Šiuolaikinės skulptūros paroda „Vakarop“

Nerijaus Ermino (g.1976) objektas „Ūglis“.

Šilutės kultūros ir pramogų centre atidaryta mobili Lietuvos šiuolaikinės skulptūros kūrėjų paroda „Vakarop“. Jungtinėje parodoje savo kūrinius pristato devyni šiuolaikiniai skulptoriai: Nerijus ir Andrius Arminai, Matas Janušonis, Algis Kasparavičius, Tauras Kensminas, Juozas Laivys, Rimantas Milkintas, Rafal Piesliak ir  Marija Šnipaitė.

Į parodos atidarymą atėjo keletas šilutiškių, architektai Egidijus Vidrinskas ir Algimantas Petravičius bei būrelis Šilutės meno mokyklos auklėtinių su savo mokytojomis. Menotyrininkė Raimonda Tamulevičiūtė susidomėjusiems papasakojo, kad projektą organizuoja AV17 galerija, kuri jau septintus metus aktyviai propaguoja šiuolaikinį meną, yra viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų, propaguojanti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną.

Raimonda Tamulevičiūtė pristato parodą „Vakarop“. Fone Tauro Kensmino (g. 1991)  skulptūra „Kosmoso klajūnas“.

,,Idėją surengti mobilią parodą, skirtą Lietuvos regionams, paskatino dabartinė Lietuvos kultūros situacija, kurioje pastebima akivaizdi meno centralizacija didžiuosiuose miestuose. Siekiant skatinti domėjimąsi Lietuvoje kuriamu menu už didžiųjų miestų ribų ir ypač regionuose, projektui šį kartą pasirinkta Pietvakarių Lietuvos kryptis – Šilutė, Šilalė ir Gelgaudiškis“, – paaiškino R. Tamulevičiūtė.

Pasak R. Tamulevičiūtės, rodomi autorių darbai apima platų temų lauką: nuo socialinio, politinio šiandienos konteksto iki subjektyvių, tarpžmogiškų, egzistencinių temų bei grynai formalių aspektų, susijusių su skulptūros kūrinio formos ir tūrių konstravimo problemomis. Apžiūrinėdami skulptūras lankytojai stebėjosi skulptūrinio objekto galimybėmis.

Skirtingi menininkai demonstruoja skirtingus darbus iš įvairių medžiagų. Nerijus Erminas (g. 1976) eksponuoja objektą „Ūglis“. Apie jį rašoma: „Objektas „Ūglis“ sukurtas iš baldinės plokštės ir medžio šakos. Baldinė plokštė, ypač sovietiniu laikotarpiu, atstovavo miestietišką, komunalinę kultūrą. Jungdamas ją su natūralia medžiaga, šiuo atveju – medžio šaka, autorius kuria kelias kūrinio prasmes. Iš vienos pusės kūrinys atskleidžia „fasadinę“, reprezentatyvią žmogaus buitį, tačiau tuo pačiu pabrėžia gamtinį pradą ir prigimties nenuneigimo momentą, kuris vienaip ar kitaip pasirodo tam tikrose situacijose. Menininkas akcentuoja tikrųjų  vertybių svarbą bei suformuotų ir primestų vaidmenų absurdiškumą“.

Kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova padėkojo parodoje dalyvusiems skulptūrų ir instaliacijų autoriams ir padovanojo lankstinukų apie Šilutės lankytinas vietas.

Susipažinti su kitomis parodoje eksponuojamomis skulptūromis galima Šilutės kultūros ir pramogų centre iki balandžio 9 d.

Birutė Morkevičienė, autorės nuotr.

Parodos „Vakarop“ atidaryme dalyvavo patys skulptoriai.

Mato Janušonio (g.1994) „Gilus įkvėpimas“.

Marijos Šnipaitės (g.1988) instaliacija „Čia trūksta vėjo“.

 

Hits: 313

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite