Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras.

Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose.

Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams

Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi gydytojai, slaugytojos. Pastarosios telefonu bendrauja su pacientais ir derina jų skiepijimo nuo COVID-19 dieną, laiką, kokį skiepą renkasi ir t. t. Skiepijimo dieną vėl skambinama ir teiraujamasi, ar atvyks, nes pasitaiko, kad žmogus ėmė ir persigalvojo, tad kas bus kitas, kad vakcinų neliktų ir netektų išmesti. Brangios jos ne tik savo kaina, bet ir todėl, kad jų trūksta, nėra tiek, kiek labai reikėtų.

Slaugytojos sutinka atvykusius skiepytis, tikrina temperatūrą, viską paaiškina apie galimus negalavimus po vakcinacijos, sutvarko dokumentus, kuriuose pacientas pasirašo, skiepija. Be šių darbų, dar ir visi įprastiniai: pacientų atvyksta ir su kitais reikalais, tarkim, pasikonsultuoti blogai pasijutę, susirgę, atlikti tyrimų, suleisti vaistų…

Darbo krūvis gerokai išaugęs, jėgų atima daug, kantrybės nebelieka per daug…

Bent dalį viso to pamačius ir išgirdus, kyla klausimas, kad dėl pandemijos, COVID-19 plitimo, siekiant išsaugoti žmonių gyvybes, medikų darbas tapo panašus į išmaldos prašymą?

Ar ne absurdiška nuolankiausiai prašyti žmogaus skiepytis, kad, Dieve, neduok, jis nenumirtų!

Kad medikų gyvenimas tapo toks, sutinta ir Savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė, beje, padėkojusi už klausimą, kaip ji jaučiasi. Atsakymas: „Ogi panašiai, kaip ir medikai šiuo sunkiu metu…“ G. Tamašauskienė atsako už visus skiepijimo reikalus rajone, užsakinėja ir paskirsto vakcinas šeimos gydytojų centrams ir t. t. Tokiame darbų malūne nėra sukęsis nė vienas anksčiau dirbęs savivaldybės gydytojas (jie ne gydo Savivaldybės darbuotojus, o yra atsakingas už sveikatos apsaugą rajone).

 

 

Per tris šios savaitės darbo dienas (savaitgalį nedirbs) vakcinavimo centre suplanuota aptarnauti 630 asmenų. G. Tamašauskienė sakė, kad yra gauta „Pfizer“ vakcinų. Atvykstančiųjų skiepytis eilės nebūsią, nes visiems paskirtas atvykimo laikas.

„Jeigu kur rajone gyventojai prašo, skiepyti atvyksta ir į namus, jeigu ką reikia atvežti skiepytis į medicinos įstaigą bei parvežti į namus, tuo pasirūpina seniūnijos. Kol kas neplanuojame vežimui naudoti mokyklinių geltonųjų autobusiukų, nes vakcinos negauname tiek, kiek reikėtų ir norėtųsi. Iki šiol rajone paskiepyta vos 16 procentų gyventojų. Sutinku, kad mažai, bet tik tiek esame gavę vakcinų. Labai norėtųsi daugiau. Kitą savaitę gal sulauksime „Modernos“ vakcinos, jos gavome mažai“, – sakė G. Tamašauskienė.

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 1284 nauji susirgimų COVID-19 atvejai, 4 žmonės mirė. Užkrato kreivė šią savaitę vėl kyla aukštyn. Mat buvo Velykos, truputį šiltų dienų, žmonės traukė prie jūros… Pagaliau ir keliai atviri… Viskas turi savo kainą.

Stasė Skutulienė   

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kartono vartojimo nauda ir picų dėžės

Pakavimo priemonės reikalingos daugeliu gyvenimo atvejų: kai norima į dėžes sandariai sudėti daiktus, nes tenka kraustytis; dėžės reikalingos konditerijos gaminiams laikyti ir t. t. Dėžės kainuoja nebrangiai, todėl jas naudoja daugelis, kadangi jos tikrai palengvina gyvenimą, kuomet reikia produktus ar daiktus saugiai ir gražiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Kartonas yra viena populiariausių pakavimo medžiagų, mat tai švari ir ekologiška medžiaga, kurią galima perdirbti, kainuoja nebrangiai. Kartonas yra paveikus klimatiniams veiksniams, todėl greitai suyra, tinka antriniam naudojimui. Dėžės pagal

Kodėl verta rinktis kačių maistą „Ontario“?

Katės – vienos iš mylimiausių naminių gyvūnų, kurioms patinka šiluma ir dėmesys. Dauguma kačių gyvena namuose ir į lauką eina tik kartu su šeimininkais, todėl derėtų užtikrinti visas sąlygas, kad augintinis namuose jaustųsi gerai ir jam tikrai nieko netrūktų. Tai padaryti nėra sunku, nes dauguma gyvūnų mėgsta tai, ką išrenka šeimininkas. Išsirinkti geriausius daiktus ir maisto produktus gali padėti konsultantas, kuris yra gyvūnų parduotuvėje, taip pat veterinaras ar internetinėse parduotuvėse esantys aprašai, skirti apibūdinti kačių daiktams ar maisto produktams. Šie

Maisto produktų tausojimo gudrybės: nuo šaldytuvo lentynėlių paslapčių iki šaldytų avokadų ir acte mirkytų uogų

Tausoti, saugoti ir veltui nešvaistyti maisto. Tokios tvarumo idėjos šiuo metu yra ne tik labai populiarios: jos taip pat leidžia gyventi taupiau, sąmoningiau ir kuo ilgiau mėgautis maisto produktų šviežumu. Visgi neretai tenka susidurti su galvosūkiu, kaip to pasiekti savo virtuvėje. Gudrybės šaldytuve Didelę dalį pasaulio užkariavusi sąmoningo maisto vartojimo filosofija sėkmingai kelią skinasi ir į lietuvių virtuves. Todėl šį, vis dažnesnį šalies gyventojų pasirinkimą sveikinanti „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė tikina – švaistyti mažiau reiškia gyventi

Įspūdžiai po savanorystės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

Kiekvienas žmogus savanorystės reikšmę suvokia savaip. Standartinis apibrėžimas skamba taip: įvairaus amžiaus žmonių, kurie laisva valia skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją visuomenės naudai, atliekama veikla, už kurią nėra gaunama piniginio atlygio.   O kas mums yra savanorystė? Iš pradžių ši veikla mums reiškė papildomą 0,25 balą, kuris būtų priskaičiuojamas stojant į universitetą. Tačiau laikui bėgant supratome, jog savanorystė yra kur kas daugiau. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje praleistos valandos virto ne tik malonumo, džiaugsmo, bet ir pažinimo šaltiniu.

Taip pat skaitykite