Smurtą šeimose lemia pašalpos ir mėnulio fazės…

Smurto artimoje aplinkoje atvejų pasitaiko kone kasdien. Policijos pareigūnų suvestinės mirga nuo pranešimų apie mušamas žmonas ar sugyventines. Štai faktai iš vienos paros policijos užregistruotų kriminalinių įvykių suvestinės:

„2015-08-11 namuose, Aukštumalės g., vyras, gim. 1970 m., naudojo fizinį smurtą prieš sugyventinę, gim. 1971 m., suduodamas ne mažiau kaip 2 kartus kumščiu į veidą bei po kartą į šonus“.
„2015-08-11 apie 14 val. prie namo, Ajerų g., Šilutėje, vaikinas, gim. 1997 m., naudojo fizinį smurtą prieš tėvą, gim. 1970 m., suduodamas jam ne mažiau kaip 10 smūgių kumščiu į įvairias vietas bei spirdamas vyrui į koją“.
„2015-08-11 Grabupių k. neblaivus vyras, gim. 1984 m., naudojo fizinį smurtą prieš mažametį sūnų, gim. 2006 m.“.

Pareigūnai sukontroliuoti nepajėgia
Šilutės r. policijos pareigūnai per parą vidutiniškai užfiksuoja apie 50 įvykių. Daugumą jų sudaro smurtas artimoje aplinkoje. Šiais metais jau užfiksuoti 505 tokie atvejai. Pasak Šilutės r. policijos komisariato viršininko Sigito Mikutavičiaus, nors pareigūnai nemažai gauna pranešimų dėl įsibrovimų, vagysčių, užpuolimų, viešosios tvarkos pažeidimų, tačiau ir juos nustelbia smurto atvejai.
Nuo šių metų sausio iki liepos policijos pareigūnai užfiksavo net 5044 skirtingus įvykius. Iš jų buvo gauti 1089 pranešimai dėl padarytų vagysčių, įsibrovimų ir smurto šeimose. „Neblaivus vyras naudojo fizinį smurtą prieš žmoną, suduodamas jai kumščiu į veidą…. Vyras spyrė sugyventinei koja į kaklą…“ Tokie pranešimai mirga policijos paros įvykių suvestinėse.

Pasak Šilutės r. policijos komisariato viršininko Sigito Mikutavičiaus, policijos pareigūnai daugiausiai užfiksuoja smurto artimoje aplinkoje atvejų.

Pasak Šilutės r. policijos komisariato viršininko Sigito Mikutavičiaus, policijos pareigūnai daugiausiai užfiksuoja smurto artimoje aplinkoje atvejų.

Vis dažniau pasitaiko atvejų, kai smurtauja moterys. Apie vieną tokį „Pamarys“ neseniai informavo, kai neblaivi moteris puolė savo sugyventinį su peiliu, o vėliau metė į jį stiklainį. Šiais metais 46 vyrai patyrė moterų smurtą, pernai tokių įvykių būta mažiau – 31.
„Kai policijos pareigūnai reaguoja į tokius pranešimus, paviešina, žmonės tampa daug drąsesni. Jie nebebijo kreiptis ir prašyti policijos pagalbos, ypač kai pastebi pareigūnų darbą, jog šie tikrai padeda. Tačiau kol kas smurto atvejų mes nevaldome“, –„Pamario“ korespondentei pasakojo Šilutės r. policijos komisariato viršininkas S. Mikutavičius.
Praėjusį savaitgalį Šilutės pareigūnai užfiksavo net 94 skirtingus atvejus. Policijos pareigūnams tokie skaičiai nebekelia nuostabos. Pasak Policijos komisariato viršininko, gyventojai daugiau kreipiasi į policiją nei anksčiau. „Žmonės skambina ir praneša, jei mato priekyje važiuojantį automobilį, kurio vairuotojas įtartinas. Gyventojai skambina ir dėl gyvulių bei gyvūnų, kurie ne taip pririšti arba su jais kažkas negerai. Pareigūnai sulaukia įvairiausių skambučių“, – informavo S. Mikutavičius.
Šilutės policijos pareigūnai mieste pastebi dar vieną problemą – naktimis gyvenamuosiuose kvartaluose sklinda triukšmas. Iki liepos pareigūnai jau užfiksavo net 170 viešosios tvarkos trikdymo atvejų. Kai kam šis pažeidimas gali atrodyti menkavertis, tačiau Policijos komisariato vadovas mano kitaip: „Kai naktimis garsiai leidžiama muzika, o su jumis gyvena sergantis žmogus ar tuo metu miega vaikas, o jums patiems kitą dieną reikia į darbą – tikrai nepailsėsi. Triukšmas naktimis erzina žmones“.
Kaltininkas aiškus
Policijos pareigūnai yra pastebėję, kas daro įtaką smurto aplinkiniams gausai. Pareigūnų patirtis rodo, kad tokių nusikaltimų gausą lemia pašalpų gavimo dienos ir… mėnulio fazės. Pareigūnams sunkiausias laikotarpis būna bet kurio mėnesio tarpsnis tarp 10 d. ir 20 d. Būtent šiomis dienomis gyventojams yra mokamos pašalpos.
„Kai žmonėms išmokamos pašalpos, tada prasideda girtavimai, įvyksta įvairių buitinių konfliktų, kyla muštynės, triukšmaujama. Per tam tikras mėnulio fazes pasireiškia dar įdomesni atvejai. Kai kuriems gyventojams ima rodytis ateiviai iš kosmoso, aplinkui laksto ežiai, kurmiai…“ – pareigūnų kasdienybe dalijosi S. Mikutavičius.
Minėtąsias mėnesio dienas pareigūnai vadina pavojingomis. Todėl tomis dienomis sustiprinamos ir policijos pajėgos. Švenčių metu pareigūnų taip pat dirba kur kas daugiau negu paprastomis dienomis. Pasak Šilutės r. policijos viršininko, per šventes budi trigubai daugiau pareigūnų. Švenčių metu fiksuojama daugiau ir pažeidimų.
Šilutės r. policijos komisariato viršininkas įsitikinęs, kad girtų asmenų būtų kur kas mažiau, jei šventės nesitęstų iki išnaktų. „Šventės turi būti organizuojamos ne naktį, bet dienos metu“, – mano S. Mikutavičius. Pajėgos stiprinamos ir po švenčių. Po jų pasitaiko daugiau neblaivių vairuotojų. „Neblaivių asmenų daugiausiai sulaikoma pirmadienio rytą, tada mes ir blokuojame kelius. Dažnai neblaivių vairuotojų pasitaiko kaimuose“, – sakė S. Mikutavičius.
Pareigūnai imasi priemonių
Norėdami ne tik išsiaiškinti Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidėjus, bet ir sudrausminti eismo dalyvius, visą rugpjūčio mėnesį visoje šalyje organizuojamos įvairios prevencinės eismo saugumo užtikrinimo priemonės. Tokių veiksmų imasi ir Šilutės rajono policijos pareigūnai. Nuo rugpjūčio 1 iki 9 d. rajone vyko transporto priemonių greičio bei pavojingo ir chuliganiško vairavimo kontrolė. Įprastai kiekvieną savaitgalį rengiami vairuotojų blaivumo tikrinimai. Po tokios akcijos Šilutės pareigūnai užfiksavo net 115 įvairių KET pažeidimų. Greičio kontrolės metu nustatyti 65 pažeidėjai, o pavojingo ir chuliganiško vairavimo akcijos metu teužfiksuotas vienas pažeidimas.
Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad rugpjūčio 10-16 d. bus vykdoma saugos diržų, šalmų naudojimo, vaikų vežimo automobiliuose taisyklių laikymosi kontrolė, naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant kontrolė bei atšvaitų ir kitų šviesą atspindinčių elementų naudojimo tamsiuoju paros metu kontrolė. Be to, Žolinės savaitgalį, kaip ir kiekvieną vasaros savaitgalį, vyks vairuotojų blaivumo patikros.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite