Sportinių žaidimų aikštelėmis moksleiviai vis dar negali naudotis

Po vasaros atostogų į mokslus sugrįžę Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos ir pirmosios gimnazijos moksleiviai su nekantrumu laukia galimybės naudotis naujomis sportinių žaidimų aikštelėmis. Šiuo metu aikštelės tebėra tvarkomos, darbus planuojama baigti netrukus.

Šilutės pirmosios gimnazijos aikštelė bus apšviesta tol, kol degs miesto gatvių žibintai. Autorės nuotr.

Žadėjo prieš savaitę
Nors mokslo metai ir prasidėjo, tačiau naujomis sporto aikštelėmis prie dviejų Šilutės mokyklų vaikai dar negali naudotis. M. Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius patikino, jog aikštelėje sportuoti bus galima jau greitai, liko paskutiniai darbai.
„Sunku pasakyti, kada darbai baigsis. Gali sutrukdyti ir prastas oras, tačiau darbas eina į pabaigą“, – patikino mokyklos vadovas. Žaidimų aikštelę tvarkantys darbininkai žadėjo viską sutvarkyti prieš savaitę, tačiau žodžio netesėjo.
Šilutės pirmosios gimnazijos direktorė Laima Spirgienė taip pat sakė nežinanti, kada tiksliai sporto aikštelė bus baigta, tik pridūrė, kad pabaigtuvės planuojamos rugsėjį.
Dar prieš savaitę tiek M. Jankaus pagrindinės mokyklos, tiek Pirmosios gimnazijos sportinių žaidimų aikštelėms vis dar trūko tvorelių, suoliukų ir universalios dangos. Šiuo metu prie pirmosios gimnazijos sportinių žaidimų aikštelėje darbai pajudėjo – aikštelė jau aptverta. M. Jankaus pagrindinės mokyklos aikštelė tebėra tokia pat, kaip ir prieš savaitę. Ten darbininkų nesimato.
Skirta įvairiems žaidimams
A. Astasevičius sakė, kad aikštelė šalia M. Jankaus pagrindinės mokyklos bus universali, skirta ne tik krepšiniui, bet ir kitiems sportiniams žaidimams. „Manau, ši aikštelė pradžiugins mus visus, nes ji bus universali, skirta ne tik futbolui, bet ir krepšiniui, tinkliniui“, – „Pamariui“ sakė mokyklos direktorius. Virš futbolo vartų yra numatyta vieta krešinio lankui, o per vidurį bus galima kabinti tinklą.
Naujose aikštelėse turėtų išsitekti nemažas būrys jaunimo, čia bus galima sportuoti ir per fizinio lavinimo pamokas, ir po pamokų. Čia galės žaisti ir vaikai iš aplinkinių kvartalų. „Stadiono juk niekas nerakina, todėl aikštele galės naudotis kas tik nori. Ji skirta ne tik mokykliniam jaunimui, bet visiems, kurie mėgsta sportuoti. Vaikų niekas neišvarys, niekas nedraus žaisti krepšinį ar futbolą“, – sakė A. Astasevičius.
Anot mokyklos vadovo, jaunimas bus daug užimtesnis, o tai juk ypač opi problema. Su tuo sutinka ir Pirmosios gimnazijos direktorė L. Spirgienė. Pasak jos, vaikai labai nori sportuoti: „Mūsų gimnazijos teritorijoje, ties būsima sportinių žaidimų aikštele, yra treniruokliai, kurie nuolatos vilioja jaunimą pasimankštinti. Kai bus aikštelė, norinčiųjų čia pasportuoti bus minios…“
Aikšteles planuojama apšviesti, tad žaisti bus galima iki pat vėlyvo vakaro. Tiesa, M. Jankaus pagrindinės mokyklos direktorių tai šiek tiek neramina, mat šiuo metu lauko apšvietimas yra prijungtas prie mokyklos apšvietimo tinklų. Jeigu vakarais degs šviesa, švietimo įstaigai tai gali daug kainuoti.
„Gal reiks įrengti automatinį apšvietimą, kad šviesa degtų visą parą, tačiau tai nuspręsime vėliau“, – kalbėjo M. Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius.
Tačiau prie Šilutės pirmosios gimnazijos baigiamos konstruoti sporto žaidimų aikštelės apšvietimas jau įrengtas. Aplinkui aikštę stovi keturi šviestuvai. Gimnazijos direktorė patikino, kad aikštelės apšvietimas bus prijungtas prie miesto.
Pasak L. Spirgienės, kiek bus apšviestas miestas, tiek ir ši sportinių žaidimų aikštelė.

Taip prieš savaitę atrodžiusi M. Jankaus pagrindinės mokyklos sportinių žaidimų aikštelė nė kiek nepasikeitė.

Aikštelėmis patenkinti ne visi
Naujų sportinių žaidimų aikštelių laukia visi moksleiviai. Pasak M. Jankaus pagrindinės mokyklos direktoriaus, jaunimas džiaugiasi, jog stadione atsiras nauja žaidimų aikštelė. Nors prisipažino, kad ankstesnis stadionas dabar sumažėjo perpus ir tuo patenkinti tikrai ne visi.
„Nauja aikštelė sumažino ne tik stadioną, bet ir jame buvusią futbolo aikštę. Dėl to yra įvairiausių nuomonių“, – pastebėjo A. Astasevičius. Anot jo, vaikai labai retai žaidžia futbolą per visą stadioną, todėl tokių didelių plotų gal nė nereikia.
„Futbolui žaisti vaikams reikalingi tik vieni vartai, todėl tokių didžiulių erdvių jiems nereikia“, – dėstė direktorius, pridūręs, kad dabar tai bus ne tik futbolo žaidimų aikštelė, bet ir krepšinio, todėl patenkintų turėtų būti dar daugiau.
Tiesa mokyklos kūno kultūros mokytojai tokiu sprendimu nėra patenkinti. Antai kalbinta M. Jankaus pradinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Renata Radišauskaitė sakė, kad, išvydusi šią sportinių žaidimų aikštelę, liko didžiai nustebinta: „Man nepatinka esama vieta šiai aikštelei, o ir stadionas nėra toks, kokio norėtųsi. Aišku, nepatinka ir tai, jog mokyklos valdžia nebendradarbiauja su mumis: nesuteikia jokios informacijos, kas ir kur bus ar turi būti, ir mūsų nuomonės nenori girdėti“.
Vis dėlto ji pridūrė, kad jei mokyklos valdžia daro bent ką nors sporto labui – vien tai jau yra gerai.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Vienas komentaras

  • Anonimas

    O jau kaip gyventojai džiaugiasi po kurių langais pastatytos…:) pvz: GLUOSNIŲ gatvėje, triukšmas per visą naktį garantuotas, pijokų kompanija taip pat, šiukšlynas irgi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite