Sugavus rūkantį nepilnametį, baudžia jo tėvus ar globėjus

Policija vis dėmesingesnė rūkantiems nepilnamečiams. Surengus įvairių tikrinimų, Lietuvoje baudos paskirtos beveik 2000 rūkančių nepilnamečių tėvams ar globėjams. Šių pažeidimų netrūksta ir Šilutės rajone. Bauda gresia ir tuomet, jeigu nepilnametis tik turi rūkalų.

Policijos pareigūnai primena, kad šiemet įsigaliojo Tabako kontrolės įstatymo pataisos, kuriomis įtvirtintas draudimas asmenims iki 18 metų rūkyti ir net turėti tabako gaminių. Policija tikrino ir baudė visų pirma draudžiamose vietose rūkiusius asmenis. Tokių vietų nustatyta ir Šilutėje, jų yra visoje Lietuvcje. Įprasta, kad savivaldybių tarybos priima sprendimus, kurias vietas skelbia nerūkymo zonomis. Paprastai tai būna parkai, kitos vietos, kuriose gausiai lankosi gyventojai, motinos su vaikais. Tačiau ženklai, kad vienoje ar kitoje teritorijoje rūkyti draudžiama, sudrausmina ne visus. Tad baudų susilaukia ir suaugusieji, ir nepilnamečių tėvai ar globėjai. Verta pastebėti, kad rūkantis ar rūkalų turintis nepilnametis paprastai baudų nemoka – jos skiriamos tėvams arba globėjams. Skelbiama, jog per pusmetį šalyje policija užfiksavo net 2 tūkst atvejų, susijusių su nepilnamečių rūkymu bei rūkalų turėjimu.
Rūkalių kontrolei skirtų akcijų vyko ne tik Šilutės mieste, bet ir rajone. Šilutės r, policijos komisariato Viešosios policijos sk. prevencijos poskyrio vyr. specialistės Jūratės Kaktienės teigimu, kasmet nubaustųjų skaičius išlieka toks pat. Štai per spalio mėnesį užfiksuoti 22 pažeidimai. Iš jų 15 rūkančių nepilnamečių buvo aptikti mokyklos teritorijoje, kiti – viešose vietose.

Šilutės r. policijos pareigūnai daugiausia rūkančiųjų aptinka mokyklų teritorijose.

Šiuo metu jaunuoliai pamėgę ir elektronines cigaretes, kurios, anot jų, yra ne cigaretės. Tačiau įstatymas nurodo, kad tabako gaminiams yra priskiriamos ir elektroninės cigaretės. Pareigūnai įspėja, tiek už jų turėjimą, rūkymą nepilnamečiai irgi sulauks įvertinimo – jų tėvai ar globėjai turės mokėti baudas. Pasak J. Kaktienės, Šilutės rajone nebuvo užfiksuota pažeidimų, susijusių su elektroninėmis cigaretėmis. Tačiau anksčiau tokių pažeidimų yra buvęs ne vienas.
Pareigūnai pastebi, kad pažeidėjų nemažėja, o atvirkščiai – daugėja. Pasak J. Kaktienės, nepilnamečiai nepaiso draudimų. Per patikrinimus pareigūnai visada aptinka iki 20 rūkančių nepilnamečių. Bausti tenka ir nepilnamečių rūkančių mergaičių tėvus arba globėjus. Rūkančių nepilnamečių mergaičių vis daugėja.
J. Kaktienė atviravo, jog džiaugiasi nauju įstatymu prieš rūkymą. Mat anksčiau rūkantys jaunuoliai prikurdavo įvairių versijų. Rūkyti mokyklos teritorijoje – draudžiama, tačiau sugauti rūkaliai imdavo aiškintis, kad „dūmą peša“ jau ne mokyklos teritorijoje. „Pareigūnai negalėdavo nieko padaryti, tekdavo tik laukti, kol rūkalius numes cigaretę ant žemės, o tuomet jau galėtų bausti už šiukšlinimą – juokinga, bet taip buvo“, – atviravo J. Kaktienė.
Policijos pareigūnai informuoja, jog tokie patikrinimai bus vykdomi ir ateity.
Policijai užfiksavus, kad jaunesnis nei 16 metų amžiaus asmuo rūko ar turi tabako gaminių, jo tėvams ar globėjams skiriama nuo 14 iki 28 eurų bauda. Tokia pat piniginė bauda gresia ir asmenims nuo 16 iki 18 metų. Už pakartotinius nusižengimus bauda siekia nuo 28 iki 86 eurų su tabako gaminių konfiskavimu.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite