Statybos skyriaus pastato fasadu būsimieji statybininkai pasirūpins patys

FONDASŠilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla šiemet mini dvi svarbias datas. Prieš 60 metų mokykla įsikūrė buvusiuose Šilutės teismo rūmų ir kalėjimo komplekso pastatuose, prieš 50 metų mechanizatorius pradėta mokyti M. Jankaus g. 11 numeriu pažymėtame pastate, kuris šiandien suremontuotas įgyvendinus ES struktūrinių fondų finansuojamą projektą.

Vyr. profesijos mokytojas Saulius Daugalas, mokiniai Mindaugas Zakarauskis ir Evaldas Gerulis atnaujėjusiosiose dirbtuvėse.

Kur kvepėjo saldumynais
Atostogaujantį Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos direktorių Praną Avižinį sutikome prie neseniai suremontuoto mokyklos pastato M. Jankaus gatvėje. Mokyklos vadovas, istorikas, šiemet parengęs ir išleidęs knygą „60 metų kalėjime“, papasakojo ir šio pastato istoriją. Vokiečių laikais (1940 m.) statytame name veikė saldumynų fabrikas ir krautuvėlė, čia gyveno fabriko savininko ir dar kelios šeimos. P. Avižinis turi nuotrauką, kurioje prie saldumynų parduotuvėlės šypsosi dvi konditerės.
Mokyklai pastatas buvo perduotas 1964 metais. Iš pradžių šiose patalpose buvo mokomi būsimieji mechanizatoriai, vėliau vairuotojai ir elektrikai. Statybininkų specialybių iki šių mokslo metų buvo mokoma kitame miesto gale, Lietuvininkų g. 11.
„Mokykla nėra pajėgi išlaikyti tiek daug pastatų“, – pastebi P. Avižinis. Tačiau jam ir dabar rūpi, kad Lietuvininkų gatvės pradžioje mokyklai priklausę pastatai negadintų centrinės miesto gatvės vaizdo ir nesunyktų.
Aktualus projektas
Siekdama užtikrinti geresnę švietimo sistemos paslaugų kokybę ir prieinamumą, gerinti visų amžiaus grupių asmenų dalyvavimą mokymosi visą gyvenimą sistemoje, mokykla parengė projektą „Statybos sektoriaus darbuotojų profesiniam ir technologiniam mokymui skirtos infrastruktūros plėtra Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje“.
Projekto vertė – 450 tūkst. Didžioji dalis reikalingų lėšų – 382 500 Lt – gauta iš Europos Sąjungs struktūrinių fondų.
Remonto darbų konkursą laimėjo UAB „Stamela“. Suremontuota per 350 kv. m.
Beveik 390 tūkst. Lt kainavo suremontuoti pastato pirmąjį aukštą, sutvarkyti grindis, sanitarinius mazgus, pakeisti langus. Remontuojant stogą teko keisti kai kurias sijas, suskilusias čerpes pakeisti naujomis.
Rekonstruotasis pastatytas bus šildomas iš centrinių miesto šiluminių tinklų. Už likusias projektines lėšas įsigyta statybininkų ir elektrikų mokymo įrangos, kompiuterių, projektorių, persirengimo spintelių.
Suremontavus šį pastatą, besimokantieji statybininko profesijos mokytis arčiau mokyklos centrinių pastatų, kurie yra netoliese, Lietuvininkų g. 72.
Projekto vadovė, Statybos skyriaus vedėja Aurelija Mikalauskienė pasakoja, kad įgyvendinant projektą norėta gerinti mokinių rengimą praktinei veiklai, sudaryti sąlygas mokytojams ir dėstytojams nuolat tobulinti kvalifikaciją.
Nuo šiol vienoje vietoje sukoncentruotose mokomosiose dirbtuvėse profesijos paslapčių ir technologijų subtilybių mokysis statybos sektoriaus specialistai: statybininkai (apdailininkai), mūrininkai, elektromechanikai.

Plyteles kloti moko specialybės vyr. mokytoja Vida Janulevičienė.

Kabinetų duris pravėrus
Pravėrėme pirmame aukšte įsikūrusio kabineto, kuriame vyko braižybos, statybos medžiagų ir žaliavų bei įvairių statybos darbų mokymas, duris. Čia vyko pamoka būsimiesiems statybininkams. Pakalbinti mokiniai sakė, kad suremontuotose patalpose mokytis maloniau. Paklaustas kodėl pasirinko statybininko specialybę, ne vienas sakė, nuo pat vaikystės domėjęsi medžio apdirbimu. Statybose, o ypač šiltinant pastatus, norėtų dirbti Mindaugas Zakarauskis.
Vyr. profesijos mokytojas apdailininkas Saulius Daugalas pastebi, kad statybininko amatas pastaruoju metu tapo ypač paklausus.
„Esame kūrimosi stadijoje… Atvykite po pusmečio, tada pasidalinsime džiaugsmais“, – sakė vyr. profesijos mokytoja Vida Janulevičienė. Per 30 metų darbo mokykloje iš vienų patalpų į kitas jai tenka keltis ne pirmą kartą.
„Suprantama, mokyklai nėra ekonomiška išlaikyti tiek daug pastatų. Kol kas kuriamės, įkurtuvių rūpesčiais dalijamės su mokiniais. Jie ypač noriai imasi padėti, visi įsikūrimo darbai yra glaudžiai susiję su jų pasirinktomis specialybėmis, tad mokiniams puiki praktika“, – sakė V. Janulevičienė. Ji pastebi svarbiausią pliusą – skyrius priartėjo prie mokyklos administracijos ir pagrindinių mokyklos pastatų, mokiniams arčiau bus ir sporto salė.

Apdailininko specialybę pasirinkusioms Viktorijai Drungilaitei ir Šarūnei Šatkutei labiau norėtųsi dirbti dažytojomis.

„Atnaujinta bazė bus naudojama gimnazijų moksleivių technologijų, pagrindinių mokyklų moksleivių iki profesiniam bei darbo rinkos profesiniams mokymams, darbdavių organizacijų personalo kvalifikacijos kėlimui“, – pridūrė A. Mikalauskienė.
Mokyklos vadovas P. Avižinis džiaugiasi, kad mokyklos lėšomis pavyko trinkelėmis iškloti kiemą. Netrukus prie kolonų prigludusius senuosius vartus pakeis naujais, teritoriją apjuos nauja metaline tvora.
Pastatui, kuriame kuriasi Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos Statybos ir technologijų skyrius, fasadinį rūbą „užvilks“ patys moksleiviai, kurie mokosi statybininko amato ir ateityje planuoja iš to valgyti duoną.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 72

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite