Supirkėjai už veršiuką sumokėjo perpus pigiau?

Galvijų supirkėjų siūlomos kainos priklauso ne tik nuo gyvulio svorio, bet ir nuo gan keistų reikalavimų.

Laikraščiuose mirga galvijų supirkėjų skelbimai, pasipuošę skambiomis antraštėmis: brangiai perka veršelius, telyčias, bulius, mėsinius ir ekologinius. Supirkėjai reklamuojasi, kad dirba be tarpininkų, atsiskaito iš anksto, sveria tiksliomis svarstyklėmis, patys pasiima, o kai kurie net dirba be poilsio dienų. Ūkininkai turėtų būti atidūs, mat pardavimas gali būti ne toks jau sėkmingas ar net apkarsti dėl netinkamai sutvarkytų dokumentų.

50 eurų už veršiuką
Į „Pamario“ laikraščio redakciją kreipėsi Lumpėnų seniūnijos kaimo gyventoja Janina K. (redakcijai žinomas tikras vardas ir pavardė). Skaitytoja pasiskundė, kad galvijų supirkėjai iš jos per pigiai nupirko veršelį ir vėlavo išrašyti pirkimo važtaraštį. Jo reikia, kad parduotą gyvulį būtų galima išbraukti iš ūkyje turimų galvijų sąrašo. Tai padaryti reikia per 7 darbo dienas po pardavimo.
Artėjo diena, kai turėjo būti tikrinamas Janinos K. ūkis, o dėl supirkėjų vėlavimo atsiskaityti moteris negalėjo išbraukti iš apskaitos parduoto veršiuko. Jai net grėsė bauda už tai, kad veršelis parduotas, bet jis vis dar yra jos ūkio įskaitoje. Jeigu supirkėjai išrašo važtaraštį, parduotą gyvulį galima laiku išbraukti iš apskaitos.
Moters artimieji paskambino nesąžiningiems pardavėjams ir pasakė, kad, už veršelį nesumokėjus kaip pridera ir neatvežus važtaraščio, tai būsią paviešinta „Pamario“ laikraštyje. Penktadienį nuvykę į minėtos moters sodybą, išgirdome naujienų: po skambučio supirkėjai vis dėlto atvyko, atsiprašė ir sumokėjo papildomai. Janinos K. teigimu, už 80 kg sveriantį veršiuką supirkėjai jai buvo sumokėję viso labo 50 eurų, atvykę pridėjo dar 20 eurų ir… saldainių dėžutę.
Svarbu žinoti
Janina K. sakė, kad veršiuką parduoti sugalvojo, kai prisireikė pinigų. Tik prieš kelias dienas iš ligoninės grįžusi moteris turėjo nusipirkti vaistų. Moteris pasakojo, kad po veršiuką parduoda kasmet. Anksčiau supirkėjai rūpesčių nesukeldavę: ir normaliai sumokėdavę, ir dokumentus pateikdavę. Šiemet nepasisekė. Moteris įsitikinusi, kad ją galbūt apgavo.
Ką turėtų žinoti žmonės, kurie parduoda gyvulius? „Jeigu žmonės parduotų galvijų neišbraukia iš turimų apskaitos, ši informacija kurį laiką būna netiksli, tikslūs duomenys vėluoja. Parduodami gyvulius, žmonės iš supirkėjų turi reikalauti pardavimo važtaraščio bei sąskaitos faktūros. Kai kurie pardavėjai teisinasi, kad nieko apie tai nežino ar pamiršo. Minėtų dokumentų reikia, kad gyvulys būtų teisėtai išbrauktas iš apskaitos. Tai būtina padaryti, kad nekiltų bėdų ūkio tikrinimo metu. Patikrinimai vykdomi pagal rizikos analizę, atsitiktine tvarka arba jei ankščiau ūkyje užfiksuota pažeidimų“, – sakė Pagėgių pasienio veterinarijos posto vyriausioji veterinarijos gydytoja – inspektorė Romualda Šulcienė.
Kas aiškėja?
Janina K. sakė, kad šiuo metu laiko septynias karves. Niekur nedirbanti moteris neslėpė, jog galvijų supirkėjai siūlo vis mažesnes kainas. Paaugintus veršelius esą supirktų ir geresnėmis kainomis, bet ji neturi pinigų geresniems pašarams.
„Gerai, kad supirkėjus viešumas pagrąsino, tai atvažiavo greitai atsiprašyti ir tinkamai atsiskaityti. Aš buvau ligoninėje, kai jie atvažiavo ir pasiėmė veršiuką. Supirkėjai nesismulkina: pasiūlo mažą kainą ir sako, jeigu netinka, galite neparduoti. Sąlygų nuvežti kitur, kur superka brangiau, neturime, tai tenka parduoti už tokias kainas, kokias pasiūlo,“ – sakė Janina K.
Mums susisiekus su minėtais supirkėjais ir pasiūlius parduoti analogišką 5 savaičių 80 kg sveriantį pieninį veršiuką, atsiliepusi moteris pasiūlė 1,9 euro už kilogramą. Bet pridūrė, kad tokią kainą mokėtų tik už nepasišiaušusio kailio, be ragų ir nepilvotą veršiuką. Taip išeina, kad Janina K. veršelį pardavė už 70 eurų, nors supirkėjai mums jį įvertino 152 eurais?

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mirtys, apie kurių priežastis policija visuomenės neinformuoja

Tauragės apskrities VPK praneša apie aptiktus dviejų moterų kūnus. Rugsėjo 28 d. per pietus namuose Sokaičių k., Vilkyškių sen., Pagėgių sav., rastas moters, gim. 1960 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 62 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Rugsėjo 28 d. pavakare namuose Laisvės al., Šilutėje, rastas moters, gim. 1963 m., kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 59 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Per 28 rugsėjo dienas policija pranešė apie Šilutės rajone aptiktus 7 mirusių asmenų kūnus: 3 moterų ir

Lengvųjų automobilių žibintų remontas

Šiuolaikiniuose automobiliuose yra daugybė žibintų ir šviesos šaltinių, kiekvienas iš jų atlieka tam tikrą funkciją. Tai gali būti signalizavimas kitiems eismo dalyviams apie planuojamą arba atliekamą veiksmą kelyje, aplinkos matomumo didinimas arba užtikrinimas, jog pati transporto priemonė yra matoma kitiems. Pastarąją funkciją atlieka dienos šviesos žibintai, kurie pagal kelių eismo taisykles privalo būti įjungti transporto priemonėse, nepriklausomai nuo paros laiko ar matomumo kelyje. Toks sprendimas yra priimtas, nes automobilis su įjungtais žibintais yra gerokai labiau pastebimas, nei važiuojantis be jų

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

5 patarimai, kad vaikelio laukimas praeitų sklandžiai

Jei šiek tiek nerimaujate dėl gimdymo, štai keletas naudingų patarimų. 1. Žinios Kiekviena moteris yra skirtinga. Mūsų kūnai yra skirtingi, mūsų kūdikiai yra skirtingi ir nebūna dviejų vienodų gimimų. Štai kodėl naudinga daugiau sužinoti apie gimdymą. Suprasdami daugiau apie savo galimybes ir kiekvieno iš jų privalumus ir trūkumus, galite jaustis labiau pasitikinti priimdama sprendimus dėl to, kaip norite pagimdyti. Taip pat galite pasikalbėti su savo akušere, jei kas nors jums ypač rūpi. Ji atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir

Taip pat skaitykite