Sveikatingumo pertraukų savaitė Pagėgių savivaldybėje

Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras pagal bendradarbiavimo sutartį teikia paslaugas ir Pagėgių savivaldybės bendrojo ugdymo mokykloms. Biuras įgyvendina Vyriausybės patvirtintą planą, skirtą vaikų sveikatai stiprinti. Sveikatos apsaugos ministerija bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras ir inicijavo akciją „Sveikatingumo pertraukų savaitė“, kurios tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių, ypač moksleivių, dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, aktyviai ilsėtis ir išmokti atsipalaiduoti nuo įtampos.

Piktupėnų pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo trečiadienio dienos akcijoje – „Vandens galia“.

Biuro direktorė Virginija Vaivadaitė įsitikino, kad Pagėgių savivaldybės mokyklos noriai dalyvavo akcijoje. Sveikatingumo savaitę mokyklose buvo atverti klasių langai ir vėdinamos patalpos, o mokytojai ir mokiniai tuo metu užsiėmė įvairia sveikatinimo veikla salėse ar lauke. Biuro specialistai džiaugiasi, kad sveikatos svarbą suvokė Pagėgių savivaldybės mokyklų bendruomenės ir aktyviai dalyvavo akcijoje, kiekviena mokykla pasižymėjo kūrybingumu bei išradingumu.
Piktupėnuose
Spalio 6-10 d. Sveikatingumo savaitę organizavo Piktupėnų pagrindinės mokyklos bendruomenė, įvairiuose renginiuose aktyviai dalyvavo priešmokyklinio ugdymo grupė, 1-10 klasių moksleiviai, mokytojai. Pirmadienį vyko „Muzikinė pertrauka“: mokiniai šoko pagal mėgstamą muziką, šokio žingsnelių parodė 8 klasės mokinės. Antradienį, per sveiko maisto pertraukėlę, moksleiviai pristatė pačių gamintus sveikus patiekalus: šeštokai virė 5 grūdų košę, dar siūlė paragauti senovinį vaikų desertą – ropę su medumi, 7 klasės moksleiviai vaišino sveiku moliūgų, kriaušių ir obuolių sulčių kokteiliu bei keptais obuoliais, diskutavo apie jų naudą.
Trečiadienį dėmesys skirtas vandens galiai. Buvo dalijami lankstinukai apie vandens reikšmę žmogaus organizmui. Per klasės valandėles mokiniai su auklėtojais gėrė įvairių arbatų.

Pagėgių pradinės mokyklos ketvirtadienio dienos akcija „Judėjimo galia“.

Ketvirtadienį – „Judėjimo galia“, mokyklos bendruomenė dalyvavo masinėje mankštoje, kurią vedė kūno kultūros mokytojas. Penktadienį – „Šypsenos galia“, todėl priešmokyklinio ugdymo grupė ir 1 -4 klasių mokiniai pagamintas šypsenėles su palinkėjimais dovanojo mokytojams bei savo draugams. Taip pat po kiekvienos pamokos savo nuotaiką mokiniai įvertino klasės lentoje nupiešdami nuotaiką atitinkantį veiduką. Dar mokiniai su klasės auklėtojais kūrė plakatus „Kas mums sukelia šypsenas“.
Ši akcija paliko daug puikių emocijų: moksleiviams patiko ragauti sveikus patiekalus, gerti arbatą, šokti bei daryti mankštą. O mažieji džiaugėsi gavę iš draugų šypsenėlių su palinkėjimais.
Pagėgių pradinėje mokykloje
Spalio 20-24 d. Sveikatingumo pertraukų savaitės renginiai vyko Pagėgių pradinėje mokykloje. Pirmadienį dėmesys skirtas dainų galiai, tad moksleiviai kartu su mokytojais pertraukų metu dainavo mokykloje išmoktas daineles. Antradienis – „Juoko galia“, demonstruota nuotaikingų filmų, organizuotas anekdotų apie mokyklą konkursas. Trečiadienį visi pajuto šypesnos galią –moksleiviai šypsenėles teikė labiausiai besišypsantiems savo draugams, o per paskutinę pertrauką klasių lentose visi savo nuotaiką įvertino piešdami šypsenėles. Ketvirtadienį į Pagėgių pradinę atvyko Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė bei biuro Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Erika Berdnikovič. Kadangi šios dienos tema buvo „Judėjimo galia“, visa mokyklos bendruomenė nuo ryto stengėsi kuo aktyviau judėti, skambant ritmiškai muzikai atliko įvairius mankštos pratimus.
Moksleiviai labai džiaugėsi Sveikatingumo pertraukų savaitės renginiais ir pageidavo daugiau tokių akcijų. Mokyklos bendruomenei Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė įteikė atminimo dovanėlių, o pajudėję ir atsipalaidavę ir žvalūs po pertraukos moksleiviai ir mokytojai sugrįžo į klases.

Biuro direktorė Virginija Vaivadaitė džiaugėsi, kad mokiniai dalyvavo renginyje labai entuziastingai.

Natkiškiuose
Prie Sveikatingumo pertraukų savaitės prisijungė ir Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos bendruomenė. Įvairių renginių vyko spalio 20-24 d. Pirmadienį pertraukų metu skambanti nuotaikinga muzika kvietė pajudėti, pasimankštinti. Antradienį visi galėjo išbandyti judriuosius žaidimus. Trečiadienį vyko ritminių šokių pertraukėlė, kurią vedė patys mokiniai. Tądien į mokyklą atvyko Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Biuro direktorė Virginija Vaivadaitė pasidžiaugė aktyviais moksleiviais ir įteikė biuro atminimo dovanėlių. Ketvirtadienį ir penktadienį mokyklos bendruomenė pasirinko judriąją veiklą – mokėsi šokio judesių. Šokiai verčia pasitempti, gerina savijautą, šokio metu dirba beveik visi kūno raumenys, dirba abu smegenų pusrutuliai, lavėja mąstymo sugebėjimai, gerėja atmintis. Šokių pratimai gerina ne tik fizinę, bet ir psichinę sveikatą.
Akcija „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ mokyklose suteikė gražių ir nuostabių emocijų, kurias buvo galima pamatyti renginių metu. Mokyklos bendruomenės džiaugėsi vykusia akcija ir tikisi dalyvauti dar ne kartą šioje akcijoje.

Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos mokiniai patys trečiadienį vedė Sveikatingumo pertraukėlę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite