Spalio 30 d. sugrįžta žiemos laikas. Kaip tam ruoštis?

Dar gyvename vasaros laiku, tačiau spalio 30-ąją vėl suksime laikrodžių rodykles viena valanda atgal ir  gyvensime žiemos laiku.

Vasaros ir žiemos laikas

Lietuvoje laikrodžiai persukami du kartus per metus: kovo mėnesį įvedamas vasaros laikas, o spalio – žiemos laikas. Kovo paskutinį savaitgalį laikas sukamas 1 valandą į priekį, spalį grąžinamas 1 val. atgal. Laikrodis 2022 metais bus persukamas spalio 30 dieną ir įvedamas žiemos laikas.

Tai daroma dėl dviejų priežasčių: dėl to, kad egzistuoja tradicija laikytis biologinio kalendorinio laiko ir taupyti elektros energiją.

Laikrodžio rodyklių sukiojimas dukart per metus padeda racionaliau išnaudoti šviesųjį paros metą. Jeigu nekeistume laiko, turėtume arba tokias nuo sezono priklausančias situacijas, kai brėkšti pradeda labai anksti ir tenka ilgai miegoti saulei spiginant į akis, arba švinta tik artėjant vidurdieniui ir tada tenka net kelias valandas rytais dirbti ar mokytis tamsoje.

Laikrodį į žiemos laiką reikės keisti paskutinį spalio sekmadienį (naktį iš spalio 29 į 30 d.) lygiai 04.00 val. ryte. Laikas turi būti pasuktas viena valanda atgal, nes žiemą aušta vėliau, o temsta anksčiau nei vasarą.

Persukus laikrodžio rodykles, pablogėja žmonių savijauta, mažėja jų darbingumas, smarkiai paūmėja lėtinės ligos. Be to, mokslininkai padarė išvadą, kad tai didžiausią pavojų kelia žmonėms, kurie linkę į depresiją arba kenčia nuo širdies ir kraujagyslių sistemos ligų. Remiantis Švedijos gydytojų tyrimo rezultatais, širdies priepuolių ir savižudybių skaičius padaugėja pirmosiomis dienomis po laikrodžio rodyklių pasukimo.

Kaip savarankiškai pasiruošti perėjimui į žiemos laiką?

Stenkitės daugiau laiko praleisti lauke. Vėdinkite kambarį. Tai padės prisotinti smegenis deguonimi. Ryte pasimankštinkite. Pradėkite keisti miego įpročius – likus keliolikai dienų iki spalio 30 d., palaipsniui keiskite kėlimosi ryte ir ėjimo miegoti laiką. Stenkitės apsisaugoti nuo stipraus streso. Stebėkite savo mitybą – sveikas ir skanus maistas duos ne mažiau naudos nei geras miegas.

Pasaulyje 78 šalys vis dar naudoja vasaros ir žiemos laiką.

2022 metais laikrodžiai bus keičiami šiose šalyse: visose ES šalyse, Izraelyje, Irane, Australijoje, Meksikoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV, Kanadoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite