Slaugytojų darbo dešimtmečiai Šilutės ligoninėje

Gegužės 12 d. – Tarptautinė slaugytojų diena

Šilutės ligoninėje pluša kelios ilgiausiai įstaigoje dirbančios vyresniosios slaugytojos. Jos visų mylimos, vertinamos ir gerbiamos. Šios kelios moterys nesusigundė kitais darbo pasiūlymais ir liko ištikimos vienai darbovietei – Šilutės ligoninei. Yra dirbančių daugiau kaip 30 metų. „Jei nemyli žmogaus, šio darbo dirbti negali. Tai pašaukimas suprasti, globoti ir padėti“, – it susitarusios kalbėjo moterys.

Išdirbusi 35 metus
Traumatologijos skyriaus vyresnioji slaugytoja Birutė Kraftienė yra kilusi iš Kelmės rajono. Baigusi Šiaulių medicinos mokyklą, gavo paskyrimą į Šilutės ligoninę. Dirbti pradėjo medicinos sesele, vėliau tapo vyresniąja slaugytoja. Praėjusių metų rugpjūtį sukako 35 metai, kai ši moteris slaugo ligonius ir jiems padeda. Dirbdama Šilutėje Birutė susipažino ir su savo žmogumi, ištekėjo ir liko čia visam laikui.
Ji prisimena, kaip viskas atrodė tądien, kai tik pradėjo dirbti medicinos sesele: „Traumatologijos skyrius buvo baisus, koridorius – ilgas ir šiurpus, o sienos – tamsios, apgriuvusios… Pirmas įspūdis išgąsdino. Neslėpsiu, kamavo mintys: „Kur aš čia pakliuvau…“
Užtat labai šiltai priėmė kolektyvas, visi šalia buvę draugiški, malonūs, besišypsantys. Gal tai ir užgožė tą bauginusią aplinką. B. Kraftienė džiaugiasi ir dabartiniu savo kolektyvu, kuriame prabėgo daug metų. „Mes, visos slaugytojos, esame kaip seserys. Kartu praleidžiame daug laiko, dirbame, viena nuo kitos jokių paslapčių neturime“, – pasakojo B. Kraftienė. Pasirodo, slaugytojos viena apie kitą žino beveik viską.
Praeityje buvo nelengva, tekdavo sunkiai budėti naktimis, mat pacientų būdavo labai daug. Mat ligoninė neturėjo Reanimacijos skyriaus, į Traumatologijos skyrių sugabendavo pacientus ir labai sunkios būklės. Dabar sunkūs ligoniai patenka į Reanimacijos skyrių, daug kas ligoninėje bėgant metams keitėsi į gera, tačiau slaugytojos svarbiausias darbas yra slaugyti, padėti, globoti, rūpintis ligoniais ir dieną, ir naktį. „Įvairūs lūžiai, kitokios sunkios traumos, daug pacientų po operacijų ir ilgai gulinčių lovoje, kuriems reikalinga ypatinga slauga ir dėmesys“, – apie šių dienų rūpesčius pasakojo slaugytoja. Jos prisiminimuose iš praeities išlikusi naujametinė budėjimo naktis, kai skyriuje buvo apie 60 pacientų. Lovos, kušetės buvo išrikiuotos net koridoriuje… Tą šventinę naktį ji budėjusi viena, o įvairiai susižalojusius, traumuotus asmenis vis vežė ir vežė. Juos suguldyti padėjusi sanitarė. „Ji manęs paklausė, kur guldysime ligonius, o aš jai atsakiau, kad ten, kur dar rasi laisvą lovą… Rytą, kaip visada, einu matuoti ligonių temperatūros, vienoje palatoje matau guli ir vyrai, ir moterys…“, – prisiminimais dalijasi B. Kraftienė.


Prisipažįsta nesuklydusi
1979 m. Šilutės ligoninės Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje pradėjo dirbti Virginija Mykolaitienė, jau 38 metų slaugytojos darbo stažą turinti šilutiškė. „Aš niekada nedariau to, kas man nepatikdavo. Visada dirbau tai, ko trokšta širdis. Šis darbas man patinka – nesuklydau“, – atviravo V. Mykolaitienė.
Moteris džiaugiasi, jog dabar sąlygos Šilutės ligoninėje labai geros. Mat prisiminusi, kaip sunkiai sekėsi darbo pradžioje, net sustingsta. Anuomet ligonių netrūko, darbas buvo sunkus, nes dirbo vos viena slaugytoja ir kelios felčerės. Nors ir jų nuolat šalia nebuvo – važiuodavo pagal iškvietimus. Vyr. slaugytoja mena tas dienas, kai Priėmimo – skubios pagalbos skyrius buvo nepatogioje vietoje. Šiuo metu ten operacinė. Pasirodo, greta esančiais laiptais reikėjo neštuvais užnešti ligonį… „Tada dar nebuvo kompiuterių, visas ligos istorijas, kitus dokumentus reikėjo pildyti ranka. Nors ir dabar nemažai rašome…“ – pasakojo moteris.
Pacientų atveža įvairių: po avarijų, gaisrų, kitų nelaimių, muštynių, ištikus insultui, infarktui, apsinuodijus ar staiga pasijutus labai blogai – visiems reikia rasti vietos, padėti ir dokumentus užpildyti. Anot jos, ir dabar šis darbas menkai pasikeitė, tik slaugytojų padaugėjo, krūvis mažesnis, aplinka visai kitokia, daugiau patogumo.
Moteris kolektyvą mini vien geru žodžiu: malonu bendrauti, galima pajuokauti. Pasak vyr. slaugytojos, Priėmimo – skubios pagalbos skyrių vadina ligoninės atspindžiu. Kai bėda, pirmiausia pacientai praveria šio skyrius duris, nesvarbu, diena ar naktis.


Dienos operacinėje
Net 46 metus ligoninėje, operacinės padalinyje, dirba slaugytoja Zelma Lakštinienė. Ji nuo pat darbo pradžios tame pačiame padalinyje, kaip ir trys kitos bendraamžės slaugytojas – tai Elena Liepienė, Nijolė Saldauskienė ir Aldona Budrikienė.
Vyr. slaugytoja Z. Lakštinienė yra baigusi Klaipėdos medicinos mokyklą, atvyko dirbti į Šilutę, nors yra kilusi iš Tauragės. Moteris pasakojo, kad pradžia jai buvusi itin sunki: „Aš buvau drovi, visko bijojau – juk nieko nemokėjau. Dar kitas miestas…“ – atviravo Z. Lakštinienė. Pasak vyr. slaugytojos, dveji pirmieji metai buvę įtempti ir sunkūs. Net buvo įsitikinusi, kad tai ne jai ir norėjusi išvažiuoti dirbti kitur.
Z. Lakštinienė slaugytoja dirbo ištisus du dešimtmečius, o nuo 1999 m. – vyr. slaugytoja. „Po kurio laiko susitaikiau su darbu, man sekėsi labai gerai. Darbą aš pamilau ir nenorėjau keisti į kitą, todėl, kai paskyrė mane vyr. slaugytoja – ašarų nesulaikiau“, – pasakojo moteris.
Viktorija SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nuo antros Velykų dienos vairuotojų laukia pokyčiai

Balandžio 1 d., pirmadienį, kai yra antroji Velykų diena, o laikrodžiai sekmadienio naktį pasukti viena valanda į priekį, pereita į vasaros laiką, vairuotojų laukia pokyčiai. Tad susikaupti šventinį ilgąjį savaitgalį teks daugiau.  Antrąją Velykų dieną, balandžio 1-ąją, nors minima ir melagių diena, šalies magistraliniuose keliuose ir greitkeliuose keičiasi maksimalus leistinas greitis. Nuo balandžio 1 iki spalio 31 dienos lengvųjų automobilių, motociklų ir triračių vairuotojai greitkeliuose gali važiuoti maksimaliu 120 km/val. greičiu, o magistralėse – 130 km/val. greičiu. Balandį prasideda vasarinių

Valstybė ir šiemet skatins stojančiuosius į pedagogiką

Šiemet į valstybės finansuojamas studijų vietas aukštosiose mokyklose numatoma priimti 12,7 tūkst. pirmakursių – tiek pat, kiek ir pernai. Tačiau siekiama priimti kuo daugiau stojančiųjų į darbo rinkai svarbias studijas. Pirmą kartą formuojama atskira konkursinė eilė stojantiesiems iš socialiai pažeidžiamų grupių. Visų pirmakursių studijoms valstybė numato skirti 14,7 mln. eurų (2023 m. – 14,1 mln. eurų). Tokį sprendimą šiandien Vyriausybė. „Norime paskatinti jaunuolius rinktis tas specialybes, kurios labai svarbios valstybei, darbo rinkai. Stebint augantį tam tikrų specialistų poreikį, šiemet vėl

Policija – apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Kovo 27 d. naktį bute Juknaičiuose rastas vyro, gim. 1964 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Kovo 27 d. ankstų rytą namuose Bikavėnų k., Vainuto sen., rastas moters, gim. 1977 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Kovo 27 d. popietę namuose Jaunimo al., Šilutėje, pas jaunuolį, gim. 2005 m., rasta 10 vnt. buteliukų, kuriuose galimai yra narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Orai: dienomis bus keliolika laipsnių šilumos

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokių orų tikėtis artimiausiomis dienomis. Gera žinia – bus šilta. Kovo 28 d., ketvirtadienį, naktis buvo be lietaus. Vėjas pietryčių, 8-13 m/s. Temperatūra 2-7 laipsniai šilumos. Dieną pietvakarių Lietuvoje daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Vėjas pietryčių, 9-14 m/s, kai kur gūsiai 15 m/s. Temperatūra 12-17 laipsnių šilumos. Kovo 29 d., penktadienį, naktį daug kur palis, dieną vietomis silpnas lietus. Vėjas naktį pietryčių, pereinantis į pietvakarių, 7-12 m/s, dieną pietvakarių, pietų, 8-13 m/s, kai kur gūsiai iki

Taip pat skaitykite