Sportinių žaidimų aikštelėmis moksleiviai vis dar negali naudotis

Po vasaros atostogų į mokslus sugrįžę Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos ir pirmosios gimnazijos moksleiviai su nekantrumu laukia galimybės naudotis naujomis sportinių žaidimų aikštelėmis. Šiuo metu aikštelės tebėra tvarkomos, darbus planuojama baigti netrukus.

Šilutės pirmosios gimnazijos aikštelė bus apšviesta tol, kol degs miesto gatvių žibintai. Autorės nuotr.

Žadėjo prieš savaitę
Nors mokslo metai ir prasidėjo, tačiau naujomis sporto aikštelėmis prie dviejų Šilutės mokyklų vaikai dar negali naudotis. M. Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius patikino, jog aikštelėje sportuoti bus galima jau greitai, liko paskutiniai darbai.
„Sunku pasakyti, kada darbai baigsis. Gali sutrukdyti ir prastas oras, tačiau darbas eina į pabaigą“, – patikino mokyklos vadovas. Žaidimų aikštelę tvarkantys darbininkai žadėjo viską sutvarkyti prieš savaitę, tačiau žodžio netesėjo.
Šilutės pirmosios gimnazijos direktorė Laima Spirgienė taip pat sakė nežinanti, kada tiksliai sporto aikštelė bus baigta, tik pridūrė, kad pabaigtuvės planuojamos rugsėjį.
Dar prieš savaitę tiek M. Jankaus pagrindinės mokyklos, tiek Pirmosios gimnazijos sportinių žaidimų aikštelėms vis dar trūko tvorelių, suoliukų ir universalios dangos. Šiuo metu prie pirmosios gimnazijos sportinių žaidimų aikštelėje darbai pajudėjo – aikštelė jau aptverta. M. Jankaus pagrindinės mokyklos aikštelė tebėra tokia pat, kaip ir prieš savaitę. Ten darbininkų nesimato.
Skirta įvairiems žaidimams
A. Astasevičius sakė, kad aikštelė šalia M. Jankaus pagrindinės mokyklos bus universali, skirta ne tik krepšiniui, bet ir kitiems sportiniams žaidimams. „Manau, ši aikštelė pradžiugins mus visus, nes ji bus universali, skirta ne tik futbolui, bet ir krepšiniui, tinkliniui“, – „Pamariui“ sakė mokyklos direktorius. Virš futbolo vartų yra numatyta vieta krešinio lankui, o per vidurį bus galima kabinti tinklą.
Naujose aikštelėse turėtų išsitekti nemažas būrys jaunimo, čia bus galima sportuoti ir per fizinio lavinimo pamokas, ir po pamokų. Čia galės žaisti ir vaikai iš aplinkinių kvartalų. „Stadiono juk niekas nerakina, todėl aikštele galės naudotis kas tik nori. Ji skirta ne tik mokykliniam jaunimui, bet visiems, kurie mėgsta sportuoti. Vaikų niekas neišvarys, niekas nedraus žaisti krepšinį ar futbolą“, – sakė A. Astasevičius.
Anot mokyklos vadovo, jaunimas bus daug užimtesnis, o tai juk ypač opi problema. Su tuo sutinka ir Pirmosios gimnazijos direktorė L. Spirgienė. Pasak jos, vaikai labai nori sportuoti: „Mūsų gimnazijos teritorijoje, ties būsima sportinių žaidimų aikštele, yra treniruokliai, kurie nuolatos vilioja jaunimą pasimankštinti. Kai bus aikštelė, norinčiųjų čia pasportuoti bus minios…“
Aikšteles planuojama apšviesti, tad žaisti bus galima iki pat vėlyvo vakaro. Tiesa, M. Jankaus pagrindinės mokyklos direktorių tai šiek tiek neramina, mat šiuo metu lauko apšvietimas yra prijungtas prie mokyklos apšvietimo tinklų. Jeigu vakarais degs šviesa, švietimo įstaigai tai gali daug kainuoti.
„Gal reiks įrengti automatinį apšvietimą, kad šviesa degtų visą parą, tačiau tai nuspręsime vėliau“, – kalbėjo M. Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius.
Tačiau prie Šilutės pirmosios gimnazijos baigiamos konstruoti sporto žaidimų aikštelės apšvietimas jau įrengtas. Aplinkui aikštę stovi keturi šviestuvai. Gimnazijos direktorė patikino, kad aikštelės apšvietimas bus prijungtas prie miesto.
Pasak L. Spirgienės, kiek bus apšviestas miestas, tiek ir ši sportinių žaidimų aikštelė.

Taip prieš savaitę atrodžiusi M. Jankaus pagrindinės mokyklos sportinių žaidimų aikštelė nė kiek nepasikeitė.

Aikštelėmis patenkinti ne visi
Naujų sportinių žaidimų aikštelių laukia visi moksleiviai. Pasak M. Jankaus pagrindinės mokyklos direktoriaus, jaunimas džiaugiasi, jog stadione atsiras nauja žaidimų aikštelė. Nors prisipažino, kad ankstesnis stadionas dabar sumažėjo perpus ir tuo patenkinti tikrai ne visi.
„Nauja aikštelė sumažino ne tik stadioną, bet ir jame buvusią futbolo aikštę. Dėl to yra įvairiausių nuomonių“, – pastebėjo A. Astasevičius. Anot jo, vaikai labai retai žaidžia futbolą per visą stadioną, todėl tokių didelių plotų gal nė nereikia.
„Futbolui žaisti vaikams reikalingi tik vieni vartai, todėl tokių didžiulių erdvių jiems nereikia“, – dėstė direktorius, pridūręs, kad dabar tai bus ne tik futbolo žaidimų aikštelė, bet ir krepšinio, todėl patenkintų turėtų būti dar daugiau.
Tiesa mokyklos kūno kultūros mokytojai tokiu sprendimu nėra patenkinti. Antai kalbinta M. Jankaus pradinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Renata Radišauskaitė sakė, kad, išvydusi šią sportinių žaidimų aikštelę, liko didžiai nustebinta: „Man nepatinka esama vieta šiai aikštelei, o ir stadionas nėra toks, kokio norėtųsi. Aišku, nepatinka ir tai, jog mokyklos valdžia nebendradarbiauja su mumis: nesuteikia jokios informacijos, kas ir kur bus ar turi būti, ir mūsų nuomonės nenori girdėti“.
Vis dėlto ji pridūrė, kad jei mokyklos valdžia daro bent ką nors sporto labui – vien tai jau yra gerai.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Hits: 57

Vienas komentaras

  • Anonimas

    O jau kaip gyventojai džiaugiasi po kurių langais pastatytos…:) pvz: GLUOSNIŲ gatvėje, triukšmas per visą naktį garantuotas, pijokų kompanija taip pat, šiukšlynas irgi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite