Šiuolaikiniai velykinių kiaušinių marginimo būdai

Artėjant šv. Velykoms pradedama sukti galvas, kaip originaliai ir išradingai reikės šiais metais marginti kiaušinius. Turbūt visi žinome standartais jau tapusius marginimo būdus, tokius kaip: dažymas svogūnų lukštais, dekoravimas vašku ar džiovintomis žolelėmis, skutinėjimas. Tačiau kiekvienais metais atsiranda vis naujų kiaušinių marginimo būdų. Šį kartą norime jums pristatyti 4 naujus ir šiuolaikiškus marginimo būdus.

Šilkinio kaklaraiščio antspaudas
Marginti kiaušinį galima naudojant šilkinius kaklaraiščius, kurių dar gerai teks paieškoti dėvėtų drabužių parduotuvėse. Pirmiausia reikės šilkinių kaklaraiščių su raštais, baltų ir dar nevirtų kiaušinių, siūlo bei puodo. Išardyti kaklaraištį, tada jį sukarpyti į nedideles skiauteles – audinys turi apgaubti visą kiaušinį. Suvyniojus kiaušinį į medžiagą, siūlu sutvirtinti, kad kaklaraištis būtų gerai prigludęs. Paruoštus kiaušinius virti iki 30 min. ir palikti atvėsti. Nebijokite į puodą sudėti skirtingų raštų kiaušinius, tarpusavyje nenusidažys. Kai atvėsusius kiaušinius išvyniosite, pamatysite stebuklingą šilkinio kaklaraiščio raštą ant margučio.
Galima dekoruoti kreidelėmis
Šis būdas ypač tinkamas vaikams. Reikia išvirti baltus kiaušinius, po to įdėti į kiaušinių laikiklius. Svarbu, kad neatvėstų! Tuomet pasirinkus norimą kreidelę reikia priglausti prie ką tik iš puodo išimto balto kiaušinio ir sukamais judesiai pradėti jį marginti.
Dekoravimo būdas pagal moteris
Margučiams dažyti galima panaudoti ir nagų laką. Juk kiekviena moteris turi besibaigiančių įvairiaspalvių nagų lakų. Reikės kietai virtų baltų kiaušinių, plastikinio indelio, vandens, pasirinktų spalvų nagų lako, medinio pagaliuko bei lateksinių pirštinių. Į plastikinį indelį įpilti kambario temperatūros vandens, įlašinti norimo spalvų nagų lako, su mediniu pagaliuku atsargiai perbraukti vandens paviršių, kad pasilietų nagų lako spalvos. Tik nesukite ratu, nes susigadins. Į paruoštą ornamentą, užsidėjus pirštinę, įmerkite kiaušinį, tada ištraukite ir padėkite išdžiūti. Vėliau šį margutį galite vėl merkti į kita lako spalva atskiestą vandenį… Taip jūsų margutis taps dar įspūdingesnis.
Dekoravimas nuoviromis
Šis būdas yra paplitęs tarp mūsų senelių, kai jie kiaušinius dažydavo svogūnų lukštais. Tačiau dažyti galima ir su kitomis daržovėmis. Reikės karštų, kietai išvirtų, baltų kiaušinių ir norimos spalvos nuovirų, pavyzdžiui, morkų. Į paruoštas nuoviras dėkite kiaušinį ir palikite jį 5 valandoms, kad į kiaušinio lukštą įsigertų natūralių dažų. Nuoviroms ruošti patariama naudoti morkas, raudonąjį kopūstą, špinatus, ciberžolę, kajano bei čili pipirų miltelius, kavą ir mėlynes.

Karolina Datkūnienė

Margučiams dažyti galima panaudoti ir nagų laką.

Margučiams dažyti galima panaudoti ir nagų laką.

Stebuklingi šilkinio kaklaraiščio raštai ant margučio.

Stebuklingi šilkinio kaklaraiščio raštai ant margučio.

Kiaušinius galima marginti ir kreidelėmis – tai ypač tinkamas būdas vaikams.

Kiaušinius galima marginti ir kreidelėmis – tai ypač tinkamas būdas vaikams.

Dažyti galima ir panaudojant įvairių daržovių nuovirą.

Dažyti galima ir panaudojant įvairių daržovių nuovirą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite