Stichinis vėjas buvo užfiksuotas Šilutėje, Ventėje vėjas buvo katastrofinis

Šilutės rajone, visoje Vakarų Lietuvoje šiais metais dažni uraganiniai vėjai, toks siautėjo ir vasario 17-ąją. Verta priminti, kad 1962 m. vasario 17-18 d. Šilutėje pūga truko 22 valandas, vėjo greitis per pūgą siekė 20 m/s, o gūsiuose net 26 m/s.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba skelbia ir apie kitus vasario mėnesių ekstremalius reiškinius Lietuvoje.

1956 m. vasario 1 d. Utenoje buvo 42,9 laipsnio šalčio.

1990 m. vasario 21 d. Kybartuose ir Jonavoje buvo 16,5 laipsnio šilumos.

2012 m. vasario 5 d. Radviliškyje buvo 33 laipsniai šalčio.

1969 m. vasario 8-11 dienomis Panevėžyje siautėjo ilgiausia pūga, trukusi net 78 val. 25 min. (ilgiau nei tris paras), vėjo greitis buvo 16 m/s, o gūsiuose – iki 20 m/s.

1980 m. vasario 22-25 d. Biržuose maksimalus sudėtinio apšalo ir šlapio sniego apdrabos skersmuo siekė 68 mm, o masė sudarė 152 g.

Šių metų sausio 2 d. Kybartuose buvo iki 9,1 laipsnio šilumos, šalčiausia buvo sausio 12 d. Varėnoje – 17,6 laipsnio šalčio.

Mažiausiai kritulių sausį iškrito Joniškyje (25 mm), daugiausiai – Kartenoje (152 mm).

Paskutinę sausio mėnesio dieną sniegas dengė beveik visą Lietuvą, storiausia danga buvo rytinėje šalies pusėje, Dūkšte – 18 cm, Anykščiuose – 17 cm.

Saulė sausį Lietuvoje vidutiniškai spindėjo 42 val.:  ilgiausiai – Kybartuose, 57,0 val., trumpiausiai – Telšiuose, 30,9 val.

Pirmasis šių metų mėnuo pasitaikė labai vėjuotas, didžiausias vėjo greitis siekė 19,0-35,5 m/s. Panevėžyje, Šilutėje, Šventojoje ir Ventėje registruoti stichinio vėjo atvejai, o sausio 14 d. ir 30 d. Ventėje užfiksuotas katastrofinis vėjas (atitinkamai 35,5 m/s ir 34,7 m/s).

Pirmomis sausio mėnesio dienomis dirvožemis daug kur buvo įšalęs iki 8-17 cm, Biržuose – 25 cm, tačiau mėnesio pradžioje kartu su atkeliavusiais šiltesniais orais įšalęs dirvožemio sluoksnis pradėjo plonėti ir sausio 5-6 d. beveik visur šalyje nebebuvo įšalo. Situacija vėl pradėjo keistis sausio 7 d. rytą, kai po šaltesnės nakties vėl pradėjo formuotis dirvožemio įšalas. Storiausias įšalusio dirvožemio sluoksnis užfiksuotas sausio 13 d. rytą ir daug kur siekė 7-23 cm, Biržuose – net 37 cm. Antroje mėnesio pusėje dirvožemio įšalimo gylis vietovėse kito nežymiai – paskutinę mėnesio dieną storiausias įšalas išliko Pietų ir Rytų Lietuvoje bei siekė 15-27 cm, kitur įšalo sluoksnis buvo plonesnis ir svyravo apie 1-7 cm.

Stichinis vandens lygis buvo Gėgėje ties Plaškiais sausio 4-15 dienomis, Nemuno atšakoje Atmatoje ties Rusne 5-25 dienomis (28 d. vėl prasidėjo) bei Leitėje ties Kūlynais nuo sausio 4 d. iki pat mėnesio pabaigos.

Pirmąjį sausio mėnesio dešimtadienį upių vandens lygis sparčiai kilo. Didžiausi vandens lygio pokyčiai stebėti Ventoje ties Leckava, Nevėžyje ties Panevėžiu, Nevėžyje ties Babtais, Minijoje ties Kartena, Bartuvoje ties Skuodu, Nemune ties Panemune, Akmenoje-Danėje ties Kretinga bei Jūroje ties Taurage, kur vandens lygis pakilo 87-171 cm per parą. Vakariniuose Lietuvos rajonuose antrasis pikas pasiektas sausio mėnesio paskutinėmis dienomis, kuomet pučiant vakarų krypčių vėjui susidarė patvanka ir upių vanduo negalėjo ištekėti į Baltijos jūrą ar Kuršių marias.

Sausio mėnesį ledo reiškiniai (ižas, priekrantės ledas, ledonešis) upėse stebėti visoje Lietuvoje.

http://www.meteo.lt/lt inf. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite