Statybos skyriaus pastato fasadu būsimieji statybininkai pasirūpins patys

FONDASŠilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla šiemet mini dvi svarbias datas. Prieš 60 metų mokykla įsikūrė buvusiuose Šilutės teismo rūmų ir kalėjimo komplekso pastatuose, prieš 50 metų mechanizatorius pradėta mokyti M. Jankaus g. 11 numeriu pažymėtame pastate, kuris šiandien suremontuotas įgyvendinus ES struktūrinių fondų finansuojamą projektą.

Vyr. profesijos mokytojas Saulius Daugalas, mokiniai Mindaugas Zakarauskis ir Evaldas Gerulis atnaujėjusiosiose dirbtuvėse.

Kur kvepėjo saldumynais
Atostogaujantį Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos direktorių Praną Avižinį sutikome prie neseniai suremontuoto mokyklos pastato M. Jankaus gatvėje. Mokyklos vadovas, istorikas, šiemet parengęs ir išleidęs knygą „60 metų kalėjime“, papasakojo ir šio pastato istoriją. Vokiečių laikais (1940 m.) statytame name veikė saldumynų fabrikas ir krautuvėlė, čia gyveno fabriko savininko ir dar kelios šeimos. P. Avižinis turi nuotrauką, kurioje prie saldumynų parduotuvėlės šypsosi dvi konditerės.
Mokyklai pastatas buvo perduotas 1964 metais. Iš pradžių šiose patalpose buvo mokomi būsimieji mechanizatoriai, vėliau vairuotojai ir elektrikai. Statybininkų specialybių iki šių mokslo metų buvo mokoma kitame miesto gale, Lietuvininkų g. 11.
„Mokykla nėra pajėgi išlaikyti tiek daug pastatų“, – pastebi P. Avižinis. Tačiau jam ir dabar rūpi, kad Lietuvininkų gatvės pradžioje mokyklai priklausę pastatai negadintų centrinės miesto gatvės vaizdo ir nesunyktų.
Aktualus projektas
Siekdama užtikrinti geresnę švietimo sistemos paslaugų kokybę ir prieinamumą, gerinti visų amžiaus grupių asmenų dalyvavimą mokymosi visą gyvenimą sistemoje, mokykla parengė projektą „Statybos sektoriaus darbuotojų profesiniam ir technologiniam mokymui skirtos infrastruktūros plėtra Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje“.
Projekto vertė – 450 tūkst. Didžioji dalis reikalingų lėšų – 382 500 Lt – gauta iš Europos Sąjungs struktūrinių fondų.
Remonto darbų konkursą laimėjo UAB „Stamela“. Suremontuota per 350 kv. m.
Beveik 390 tūkst. Lt kainavo suremontuoti pastato pirmąjį aukštą, sutvarkyti grindis, sanitarinius mazgus, pakeisti langus. Remontuojant stogą teko keisti kai kurias sijas, suskilusias čerpes pakeisti naujomis.
Rekonstruotasis pastatytas bus šildomas iš centrinių miesto šiluminių tinklų. Už likusias projektines lėšas įsigyta statybininkų ir elektrikų mokymo įrangos, kompiuterių, projektorių, persirengimo spintelių.
Suremontavus šį pastatą, besimokantieji statybininko profesijos mokytis arčiau mokyklos centrinių pastatų, kurie yra netoliese, Lietuvininkų g. 72.
Projekto vadovė, Statybos skyriaus vedėja Aurelija Mikalauskienė pasakoja, kad įgyvendinant projektą norėta gerinti mokinių rengimą praktinei veiklai, sudaryti sąlygas mokytojams ir dėstytojams nuolat tobulinti kvalifikaciją.
Nuo šiol vienoje vietoje sukoncentruotose mokomosiose dirbtuvėse profesijos paslapčių ir technologijų subtilybių mokysis statybos sektoriaus specialistai: statybininkai (apdailininkai), mūrininkai, elektromechanikai.

Plyteles kloti moko specialybės vyr. mokytoja Vida Janulevičienė.

Kabinetų duris pravėrus
Pravėrėme pirmame aukšte įsikūrusio kabineto, kuriame vyko braižybos, statybos medžiagų ir žaliavų bei įvairių statybos darbų mokymas, duris. Čia vyko pamoka būsimiesiems statybininkams. Pakalbinti mokiniai sakė, kad suremontuotose patalpose mokytis maloniau. Paklaustas kodėl pasirinko statybininko specialybę, ne vienas sakė, nuo pat vaikystės domėjęsi medžio apdirbimu. Statybose, o ypač šiltinant pastatus, norėtų dirbti Mindaugas Zakarauskis.
Vyr. profesijos mokytojas apdailininkas Saulius Daugalas pastebi, kad statybininko amatas pastaruoju metu tapo ypač paklausus.
„Esame kūrimosi stadijoje… Atvykite po pusmečio, tada pasidalinsime džiaugsmais“, – sakė vyr. profesijos mokytoja Vida Janulevičienė. Per 30 metų darbo mokykloje iš vienų patalpų į kitas jai tenka keltis ne pirmą kartą.
„Suprantama, mokyklai nėra ekonomiška išlaikyti tiek daug pastatų. Kol kas kuriamės, įkurtuvių rūpesčiais dalijamės su mokiniais. Jie ypač noriai imasi padėti, visi įsikūrimo darbai yra glaudžiai susiję su jų pasirinktomis specialybėmis, tad mokiniams puiki praktika“, – sakė V. Janulevičienė. Ji pastebi svarbiausią pliusą – skyrius priartėjo prie mokyklos administracijos ir pagrindinių mokyklos pastatų, mokiniams arčiau bus ir sporto salė.

Apdailininko specialybę pasirinkusioms Viktorijai Drungilaitei ir Šarūnei Šatkutei labiau norėtųsi dirbti dažytojomis.

„Atnaujinta bazė bus naudojama gimnazijų moksleivių technologijų, pagrindinių mokyklų moksleivių iki profesiniam bei darbo rinkos profesiniams mokymams, darbdavių organizacijų personalo kvalifikacijos kėlimui“, – pridūrė A. Mikalauskienė.
Mokyklos vadovas P. Avižinis džiaugiasi, kad mokyklos lėšomis pavyko trinkelėmis iškloti kiemą. Netrukus prie kolonų prigludusius senuosius vartus pakeis naujais, teritoriją apjuos nauja metaline tvora.
Pastatui, kuriame kuriasi Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos Statybos ir technologijų skyrius, fasadinį rūbą „užvilks“ patys moksleiviai, kurie mokosi statybininko amato ir ateityje planuoja iš to valgyti duoną.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sukčiai iš moters išviliojo beveik 37 tūkstančius eurų

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone, kuriuos tiria policijos pareigūnai. Sukčiavimo būdu iš moters, gim. 1952 m., buvo išviliota nemaža suma pinigų – 36 926 eurai. Rugpjūčio 12-16 d. Oželių k., Švėkšnos sen., iš miško technikos „John Deere 11“degalų bako pavogtas dyzelinis kuras. Nuostolis 210 eurų. Rugpjūčio 16 d. po pietų Uostadvario k., Rusnės sen., į griovį nuvažiavo automobilis „Nissan Almera“, kurį vairavo neblaivi (1,86 prom.) moteris, gim. 1964 m. Rugpjūčio 16 d. vakare bute Kintuose kilus konfliktui,

COVID-19: kodėl Šilutėje skiepija pasibaigusio galiojimo vakcina?

Paskambinusi moteris papasakojo, kad rugpjūčio 12 d., penktadienį, nuvyko į Šilutės pirminės sveikatos centrą skiepytis nuo COVID-19. Buvo užsiregistravusi prieš savaitę. Iš to paties buteliuko jau buvo paskiepyta žmonių, bet moterį sudomino vakcinos galiojimo laikas. Pasirodo, birželį jis jau pasibaigė, o skiepija dar ir rugpjūčio beveik vidury. Moteris skiepytis atsisakė. Situaciją aiškinomės su Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktore Lina Stanišauskiene. Įstaigos vadovė sakė, jog vakcinas parsiveža iš Klaipėdos, kartu yra gautas Sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kad vakcina, kurios galiojimo

Karštą dieną atgaivins didelis ąsotis su šaltu vandeniu ir žiupsnelis vaizduotės

Termometro stulpeliams vasarą pasiekus aukščiausią tašką, labiausiai džiugina šviežias ir gaivus gėrimas. Malonaus skonio gėrimų labai nesunku paruošti ir namuose.   Prekybos tinklo „Iki“ atstovė Vilma Juodkazienė teigia, kad karštą dieną atsigaivinti ir atkurti skysčių pusiausvyrą organizme geriausiai padeda geriamasis vanduo. Tačiau norint, kad vanduo nepabostų, vertėtų jį paskaninti įvairiais gaiviais priedais. „Gali būti, kad daugeliui ne visada pavyksta įveikti rekomenduojamą vandens dienos normą, o tai ypač svarbu per karščius. Vis dėlto su žaisminga gėrimo versija privalomos 8 stiklinės, kurios

Perkate būstą nesusituokę. Ką būtina žinoti?

Bendrą gyvenimą pradedančių porų sprendimą įsigyti ar nuomotis būstą dažnai nulemia jų šeiminė padėtis. Vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, susituokusieji būstus įsigyja 4 kartus dažniau nei gyvenantys neregistruotoje santuokoje. Kas atbaido poras nuo būsto įsigijimo ir į ką atkreipti dėmesį perkant NT nesusituokus, atsako ekspertė.   „Didesnę dalį perkančių būstą sudaro susituokusios arba bent susižadėjusios poros, kurios jaučiasi pakankamai drąsiai kartu pradėti ieškoti bendrų namų. Tačiau populiarėjant gyvenimui oficialiai neįregistravus poros santykių, vis dažniau sulaukiame

Taip pat skaitykite