Sugavus rūkantį nepilnametį, baudžia jo tėvus ar globėjus

Policija vis dėmesingesnė rūkantiems nepilnamečiams. Surengus įvairių tikrinimų, Lietuvoje baudos paskirtos beveik 2000 rūkančių nepilnamečių tėvams ar globėjams. Šių pažeidimų netrūksta ir Šilutės rajone. Bauda gresia ir tuomet, jeigu nepilnametis tik turi rūkalų.

Policijos pareigūnai primena, kad šiemet įsigaliojo Tabako kontrolės įstatymo pataisos, kuriomis įtvirtintas draudimas asmenims iki 18 metų rūkyti ir net turėti tabako gaminių. Policija tikrino ir baudė visų pirma draudžiamose vietose rūkiusius asmenis. Tokių vietų nustatyta ir Šilutėje, jų yra visoje Lietuvcje. Įprasta, kad savivaldybių tarybos priima sprendimus, kurias vietas skelbia nerūkymo zonomis. Paprastai tai būna parkai, kitos vietos, kuriose gausiai lankosi gyventojai, motinos su vaikais. Tačiau ženklai, kad vienoje ar kitoje teritorijoje rūkyti draudžiama, sudrausmina ne visus. Tad baudų susilaukia ir suaugusieji, ir nepilnamečių tėvai ar globėjai. Verta pastebėti, kad rūkantis ar rūkalų turintis nepilnametis paprastai baudų nemoka – jos skiriamos tėvams arba globėjams. Skelbiama, jog per pusmetį šalyje policija užfiksavo net 2 tūkst atvejų, susijusių su nepilnamečių rūkymu bei rūkalų turėjimu.
Rūkalių kontrolei skirtų akcijų vyko ne tik Šilutės mieste, bet ir rajone. Šilutės r, policijos komisariato Viešosios policijos sk. prevencijos poskyrio vyr. specialistės Jūratės Kaktienės teigimu, kasmet nubaustųjų skaičius išlieka toks pat. Štai per spalio mėnesį užfiksuoti 22 pažeidimai. Iš jų 15 rūkančių nepilnamečių buvo aptikti mokyklos teritorijoje, kiti – viešose vietose.

Šilutės r. policijos pareigūnai daugiausia rūkančiųjų aptinka mokyklų teritorijose.

Šiuo metu jaunuoliai pamėgę ir elektronines cigaretes, kurios, anot jų, yra ne cigaretės. Tačiau įstatymas nurodo, kad tabako gaminiams yra priskiriamos ir elektroninės cigaretės. Pareigūnai įspėja, tiek už jų turėjimą, rūkymą nepilnamečiai irgi sulauks įvertinimo – jų tėvai ar globėjai turės mokėti baudas. Pasak J. Kaktienės, Šilutės rajone nebuvo užfiksuota pažeidimų, susijusių su elektroninėmis cigaretėmis. Tačiau anksčiau tokių pažeidimų yra buvęs ne vienas.
Pareigūnai pastebi, kad pažeidėjų nemažėja, o atvirkščiai – daugėja. Pasak J. Kaktienės, nepilnamečiai nepaiso draudimų. Per patikrinimus pareigūnai visada aptinka iki 20 rūkančių nepilnamečių. Bausti tenka ir nepilnamečių rūkančių mergaičių tėvus arba globėjus. Rūkančių nepilnamečių mergaičių vis daugėja.
J. Kaktienė atviravo, jog džiaugiasi nauju įstatymu prieš rūkymą. Mat anksčiau rūkantys jaunuoliai prikurdavo įvairių versijų. Rūkyti mokyklos teritorijoje – draudžiama, tačiau sugauti rūkaliai imdavo aiškintis, kad „dūmą peša“ jau ne mokyklos teritorijoje. „Pareigūnai negalėdavo nieko padaryti, tekdavo tik laukti, kol rūkalius numes cigaretę ant žemės, o tuomet jau galėtų bausti už šiukšlinimą – juokinga, bet taip buvo“, – atviravo J. Kaktienė.
Policijos pareigūnai informuoja, jog tokie patikrinimai bus vykdomi ir ateity.
Policijai užfiksavus, kad jaunesnis nei 16 metų amžiaus asmuo rūko ar turi tabako gaminių, jo tėvams ar globėjams skiriama nuo 14 iki 28 eurų bauda. Tokia pat piniginė bauda gresia ir asmenims nuo 16 iki 18 metų. Už pakartotinius nusižengimus bauda siekia nuo 28 iki 86 eurų su tabako gaminių konfiskavimu.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite