Smurtą šeimose lemia pašalpos ir mėnulio fazės…

Smurto artimoje aplinkoje atvejų pasitaiko kone kasdien. Policijos pareigūnų suvestinės mirga nuo pranešimų apie mušamas žmonas ar sugyventines. Štai faktai iš vienos paros policijos užregistruotų kriminalinių įvykių suvestinės:

„2015-08-11 namuose, Aukštumalės g., vyras, gim. 1970 m., naudojo fizinį smurtą prieš sugyventinę, gim. 1971 m., suduodamas ne mažiau kaip 2 kartus kumščiu į veidą bei po kartą į šonus“.
„2015-08-11 apie 14 val. prie namo, Ajerų g., Šilutėje, vaikinas, gim. 1997 m., naudojo fizinį smurtą prieš tėvą, gim. 1970 m., suduodamas jam ne mažiau kaip 10 smūgių kumščiu į įvairias vietas bei spirdamas vyrui į koją“.
„2015-08-11 Grabupių k. neblaivus vyras, gim. 1984 m., naudojo fizinį smurtą prieš mažametį sūnų, gim. 2006 m.“.

Pareigūnai sukontroliuoti nepajėgia
Šilutės r. policijos pareigūnai per parą vidutiniškai užfiksuoja apie 50 įvykių. Daugumą jų sudaro smurtas artimoje aplinkoje. Šiais metais jau užfiksuoti 505 tokie atvejai. Pasak Šilutės r. policijos komisariato viršininko Sigito Mikutavičiaus, nors pareigūnai nemažai gauna pranešimų dėl įsibrovimų, vagysčių, užpuolimų, viešosios tvarkos pažeidimų, tačiau ir juos nustelbia smurto atvejai.
Nuo šių metų sausio iki liepos policijos pareigūnai užfiksavo net 5044 skirtingus įvykius. Iš jų buvo gauti 1089 pranešimai dėl padarytų vagysčių, įsibrovimų ir smurto šeimose. „Neblaivus vyras naudojo fizinį smurtą prieš žmoną, suduodamas jai kumščiu į veidą…. Vyras spyrė sugyventinei koja į kaklą…“ Tokie pranešimai mirga policijos paros įvykių suvestinėse.

Pasak Šilutės r. policijos komisariato viršininko Sigito Mikutavičiaus, policijos pareigūnai daugiausiai užfiksuoja smurto artimoje aplinkoje atvejų.

Pasak Šilutės r. policijos komisariato viršininko Sigito Mikutavičiaus, policijos pareigūnai daugiausiai užfiksuoja smurto artimoje aplinkoje atvejų.

Vis dažniau pasitaiko atvejų, kai smurtauja moterys. Apie vieną tokį „Pamarys“ neseniai informavo, kai neblaivi moteris puolė savo sugyventinį su peiliu, o vėliau metė į jį stiklainį. Šiais metais 46 vyrai patyrė moterų smurtą, pernai tokių įvykių būta mažiau – 31.
„Kai policijos pareigūnai reaguoja į tokius pranešimus, paviešina, žmonės tampa daug drąsesni. Jie nebebijo kreiptis ir prašyti policijos pagalbos, ypač kai pastebi pareigūnų darbą, jog šie tikrai padeda. Tačiau kol kas smurto atvejų mes nevaldome“, –„Pamario“ korespondentei pasakojo Šilutės r. policijos komisariato viršininkas S. Mikutavičius.
Praėjusį savaitgalį Šilutės pareigūnai užfiksavo net 94 skirtingus atvejus. Policijos pareigūnams tokie skaičiai nebekelia nuostabos. Pasak Policijos komisariato viršininko, gyventojai daugiau kreipiasi į policiją nei anksčiau. „Žmonės skambina ir praneša, jei mato priekyje važiuojantį automobilį, kurio vairuotojas įtartinas. Gyventojai skambina ir dėl gyvulių bei gyvūnų, kurie ne taip pririšti arba su jais kažkas negerai. Pareigūnai sulaukia įvairiausių skambučių“, – informavo S. Mikutavičius.
Šilutės policijos pareigūnai mieste pastebi dar vieną problemą – naktimis gyvenamuosiuose kvartaluose sklinda triukšmas. Iki liepos pareigūnai jau užfiksavo net 170 viešosios tvarkos trikdymo atvejų. Kai kam šis pažeidimas gali atrodyti menkavertis, tačiau Policijos komisariato vadovas mano kitaip: „Kai naktimis garsiai leidžiama muzika, o su jumis gyvena sergantis žmogus ar tuo metu miega vaikas, o jums patiems kitą dieną reikia į darbą – tikrai nepailsėsi. Triukšmas naktimis erzina žmones“.
Kaltininkas aiškus
Policijos pareigūnai yra pastebėję, kas daro įtaką smurto aplinkiniams gausai. Pareigūnų patirtis rodo, kad tokių nusikaltimų gausą lemia pašalpų gavimo dienos ir… mėnulio fazės. Pareigūnams sunkiausias laikotarpis būna bet kurio mėnesio tarpsnis tarp 10 d. ir 20 d. Būtent šiomis dienomis gyventojams yra mokamos pašalpos.
„Kai žmonėms išmokamos pašalpos, tada prasideda girtavimai, įvyksta įvairių buitinių konfliktų, kyla muštynės, triukšmaujama. Per tam tikras mėnulio fazes pasireiškia dar įdomesni atvejai. Kai kuriems gyventojams ima rodytis ateiviai iš kosmoso, aplinkui laksto ežiai, kurmiai…“ – pareigūnų kasdienybe dalijosi S. Mikutavičius.
Minėtąsias mėnesio dienas pareigūnai vadina pavojingomis. Todėl tomis dienomis sustiprinamos ir policijos pajėgos. Švenčių metu pareigūnų taip pat dirba kur kas daugiau negu paprastomis dienomis. Pasak Šilutės r. policijos viršininko, per šventes budi trigubai daugiau pareigūnų. Švenčių metu fiksuojama daugiau ir pažeidimų.
Šilutės r. policijos komisariato viršininkas įsitikinęs, kad girtų asmenų būtų kur kas mažiau, jei šventės nesitęstų iki išnaktų. „Šventės turi būti organizuojamos ne naktį, bet dienos metu“, – mano S. Mikutavičius. Pajėgos stiprinamos ir po švenčių. Po jų pasitaiko daugiau neblaivių vairuotojų. „Neblaivių asmenų daugiausiai sulaikoma pirmadienio rytą, tada mes ir blokuojame kelius. Dažnai neblaivių vairuotojų pasitaiko kaimuose“, – sakė S. Mikutavičius.
Pareigūnai imasi priemonių
Norėdami ne tik išsiaiškinti Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidėjus, bet ir sudrausminti eismo dalyvius, visą rugpjūčio mėnesį visoje šalyje organizuojamos įvairios prevencinės eismo saugumo užtikrinimo priemonės. Tokių veiksmų imasi ir Šilutės rajono policijos pareigūnai. Nuo rugpjūčio 1 iki 9 d. rajone vyko transporto priemonių greičio bei pavojingo ir chuliganiško vairavimo kontrolė. Įprastai kiekvieną savaitgalį rengiami vairuotojų blaivumo tikrinimai. Po tokios akcijos Šilutės pareigūnai užfiksavo net 115 įvairių KET pažeidimų. Greičio kontrolės metu nustatyti 65 pažeidėjai, o pavojingo ir chuliganiško vairavimo akcijos metu teužfiksuotas vienas pažeidimas.
Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad rugpjūčio 10-16 d. bus vykdoma saugos diržų, šalmų naudojimo, vaikų vežimo automobiliuose taisyklių laikymosi kontrolė, naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant kontrolė bei atšvaitų ir kitų šviesą atspindinčių elementų naudojimo tamsiuoju paros metu kontrolė. Be to, Žolinės savaitgalį, kaip ir kiekvieną vasaros savaitgalį, vyks vairuotojų blaivumo patikros.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite