Supirkėjai už veršiuką sumokėjo perpus pigiau?

Galvijų supirkėjų siūlomos kainos priklauso ne tik nuo gyvulio svorio, bet ir nuo gan keistų reikalavimų.

Laikraščiuose mirga galvijų supirkėjų skelbimai, pasipuošę skambiomis antraštėmis: brangiai perka veršelius, telyčias, bulius, mėsinius ir ekologinius. Supirkėjai reklamuojasi, kad dirba be tarpininkų, atsiskaito iš anksto, sveria tiksliomis svarstyklėmis, patys pasiima, o kai kurie net dirba be poilsio dienų. Ūkininkai turėtų būti atidūs, mat pardavimas gali būti ne toks jau sėkmingas ar net apkarsti dėl netinkamai sutvarkytų dokumentų.

50 eurų už veršiuką
Į „Pamario“ laikraščio redakciją kreipėsi Lumpėnų seniūnijos kaimo gyventoja Janina K. (redakcijai žinomas tikras vardas ir pavardė). Skaitytoja pasiskundė, kad galvijų supirkėjai iš jos per pigiai nupirko veršelį ir vėlavo išrašyti pirkimo važtaraštį. Jo reikia, kad parduotą gyvulį būtų galima išbraukti iš ūkyje turimų galvijų sąrašo. Tai padaryti reikia per 7 darbo dienas po pardavimo.
Artėjo diena, kai turėjo būti tikrinamas Janinos K. ūkis, o dėl supirkėjų vėlavimo atsiskaityti moteris negalėjo išbraukti iš apskaitos parduoto veršiuko. Jai net grėsė bauda už tai, kad veršelis parduotas, bet jis vis dar yra jos ūkio įskaitoje. Jeigu supirkėjai išrašo važtaraštį, parduotą gyvulį galima laiku išbraukti iš apskaitos.
Moters artimieji paskambino nesąžiningiems pardavėjams ir pasakė, kad, už veršelį nesumokėjus kaip pridera ir neatvežus važtaraščio, tai būsią paviešinta „Pamario“ laikraštyje. Penktadienį nuvykę į minėtos moters sodybą, išgirdome naujienų: po skambučio supirkėjai vis dėlto atvyko, atsiprašė ir sumokėjo papildomai. Janinos K. teigimu, už 80 kg sveriantį veršiuką supirkėjai jai buvo sumokėję viso labo 50 eurų, atvykę pridėjo dar 20 eurų ir… saldainių dėžutę.
Svarbu žinoti
Janina K. sakė, kad veršiuką parduoti sugalvojo, kai prisireikė pinigų. Tik prieš kelias dienas iš ligoninės grįžusi moteris turėjo nusipirkti vaistų. Moteris pasakojo, kad po veršiuką parduoda kasmet. Anksčiau supirkėjai rūpesčių nesukeldavę: ir normaliai sumokėdavę, ir dokumentus pateikdavę. Šiemet nepasisekė. Moteris įsitikinusi, kad ją galbūt apgavo.
Ką turėtų žinoti žmonės, kurie parduoda gyvulius? „Jeigu žmonės parduotų galvijų neišbraukia iš turimų apskaitos, ši informacija kurį laiką būna netiksli, tikslūs duomenys vėluoja. Parduodami gyvulius, žmonės iš supirkėjų turi reikalauti pardavimo važtaraščio bei sąskaitos faktūros. Kai kurie pardavėjai teisinasi, kad nieko apie tai nežino ar pamiršo. Minėtų dokumentų reikia, kad gyvulys būtų teisėtai išbrauktas iš apskaitos. Tai būtina padaryti, kad nekiltų bėdų ūkio tikrinimo metu. Patikrinimai vykdomi pagal rizikos analizę, atsitiktine tvarka arba jei ankščiau ūkyje užfiksuota pažeidimų“, – sakė Pagėgių pasienio veterinarijos posto vyriausioji veterinarijos gydytoja – inspektorė Romualda Šulcienė.
Kas aiškėja?
Janina K. sakė, kad šiuo metu laiko septynias karves. Niekur nedirbanti moteris neslėpė, jog galvijų supirkėjai siūlo vis mažesnes kainas. Paaugintus veršelius esą supirktų ir geresnėmis kainomis, bet ji neturi pinigų geresniems pašarams.
„Gerai, kad supirkėjus viešumas pagrąsino, tai atvažiavo greitai atsiprašyti ir tinkamai atsiskaityti. Aš buvau ligoninėje, kai jie atvažiavo ir pasiėmė veršiuką. Supirkėjai nesismulkina: pasiūlo mažą kainą ir sako, jeigu netinka, galite neparduoti. Sąlygų nuvežti kitur, kur superka brangiau, neturime, tai tenka parduoti už tokias kainas, kokias pasiūlo,“ – sakė Janina K.
Mums susisiekus su minėtais supirkėjais ir pasiūlius parduoti analogišką 5 savaičių 80 kg sveriantį pieninį veršiuką, atsiliepusi moteris pasiūlė 1,9 euro už kilogramą. Bet pridūrė, kad tokią kainą mokėtų tik už nepasišiaušusio kailio, be ragų ir nepilvotą veršiuką. Taip išeina, kad Janina K. veršelį pardavė už 70 eurų, nors supirkėjai mums jį įvertino 152 eurais?

Simonas SKUTULAS

Hits: 137

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite