Sugavus rūkantį nepilnametį, baudžia jo tėvus ar globėjus

Policija vis dėmesingesnė rūkantiems nepilnamečiams. Surengus įvairių tikrinimų, Lietuvoje baudos paskirtos beveik 2000 rūkančių nepilnamečių tėvams ar globėjams. Šių pažeidimų netrūksta ir Šilutės rajone. Bauda gresia ir tuomet, jeigu nepilnametis tik turi rūkalų.

Policijos pareigūnai primena, kad šiemet įsigaliojo Tabako kontrolės įstatymo pataisos, kuriomis įtvirtintas draudimas asmenims iki 18 metų rūkyti ir net turėti tabako gaminių. Policija tikrino ir baudė visų pirma draudžiamose vietose rūkiusius asmenis. Tokių vietų nustatyta ir Šilutėje, jų yra visoje Lietuvcje. Įprasta, kad savivaldybių tarybos priima sprendimus, kurias vietas skelbia nerūkymo zonomis. Paprastai tai būna parkai, kitos vietos, kuriose gausiai lankosi gyventojai, motinos su vaikais. Tačiau ženklai, kad vienoje ar kitoje teritorijoje rūkyti draudžiama, sudrausmina ne visus. Tad baudų susilaukia ir suaugusieji, ir nepilnamečių tėvai ar globėjai. Verta pastebėti, kad rūkantis ar rūkalų turintis nepilnametis paprastai baudų nemoka – jos skiriamos tėvams arba globėjams. Skelbiama, jog per pusmetį šalyje policija užfiksavo net 2 tūkst atvejų, susijusių su nepilnamečių rūkymu bei rūkalų turėjimu.
Rūkalių kontrolei skirtų akcijų vyko ne tik Šilutės mieste, bet ir rajone. Šilutės r, policijos komisariato Viešosios policijos sk. prevencijos poskyrio vyr. specialistės Jūratės Kaktienės teigimu, kasmet nubaustųjų skaičius išlieka toks pat. Štai per spalio mėnesį užfiksuoti 22 pažeidimai. Iš jų 15 rūkančių nepilnamečių buvo aptikti mokyklos teritorijoje, kiti – viešose vietose.

Šilutės r. policijos pareigūnai daugiausia rūkančiųjų aptinka mokyklų teritorijose.

Šiuo metu jaunuoliai pamėgę ir elektronines cigaretes, kurios, anot jų, yra ne cigaretės. Tačiau įstatymas nurodo, kad tabako gaminiams yra priskiriamos ir elektroninės cigaretės. Pareigūnai įspėja, tiek už jų turėjimą, rūkymą nepilnamečiai irgi sulauks įvertinimo – jų tėvai ar globėjai turės mokėti baudas. Pasak J. Kaktienės, Šilutės rajone nebuvo užfiksuota pažeidimų, susijusių su elektroninėmis cigaretėmis. Tačiau anksčiau tokių pažeidimų yra buvęs ne vienas.
Pareigūnai pastebi, kad pažeidėjų nemažėja, o atvirkščiai – daugėja. Pasak J. Kaktienės, nepilnamečiai nepaiso draudimų. Per patikrinimus pareigūnai visada aptinka iki 20 rūkančių nepilnamečių. Bausti tenka ir nepilnamečių rūkančių mergaičių tėvus arba globėjus. Rūkančių nepilnamečių mergaičių vis daugėja.
J. Kaktienė atviravo, jog džiaugiasi nauju įstatymu prieš rūkymą. Mat anksčiau rūkantys jaunuoliai prikurdavo įvairių versijų. Rūkyti mokyklos teritorijoje – draudžiama, tačiau sugauti rūkaliai imdavo aiškintis, kad „dūmą peša“ jau ne mokyklos teritorijoje. „Pareigūnai negalėdavo nieko padaryti, tekdavo tik laukti, kol rūkalius numes cigaretę ant žemės, o tuomet jau galėtų bausti už šiukšlinimą – juokinga, bet taip buvo“, – atviravo J. Kaktienė.
Policijos pareigūnai informuoja, jog tokie patikrinimai bus vykdomi ir ateity.
Policijai užfiksavus, kad jaunesnis nei 16 metų amžiaus asmuo rūko ar turi tabako gaminių, jo tėvams ar globėjams skiriama nuo 14 iki 28 eurų bauda. Tokia pat piniginė bauda gresia ir asmenims nuo 16 iki 18 metų. Už pakartotinius nusižengimus bauda siekia nuo 28 iki 86 eurų su tabako gaminių konfiskavimu.

„Pamario“ inf.

Hits: 62

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite