Stichinis vėjas buvo užfiksuotas Šilutėje, Ventėje vėjas buvo katastrofinis

Šilutės rajone, visoje Vakarų Lietuvoje šiais metais dažni uraganiniai vėjai, toks siautėjo ir vasario 17-ąją. Verta priminti, kad 1962 m. vasario 17-18 d. Šilutėje pūga truko 22 valandas, vėjo greitis per pūgą siekė 20 m/s, o gūsiuose net 26 m/s.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba skelbia ir apie kitus vasario mėnesių ekstremalius reiškinius Lietuvoje.

1956 m. vasario 1 d. Utenoje buvo 42,9 laipsnio šalčio.

1990 m. vasario 21 d. Kybartuose ir Jonavoje buvo 16,5 laipsnio šilumos.

2012 m. vasario 5 d. Radviliškyje buvo 33 laipsniai šalčio.

1969 m. vasario 8-11 dienomis Panevėžyje siautėjo ilgiausia pūga, trukusi net 78 val. 25 min. (ilgiau nei tris paras), vėjo greitis buvo 16 m/s, o gūsiuose – iki 20 m/s.

1980 m. vasario 22-25 d. Biržuose maksimalus sudėtinio apšalo ir šlapio sniego apdrabos skersmuo siekė 68 mm, o masė sudarė 152 g.

Šių metų sausio 2 d. Kybartuose buvo iki 9,1 laipsnio šilumos, šalčiausia buvo sausio 12 d. Varėnoje – 17,6 laipsnio šalčio.

Mažiausiai kritulių sausį iškrito Joniškyje (25 mm), daugiausiai – Kartenoje (152 mm).

Paskutinę sausio mėnesio dieną sniegas dengė beveik visą Lietuvą, storiausia danga buvo rytinėje šalies pusėje, Dūkšte – 18 cm, Anykščiuose – 17 cm.

Saulė sausį Lietuvoje vidutiniškai spindėjo 42 val.:  ilgiausiai – Kybartuose, 57,0 val., trumpiausiai – Telšiuose, 30,9 val.

Pirmasis šių metų mėnuo pasitaikė labai vėjuotas, didžiausias vėjo greitis siekė 19,0-35,5 m/s. Panevėžyje, Šilutėje, Šventojoje ir Ventėje registruoti stichinio vėjo atvejai, o sausio 14 d. ir 30 d. Ventėje užfiksuotas katastrofinis vėjas (atitinkamai 35,5 m/s ir 34,7 m/s).

Pirmomis sausio mėnesio dienomis dirvožemis daug kur buvo įšalęs iki 8-17 cm, Biržuose – 25 cm, tačiau mėnesio pradžioje kartu su atkeliavusiais šiltesniais orais įšalęs dirvožemio sluoksnis pradėjo plonėti ir sausio 5-6 d. beveik visur šalyje nebebuvo įšalo. Situacija vėl pradėjo keistis sausio 7 d. rytą, kai po šaltesnės nakties vėl pradėjo formuotis dirvožemio įšalas. Storiausias įšalusio dirvožemio sluoksnis užfiksuotas sausio 13 d. rytą ir daug kur siekė 7-23 cm, Biržuose – net 37 cm. Antroje mėnesio pusėje dirvožemio įšalimo gylis vietovėse kito nežymiai – paskutinę mėnesio dieną storiausias įšalas išliko Pietų ir Rytų Lietuvoje bei siekė 15-27 cm, kitur įšalo sluoksnis buvo plonesnis ir svyravo apie 1-7 cm.

Stichinis vandens lygis buvo Gėgėje ties Plaškiais sausio 4-15 dienomis, Nemuno atšakoje Atmatoje ties Rusne 5-25 dienomis (28 d. vėl prasidėjo) bei Leitėje ties Kūlynais nuo sausio 4 d. iki pat mėnesio pabaigos.

Pirmąjį sausio mėnesio dešimtadienį upių vandens lygis sparčiai kilo. Didžiausi vandens lygio pokyčiai stebėti Ventoje ties Leckava, Nevėžyje ties Panevėžiu, Nevėžyje ties Babtais, Minijoje ties Kartena, Bartuvoje ties Skuodu, Nemune ties Panemune, Akmenoje-Danėje ties Kretinga bei Jūroje ties Taurage, kur vandens lygis pakilo 87-171 cm per parą. Vakariniuose Lietuvos rajonuose antrasis pikas pasiektas sausio mėnesio paskutinėmis dienomis, kuomet pučiant vakarų krypčių vėjui susidarė patvanka ir upių vanduo negalėjo ištekėti į Baltijos jūrą ar Kuršių marias.

Sausio mėnesį ledo reiškiniai (ižas, priekrantės ledas, ledonešis) upėse stebėti visoje Lietuvoje.

http://www.meteo.lt/lt inf. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite