Stoniškių „Bitkopis“ su įvairiomis pramogomis

Šeštadienis Stoniškiuose sutraukė gausybę žmonių: vyko tradicinė „Bitkopio“ šventė su sporto varžybomis, pramogomis, vaišėmis, šokiais ir dainomis, sulaukta būrio svečių, pagerbtos jaunos šeimos, pasidžiaugta naujagimiais, apdovanoti gražiausių sodybų šeimininkai. Pavakare iškilmės prasidėjo šventine eisena.

Stoniškių seniūnijos šeimos, kurios per metus sulaukė net 22 mažųjų bitučių ir bitinėlių, gavo dovanų.

Stoniškių seniūnijos šeimos, kurios per metus sulaukė net 22 mažųjų bitučių ir bitinėlių, gavo dovanų.

Danutė ir Juozas Linkevičiai vaišino midumi, kvepiančiu kmynais, ir pasakojo, kad vasara bitelėms buvusi sunki – sausra ir lietūs trukdė darbštuolėms, tad medaus nėra daug, jis ir brangokas (4 eurai už pusę litro).
Švęsti „Bitkopį“ pasisekė – diena buvo saulėta, vakaras – šiltas. Prie ilgo stalo šalia D. ir J. Linkevičių sukosi vietinės ir iš toliau atvykusios šeimininkės: buvo sūrių su razinomis, persikais, krapais ir svogūnais, kmynais ir rūkytų su česnaku, net konservuotų agurkų. Audronė Mickienė iš Pagėgių prekiavo keliolikos rūšių kepiniais, o „grybukus“ kepanti pagal krikštamotės receptą. Elena Grublienė stalą apkrovė dideliais pyragais su skyle – keksais, moteris juokavo, kad visus pažįstanti, mat čia gyvena jau per 40 metų. Stoniškietė Irena Pangonienė, dirbanti Pagėgių rinktinėje, su vyru Sigitu sakė turinti kelis hektarus žemės, karvutę, pieno neparduoda, tad slegia sūrius. Tokie geltoni, skanūs, o kai dar medaus užtepi…
Bitininkų maršu apie eilę gelsvų avilių, apie medaus sklidinus korius prasidėjo šventė. Nuo seniūnijos į parką traukė eisena su vėliavomis, jos priekyje žvilgsnius traukė tarsi bitutės pasipuošusios kelios mergytės, meno kolektyvai su Mažosios Lietuvos regiono tautiniais rūbais.

Artėjant vakarui, Stoniškių parkelyje žiūrovų buvo tiek daug, kad ne visi rado vietos atsisėsti, kai kas tiesė apklotus ant pievelės ir ten sėdosi su vaikais, draugais, artimaisiais.

Artėjant vakarui, Stoniškių parkelyje žiūrovų buvo tiek daug, kad ne visi rado vietos atsisėsti, kai kas tiesė apklotus ant pievelės ir ten sėdosi su vaikais, draugais, artimaisiais.

Svečių linkėjimai ir apdovanojimai
Gero derliaus palinkėjęs Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis pakvietė visus į pagrindinę šių metų šventę Pagėgiuose – ji vyks rugsėjo 24 d. Rukų šv. Paduviečio bažnyčios klebonas Kazys Žutautas pasidžiaugė, kad žmonės negyvena vien kasdieniais darbais, kad pakelia nuo jų galvą, tada ir nuotaika pagerėja. Šventės proga pasveikino Pagėgių rinktinės Plaškių užkardos pareigūnai, Stoniškių seniūnas Gintautas Stančaitis.
Tarp žiūrovų sukiojosi daug pagėgiškių politikų. Turi Stoniškių bendruomenė labai sumanią ir aktyvią pirmininkę – Gražiną Stančaitienę, nuolat talkinančią Danutei Bardauskienei rengiant šventes. Ir šįkart, rodos, neturėjo kada prisėsti. Tik iš šalies atrodo, kad lengva šventės šeimininkams, kurie šįkart pasiruošė puikiai.
Sukviestus svetelius vaišino ne tik kvepiančiu medučiu, baltu sūriu, minkšta duonele, ir dovanų buvo tarsi to lietaus, kuris neseniai kraštą merkė nesustodamas.
Iškalbingoji nuolatinė Stoniškių „Bitkopio“ šeimininkė D. Bardauskienė paskelbė, kad per metus nuo praėjusios šventės Stoniškių seniūnijoje sulaukta net 22 mažylių, visos šeimos, kuriose pagausėjo bitučių (t. y. vaikučių), kviestos priimti dovanų: seniūnas ir šia žinia apsidžiaugusi Stoniškių mokyklos direktorė Jūratė Mažutienė dovanų davė Lėjai, Kajui, Emilijai, Danieliui, Godai, Benui, Emiliui, Markui, Linutei, Titui, Milai, Kamilei, Jokūbui, Tajui, Nojui, Vanesai, Ugnei, Kamilei, dviem Austėjoms ir dviem Emoms.
Seniūnija didžiuojasi 30-čia jaunų šeimų, kurios neišvyko svetur, čia dirba, gyvena. Mero dovanos įteiktos Orintai ir Nerijui Paleckiams, Rasai ir Tadui Poškams, Simonai ir Andriui Antanaičiams, Sandrai ir Rimui Puodžiūnams, Laimai ir Vaidui Macaičiams.
Apdovanoti geriausi ūkiai: Giedrės ir Arūno Tičkų, Zitos ir Romano Ambrozų. Gražiai aplinką tvarko Šilgalių 18 butų namo gyventojai, jiems bei gražiausių sodybų šeimininkams taip pat teko pagyrų ir prizų. Skoningai sutvarkyta sodyba Šilgaliuose garsėja Lolita ir Arūnas Bijeikiai, Mažaičiuose – Marija ir Petras Kuzmarskiai, Plaškiuose – Astra ir Alvydas Jokubauskai, Stoniškiuose – Vida Jancevičienė. 2016 m. seniūnijos bitininkų bitininku paskelbtas ir apdovanotas veterinarijos gydytojas šilgališkis Saulius Tarasovas.
Šventės proga vyko įdomus konkursas – rinktas vardas kumelaitei. Aldona ir Vytautas Ališkevičiai, kurie augina 21 Lietuvos sunkiųjų veislės arklį, iš pasiūlytų 40 vardų išsirinko Blizgę, kurį pasiūlė du asmenys, abiem ir atiteko arklių augintojų prizai. A. Ališkevienė vakar telefonu „Pamariui“ pasakojo, kad vieną prizą vyras išvežė į Šilutę, kita dovana perduota nugalėtojo giminaičiams. O išrinkti vardą nelengva – arklių jau daug, vardai turi būti skirtingi.

Šventinės eisenos priekyje – bitutėmis papuoštos mažosios stoniškietės, vėliau aptūpusios priešais sceną staliuką, ant kurio buvo gardaus bitučių medaus.

Šventinės eisenos priekyje – bitutėmis papuoštos mažosios stoniškietės, vėliau aptūpusios priešais sceną staliuką, ant kurio buvo gardaus bitučių medaus.

Vaišės ir linksmybės
„Gėgės“ medžiotojų klubas vaišino sumuštiniais su ypatingo skonio užtepu, o šilgališkis Kęstutis Mikšys nesitraukė nuo katilo, kuriame kunkuliavo šiupinys. Ko jame buvo, ilgai tektų skaičiuoti, net alyvuogių, česnako skilčių su pupelėmis… Tačiau dėl skonio nepasiginčysi. Žiūrovai kilo nuo suolų ir traukė prie „Gėgės“ medžiotojų – šiupinio užteko daugeliui, o kai visi pasivaišino, smagu buvo klausytis dainų, muzikos. Koncertavo vietos moksleiviai, Pagėgių kultūros centro liaudies šokių kolektyvas „Marguva“ (vadovė G. Paliokienė), kiti. Vakare į sceną kopė grupė „Vyšnios“, kiti garsūs šalies atlikėjai.
Parkelyje buvo galima pasigrožėti vaikų ir jaunimo plenero „Bitutės šokis“ darbais. Visą dieną nestigo sporto rungčių: bėgimas, tinklinis, krepšinis, kai kas mynė dviračių pedalus, buvo ir linksmoji estafetė, net mankšta, rankos taiklumą išbandė prie smiginio apskritimo. Kam sekėsi geriausiai, gavo apdovanojimus.
Galima buvo grožėtis žirgais, pasakota apie jų veisles, o ūkininkai surengė žemės ūkio technikos parodą.
Sekmadienį Rukų bažnyčioje aukotos šv. Mišios už Stoniškių seniūnijos bičiulius ir gyventojus.

Stasė SKUTULIENĖ

„Gėgės“ medžiotojų klubo kiemelyje iš didelio puodo karštą šiupinį sėmė ir visus vaišino pagrindinis šio skanėsto virėjas Kęstutis Mikšys iš Šilgalių.

„Gėgės“ medžiotojų klubo kiemelyje iš didelio puodo karštą šiupinį sėmė ir visus vaišino pagrindinis šio skanėsto virėjas Kęstutis Mikšys iš Šilgalių.

Bitininkų skrybėlėmis pasipuošę Danutė ir Juozas Linkevičiai, nuolatiniai „Bitkopio“ šventės Stoniškiuose dalyviai, vaišino ir savos gamybos midumi, ir prekiavo šiųmečiu medumi.

Bitininkų skrybėlėmis pasipuošę Danutė ir Juozas Linkevičiai, nuolatiniai „Bitkopio“ šventės Stoniškiuose dalyviai, vaišino ir savos gamybos midumi, ir prekiavo šiųmečiu medumi.

Hits: 120

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite