Sportinių žaidimų aikštelėmis moksleiviai vis dar negali naudotis

Po vasaros atostogų į mokslus sugrįžę Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos ir pirmosios gimnazijos moksleiviai su nekantrumu laukia galimybės naudotis naujomis sportinių žaidimų aikštelėmis. Šiuo metu aikštelės tebėra tvarkomos, darbus planuojama baigti netrukus.

Šilutės pirmosios gimnazijos aikštelė bus apšviesta tol, kol degs miesto gatvių žibintai. Autorės nuotr.

Žadėjo prieš savaitę
Nors mokslo metai ir prasidėjo, tačiau naujomis sporto aikštelėmis prie dviejų Šilutės mokyklų vaikai dar negali naudotis. M. Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius patikino, jog aikštelėje sportuoti bus galima jau greitai, liko paskutiniai darbai.
„Sunku pasakyti, kada darbai baigsis. Gali sutrukdyti ir prastas oras, tačiau darbas eina į pabaigą“, – patikino mokyklos vadovas. Žaidimų aikštelę tvarkantys darbininkai žadėjo viską sutvarkyti prieš savaitę, tačiau žodžio netesėjo.
Šilutės pirmosios gimnazijos direktorė Laima Spirgienė taip pat sakė nežinanti, kada tiksliai sporto aikštelė bus baigta, tik pridūrė, kad pabaigtuvės planuojamos rugsėjį.
Dar prieš savaitę tiek M. Jankaus pagrindinės mokyklos, tiek Pirmosios gimnazijos sportinių žaidimų aikštelėms vis dar trūko tvorelių, suoliukų ir universalios dangos. Šiuo metu prie pirmosios gimnazijos sportinių žaidimų aikštelėje darbai pajudėjo – aikštelė jau aptverta. M. Jankaus pagrindinės mokyklos aikštelė tebėra tokia pat, kaip ir prieš savaitę. Ten darbininkų nesimato.
Skirta įvairiems žaidimams
A. Astasevičius sakė, kad aikštelė šalia M. Jankaus pagrindinės mokyklos bus universali, skirta ne tik krepšiniui, bet ir kitiems sportiniams žaidimams. „Manau, ši aikštelė pradžiugins mus visus, nes ji bus universali, skirta ne tik futbolui, bet ir krepšiniui, tinkliniui“, – „Pamariui“ sakė mokyklos direktorius. Virš futbolo vartų yra numatyta vieta krešinio lankui, o per vidurį bus galima kabinti tinklą.
Naujose aikštelėse turėtų išsitekti nemažas būrys jaunimo, čia bus galima sportuoti ir per fizinio lavinimo pamokas, ir po pamokų. Čia galės žaisti ir vaikai iš aplinkinių kvartalų. „Stadiono juk niekas nerakina, todėl aikštele galės naudotis kas tik nori. Ji skirta ne tik mokykliniam jaunimui, bet visiems, kurie mėgsta sportuoti. Vaikų niekas neišvarys, niekas nedraus žaisti krepšinį ar futbolą“, – sakė A. Astasevičius.
Anot mokyklos vadovo, jaunimas bus daug užimtesnis, o tai juk ypač opi problema. Su tuo sutinka ir Pirmosios gimnazijos direktorė L. Spirgienė. Pasak jos, vaikai labai nori sportuoti: „Mūsų gimnazijos teritorijoje, ties būsima sportinių žaidimų aikštele, yra treniruokliai, kurie nuolatos vilioja jaunimą pasimankštinti. Kai bus aikštelė, norinčiųjų čia pasportuoti bus minios…“
Aikšteles planuojama apšviesti, tad žaisti bus galima iki pat vėlyvo vakaro. Tiesa, M. Jankaus pagrindinės mokyklos direktorių tai šiek tiek neramina, mat šiuo metu lauko apšvietimas yra prijungtas prie mokyklos apšvietimo tinklų. Jeigu vakarais degs šviesa, švietimo įstaigai tai gali daug kainuoti.
„Gal reiks įrengti automatinį apšvietimą, kad šviesa degtų visą parą, tačiau tai nuspręsime vėliau“, – kalbėjo M. Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius.
Tačiau prie Šilutės pirmosios gimnazijos baigiamos konstruoti sporto žaidimų aikštelės apšvietimas jau įrengtas. Aplinkui aikštę stovi keturi šviestuvai. Gimnazijos direktorė patikino, kad aikštelės apšvietimas bus prijungtas prie miesto.
Pasak L. Spirgienės, kiek bus apšviestas miestas, tiek ir ši sportinių žaidimų aikštelė.

Taip prieš savaitę atrodžiusi M. Jankaus pagrindinės mokyklos sportinių žaidimų aikštelė nė kiek nepasikeitė.

Aikštelėmis patenkinti ne visi
Naujų sportinių žaidimų aikštelių laukia visi moksleiviai. Pasak M. Jankaus pagrindinės mokyklos direktoriaus, jaunimas džiaugiasi, jog stadione atsiras nauja žaidimų aikštelė. Nors prisipažino, kad ankstesnis stadionas dabar sumažėjo perpus ir tuo patenkinti tikrai ne visi.
„Nauja aikštelė sumažino ne tik stadioną, bet ir jame buvusią futbolo aikštę. Dėl to yra įvairiausių nuomonių“, – pastebėjo A. Astasevičius. Anot jo, vaikai labai retai žaidžia futbolą per visą stadioną, todėl tokių didelių plotų gal nė nereikia.
„Futbolui žaisti vaikams reikalingi tik vieni vartai, todėl tokių didžiulių erdvių jiems nereikia“, – dėstė direktorius, pridūręs, kad dabar tai bus ne tik futbolo žaidimų aikštelė, bet ir krepšinio, todėl patenkintų turėtų būti dar daugiau.
Tiesa mokyklos kūno kultūros mokytojai tokiu sprendimu nėra patenkinti. Antai kalbinta M. Jankaus pradinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Renata Radišauskaitė sakė, kad, išvydusi šią sportinių žaidimų aikštelę, liko didžiai nustebinta: „Man nepatinka esama vieta šiai aikštelei, o ir stadionas nėra toks, kokio norėtųsi. Aišku, nepatinka ir tai, jog mokyklos valdžia nebendradarbiauja su mumis: nesuteikia jokios informacijos, kas ir kur bus ar turi būti, ir mūsų nuomonės nenori girdėti“.
Vis dėlto ji pridūrė, kad jei mokyklos valdžia daro bent ką nors sporto labui – vien tai jau yra gerai.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Vienas komentaras

  • Anonimas

    O jau kaip gyventojai džiaugiasi po kurių langais pastatytos…:) pvz: GLUOSNIŲ gatvėje, triukšmas per visą naktį garantuotas, pijokų kompanija taip pat, šiukšlynas irgi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasieniečiai įsigijo naują patrulinį laivą ir tris katerius

Klaipėdoje pristatomi naujas patrulinis pasieniečių laivas „Gintaras Žagunis“ ir trys kateriai. Patrulinį laivą „Gintaras Žagunis“ pastatė Estijos bendrovė „Baltic Workboats Shipyard“. Jis kainavo beveik 3,9 mln. eurų. ES lėšomis finansuota 90 proc. šios sumos, kita dalis – Lietuvos biudžeto. Puoselėjant istorinę atmintį ir VSAT tradicijas, laivui suteiktas pirmo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnybos metu 1991 m. žuvusio Lietuvos pasieniečio Gintaro Žagunio vardas. Pakrančių patrulinio laivo „Gintaras Žagunis“ paskirtis – valstybės sienos apsauga teritorinėje jūroje bei Kuršių mariose. Taip pat jis galės

Orai: savaitgalį bus kritulių

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad artėjantį savaitgalį šalčių nebus, tačiau kai kur kris gausūs krituliai. Lapkričio 25 d., penktadienį, įdienojus temperatūra sieks nuo 2 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Lapkričio 26 d., šeštadienį, naktį bus niūrūs ir darganoti orai. Vietomis, daugiausia šiaurinėje šalies pusėje, numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur plikledis vis dar laikysis, o kai kur formuosis naujas.  Pietiniuose rajonuose galimas rūkas. Dvelks vos juntamas nepastovios krypties vėjas. Žemiausia temperatūra šią naktį sieks nuo 4 laipsnių šalčio iki 1

Iš pašto ženklų sukurtas Jono Basanavičiaus portretas perduotas Signatarų namams

Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų lankytojai nuo šiol galės grožėtis ir didžiausia šalyje mozaika iš pašto ženklų, kurioje įamžintas daktaras Jonas Basanavičius. Menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtą kūrinį signataro gimtadienio išvakarėse, lapkričio 22 d., perdavė Lietuvos paštas. Būtent jo iniciatyva prieš penkerius metus ir buvo nuspręsta tokiu būdu įamžinti J. Basanavičiaus atminimą ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Paveikslas keliavo po Lietuvą Originaliu būdu pagaminta, iš pašto ženklų sudėliota Jono Basanavičiaus mozaika per valstybės atkūrimo šimtmetį keliavo po visą Lietuvą ir

Aplinkosaugininkai Šilutės sendaikčių parduotuvėje rado vilko galvos iškamšą

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pažeidėjus dažnai išaiškina vykdydami reidus turguose ar kitose prekybos vietose. Šįkart Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė asmenį, neteisėtai pardavinėjusį vilko galvos iškamšą. Aplinkosaugininkai nuolat vykdo Prekybos laukiniais gyvūnais, jų dalimis arba gaminiais iš jų kontrolę. Išaiškintam asmeniui Šilutėje, sendaikčių parduotuvėje, už neteisėtai pardavinėjamą vilko galvos iškamšą gresia bauda nuo 30 iki 300 eurų. „Vis dar pasitaiko atvejų, kai asmenys prekiauja laukinių gyvūnų dalimis ar jų gaminiais neturėdami teisėtą įsigijimą patvirtinančio dokumento. Todėl įspėjame, kad

Taip pat skaitykite