„Sveikas maistas – sveikas aš“

Taip vadinosi Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro organizuoti renginiai Europos sveikos mitybos dienai paminėti. Tokie renginiai vyko Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje, Vainuto gimnazijoje ir Šilutės žemės ūkio mokykloje.

Sveika mityba – sveikatos pagrindas
Lapkričio 8-oji paskelbta Europos sveikos mitybos diena. Sveika mityba yra tokia, kai organizmas gauna visas jam reikalingas medžiagas ir energiją idealiam svoriui palaikyti. Europos šalyse visuomenė skatinama maitintis sveikai, organizuojami renginiai apie tinkamos mitybos principus. Maistas yra labai svarbus ligų profilaktikai ir sveikatai stiprinti. 40-60 proc. žmonių sveikatos priklauso nuo gyvensenos. Sveika mityba mažina riziką susirgti lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis. Pagrindiniai netinkamos mitybos padariniai – antsvoris, nutukimas arba priešingai – organizmo nualinimas, anoreksija.
Sveikos mitybos piramidė rekomenduoja, ką žmogus turi valgyti kiekvieną dieną. Vadovaujantis Sveikos mitybos piramidės modeliu, kasdien valgoma įvairaus maisto, gaunama visų reikalingų maisto medžiagų ir reikiama kalorijų norma.
Žemaičių Naumiestyje
Biuras kartu su Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželiu lapkričio 10 d. minėjo Europos sveikos mitybos dieną – vyko mokinių viktorina „Europos sveiko maisto diena“. Viktorinoje dalyvavo trys mokyklos-darželio komandos: „Obuoliukai“, „Morkytės“, „Riešutėliai“. Nemažai susirinko ir sirgalių, mokinių užduotis vertino mokyklos-darželio direktorius ir biuro specialistai.

Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje vyko viktorina „Europos sveiko maisto diena“.

Kiekviena komanda prisistatė eilėraščiu, kuris atitiko jos pavadinimą. Po to teko įveikti sveikos mitybos piramidės užduotį, įminti mįslių. Po pertraukėlės, pašokę ir padainavę, viktorinos dalyviai sprendė likusias užduotis – ragavo vaisius ir daržoves užrištomis akimis ir bandė atspėti, ką valgo. Galiausiai laukė išbandymų estafetė, kurioje ir paaiškėjo viktorinos nugalėtojai. Pirmąją vietą laimėjo „Riešutėliai“, antrąją – „Morkytės“, trečiąją – „Obuoliukai“.
Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė apdovanojo visus viktorinos dalyvius.
Vainute
Lapkričio 12 d. pamokėlę-diskusiją „Sveikas maistas – sveikas aš“ Visuomenės sveikatos biuro specialistai organizavo Vainuto gimnazijos priešmokyklinės amžiaus grupės mokinukams. Mokytoja Aldona pristatė įgyvendintą projektą „Aukime sveiki“, biuro specialistė Alvina su mokiniais aptarė kiekvieną sveiko maisto piramidės dalį ir jos svarbą žmogui. Kad mokiniai jau žino apie sveiką mitybą, parodė jų atsakymai į pateiktus klausimus. Be klausimų, teko ir paspėlioti, mat biuro specialistė Erika užminė įdomių mįslių, buvo pateikta ir kitų išradingų užduočių.
Apie sveiką mitybą mažiesiems pasakojo ir mokytojos-mamytės Asta ir Birutė, kurios paaiškino, kad sveikas maistas gali būti ne tik naudingas, bet ir skanus. O kad tuo vaikai įsitikintų, atnešė namuose keptų sveikuoliškų pyragų ir pavaišino. Mėgaujantis šiais gardumynais skanauta ir arbatos su medumi.

Pamoka-diskusija „Sveikas maistas – sveikas aš“ Vainuto gimnazijoje.

Tą pačią dieną Vainuto gimnazijos 1-2 klasių mokiniams biuro specialistai organizavo pamokėlę ir diskusiją apie sveiką maistą. Diskutuota apie maisto rinkimosi piramidę, pateikta įdomių užduočių, pavyzdžiui, surasti kryžiažodyje ir išbraukti vaisių ir daržovių pavadinimus. Mokiniai vardijo, ką labiausiai mėgsta valgyti, ką dažniausiai valgo pusryčiams. Specialistė Alvina paaiškino, kad reikia valgyti ne tik tai, kas labiausiai patinka, bet ką būtina valgyti pagal maisto piramidę.
Minėta tema viktorina surengta ir Vainuto gimnazijos 3-4 klasių mokiniams. Dalyvavo biuro specialistai, Vainuto gimnazijos mokytojos Asta, Birutė, Danguolė ir minėtų klasių mokiniai, kurie susiskirstė į komandas: „Super vaisių“, „A sveikatingumo“, „Citrinukų komanda“, „Daržovių“. Viktorinos užduotis pateikė specialistė Erika – už kiekvieną teisingą atsakymą komanda gaudavo po vieną balą. Aišku, visi klausimai ir užduotys buvo susiję su sveika mityba: „Ar reikia valgyti tik tada, kai jautiesi alkanas?“, „Ar užtenka išgerti 3 stiklines vandens per dieną?“, „Ar vitaminų yra tik žalios spalvos vaisiuose ir daržovėse?“, „Kokio vitamino gausu morkose?“ ir pan.
Po to mokinių laukė dar sportinė rungtis. Galiausiai paaiškėjo nugalėtojai – pirmą vietą laimėjo „Citrinukų komanda“, antrąja pasidalijo „A sveikatingumo“ ir „Daržovių“komandos, treti liko „Super vaisiai“.
Biuro direktorė Virginija padėkojo Vainuto gimnazijai, kuri priklauso sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui, už aktyvų dalyvavimą renginiuose ir nuoširdų bendradarbiavimą, o renginių dalyviams įteikė dovanėlių.
Žemės ūkio mokykloje

Šilutės žemės ūkio mokykloje buvo pagaminta sveiko maisto piramidė.

Šilutės žemės ūkio mokykla kartu su Visuomenės sveikatos biuru taip pat paminėjo Sveikos mitybos dieną. Biologijos mokytoja Vygantė Jukniuvienė skaitė pranešimą apie tinkamos mitybos principus ir kaip reikia sveikai maitintis. Vėliau ji su dvyliktos klasės mokiniais ir visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Zelma Bučinskiene nusprendė padaryti tikrą maisto piramidę, kurią moksleiviai užpildė biuro specialistų padovanotais reikiamais maisto produktais. Jie sudėjo vandens butelius, miltų ir grūdų produktus, vaisius ir daržoves, mėsos ir žuvies produktus ir taip pat pieno ir riebalų produktus. Keletą dienų ši piramidė stovėjo mokykloje, atkreipdama moksleivių dėmesį, kokį maistą jie turėtų vartoti.
Ir Žemės ūkio mokyklai ir renginio organizatoriams padėkota už originaliai paminėtą Sveikos mitybos dieną, o kiekvienam dvyliktos klasės moksleiviui įteikta po simbolinę dovanėlę. Direktorė V. Vaivadaitė padėkojo paragino ir toliau aktyviai dalyvauti Visuomenės sveikatos biuro organizuojamuose renginiuose.

Parengta pagal Visuomenės sveikatos biuro informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite