Sportinių žaidimų aikštelėmis moksleiviai vis dar negali naudotis

Po vasaros atostogų į mokslus sugrįžę Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos ir pirmosios gimnazijos moksleiviai su nekantrumu laukia galimybės naudotis naujomis sportinių žaidimų aikštelėmis. Šiuo metu aikštelės tebėra tvarkomos, darbus planuojama baigti netrukus.

Šilutės pirmosios gimnazijos aikštelė bus apšviesta tol, kol degs miesto gatvių žibintai. Autorės nuotr.

Žadėjo prieš savaitę
Nors mokslo metai ir prasidėjo, tačiau naujomis sporto aikštelėmis prie dviejų Šilutės mokyklų vaikai dar negali naudotis. M. Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius patikino, jog aikštelėje sportuoti bus galima jau greitai, liko paskutiniai darbai.
„Sunku pasakyti, kada darbai baigsis. Gali sutrukdyti ir prastas oras, tačiau darbas eina į pabaigą“, – patikino mokyklos vadovas. Žaidimų aikštelę tvarkantys darbininkai žadėjo viską sutvarkyti prieš savaitę, tačiau žodžio netesėjo.
Šilutės pirmosios gimnazijos direktorė Laima Spirgienė taip pat sakė nežinanti, kada tiksliai sporto aikštelė bus baigta, tik pridūrė, kad pabaigtuvės planuojamos rugsėjį.
Dar prieš savaitę tiek M. Jankaus pagrindinės mokyklos, tiek Pirmosios gimnazijos sportinių žaidimų aikštelėms vis dar trūko tvorelių, suoliukų ir universalios dangos. Šiuo metu prie pirmosios gimnazijos sportinių žaidimų aikštelėje darbai pajudėjo – aikštelė jau aptverta. M. Jankaus pagrindinės mokyklos aikštelė tebėra tokia pat, kaip ir prieš savaitę. Ten darbininkų nesimato.
Skirta įvairiems žaidimams
A. Astasevičius sakė, kad aikštelė šalia M. Jankaus pagrindinės mokyklos bus universali, skirta ne tik krepšiniui, bet ir kitiems sportiniams žaidimams. „Manau, ši aikštelė pradžiugins mus visus, nes ji bus universali, skirta ne tik futbolui, bet ir krepšiniui, tinkliniui“, – „Pamariui“ sakė mokyklos direktorius. Virš futbolo vartų yra numatyta vieta krešinio lankui, o per vidurį bus galima kabinti tinklą.
Naujose aikštelėse turėtų išsitekti nemažas būrys jaunimo, čia bus galima sportuoti ir per fizinio lavinimo pamokas, ir po pamokų. Čia galės žaisti ir vaikai iš aplinkinių kvartalų. „Stadiono juk niekas nerakina, todėl aikštele galės naudotis kas tik nori. Ji skirta ne tik mokykliniam jaunimui, bet visiems, kurie mėgsta sportuoti. Vaikų niekas neišvarys, niekas nedraus žaisti krepšinį ar futbolą“, – sakė A. Astasevičius.
Anot mokyklos vadovo, jaunimas bus daug užimtesnis, o tai juk ypač opi problema. Su tuo sutinka ir Pirmosios gimnazijos direktorė L. Spirgienė. Pasak jos, vaikai labai nori sportuoti: „Mūsų gimnazijos teritorijoje, ties būsima sportinių žaidimų aikštele, yra treniruokliai, kurie nuolatos vilioja jaunimą pasimankštinti. Kai bus aikštelė, norinčiųjų čia pasportuoti bus minios…“
Aikšteles planuojama apšviesti, tad žaisti bus galima iki pat vėlyvo vakaro. Tiesa, M. Jankaus pagrindinės mokyklos direktorių tai šiek tiek neramina, mat šiuo metu lauko apšvietimas yra prijungtas prie mokyklos apšvietimo tinklų. Jeigu vakarais degs šviesa, švietimo įstaigai tai gali daug kainuoti.
„Gal reiks įrengti automatinį apšvietimą, kad šviesa degtų visą parą, tačiau tai nuspręsime vėliau“, – kalbėjo M. Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius.
Tačiau prie Šilutės pirmosios gimnazijos baigiamos konstruoti sporto žaidimų aikštelės apšvietimas jau įrengtas. Aplinkui aikštę stovi keturi šviestuvai. Gimnazijos direktorė patikino, kad aikštelės apšvietimas bus prijungtas prie miesto.
Pasak L. Spirgienės, kiek bus apšviestas miestas, tiek ir ši sportinių žaidimų aikštelė.

Taip prieš savaitę atrodžiusi M. Jankaus pagrindinės mokyklos sportinių žaidimų aikštelė nė kiek nepasikeitė.

Aikštelėmis patenkinti ne visi
Naujų sportinių žaidimų aikštelių laukia visi moksleiviai. Pasak M. Jankaus pagrindinės mokyklos direktoriaus, jaunimas džiaugiasi, jog stadione atsiras nauja žaidimų aikštelė. Nors prisipažino, kad ankstesnis stadionas dabar sumažėjo perpus ir tuo patenkinti tikrai ne visi.
„Nauja aikštelė sumažino ne tik stadioną, bet ir jame buvusią futbolo aikštę. Dėl to yra įvairiausių nuomonių“, – pastebėjo A. Astasevičius. Anot jo, vaikai labai retai žaidžia futbolą per visą stadioną, todėl tokių didelių plotų gal nė nereikia.
„Futbolui žaisti vaikams reikalingi tik vieni vartai, todėl tokių didžiulių erdvių jiems nereikia“, – dėstė direktorius, pridūręs, kad dabar tai bus ne tik futbolo žaidimų aikštelė, bet ir krepšinio, todėl patenkintų turėtų būti dar daugiau.
Tiesa mokyklos kūno kultūros mokytojai tokiu sprendimu nėra patenkinti. Antai kalbinta M. Jankaus pradinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Renata Radišauskaitė sakė, kad, išvydusi šią sportinių žaidimų aikštelę, liko didžiai nustebinta: „Man nepatinka esama vieta šiai aikštelei, o ir stadionas nėra toks, kokio norėtųsi. Aišku, nepatinka ir tai, jog mokyklos valdžia nebendradarbiauja su mumis: nesuteikia jokios informacijos, kas ir kur bus ar turi būti, ir mūsų nuomonės nenori girdėti“.
Vis dėlto ji pridūrė, kad jei mokyklos valdžia daro bent ką nors sporto labui – vien tai jau yra gerai.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Vienas komentaras

  • Anonimas

    O jau kaip gyventojai džiaugiasi po kurių langais pastatytos…:) pvz: GLUOSNIŲ gatvėje, triukšmas per visą naktį garantuotas, pijokų kompanija taip pat, šiukšlynas irgi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite