Stoniškių mokykloje – „Mano klasė prieš rūkymą“

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras sausio 29 d. Stoniškių pagrindinėje mokykloje organizavo viktoriną „Mano klasė prieš rūkymą“. Viktorinos tikslas – priminti mokiniams apie rūkymo žalą žmogaus organizmui.

Susirinkusius viktorinos dalyvius pasveikino Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė ir TAVPK Pagėgių policijos komisariato viešosios policijos poskyrio prevencijos grupės vyresnioji specialistė Rima Buinauskienė.
Viktorinoje dalyvavusios Stoniškių pagrindinės mokyklos 5-10 klasių 6 komandos turėjo atlikti penkias užduotis, moksleivių atsakymus vertino komisija.
Pirmoji užduotis komandoms – išmaniai pristatyti savo komandą. Mokinių komanda „Nerūkantys“ prisistatė su šūkiu: „Mes penktokai, mes jėga! Nerūkysim niekada!“ „Cigarečių gesintojų“ šūkis buvo: „Mes šeštokai, mes jėga. Mes nerūkom niekada. Cigaretes užgesinsim, į pagalbą atskubės cigarečių gesintojai!“ 7 klasės mokinių komandos „Angelai“ šūkis: „Mes esam angelai, nes nerūkome visai. Jei ir tu to nedarai, prisidėk prie mūsų – būkim angelai!“, komanda, pavadinimu „Jėga“, skelbė: „Aštuntokai mes – jėga, mesim pypkę ir gana!“, komanda „Sveikuoliai“ priminė: „Rūkyti, gerti – negerai. Gi tu pats žinai. Pabūk geriau tu protingas, tokiu, kaip mes, sveikuoliu!“, komandos „Sportmenai“ šūkis – „Mes nerūkom, mes sportuojam ir sveikatą mes tausojam!“.
Po kūrybingų prisistatymų komandų nariai atsakinėjo į testo klausimus, sprendė kryžiažodžius, dalyvavo praktinėje užduotyje „Rūkyti ar nerūkyti?“ – turėjo suvaidinti lapelyje aprašytą situaciją.
Visos komandos nuoširdžiai ir puikiai vaidino, tad sulaukė žiūrovų gausių plojimų.
Suvaidintos situacijos parodė tiek komisijos nariams, tiek sirgaliams, kad rūkymas žaloja žmogaus organizmą.
Paskutinė viktorinos užduotis – mokiniams reikėjo sukurti ketureilį iš duotų žodžių: sportas, tabakas, sveikas, nerūkyti, cigaretė, draugas. Komandos buvo labai kūrybingos.
Komisijai suskaičiavus balus, paaiškėjo, kad daugiausiai balų surinko 7 klasės mokiniai. Biuro direktorė Virginija Vaivadaitė apdovanojo visus dalyvius biuro atminimo dovanėlėmis.

Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Ar pabrangs ugdymas Šilutės meno mokykloje?

Šilutės meno mokykla kreipėsi į Savivaldybę prašydama padidinti mokesčius už mokinių ugdymą šioje įstaigoje. Jau perengtas sprendimo projektas. Jį svarstys kitą savaitę Tarybos komitetuose, o galutinį žodį tars Savivaldybės taryba spalio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.   Svarstoma, kad  meno mokyklos dailės, muzikos bei šokio skyriuose nuo lapkričio 1 d. galiotų tokio dydžio mokesčiai:   besimokantiems pagal dailės arba muzikos ankstyvojo ugdymo programą – 16 Eur;   besimokantiems dailės ir šokio skyriuose pagal pradinio arba pagrindinio ugdymo programas – 16 Eur;  

Taip pat skaitykite