Sinoptikai skelbia: orai bus sausi, ramūs, nuo trečiadienio – keisis

sinoptikai skelbia

Stasės Skutulienės nuotr.

Sinoptikai skelbia, kad ramius orus nuo savaitės vidurio keis lietus ir stiprokas vėjas. 

Pirmadienį Lietuvoje nelis. Pūs nestiprus pietryčių vėjas. Aukščiausia temperatūra dieną sieks tik 1-5 laipsnius šilumos, šilčiausia bus šalies pietvakariuose.

Antradienį kritulių tikimybė beveik visoje šalyje išliks nedidelė. Tik siauroje juostoje palei jūrą tiek naktį, tiek dieną truputį palynos. Vėjas pūs iš pietryčių, pietų, bus nestiprus. Temperatūra naktį daug kur nukris iki 0-5 laipsnių šalčio, šalčiausia bus giedresniuose rytiniuose rajonuose. Žemose drėgnose vietose susidarys plikledis. Pietvakariniame šalies pakraštyje ir pajūryje dėl tirštesnių debesų naktį laikysis 1-3 laipsniai šilumos. Dieną vyraus pilkas dangus, tačiau temperatūra jau bus truputį švelnesnė – 2-7 laipsniai šilumos.

Trečiadienį temperatūra naktį svyruos nuo 2 laipsnių šalčio rytiniame šalies pakraštyje iki 3 laipsnių šilumos Žemaitijoje, pajūryje bus apie 4-5 laipsnius šilumos. Dieną visur apniuks. Vakariniuose rajonuose daug kur prognozuojamas nedidelis lietus, pajūryje lis intensyviau. Vėjas beveik visur pūs iš pietryčių, pietų, vidutinio stiprumo, tik pajūryje pasisuks iš pietvakarių, bus apysmarkis. Oras dieną sušils iki 3-8 laipsnių.

Ketvirtadienį ciklonas atneš kritulių (daugiausia lietaus), gausesni teks pajūriui ir Žemaitijai. Sustiprėjęs vėjas naktį pūs iš pietų, pietvakarių, dieną suksis iš vakarų, trumpam net iš šiaurės vakarų, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Šaltis visiškai pasitrauks: temperatūra naktį bus 1-6, dieną 4-9 laipsniai šilumos.

Penktadienį daugelyje rajonų protarpiais numatomi krituliai, vyraus lietus. Smarkokas vėjas naktį pakryps iš pietvakarių, pietų, todėl temperatūra vėl visur išliks teigiama. Dieną vėjas vėl suksis iš pietvakarių, vakarų, pajūryje gūsiai sustiprės iki 15-18 m/s. Temperatūra dieną šalyje vėl pakils iki 4-9 laipsnių šilumos, pajūryje gali siekti ir 10 laipsnių.

Šeštadienį daugiausia lis, siaus smarkus ir gūsingas vakaris vėjas, tačiau tiek naktį, tiek dieną turėtų išlikti gana šilta. Sekmadienį vėjas truputį aprims, tačiau pakryps iš šiaurės vakarų, šiaurės ir atneš šaltesnį orą bei mišrius kritulius.

pamarys.eu pagal Hidrometeorologijos tarnybos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite