Sugavus rūkantį nepilnametį, baudžia jo tėvus ar globėjus

Policija vis dėmesingesnė rūkantiems nepilnamečiams. Surengus įvairių tikrinimų, Lietuvoje baudos paskirtos beveik 2000 rūkančių nepilnamečių tėvams ar globėjams. Šių pažeidimų netrūksta ir Šilutės rajone. Bauda gresia ir tuomet, jeigu nepilnametis tik turi rūkalų.

Policijos pareigūnai primena, kad šiemet įsigaliojo Tabako kontrolės įstatymo pataisos, kuriomis įtvirtintas draudimas asmenims iki 18 metų rūkyti ir net turėti tabako gaminių. Policija tikrino ir baudė visų pirma draudžiamose vietose rūkiusius asmenis. Tokių vietų nustatyta ir Šilutėje, jų yra visoje Lietuvcje. Įprasta, kad savivaldybių tarybos priima sprendimus, kurias vietas skelbia nerūkymo zonomis. Paprastai tai būna parkai, kitos vietos, kuriose gausiai lankosi gyventojai, motinos su vaikais. Tačiau ženklai, kad vienoje ar kitoje teritorijoje rūkyti draudžiama, sudrausmina ne visus. Tad baudų susilaukia ir suaugusieji, ir nepilnamečių tėvai ar globėjai. Verta pastebėti, kad rūkantis ar rūkalų turintis nepilnametis paprastai baudų nemoka – jos skiriamos tėvams arba globėjams. Skelbiama, jog per pusmetį šalyje policija užfiksavo net 2 tūkst atvejų, susijusių su nepilnamečių rūkymu bei rūkalų turėjimu.
Rūkalių kontrolei skirtų akcijų vyko ne tik Šilutės mieste, bet ir rajone. Šilutės r, policijos komisariato Viešosios policijos sk. prevencijos poskyrio vyr. specialistės Jūratės Kaktienės teigimu, kasmet nubaustųjų skaičius išlieka toks pat. Štai per spalio mėnesį užfiksuoti 22 pažeidimai. Iš jų 15 rūkančių nepilnamečių buvo aptikti mokyklos teritorijoje, kiti – viešose vietose.

Šilutės r. policijos pareigūnai daugiausia rūkančiųjų aptinka mokyklų teritorijose.

Šiuo metu jaunuoliai pamėgę ir elektronines cigaretes, kurios, anot jų, yra ne cigaretės. Tačiau įstatymas nurodo, kad tabako gaminiams yra priskiriamos ir elektroninės cigaretės. Pareigūnai įspėja, tiek už jų turėjimą, rūkymą nepilnamečiai irgi sulauks įvertinimo – jų tėvai ar globėjai turės mokėti baudas. Pasak J. Kaktienės, Šilutės rajone nebuvo užfiksuota pažeidimų, susijusių su elektroninėmis cigaretėmis. Tačiau anksčiau tokių pažeidimų yra buvęs ne vienas.
Pareigūnai pastebi, kad pažeidėjų nemažėja, o atvirkščiai – daugėja. Pasak J. Kaktienės, nepilnamečiai nepaiso draudimų. Per patikrinimus pareigūnai visada aptinka iki 20 rūkančių nepilnamečių. Bausti tenka ir nepilnamečių rūkančių mergaičių tėvus arba globėjus. Rūkančių nepilnamečių mergaičių vis daugėja.
J. Kaktienė atviravo, jog džiaugiasi nauju įstatymu prieš rūkymą. Mat anksčiau rūkantys jaunuoliai prikurdavo įvairių versijų. Rūkyti mokyklos teritorijoje – draudžiama, tačiau sugauti rūkaliai imdavo aiškintis, kad „dūmą peša“ jau ne mokyklos teritorijoje. „Pareigūnai negalėdavo nieko padaryti, tekdavo tik laukti, kol rūkalius numes cigaretę ant žemės, o tuomet jau galėtų bausti už šiukšlinimą – juokinga, bet taip buvo“, – atviravo J. Kaktienė.
Policijos pareigūnai informuoja, jog tokie patikrinimai bus vykdomi ir ateity.
Policijai užfiksavus, kad jaunesnis nei 16 metų amžiaus asmuo rūko ar turi tabako gaminių, jo tėvams ar globėjams skiriama nuo 14 iki 28 eurų bauda. Tokia pat piniginė bauda gresia ir asmenims nuo 16 iki 18 metų. Už pakartotinius nusižengimus bauda siekia nuo 28 iki 86 eurų su tabako gaminių konfiskavimu.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite