Sveikas ir gražus kailis. Kokie vitaminai reikalingi katei?

Sveiką odą ir kailį, kaulus, vidaus organus ir aštrų protą užtikrina tinkama katės mityba. Jei pastebite, kad jūsų katės išvaizda pakito, metas iš naujo įvertinti savo augintinio mitybą. Kad katės organizmas optimaliai funkcionuotų, jam reikia daugybės svarbiausių vitaminų, mineralų ir maistinių medžiagų, kurių turi būti kokybiškame katės maiste.

Ar katėms reikia maisto papildų?

Galima išgirsti skirtingų nuomonių. Vieni sako, kad vitaminai ir papildai turėtų būti visų kačių mitybos dalis, nes jie gali padėti katėms gyventi ilgiau. Kiti mano – jei katė yra sveika, tai jai pakanka kokybiškos ir subalansuotos mitybos. Duodant daugiau vitaminų ir mineralų augintiniui, kuris ir taip jų turi pakankamai, galima padaryti daugiau žalos, nei naudos.

Daugelis veterinarijos gydytojų paprastai rekomenduoja maisto papildus tik tuo atveju, jei katė serga. Pavyzdžiui, dėl tam tikrų susirgimų jūsų katė gali nepajėgti tinkamai įsisavinti tam tikros maistinės medžiagos. Tokiais atvejais gali prireikti vitaminų ir papildų, kad būtų kompensuotas reikalingų medžiagų trūkumas. Alergiškoms ir nėščioms katėms taip pat gali prireikti vitaminų, kurie papildytų jų mitybą. Vitaminų katei poreikis turėtų būti nustatomas individualiai.

Todėl, jei ketinate duoti savo katei vitaminų, geriausia pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju ar gyvūnėlių parduotuvės konsultantu, kad būtų parinktas jūsų katei tinkamas vitaminų papildas.

Ar reikia vitaminų besišeriančioms katėms?

Kačių plaukai gali slinkti dėl ligų, dirgiklių ir netinkamos mitybos. Prastai besimaitinančios katės gali per daug šertis arba net prarasti kailio kuokštus. Tais atvejais, kai dėl to kalta prasta mityba, būtina ją pagerinti ir nekokybišką maistą pakeisti kitu, kuris suteiktų reikiamų maistinių medžiagų, mineralų ir vitaminų bei padėtų atkurti kailio grožį bei sveiką išvaizdą. Kad kačių oda ir kailis būtų sveiki, joms reikalingi baltymai, mineralai, riebalų rūgštys ir tinkamas vitaminų A, E ir B kiekis. Nors geriausia visus vitaminus gauti su subalansuota, maistingųjų medžiagų turtinga mityba, vitaminai ir maisto papildai gali būti naudingi, jei plaukai krenta dėl nevisavertės mitybos.

Jei manote, kad jūsų katei reikalingi vitaminai, prieš tai būtinai pasitarkite su veterinaru. Leiskite veterinarijos gydytojui atmesti visas ligas, galinčias sukelti plaukų slinkimą. Gali būti, kad jūsų katės mityba iš tiesų yra subalansuota ir maistinga, tačiau ji visiškai nesugeba įsisavinti maistinių medžiagų iš maisto.

Visi reikalingi vitaminai – jau maiste

Sveika ir subalansuota mityba reikalinga tam, kad katės kailis būtų sveikas ir gražus. Ieškokite geros kokybės kačių maisto, kurio sudėtis atitiktų konkrečius jūsų katės mitybos poreikius, atsižvelgiant į jos amžių, dydį ir aktyvumo lygį. Tai gali būti drėgnas arba sausas kačių maistas, arba abiejų rūšių derinys. Katės gali būti išrankios valgytojos, todėl svarbu pasirinkti tokį maistą, kurį jos noriai ėstų. Ieškokite kačių maisto, kurio skonis ir tekstūra patiktų jūsų katei.

Taip pat svarbu, kad katė būtų šeriama tuo pačiu maistu ir visada turėtų šviežio vandens. Jei turite kokių nors abejonių dėl savo katės mitybos ar bendros sveikatos, kreipkitės į veterinarijos gydytoją, kad šis suteiktų individualių mitybos patarimų.

pr2022/233

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Ką verta žinoti apie betoninius gyvenamųjų namų elementus?

Betoninių namų statyba suteikia namų savininkams daug privalumų, įskaitant energijos vartojimo efektyvumą, ilgaamžiškumą ir neprideda nereikalingos priežiūros. Be to, betoniniai namai sukuria saugią, patogią ir sveiką aplinką, taip pat teigiamai prisideda prie aplinkos. Daugelis šių privalumų suteikia namų savininkams ilgalaikių finansinių santaupų. Betoniniai blokai prieš izoliuotas betonines formas Dvi sienų sistemos, dažniausiai naudojamos betoniniams namams statyti, yra betoniniai blokai ir izoliuotos betoninės formos (ICF). Abu metodai suteikia daug betoninio namo statybos pranašumų. Tačiau, skirtingai nei ICF sienos, betono blokeliai turi

Lietuvos banko sukauptas meno kūrinių lobynas – viename albume

LB-menas

Lietuvos bankas, pernai paminėjęs 100 metų sukaktį, šia proga parengė ir išleido albumą „Lietuvos banko dailės rinkinys“. Jame pirmą kartą koncentruotai pristatomi centriniame banke tarpukariu ir po 1990 m. sukaupti dailės kūriniai – paveikslai, keramikos dirbiniai, skulptūros, vitražai. Dailės kūrinių rinkinys – ne tik puošybai „Visuomenei pristatome šiek tiek mažiau žinomą, bet vieną įdomiausių Lietuvos banko veiklos sričių, kurios pradžia siejama su Lietuvos banko rūmų, esančių K. Donelaičio ir Maironio gatvių sankirtoje, Kaune, atsiradimu. Pirmojo Lietuvos banko valdytojo Vlado Jurgučio

Taip pat skaitykite