Stogo terasos įrengimas. Ką reikia žinoti?

Daugelį veiklų galima patobulinti, jei atliekate jas lauke, o ne patalpoje: ilsėdamiesi, pietaudami, pramogaudami, sodinami sodą, dirbdami, žaisdami ar mankštindamiesi. Jei neturite balkono arba sodo, yra sprendimas, kuris leidžia namo gyventojams mėgautis lauko aplinka. Tai stogo terasos. Modernų, stabilų ir kokybišką terasos stogą įrengti gali kiekvienas, tačiau tam reikia šiek tiek pasiruošti.

Kiemo ir terasos stogo dangos gali būti pagamintos iš stiklo, audinio, nendrių ar medienos;  stacionarios arba mobilios. Kai kurios būna lanksčios ir net reguliuojamos nuotolinio valdymo pultelio paspaudimu.

Terasos stogas

Tai neturėtų stebinti. Statant ir projektuojant terasą svarbiausias vaidmuo tenka stogo tipui.

Plokštieji stogai

Dažniausiai stogo terasa bus statoma ant plokščio stogo. Plokščias reljefas ne tik labiau tinka terasai, bet ir dėl plokščio stogo konstrukcijos, panašios į žemiau esančias grindų konstrukcijas, jis greičiausiai bus pakankamai tvirtas terasos konstrukcijoms išlaikyti.

Tačiau tai nėra universalu: karkasiniai gyvenamieji pastatai gali neatlaikyti terasos. Norint tokiuose pastatuose rengti stogo terasą, po stogo konstrukcija derėtų padėti plieninę siją.

Šlaitiniai stogai

Stogo terasa netinka šlaitiniam stogui dėl akivaizdžių priežasčių. Vis dėlto plokščią plotą stogo terasai galima sukurti arba pakeliant išorinę sieną, arba perpjaunant viršų.

Dizainas

Sėkmingas stogo terasos projektavimas apims aspektus, kurie gali sukurti gražią terasą jums, jūsų šeimai ir jūsų svečiams, užtikrinant saugumą ir funkcionalumą. Projektavimo komanda turėtų viską aptarti su jumis planavimo proceso pradžioje, kad išsiaiškintų jūsų poreikius.

Štai klausimai, kuriuos turite užduoti sau:

Kaip ketinate naudotis stogo terasa?

Kiek žmonių ketina mėgautis terasa?

Ar turite vaikų ar specialių poreikių žmonių?

Koks jūsų biudžetas?

Užduodami šiuos klausimus ir atidžiai apsvarstę atsakymus, galite sugalvoti dizainą, kuris tikrai atitiks jūsų poreikius, nešvaistant pinigų.

Sauga

Planuodami stogo terasos išplėtimą, turite atsižvelgti į prieinamumo ir saugos standartus. Stogo terasomis besinaudojantys žmonės turi būti apsaugoti nuo užkliuvimo ir kritimo rizikos.

pr2022/337

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti apie Volvo raktų gamybą?

volvo raktai

Volvo raktų pririšimas prie imobilaizerio yra būtina procedūra norint pasirūpinti papildomu raktu arba nauju, kai visi pametami. Taip yra dėl to, jog jau keliasdešimt metų Volvo savo automobiliuose naudoja imobilaizerį – elektroninę sistemą, kuri blokuoja automobilio užvedimą neturint pririšto rakto. Taigi, ką daryti jeigu visi raktai pasimetė arba reikia pagaminti atsarginį? Volvo raktų gamyba, kai visi raktai pamesti Itin populiarus gamintojas Lietuvoje, pasiteisinęs dėl savo patvarumo, komforto ir pravažumo. Lietuvoje iki šiol galima rasti nemažai jau trečią dešimtmetį skaičiuojančių V70,

Saugus paspirtukininkas kelyje. Pasak draudikų, ši misija vis dar neįmanoma

Elektriniu paspirtuku važinėja kas penktas mūsų šalies gyventojas, tačiau vos 3 proc. paspirtukininkų į gatves išrieda užsidėję šalmą. Kol teisinio reglamentavimo dėl šios apsaugos priemonės dėvėjimo Lietuvoje nėra, draudikai ir vasarą ragina paspirtukų vairuotojus į kelią leistis tik užsidėjus šalmą.   Nedėvi šalmo Tyrimo duomenimis, 79 proc. Lietuvos žmonių niekada nevažinėja elektriniais paspirtukais. Šia transporto priemone nesinaudoja 84 proc. moterų ir 74 proc. vyrų. Pastebėtina, kad elektriniai paspirtukai populiariausi tarp 16-19 metų jaunuolių, taip pat 20-34 m. amžiaus grupėje. Apklausa

Sulaikyti neblaivūs vairuotojai

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Birželio 10 d. po pietų gyvenamojo namo kieme Barvų k., Saugų sen., neblaivus (3,82 prom.) vyras, gim. 1990 m., vairavo automobilį ,,Volkswagen Sharan“. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. popietę Švėkšnoje sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (1,68 prom.) vyras, gim. 1997 m. Jis buvo sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. per pietus Barvų k., Saugų sen., sustabdytas automobilis ,,Audi A4“, kurį vairavo neblaivi (3,25 prom.) moteris, gim. 1995

Apdovanoti gabiausi ir talentingiausi Šilutės krašto mokiniai ir jų mokytojai

Birželio 11 d. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, vicemerai Daiva Žebelienė ir Tomas Budrikis, administracijos direktorius Andrius Jurkus padėkos raštais ir dovanų čekiais apdovanojo mokinius už aukštus asmeninius akademinius pasiekimus ir aktyvią veiklą. Pagerbti ir mokiniai, laimėję prizines vietas tarptautiniuose ir šalies konkursuose, olimpiadose. Iš viso apdovanota net 40 jaunųjų pamariškių. Iškilmingos ceremonijos metu padėkos raštai įteikti ir šiuos talentus ugdantiems pedagogams.   Apdovanojimai šiais metais skirti šiems mokiniams ir jų mokytojams: Aironui Eglinskui, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos

Taip pat skaitykite