Skambėjo Johaneso Bramso sonatos

Ne taip dažnai šilutiškiai turi progą išgirsti gyvai skambant vokiečių kompozitoriaus J. Bramso (Johannes Brahms) muziką. Tokia proga pasitaikė šeštadienį. Šilutės Kultūros ir pramogų centre skambėjo adventinis koncertas, kuriame J. Bramso kūrinius šiuolaikiškai atliko Kintų muzikos festivalio koncertmeisterė smuikininkė Augusta Jusionytė ir pianistė Eglė Andrejevaitė.

Pianistė Eglė Andrejevaitė ir smuikininkė Augusta Jusionytė.

Pianistė Eglė Andrejevaitė ir smuikininkė Augusta Jusionytė.

Koncertas vyko vakarykščiai įžiebtos kalėdinės miesto eglutės fone – juk advento metas, laukiame Kalėdų stebuklo. Nors žiūrovų susirinko nedaug (koncertas vyko antrojo aukšto fojė), muzika skambėjo dieviškai – buvo pagirti ir klausytojai, ir mūsų senutėlis fortepijonas.
Smuikininkės Augustos Jusionytės vardas gerai pažįstamas šilutiškiams, bent kiek besidomintiems muzika. Ji, kartu su ansambliu NIKO daug kartų yra koncertavusi ir Kintuose, ir Šilutės kultūros ir pramogų centro scenoje. Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO) visuomet žavi ir atliekama muzika, ir scenos įvaizdžiu.
Eglė Andrejevaitė yra įvairių tarptautinių pianistų konkursų Bukarešte, Romoje, Paryžiuje, Kijeve, Vilniuje laureatė. 2013-aisiais XX Johanneso Brahmso kamerinių ansamblių konkurse Austrijoje kartu su smuikininke Augusta Jusionyte laimėjo specialų žiuri prizą už geriausią šiuolaikinio kūrinio atlikimą (Gedimino Gelgoto „Never Ignore The Cosmic Ocean“). Atlikėja tobulinosi pas profesorių Per Lundberg (Karališkoji Stokhomo muzikos akademija, Švedija), Chia Chou (Graco menų universitetas, Austrija) meistriškumo pamokose. Džiugu tai, kad profesorius Per Lundberg dalyvavo koncerte Šilutėje, o vasarą žada koncertuoti Kintų muzikos festivalyje.
Koncertą pradėjo ir gero vakaro palinkėjo Audra Juodeškienė, Kintų muzikos festivalio organizatorė. Ji pranešė, kad su muzikantėmis atvyko iš gražaus koncerto Kintuose.
Prieš pradėdama groti, Augusta Jusionytė supažindino susirinkusiuosius su J. Bramso asmenybe, papasakojo, koks jis buvo, kokią vietą šis talentingas XIX amžiaus kompozitorius užimą jos repertuare. „Bramso muzika buvo atliekama visais laikais. Ji yra atliekama ir šiandien. Muzikoje atsiskleidžia gražus, romantiškas pasaulis. Kompozitorius Ričardas Vagneris jį laikė senamadišku, todėl jie dažnai kritikuodavo vienas kitą. J. Bramsas ne visada būdavo taip suprastas, kaip jis norėjo, ne visada būdavo gerai įvertintas, – pasakojo A. Jusionytė.
Koncertą muzikantės pradėjo Johano Bramso sonata Nr. 1 C-dur. Apie ją A. Jusionytė papasakojo, kad jaunojo kompozitoriaus sonata išsiskiria aštriais ir veržliais akordų kirčiais, dinaminiais kontrastais, virtuozine faktūra, dažną priverčia krūptelėti, ir tai priklauso nuo to, kokio aštrumo „briaunomis“ bus daromi pirmieji kirčiai.
Liejosi nuostabi muzika, išryškėdavo tai smuiko, tai fortepijono linijos. Žaismingas melodijas keitė aštresnis tonas, ir tai neleido „toli nuklysti mintimis“ – dėmesys visą laiką buvo sukoncentruotas į muziką ir atlikėjas.
Antrasis kūrinys – sonata Nr. 3, susideda iš 4 dalių. A. Jusionytė trumpai papasakojo, kokią muziką mes išgirsime. Pirmoji dalis – mistiška, antroji – smuiko daina, trečioji – greita, bet sentimentali ir ketvirtoji – visiškas rokas…
Atlikėjoms gėlių įteikė Kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova. Žiūrovai skirstėsi sužavėti išgirstos muzikos.
Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Taip pat skaitykite