokai virė 5 grūdų košę, dar siūlė paragauti senovinį vaikų desertą – ropę su medumi, 7 klasės moksleiviai vaišino sveiku moliūgų, kriaušių ir obuolių sulčių kokteiliu bei keptais obuoliais, diskutavo apie jų naudą.
Trečiadienį dėmesys skirtas vandens galiai. Buvo dalijami lankstinukai apie vandens reikšmę žmogaus organizmui. Per klasės valandėles mokiniai su auklėtojais gėrė įvairių arbatų.

Pagėgių pradinės mokyklos ketvirtadienio dienos akcija „Judėjimo galia“.

Ketvirtadienį – „Judėjimo galia“, mokyklos bendruomenė dalyvavo masinėje mankštoje, kurią vedė kūno kultūros mokytojas. Penktadienį – „Šypsenos galia“, todėl priešmokyklinio ugdymo grupė ir 1 -4 klasių mokiniai pagamintas šypsenėles su palinkėjimais dovanojo mokytojams bei savo draugams. Taip pat po kiekvienos pamokos savo nuotaiką mokiniai įvertino klasės lentoje nupiešdami nuotaiką atitinkantį veiduką. Dar mokiniai su klasės auklėtojais kūrė plakatus „Kas mums sukelia šypsenas“.
Ši akcija paliko daug puikių emocijų: moksleiviams patiko ragauti sveikus patiekalus, gerti arbatą, šokti bei daryti mankštą. O mažieji džiaugėsi gavę iš draugų šypsenėlių su palinkėjimais.
Pagėgių pradinėje mokykloje
Spalio 20-24 d. Sveikatingumo pertraukų savaitės renginiai vyko Pagėgių pradinėje mokykloje. Pirmadienį dėmesys skirtas dainų galiai, tad moksleiviai kartu su mokytojais pertraukų metu dainavo mokykloje išmoktas daineles. Antradienis – „Juoko galia“, demonstruota nuotaikingų filmų, organizuotas anekdotų apie mokyklą konkursas. Trečiadienį visi pajuto šypesnos galią –moksleiviai šypsenėles teikė labiausiai besišypsantiems savo draugams, o per paskutinę pertrauką klasių lentose visi savo nuotaiką įvertino piešdami šypsenėles. Ketvirtadienį į Pagėgių pradinę atvyko Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė bei biuro Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Erika Berdnikovič. Kadangi šios dienos tema buvo „Judėjimo galia“, visa mokyklos bendruomenė nuo ryto stengėsi kuo aktyviau judėti, skambant ritmiškai muzikai atliko įvairius mankštos pratimus.
Moksleiviai labai džiaugėsi Sveikatingumo pertraukų savaitės renginiais ir pageidavo daugiau tokių akcijų. Mokyklos bendruomenei Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė įteikė atminimo dovanėlių, o pajudėję ir atsipalaidavę ir žvalūs po pertraukos moksleiviai ir mokytojai sugrįžo į klases.

Biuro direktorė Virginija Vaivadaitė džiaugėsi, kad mokiniai dalyvavo renginyje labai entuziastingai.

Natkiškiuose
Prie Sveikatingumo pertraukų savaitės prisijungė ir Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos bendruomenė. Įvairių renginių vyko spalio 20-24 d. Pirmadienį pertraukų metu skambanti nuotaikinga muzika kvietė pajudėti, pasimankštinti. Antradienį visi galėjo išbandyti judriuosius žaidimus. Trečiadienį vyko ritminių šokių pertraukėlė, kurią vedė patys mokiniai. Tądien į mokyklą atvyko Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Biuro direktorė Virginija Vaivadaitė pasidžiaugė aktyviais moksleiviais ir įteikė biuro atminimo dovanėlių. Ketvirtadienį ir penktadienį mokyklos bendruomenė pasirinko judriąją veiklą – mokėsi šokio judesių. Šokiai verčia pasitempti, gerina savijautą, šokio metu dirba beveik visi kūno raumenys, dirba abu smegenų pusrutuliai, lavėja mąstymo sugebėjimai, gerėja atmintis. Šokių pratimai gerina ne tik fizinę, bet ir psichinę sveikatą.
Akcija „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ mokyklose suteikė gražių ir nuostabių emocijų, kurias buvo galima pamatyti renginių metu. Mokyklos bendruomenės džiaugėsi vykusia akcija ir tikisi dalyvauti dar ne kartą šioje akcijoje.

Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos mokiniai patys trečiadienį vedė Sveikatingumo pertraukėlę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite