Statybos skyriaus pastato fasadu būsimieji statybininkai pasirūpins patys

FONDASŠilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla šiemet mini dvi svarbias datas. Prieš 60 metų mokykla įsikūrė buvusiuose Šilutės teismo rūmų ir kalėjimo komplekso pastatuose, prieš 50 metų mechanizatorius pradėta mokyti M. Jankaus g. 11 numeriu pažymėtame pastate, kuris šiandien suremontuotas įgyvendinus ES struktūrinių fondų finansuojamą projektą.

Vyr. profesijos mokytojas Saulius Daugalas, mokiniai Mindaugas Zakarauskis ir Evaldas Gerulis atnaujėjusiosiose dirbtuvėse.

Kur kvepėjo saldumynais
Atostogaujantį Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos direktorių Praną Avižinį sutikome prie neseniai suremontuoto mokyklos pastato M. Jankaus gatvėje. Mokyklos vadovas, istorikas, šiemet parengęs ir išleidęs knygą „60 metų kalėjime“, papasakojo ir šio pastato istoriją. Vokiečių laikais (1940 m.) statytame name veikė saldumynų fabrikas ir krautuvėlė, čia gyveno fabriko savininko ir dar kelios šeimos. P. Avižinis turi nuotrauką, kurioje prie saldumynų parduotuvėlės šypsosi dvi konditerės.
Mokyklai pastatas buvo perduotas 1964 metais. Iš pradžių šiose patalpose buvo mokomi būsimieji mechanizatoriai, vėliau vairuotojai ir elektrikai. Statybininkų specialybių iki šių mokslo metų buvo mokoma kitame miesto gale, Lietuvininkų g. 11.
„Mokykla nėra pajėgi išlaikyti tiek daug pastatų“, – pastebi P. Avižinis. Tačiau jam ir dabar rūpi, kad Lietuvininkų gatvės pradžioje mokyklai priklausę pastatai negadintų centrinės miesto gatvės vaizdo ir nesunyktų.
Aktualus projektas
Siekdama užtikrinti geresnę švietimo sistemos paslaugų kokybę ir prieinamumą, gerinti visų amžiaus grupių asmenų dalyvavimą mokymosi visą gyvenimą sistemoje, mokykla parengė projektą „Statybos sektoriaus darbuotojų profesiniam ir technologiniam mokymui skirtos infrastruktūros plėtra Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje“.
Projekto vertė – 450 tūkst. Didžioji dalis reikalingų lėšų – 382 500 Lt – gauta iš Europos Sąjungs struktūrinių fondų.
Remonto darbų konkursą laimėjo UAB „Stamela“. Suremontuota per 350 kv. m.
Beveik 390 tūkst. Lt kainavo suremontuoti pastato pirmąjį aukštą, sutvarkyti grindis, sanitarinius mazgus, pakeisti langus. Remontuojant stogą teko keisti kai kurias sijas, suskilusias čerpes pakeisti naujomis.
Rekonstruotasis pastatytas bus šildomas iš centrinių miesto šiluminių tinklų. Už likusias projektines lėšas įsigyta statybininkų ir elektrikų mokymo įrangos, kompiuterių, projektorių, persirengimo spintelių.
Suremontavus šį pastatą, besimokantieji statybininko profesijos mokytis arčiau mokyklos centrinių pastatų, kurie yra netoliese, Lietuvininkų g. 72.
Projekto vadovė, Statybos skyriaus vedėja Aurelija Mikalauskienė pasakoja, kad įgyvendinant projektą norėta gerinti mokinių rengimą praktinei veiklai, sudaryti sąlygas mokytojams ir dėstytojams nuolat tobulinti kvalifikaciją.
Nuo šiol vienoje vietoje sukoncentruotose mokomosiose dirbtuvėse profesijos paslapčių ir technologijų subtilybių mokysis statybos sektoriaus specialistai: statybininkai (apdailininkai), mūrininkai, elektromechanikai.

Plyteles kloti moko specialybės vyr. mokytoja Vida Janulevičienė.

Kabinetų duris pravėrus
Pravėrėme pirmame aukšte įsikūrusio kabineto, kuriame vyko braižybos, statybos medžiagų ir žaliavų bei įvairių statybos darbų mokymas, duris. Čia vyko pamoka būsimiesiems statybininkams. Pakalbinti mokiniai sakė, kad suremontuotose patalpose mokytis maloniau. Paklaustas kodėl pasirinko statybininko specialybę, ne vienas sakė, nuo pat vaikystės domėjęsi medžio apdirbimu. Statybose, o ypač šiltinant pastatus, norėtų dirbti Mindaugas Zakarauskis.
Vyr. profesijos mokytojas apdailininkas Saulius Daugalas pastebi, kad statybininko amatas pastaruoju metu tapo ypač paklausus.
„Esame kūrimosi stadijoje… Atvykite po pusmečio, tada pasidalinsime džiaugsmais“, – sakė vyr. profesijos mokytoja Vida Janulevičienė. Per 30 metų darbo mokykloje iš vienų patalpų į kitas jai tenka keltis ne pirmą kartą.
„Suprantama, mokyklai nėra ekonomiška išlaikyti tiek daug pastatų. Kol kas kuriamės, įkurtuvių rūpesčiais dalijamės su mokiniais. Jie ypač noriai imasi padėti, visi įsikūrimo darbai yra glaudžiai susiję su jų pasirinktomis specialybėmis, tad mokiniams puiki praktika“, – sakė V. Janulevičienė. Ji pastebi svarbiausią pliusą – skyrius priartėjo prie mokyklos administracijos ir pagrindinių mokyklos pastatų, mokiniams arčiau bus ir sporto salė.

Apdailininko specialybę pasirinkusioms Viktorijai Drungilaitei ir Šarūnei Šatkutei labiau norėtųsi dirbti dažytojomis.

„Atnaujinta bazė bus naudojama gimnazijų moksleivių technologijų, pagrindinių mokyklų moksleivių iki profesiniam bei darbo rinkos profesiniams mokymams, darbdavių organizacijų personalo kvalifikacijos kėlimui“, – pridūrė A. Mikalauskienė.
Mokyklos vadovas P. Avižinis džiaugiasi, kad mokyklos lėšomis pavyko trinkelėmis iškloti kiemą. Netrukus prie kolonų prigludusius senuosius vartus pakeis naujais, teritoriją apjuos nauja metaline tvora.
Pastatui, kuriame kuriasi Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos Statybos ir technologijų skyrius, fasadinį rūbą „užvilks“ patys moksleiviai, kurie mokosi statybininko amato ir ateityje planuoja iš to valgyti duoną.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kur dažniausiai klystama pildant metinę pajamų deklaraciją?

Buhalterinė apskaita – vienas svarbiausių procesų bet kurios įmonės veikloje, nepriklausomai nuo to, kokiai veiklos sričiai ši atstovautų ar kokio dydžio bebūtų. Norint išvardinti darbus, kuriuos įmonės buhalteris atlieka per dieną, mėnesį ar kalendorinius metus (apskaitos darbų atlikimo būtinybė susijusi ir su konkrečiais laiko terminais), neužtektų net ir abiejų rankų pirštų. Vienos užduotys pareikalauja daugiau laiko, kitos, buhalterio įgudimo dėka, atliekamos akimirksniu, tačiau bet kuris apskaitos darbas reikalauja preciziškumo tikslumo: net vienintelis supainiotas skaičius gali atnešti sunkiai įveikiamos painiavos. Specializuota

Papildomai 4,5 mln. eurų katilams keisti

Puspenkto milijono eurų katilams – tiek Aplinkos ministerija papildomai ketina skirti gyventojams, pateikusiems paraiškas gauti kompensacijas už šilumos siurblius arba biokuro katilus. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas atkreipia dėmesį, kad dėl augančių dujų ir kitų išteklių kainų susirūpinę žmonės sprendimus atnaujinti šildymo įrangą tvaresne priima pačiu laiku, todėl iš Klimato kaitos programos į šią priemonę siūloma perkelti papildomus 2,5 mln. eurų jau pateikusiems paraiškas gyventojams ir dar 2 mln. – naujoms paraiškoms. „Visi akivaizdžiai pamatėme, kad šildant būstą taršiu kuru nukenčia ne

Ar Šilutės politikai rinksis Sauliaus Skvernelio su bendraminčiais steigiamą naują partiją?

Valstiečių ir žaliųjų sąjungą, vadovaujamą Ramūno Karbauskio, palikęs ir Seime su bendraminčiais įkūręs frakciją nepartinis Saulius Skvernelis paskelbė, jog steigia Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“. Ar tai gali būti naudinga Valstiečių ir žaliųjų sąjungos likviduoto Šilutės skyriaus nariams, kurie į naują „valstiečių“ skyrių nei kviečiami, nei su jais kalbamasi?   Naujojo „valstiečių“ skyriaus kūrimu ir plėtimu Šilutės rajone rūpinasi buvęs Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda. Šiek tiek anksčiau šio skyriaus atstovai pateikė Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui raštą, kad į

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Taip pat skaitykite