Stoniškių „Bitkopis“ su įvairiomis pramogomis

Šeštadienis Stoniškiuose sutraukė gausybę žmonių: vyko tradicinė „Bitkopio“ šventė su sporto varžybomis, pramogomis, vaišėmis, šokiais ir dainomis, sulaukta būrio svečių, pagerbtos jaunos šeimos, pasidžiaugta naujagimiais, apdovanoti gražiausių sodybų šeimininkai. Pavakare iškilmės prasidėjo šventine eisena.

Stoniškių seniūnijos šeimos, kurios per metus sulaukė net 22 mažųjų bitučių ir bitinėlių, gavo dovanų.

Stoniškių seniūnijos šeimos, kurios per metus sulaukė net 22 mažųjų bitučių ir bitinėlių, gavo dovanų.

Danutė ir Juozas Linkevičiai vaišino midumi, kvepiančiu kmynais, ir pasakojo, kad vasara bitelėms buvusi sunki – sausra ir lietūs trukdė darbštuolėms, tad medaus nėra daug, jis ir brangokas (4 eurai už pusę litro).
Švęsti „Bitkopį“ pasisekė – diena buvo saulėta, vakaras – šiltas. Prie ilgo stalo šalia D. ir J. Linkevičių sukosi vietinės ir iš toliau atvykusios šeimininkės: buvo sūrių su razinomis, persikais, krapais ir svogūnais, kmynais ir rūkytų su česnaku, net konservuotų agurkų. Audronė Mickienė iš Pagėgių prekiavo keliolikos rūšių kepiniais, o „grybukus“ kepanti pagal krikštamotės receptą. Elena Grublienė stalą apkrovė dideliais pyragais su skyle – keksais, moteris juokavo, kad visus pažįstanti, mat čia gyvena jau per 40 metų. Stoniškietė Irena Pangonienė, dirbanti Pagėgių rinktinėje, su vyru Sigitu sakė turinti kelis hektarus žemės, karvutę, pieno neparduoda, tad slegia sūrius. Tokie geltoni, skanūs, o kai dar medaus užtepi…
Bitininkų maršu apie eilę gelsvų avilių, apie medaus sklidinus korius prasidėjo šventė. Nuo seniūnijos į parką traukė eisena su vėliavomis, jos priekyje žvilgsnius traukė tarsi bitutės pasipuošusios kelios mergytės, meno kolektyvai su Mažosios Lietuvos regiono tautiniais rūbais.

Artėjant vakarui, Stoniškių parkelyje žiūrovų buvo tiek daug, kad ne visi rado vietos atsisėsti, kai kas tiesė apklotus ant pievelės ir ten sėdosi su vaikais, draugais, artimaisiais.

Artėjant vakarui, Stoniškių parkelyje žiūrovų buvo tiek daug, kad ne visi rado vietos atsisėsti, kai kas tiesė apklotus ant pievelės ir ten sėdosi su vaikais, draugais, artimaisiais.

Svečių linkėjimai ir apdovanojimai
Gero derliaus palinkėjęs Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis pakvietė visus į pagrindinę šių metų šventę Pagėgiuose – ji vyks rugsėjo 24 d. Rukų šv. Paduviečio bažnyčios klebonas Kazys Žutautas pasidžiaugė, kad žmonės negyvena vien kasdieniais darbais, kad pakelia nuo jų galvą, tada ir nuotaika pagerėja. Šventės proga pasveikino Pagėgių rinktinės Plaškių užkardos pareigūnai, Stoniškių seniūnas Gintautas Stančaitis.
Tarp žiūrovų sukiojosi daug pagėgiškių politikų. Turi Stoniškių bendruomenė labai sumanią ir aktyvią pirmininkę – Gražiną Stančaitienę, nuolat talkinančią Danutei Bardauskienei rengiant šventes. Ir šįkart, rodos, neturėjo kada prisėsti. Tik iš šalies atrodo, kad lengva šventės šeimininkams, kurie šįkart pasiruošė puikiai.
Sukviestus svetelius vaišino ne tik kvepiančiu medučiu, baltu sūriu, minkšta duonele, ir dovanų buvo tarsi to lietaus, kuris neseniai kraštą merkė nesustodamas.
Iškalbingoji nuolatinė Stoniškių „Bitkopio“ šeimininkė D. Bardauskienė paskelbė, kad per metus nuo praėjusios šventės Stoniškių seniūnijoje sulaukta net 22 mažylių, visos šeimos, kuriose pagausėjo bitučių (t. y. vaikučių), kviestos priimti dovanų: seniūnas ir šia žinia apsidžiaugusi Stoniškių mokyklos direktorė Jūratė Mažutienė dovanų davė Lėjai, Kajui, Emilijai, Danieliui, Godai, Benui, Emiliui, Markui, Linutei, Titui, Milai, Kamilei, Jokūbui, Tajui, Nojui, Vanesai, Ugnei, Kamilei, dviem Austėjoms ir dviem Emoms.
Seniūnija didžiuojasi 30-čia jaunų šeimų, kurios neišvyko svetur, čia dirba, gyvena. Mero dovanos įteiktos Orintai ir Nerijui Paleckiams, Rasai ir Tadui Poškams, Simonai ir Andriui Antanaičiams, Sandrai ir Rimui Puodžiūnams, Laimai ir Vaidui Macaičiams.
Apdovanoti geriausi ūkiai: Giedrės ir Arūno Tičkų, Zitos ir Romano Ambrozų. Gražiai aplinką tvarko Šilgalių 18 butų namo gyventojai, jiems bei gražiausių sodybų šeimininkams taip pat teko pagyrų ir prizų. Skoningai sutvarkyta sodyba Šilgaliuose garsėja Lolita ir Arūnas Bijeikiai, Mažaičiuose – Marija ir Petras Kuzmarskiai, Plaškiuose – Astra ir Alvydas Jokubauskai, Stoniškiuose – Vida Jancevičienė. 2016 m. seniūnijos bitininkų bitininku paskelbtas ir apdovanotas veterinarijos gydytojas šilgališkis Saulius Tarasovas.
Šventės proga vyko įdomus konkursas – rinktas vardas kumelaitei. Aldona ir Vytautas Ališkevičiai, kurie augina 21 Lietuvos sunkiųjų veislės arklį, iš pasiūlytų 40 vardų išsirinko Blizgę, kurį pasiūlė du asmenys, abiem ir atiteko arklių augintojų prizai. A. Ališkevienė vakar telefonu „Pamariui“ pasakojo, kad vieną prizą vyras išvežė į Šilutę, kita dovana perduota nugalėtojo giminaičiams. O išrinkti vardą nelengva – arklių jau daug, vardai turi būti skirtingi.

Šventinės eisenos priekyje – bitutėmis papuoštos mažosios stoniškietės, vėliau aptūpusios priešais sceną staliuką, ant kurio buvo gardaus bitučių medaus.

Šventinės eisenos priekyje – bitutėmis papuoštos mažosios stoniškietės, vėliau aptūpusios priešais sceną staliuką, ant kurio buvo gardaus bitučių medaus.

Vaišės ir linksmybės
„Gėgės“ medžiotojų klubas vaišino sumuštiniais su ypatingo skonio užtepu, o šilgališkis Kęstutis Mikšys nesitraukė nuo katilo, kuriame kunkuliavo šiupinys. Ko jame buvo, ilgai tektų skaičiuoti, net alyvuogių, česnako skilčių su pupelėmis… Tačiau dėl skonio nepasiginčysi. Žiūrovai kilo nuo suolų ir traukė prie „Gėgės“ medžiotojų – šiupinio užteko daugeliui, o kai visi pasivaišino, smagu buvo klausytis dainų, muzikos. Koncertavo vietos moksleiviai, Pagėgių kultūros centro liaudies šokių kolektyvas „Marguva“ (vadovė G. Paliokienė), kiti. Vakare į sceną kopė grupė „Vyšnios“, kiti garsūs šalies atlikėjai.
Parkelyje buvo galima pasigrožėti vaikų ir jaunimo plenero „Bitutės šokis“ darbais. Visą dieną nestigo sporto rungčių: bėgimas, tinklinis, krepšinis, kai kas mynė dviračių pedalus, buvo ir linksmoji estafetė, net mankšta, rankos taiklumą išbandė prie smiginio apskritimo. Kam sekėsi geriausiai, gavo apdovanojimus.
Galima buvo grožėtis žirgais, pasakota apie jų veisles, o ūkininkai surengė žemės ūkio technikos parodą.
Sekmadienį Rukų bažnyčioje aukotos šv. Mišios už Stoniškių seniūnijos bičiulius ir gyventojus.

Stasė SKUTULIENĖ

„Gėgės“ medžiotojų klubo kiemelyje iš didelio puodo karštą šiupinį sėmė ir visus vaišino pagrindinis šio skanėsto virėjas Kęstutis Mikšys iš Šilgalių.

„Gėgės“ medžiotojų klubo kiemelyje iš didelio puodo karštą šiupinį sėmė ir visus vaišino pagrindinis šio skanėsto virėjas Kęstutis Mikšys iš Šilgalių.

Bitininkų skrybėlėmis pasipuošę Danutė ir Juozas Linkevičiai, nuolatiniai „Bitkopio“ šventės Stoniškiuose dalyviai, vaišino ir savos gamybos midumi, ir prekiavo šiųmečiu medumi.

Bitininkų skrybėlėmis pasipuošę Danutė ir Juozas Linkevičiai, nuolatiniai „Bitkopio“ šventės Stoniškiuose dalyviai, vaišino ir savos gamybos midumi, ir prekiavo šiųmečiu medumi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite