Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras.

Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose.

Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams

Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi gydytojai, slaugytojos. Pastarosios telefonu bendrauja su pacientais ir derina jų skiepijimo nuo COVID-19 dieną, laiką, kokį skiepą renkasi ir t. t. Skiepijimo dieną vėl skambinama ir teiraujamasi, ar atvyks, nes pasitaiko, kad žmogus ėmė ir persigalvojo, tad kas bus kitas, kad vakcinų neliktų ir netektų išmesti. Brangios jos ne tik savo kaina, bet ir todėl, kad jų trūksta, nėra tiek, kiek labai reikėtų.

Slaugytojos sutinka atvykusius skiepytis, tikrina temperatūrą, viską paaiškina apie galimus negalavimus po vakcinacijos, sutvarko dokumentus, kuriuose pacientas pasirašo, skiepija. Be šių darbų, dar ir visi įprastiniai: pacientų atvyksta ir su kitais reikalais, tarkim, pasikonsultuoti blogai pasijutę, susirgę, atlikti tyrimų, suleisti vaistų…

Darbo krūvis gerokai išaugęs, jėgų atima daug, kantrybės nebelieka per daug…

Bent dalį viso to pamačius ir išgirdus, kyla klausimas, kad dėl pandemijos, COVID-19 plitimo, siekiant išsaugoti žmonių gyvybes, medikų darbas tapo panašus į išmaldos prašymą?

Ar ne absurdiška nuolankiausiai prašyti žmogaus skiepytis, kad, Dieve, neduok, jis nenumirtų!

Kad medikų gyvenimas tapo toks, sutinta ir Savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė, beje, padėkojusi už klausimą, kaip ji jaučiasi. Atsakymas: „Ogi panašiai, kaip ir medikai šiuo sunkiu metu…“ G. Tamašauskienė atsako už visus skiepijimo reikalus rajone, užsakinėja ir paskirsto vakcinas šeimos gydytojų centrams ir t. t. Tokiame darbų malūne nėra sukęsis nė vienas anksčiau dirbęs savivaldybės gydytojas (jie ne gydo Savivaldybės darbuotojus, o yra atsakingas už sveikatos apsaugą rajone).

 

 

Per tris šios savaitės darbo dienas (savaitgalį nedirbs) vakcinavimo centre suplanuota aptarnauti 630 asmenų. G. Tamašauskienė sakė, kad yra gauta „Pfizer“ vakcinų. Atvykstančiųjų skiepytis eilės nebūsią, nes visiems paskirtas atvykimo laikas.

„Jeigu kur rajone gyventojai prašo, skiepyti atvyksta ir į namus, jeigu ką reikia atvežti skiepytis į medicinos įstaigą bei parvežti į namus, tuo pasirūpina seniūnijos. Kol kas neplanuojame vežimui naudoti mokyklinių geltonųjų autobusiukų, nes vakcinos negauname tiek, kiek reikėtų ir norėtųsi. Iki šiol rajone paskiepyta vos 16 procentų gyventojų. Sutinku, kad mažai, bet tik tiek esame gavę vakcinų. Labai norėtųsi daugiau. Kitą savaitę gal sulauksime „Modernos“ vakcinos, jos gavome mažai“, – sakė G. Tamašauskienė.

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 1284 nauji susirgimų COVID-19 atvejai, 4 žmonės mirė. Užkrato kreivė šią savaitę vėl kyla aukštyn. Mat buvo Velykos, truputį šiltų dienų, žmonės traukė prie jūros… Pagaliau ir keliai atviri… Viskas turi savo kainą.

Stasė Skutulienė   

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Degalų kainos pakito nežymiai

Praėjusią savaitę vidutinė benzino kaina Lietuvoje didėjo nežymiai – 0,2 proc., o dyzelino kaina 0,6 proc. sumažėjo. Euro zonos valstybėse benzino vidutinės kainos praėjusią savaitę sumažėjo apie 0,1 proc., o dyzelino sumažėjo 0,6 procento. Palyginus su Euro zonos valstybių degalų kainų vidurkiais, Lietuvoje benzino vidutinė kaina yra 16,2 proc. mažesnė, dyzelino – 6,6 proc. mažesnė. Kovo 11-ąją dyzelinas Lietuvoje vidutiniškai kainavo 1,60 Eur/l, vidutinė benzino kaina siekė 1,50 Eur/l. Benzino vidutinės kainos visose lyginamose Baltijos šalyse ir kaimynėse valstybėse didėjo

Ar išsipildys penkiametės Marijos svajonė tapti Lietuvos Respublikos Prezidente?  

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), išklausiusi penkiametės Marijos svajonę, priėmė jos prašymą registruotis dalyvauti 2059 metais vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose.   Prieš metus susigrūmusi su vėžiu, Marija šiuo metu sėkmingai gydosi ir siekia išgyventi. Ji svajoja užaugti ir išpildyti savo svajonę tapti Lietuvos Respublikos Prezidente. Marija tiki, kad pasveikę vaikai, būsimi Lietuvos lyderiai, išgyvenę ir užaugę, atneš daug žadančių permainų mūsų šaliai, kurs naujos kartos valstybę, gins ir tarnaus jai savo širdimi, protu ir atsidavimu. Kovo 14 dieną mergaitė atvyko į

Pasveikino šimtametę šilutiškę Emiliją Baikauskienę

Gyvenimas šilutiškei Emilijai Baikauskienei padovanojo pačią gražiausią dovaną – 100-ąjį gimtadienį. Apsupta gražiausių gėlių žiedų, pačių artimiausių šeimos narių dėmesiu ir globa kovo 13-ąją E. Baikauskienė minėjo šią ypatingą progą! Nuoširdžiausius sveikinimus jubiliatei gimimo dieną atvežė ir Šilutės rajono savivaldybės vicemerė Daiva Žebelienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Barauskienė, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir socialinio darbo organizatorė Oksana Kalitina. Komunikacijos skyrius

Lietuvos bankas: gynybos stiprinimui – mokesčių pajamos ir skolintos lėšos

Didesnes Lietuvos valstybės gynybos išlaidas galima finansuoti gautomis papildomomis pajamomis atsisakius ar sumažinus galiojančias mokesčių lengvatas, peržiūrėjus turto apmokestinimą ir papildomai skolinantis. Tokią išvadą padarė Lietuvos bankas, kuris, reaguodamas į būtinybę didinti gynybos finansavimą, remdamasis savo ekspertine kompetencija ekonomikos ir finansų srityse, išanalizavo galimus lėšų šaltinius valstybės saugumui didinti ir artimiausiu metu analizę bei išvadas pateiks Finansų ministerijai. „Šalies gynybos finansavimas turėtų būti užtikrinamas mišriu modeliu – finansuojamas iš dviejų šaltinių. Nuolatinio palaikomojo pobūdžio gynybos poreikiai turėtų būti finansuojami papildomomis

Taip pat skaitykite