Stogo terasos įrengimas. Ką reikia žinoti?

Daugelį veiklų galima patobulinti, jei atliekate jas lauke, o ne patalpoje: ilsėdamiesi, pietaudami, pramogaudami, sodinami sodą, dirbdami, žaisdami ar mankštindamiesi. Jei neturite balkono arba sodo, yra sprendimas, kuris leidžia namo gyventojams mėgautis lauko aplinka. Tai stogo terasos. Modernų, stabilų ir kokybišką terasos stogą įrengti gali kiekvienas, tačiau tam reikia šiek tiek pasiruošti.

Kiemo ir terasos stogo dangos gali būti pagamintos iš stiklo, audinio, nendrių ar medienos;  stacionarios arba mobilios. Kai kurios būna lanksčios ir net reguliuojamos nuotolinio valdymo pultelio paspaudimu.

Terasos stogas

Tai neturėtų stebinti. Statant ir projektuojant terasą svarbiausias vaidmuo tenka stogo tipui.

Plokštieji stogai

Dažniausiai stogo terasa bus statoma ant plokščio stogo. Plokščias reljefas ne tik labiau tinka terasai, bet ir dėl plokščio stogo konstrukcijos, panašios į žemiau esančias grindų konstrukcijas, jis greičiausiai bus pakankamai tvirtas terasos konstrukcijoms išlaikyti.

Tačiau tai nėra universalu: karkasiniai gyvenamieji pastatai gali neatlaikyti terasos. Norint tokiuose pastatuose rengti stogo terasą, po stogo konstrukcija derėtų padėti plieninę siją.

Šlaitiniai stogai

Stogo terasa netinka šlaitiniam stogui dėl akivaizdžių priežasčių. Vis dėlto plokščią plotą stogo terasai galima sukurti arba pakeliant išorinę sieną, arba perpjaunant viršų.

Dizainas

Sėkmingas stogo terasos projektavimas apims aspektus, kurie gali sukurti gražią terasą jums, jūsų šeimai ir jūsų svečiams, užtikrinant saugumą ir funkcionalumą. Projektavimo komanda turėtų viską aptarti su jumis planavimo proceso pradžioje, kad išsiaiškintų jūsų poreikius.

Štai klausimai, kuriuos turite užduoti sau:

Kaip ketinate naudotis stogo terasa?

Kiek žmonių ketina mėgautis terasa?

Ar turite vaikų ar specialių poreikių žmonių?

Koks jūsų biudžetas?

Užduodami šiuos klausimus ir atidžiai apsvarstę atsakymus, galite sugalvoti dizainą, kuris tikrai atitiks jūsų poreikius, nešvaistant pinigų.

Sauga

Planuodami stogo terasos išplėtimą, turite atsižvelgti į prieinamumo ir saugos standartus. Stogo terasomis besinaudojantys žmonės turi būti apsaugoti nuo užkliuvimo ir kritimo rizikos.

pr2022/337

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite