Skambėjo Johaneso Bramso sonatos

Ne taip dažnai šilutiškiai turi progą išgirsti gyvai skambant vokiečių kompozitoriaus J. Bramso (Johannes Brahms) muziką. Tokia proga pasitaikė šeštadienį. Šilutės Kultūros ir pramogų centre skambėjo adventinis koncertas, kuriame J. Bramso kūrinius šiuolaikiškai atliko Kintų muzikos festivalio koncertmeisterė smuikininkė Augusta Jusionytė ir pianistė Eglė Andrejevaitė.

Pianistė Eglė Andrejevaitė ir smuikininkė Augusta Jusionytė.

Pianistė Eglė Andrejevaitė ir smuikininkė Augusta Jusionytė.

Koncertas vyko vakarykščiai įžiebtos kalėdinės miesto eglutės fone – juk advento metas, laukiame Kalėdų stebuklo. Nors žiūrovų susirinko nedaug (koncertas vyko antrojo aukšto fojė), muzika skambėjo dieviškai – buvo pagirti ir klausytojai, ir mūsų senutėlis fortepijonas.
Smuikininkės Augustos Jusionytės vardas gerai pažįstamas šilutiškiams, bent kiek besidomintiems muzika. Ji, kartu su ansambliu NIKO daug kartų yra koncertavusi ir Kintuose, ir Šilutės kultūros ir pramogų centro scenoje. Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO) visuomet žavi ir atliekama muzika, ir scenos įvaizdžiu.
Eglė Andrejevaitė yra įvairių tarptautinių pianistų konkursų Bukarešte, Romoje, Paryžiuje, Kijeve, Vilniuje laureatė. 2013-aisiais XX Johanneso Brahmso kamerinių ansamblių konkurse Austrijoje kartu su smuikininke Augusta Jusionyte laimėjo specialų žiuri prizą už geriausią šiuolaikinio kūrinio atlikimą (Gedimino Gelgoto „Never Ignore The Cosmic Ocean“). Atlikėja tobulinosi pas profesorių Per Lundberg (Karališkoji Stokhomo muzikos akademija, Švedija), Chia Chou (Graco menų universitetas, Austrija) meistriškumo pamokose. Džiugu tai, kad profesorius Per Lundberg dalyvavo koncerte Šilutėje, o vasarą žada koncertuoti Kintų muzikos festivalyje.
Koncertą pradėjo ir gero vakaro palinkėjo Audra Juodeškienė, Kintų muzikos festivalio organizatorė. Ji pranešė, kad su muzikantėmis atvyko iš gražaus koncerto Kintuose.
Prieš pradėdama groti, Augusta Jusionytė supažindino susirinkusiuosius su J. Bramso asmenybe, papasakojo, koks jis buvo, kokią vietą šis talentingas XIX amžiaus kompozitorius užimą jos repertuare. „Bramso muzika buvo atliekama visais laikais. Ji yra atliekama ir šiandien. Muzikoje atsiskleidžia gražus, romantiškas pasaulis. Kompozitorius Ričardas Vagneris jį laikė senamadišku, todėl jie dažnai kritikuodavo vienas kitą. J. Bramsas ne visada būdavo taip suprastas, kaip jis norėjo, ne visada būdavo gerai įvertintas, – pasakojo A. Jusionytė.
Koncertą muzikantės pradėjo Johano Bramso sonata Nr. 1 C-dur. Apie ją A. Jusionytė papasakojo, kad jaunojo kompozitoriaus sonata išsiskiria aštriais ir veržliais akordų kirčiais, dinaminiais kontrastais, virtuozine faktūra, dažną priverčia krūptelėti, ir tai priklauso nuo to, kokio aštrumo „briaunomis“ bus daromi pirmieji kirčiai.
Liejosi nuostabi muzika, išryškėdavo tai smuiko, tai fortepijono linijos. Žaismingas melodijas keitė aštresnis tonas, ir tai neleido „toli nuklysti mintimis“ – dėmesys visą laiką buvo sukoncentruotas į muziką ir atlikėjas.
Antrasis kūrinys – sonata Nr. 3, susideda iš 4 dalių. A. Jusionytė trumpai papasakojo, kokią muziką mes išgirsime. Pirmoji dalis – mistiška, antroji – smuiko daina, trečioji – greita, bet sentimentali ir ketvirtoji – visiškas rokas…
Atlikėjoms gėlių įteikė Kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova. Žiūrovai skirstėsi sužavėti išgirstos muzikos.
Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite