Sveikatingumo pertraukų savaitė Pagėgių savivaldybėje

Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras pagal bendradarbiavimo sutartį teikia paslaugas ir Pagėgių savivaldybės bendrojo ugdymo mokykloms. Biuras įgyvendina Vyriausybės patvirtintą planą, skirtą vaikų sveikatai stiprinti. Sveikatos apsaugos ministerija bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras ir inicijavo akciją „Sveikatingumo pertraukų savaitė“, kurios tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių, ypač moksleivių, dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, aktyviai ilsėtis ir išmokti atsipalaiduoti nuo įtampos.

Piktupėnų pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo trečiadienio dienos akcijoje – „Vandens galia“.

Biuro direktorė Virginija Vaivadaitė įsitikino, kad Pagėgių savivaldybės mokyklos noriai dalyvavo akcijoje. Sveikatingumo savaitę mokyklose buvo atverti klasių langai ir vėdinamos patalpos, o mokytojai ir mokiniai tuo metu užsiėmė įvairia sveikatinimo veikla salėse ar lauke. Biuro specialistai džiaugiasi, kad sveikatos svarbą suvokė Pagėgių savivaldybės mokyklų bendruomenės ir aktyviai dalyvavo akcijoje, kiekviena mokykla pasižymėjo kūrybingumu bei išradingumu.
Piktupėnuose
Spalio 6-10 d. Sveikatingumo savaitę organizavo Piktupėnų pagrindinės mokyklos bendruomenė, įvairiuose renginiuose aktyviai dalyvavo priešmokyklinio ugdymo grupė, 1-10 klasių moksleiviai, mokytojai. Pirmadienį vyko „Muzikinė pertrauka“: mokiniai šoko pagal mėgstamą muziką, šokio žingsnelių parodė 8 klasės mokinės. Antradienį, per sveiko maisto pertraukėlę, moksleiviai pristatė pačių gamintus sveikus patiekalus: šeštokai virė 5 grūdų košę, dar siūlė paragauti senovinį vaikų desertą – ropę su medumi, 7 klasės moksleiviai vaišino sveiku moliūgų, kriaušių ir obuolių sulčių kokteiliu bei keptais obuoliais, diskutavo apie jų naudą.
Trečiadienį dėmesys skirtas vandens galiai. Buvo dalijami lankstinukai apie vandens reikšmę žmogaus organizmui. Per klasės valandėles mokiniai su auklėtojais gėrė įvairių arbatų.

Pagėgių pradinės mokyklos ketvirtadienio dienos akcija „Judėjimo galia“.

Ketvirtadienį – „Judėjimo galia“, mokyklos bendruomenė dalyvavo masinėje mankštoje, kurią vedė kūno kultūros mokytojas. Penktadienį – „Šypsenos galia“, todėl priešmokyklinio ugdymo grupė ir 1 -4 klasių mokiniai pagamintas šypsenėles su palinkėjimais dovanojo mokytojams bei savo draugams. Taip pat po kiekvienos pamokos savo nuotaiką mokiniai įvertino klasės lentoje nupiešdami nuotaiką atitinkantį veiduką. Dar mokiniai su klasės auklėtojais kūrė plakatus „Kas mums sukelia šypsenas“.
Ši akcija paliko daug puikių emocijų: moksleiviams patiko ragauti sveikus patiekalus, gerti arbatą, šokti bei daryti mankštą. O mažieji džiaugėsi gavę iš draugų šypsenėlių su palinkėjimais.
Pagėgių pradinėje mokykloje
Spalio 20-24 d. Sveikatingumo pertraukų savaitės renginiai vyko Pagėgių pradinėje mokykloje. Pirmadienį dėmesys skirtas dainų galiai, tad moksleiviai kartu su mokytojais pertraukų metu dainavo mokykloje išmoktas daineles. Antradienis – „Juoko galia“, demonstruota nuotaikingų filmų, organizuotas anekdotų apie mokyklą konkursas. Trečiadienį visi pajuto šypesnos galią –moksleiviai šypsenėles teikė labiausiai besišypsantiems savo draugams, o per paskutinę pertrauką klasių lentose visi savo nuotaiką įvertino piešdami šypsenėles. Ketvirtadienį į Pagėgių pradinę atvyko Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė bei biuro Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Erika Berdnikovič. Kadangi šios dienos tema buvo „Judėjimo galia“, visa mokyklos bendruomenė nuo ryto stengėsi kuo aktyviau judėti, skambant ritmiškai muzikai atliko įvairius mankštos pratimus.
Moksleiviai labai džiaugėsi Sveikatingumo pertraukų savaitės renginiais ir pageidavo daugiau tokių akcijų. Mokyklos bendruomenei Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė įteikė atminimo dovanėlių, o pajudėję ir atsipalaidavę ir žvalūs po pertraukos moksleiviai ir mokytojai sugrįžo į klases.

Biuro direktorė Virginija Vaivadaitė džiaugėsi, kad mokiniai dalyvavo renginyje labai entuziastingai.

Natkiškiuose
Prie Sveikatingumo pertraukų savaitės prisijungė ir Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos bendruomenė. Įvairių renginių vyko spalio 20-24 d. Pirmadienį pertraukų metu skambanti nuotaikinga muzika kvietė pajudėti, pasimankštinti. Antradienį visi galėjo išbandyti judriuosius žaidimus. Trečiadienį vyko ritminių šokių pertraukėlė, kurią vedė patys mokiniai. Tądien į mokyklą atvyko Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Biuro direktorė Virginija Vaivadaitė pasidžiaugė aktyviais moksleiviais ir įteikė biuro atminimo dovanėlių. Ketvirtadienį ir penktadienį mokyklos bendruomenė pasirinko judriąją veiklą – mokėsi šokio judesių. Šokiai verčia pasitempti, gerina savijautą, šokio metu dirba beveik visi kūno raumenys, dirba abu smegenų pusrutuliai, lavėja mąstymo sugebėjimai, gerėja atmintis. Šokių pratimai gerina ne tik fizinę, bet ir psichinę sveikatą.
Akcija „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ mokyklose suteikė gražių ir nuostabių emocijų, kurias buvo galima pamatyti renginių metu. Mokyklos bendruomenės džiaugėsi vykusia akcija ir tikisi dalyvauti dar ne kartą šioje akcijoje.

Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos mokiniai patys trečiadienį vedė Sveikatingumo pertraukėlę.

Hits: 20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite