Stoniškių „Bitkopis“ su įvairiomis pramogomis

Šeštadienis Stoniškiuose sutraukė gausybę žmonių: vyko tradicinė „Bitkopio“ šventė su sporto varžybomis, pramogomis, vaišėmis, šokiais ir dainomis, sulaukta būrio svečių, pagerbtos jaunos šeimos, pasidžiaugta naujagimiais, apdovanoti gražiausių sodybų šeimininkai. Pavakare iškilmės prasidėjo šventine eisena.

Stoniškių seniūnijos šeimos, kurios per metus sulaukė net 22 mažųjų bitučių ir bitinėlių, gavo dovanų.

Stoniškių seniūnijos šeimos, kurios per metus sulaukė net 22 mažųjų bitučių ir bitinėlių, gavo dovanų.

Danutė ir Juozas Linkevičiai vaišino midumi, kvepiančiu kmynais, ir pasakojo, kad vasara bitelėms buvusi sunki – sausra ir lietūs trukdė darbštuolėms, tad medaus nėra daug, jis ir brangokas (4 eurai už pusę litro).
Švęsti „Bitkopį“ pasisekė – diena buvo saulėta, vakaras – šiltas. Prie ilgo stalo šalia D. ir J. Linkevičių sukosi vietinės ir iš toliau atvykusios šeimininkės: buvo sūrių su razinomis, persikais, krapais ir svogūnais, kmynais ir rūkytų su česnaku, net konservuotų agurkų. Audronė Mickienė iš Pagėgių prekiavo keliolikos rūšių kepiniais, o „grybukus“ kepanti pagal krikštamotės receptą. Elena Grublienė stalą apkrovė dideliais pyragais su skyle – keksais, moteris juokavo, kad visus pažįstanti, mat čia gyvena jau per 40 metų. Stoniškietė Irena Pangonienė, dirbanti Pagėgių rinktinėje, su vyru Sigitu sakė turinti kelis hektarus žemės, karvutę, pieno neparduoda, tad slegia sūrius. Tokie geltoni, skanūs, o kai dar medaus užtepi…
Bitininkų maršu apie eilę gelsvų avilių, apie medaus sklidinus korius prasidėjo šventė. Nuo seniūnijos į parką traukė eisena su vėliavomis, jos priekyje žvilgsnius traukė tarsi bitutės pasipuošusios kelios mergytės, meno kolektyvai su Mažosios Lietuvos regiono tautiniais rūbais.

Artėjant vakarui, Stoniškių parkelyje žiūrovų buvo tiek daug, kad ne visi rado vietos atsisėsti, kai kas tiesė apklotus ant pievelės ir ten sėdosi su vaikais, draugais, artimaisiais.

Artėjant vakarui, Stoniškių parkelyje žiūrovų buvo tiek daug, kad ne visi rado vietos atsisėsti, kai kas tiesė apklotus ant pievelės ir ten sėdosi su vaikais, draugais, artimaisiais.

Svečių linkėjimai ir apdovanojimai
Gero derliaus palinkėjęs Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis pakvietė visus į pagrindinę šių metų šventę Pagėgiuose – ji vyks rugsėjo 24 d. Rukų šv. Paduviečio bažnyčios klebonas Kazys Žutautas pasidžiaugė, kad žmonės negyvena vien kasdieniais darbais, kad pakelia nuo jų galvą, tada ir nuotaika pagerėja. Šventės proga pasveikino Pagėgių rinktinės Plaškių užkardos pareigūnai, Stoniškių seniūnas Gintautas Stančaitis.
Tarp žiūrovų sukiojosi daug pagėgiškių politikų. Turi Stoniškių bendruomenė labai sumanią ir aktyvią pirmininkę – Gražiną Stančaitienę, nuolat talkinančią Danutei Bardauskienei rengiant šventes. Ir šįkart, rodos, neturėjo kada prisėsti. Tik iš šalies atrodo, kad lengva šventės šeimininkams, kurie šįkart pasiruošė puikiai.
Sukviestus svetelius vaišino ne tik kvepiančiu medučiu, baltu sūriu, minkšta duonele, ir dovanų buvo tarsi to lietaus, kuris neseniai kraštą merkė nesustodamas.
Iškalbingoji nuolatinė Stoniškių „Bitkopio“ šeimininkė D. Bardauskienė paskelbė, kad per metus nuo praėjusios šventės Stoniškių seniūnijoje sulaukta net 22 mažylių, visos šeimos, kuriose pagausėjo bitučių (t. y. vaikučių), kviestos priimti dovanų: seniūnas ir šia žinia apsidžiaugusi Stoniškių mokyklos direktorė Jūratė Mažutienė dovanų davė Lėjai, Kajui, Emilijai, Danieliui, Godai, Benui, Emiliui, Markui, Linutei, Titui, Milai, Kamilei, Jokūbui, Tajui, Nojui, Vanesai, Ugnei, Kamilei, dviem Austėjoms ir dviem Emoms.
Seniūnija didžiuojasi 30-čia jaunų šeimų, kurios neišvyko svetur, čia dirba, gyvena. Mero dovanos įteiktos Orintai ir Nerijui Paleckiams, Rasai ir Tadui Poškams, Simonai ir Andriui Antanaičiams, Sandrai ir Rimui Puodžiūnams, Laimai ir Vaidui Macaičiams.
Apdovanoti geriausi ūkiai: Giedrės ir Arūno Tičkų, Zitos ir Romano Ambrozų. Gražiai aplinką tvarko Šilgalių 18 butų namo gyventojai, jiems bei gražiausių sodybų šeimininkams taip pat teko pagyrų ir prizų. Skoningai sutvarkyta sodyba Šilgaliuose garsėja Lolita ir Arūnas Bijeikiai, Mažaičiuose – Marija ir Petras Kuzmarskiai, Plaškiuose – Astra ir Alvydas Jokubauskai, Stoniškiuose – Vida Jancevičienė. 2016 m. seniūnijos bitininkų bitininku paskelbtas ir apdovanotas veterinarijos gydytojas šilgališkis Saulius Tarasovas.
Šventės proga vyko įdomus konkursas – rinktas vardas kumelaitei. Aldona ir Vytautas Ališkevičiai, kurie augina 21 Lietuvos sunkiųjų veislės arklį, iš pasiūlytų 40 vardų išsirinko Blizgę, kurį pasiūlė du asmenys, abiem ir atiteko arklių augintojų prizai. A. Ališkevienė vakar telefonu „Pamariui“ pasakojo, kad vieną prizą vyras išvežė į Šilutę, kita dovana perduota nugalėtojo giminaičiams. O išrinkti vardą nelengva – arklių jau daug, vardai turi būti skirtingi.

Šventinės eisenos priekyje – bitutėmis papuoštos mažosios stoniškietės, vėliau aptūpusios priešais sceną staliuką, ant kurio buvo gardaus bitučių medaus.

Šventinės eisenos priekyje – bitutėmis papuoštos mažosios stoniškietės, vėliau aptūpusios priešais sceną staliuką, ant kurio buvo gardaus bitučių medaus.

Vaišės ir linksmybės
„Gėgės“ medžiotojų klubas vaišino sumuštiniais su ypatingo skonio užtepu, o šilgališkis Kęstutis Mikšys nesitraukė nuo katilo, kuriame kunkuliavo šiupinys. Ko jame buvo, ilgai tektų skaičiuoti, net alyvuogių, česnako skilčių su pupelėmis… Tačiau dėl skonio nepasiginčysi. Žiūrovai kilo nuo suolų ir traukė prie „Gėgės“ medžiotojų – šiupinio užteko daugeliui, o kai visi pasivaišino, smagu buvo klausytis dainų, muzikos. Koncertavo vietos moksleiviai, Pagėgių kultūros centro liaudies šokių kolektyvas „Marguva“ (vadovė G. Paliokienė), kiti. Vakare į sceną kopė grupė „Vyšnios“, kiti garsūs šalies atlikėjai.
Parkelyje buvo galima pasigrožėti vaikų ir jaunimo plenero „Bitutės šokis“ darbais. Visą dieną nestigo sporto rungčių: bėgimas, tinklinis, krepšinis, kai kas mynė dviračių pedalus, buvo ir linksmoji estafetė, net mankšta, rankos taiklumą išbandė prie smiginio apskritimo. Kam sekėsi geriausiai, gavo apdovanojimus.
Galima buvo grožėtis žirgais, pasakota apie jų veisles, o ūkininkai surengė žemės ūkio technikos parodą.
Sekmadienį Rukų bažnyčioje aukotos šv. Mišios už Stoniškių seniūnijos bičiulius ir gyventojus.

Stasė SKUTULIENĖ

„Gėgės“ medžiotojų klubo kiemelyje iš didelio puodo karštą šiupinį sėmė ir visus vaišino pagrindinis šio skanėsto virėjas Kęstutis Mikšys iš Šilgalių.

„Gėgės“ medžiotojų klubo kiemelyje iš didelio puodo karštą šiupinį sėmė ir visus vaišino pagrindinis šio skanėsto virėjas Kęstutis Mikšys iš Šilgalių.

Bitininkų skrybėlėmis pasipuošę Danutė ir Juozas Linkevičiai, nuolatiniai „Bitkopio“ šventės Stoniškiuose dalyviai, vaišino ir savos gamybos midumi, ir prekiavo šiųmečiu medumi.

Bitininkų skrybėlėmis pasipuošę Danutė ir Juozas Linkevičiai, nuolatiniai „Bitkopio“ šventės Stoniškiuose dalyviai, vaišino ir savos gamybos midumi, ir prekiavo šiųmečiu medumi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip sumažinti paskolos mėnesio įmoką?

Paskola geromis sąlygomis yra labai svarbi. Vienas iš būdų sumažinti paskolos išlaidas yra pereiti prie paskolos su pigesnėmis palūkanomis. Kaip aš galiu sumažinti savo paskolas? Yra dviejų tipų paskolos: su užstatu (kai skolinatės naudodami turtą, pavyzdžiui, namą kaip užstatą), neužtikrinta (kai tarp jūsų ir skolintojo yra sudaryta oficiali sutartis). Asmeninė paskola yra be užstato, o tai reiškia, kad jūsų namams negresia pavojus. Tai gana nebrangi paskola, kurią grąžinate per nustatytą terminą (paprastai nuo vienerių iki septynerių metų) reguliariai mokėdami mėnesinius

Kokios įmonės gali gauti ES paramą?

Visi Europos piliečiai ir daugelis kitų pasaulio šalių tiesiogiai arba netiesiogiai gauna naudos iš ES biudžeto. Ji padeda milijonams studentų, tūkstančiams mokslininkų ir daugeliui miestų, regionų ir ne pelno organizacijų. Visi ES piliečiai gali kreiptis dėl ES finansavimo, tai apima ir ES įsisteigusias įmones. ES parama turi keletą skirtingų finansavimo programų, dėl kurių galite kreiptis, atsižvelgdami į jūsų verslo ar projekto pobūdį. Finansavimo galimybių taip pat galima gauti per programas, kurias tiesiogiai įgyvendins valstybės narės, pavyzdžiui, atkūrimo ir atsparumo priemonė

Kodėl verta rinkti roletus langams uždengti?

Daugelis žmonių nekreipia daug dėmesio į langų uždengimą ir dažnai pasirenka bet kokias žaliuzes ar roletus, kurios yra jų namuose. Jie praranda galimybę pakeisti savo erdvę, sukurti reikiamą funkcionalumą ir sukurti norimą išvaizdą. Taip yra todėl, kad puikiai parinkti roletai gali papildyti jūsų namų dizainą ir suteikti stilių. Alternatyva tradicinėms langų užuolaidoms yra langų roletai, tinkantys bet kurioje erdvėje. Jie yra ne tik praktiškas būdas padidinti kambario privatumą, bet ir puikus būdas valdyti šviesą ir temperatūrą. Protingai parinktos langų žaliuzės

Baldų furnitūra: kodėl lankstai tokie svarbūs?

Šiandien baldai neįsivaizduojami be furnitūros. Tai gali būti, pavyzdžiui, lankstai ir jų komponentai, kurie užtikrina gaminio funkcionalumą. Ar spintelė yra spintelė, jei jos durelės  tinkamai nesivarsto? Būtent durelių lankstai, spintelių lankstai bei panaši baldų furnitūra garantuoja baldo panaudojimo kokybę ir patvarumą.  Kaip išsirinkti tinkamus lankstus? Pagal tvirtinimo būdą ir vietą lankstai gali šiek tiek skirtis. Priklausomai nuo durelių atidarymo ir baldo konstrukcinių ypatumų, lankstai baldams būna įvairūs ir atitinka skirtingą atidarymo kampą. Taigi, standartinis kampas yra 105–110 laipsnių, o specialaus

Taip pat skaitykite