Sinoptikai skelbia: orai bus sausi, ramūs, nuo trečiadienio – keisis

sinoptikai skelbia

Stasės Skutulienės nuotr.

Sinoptikai skelbia, kad ramius orus nuo savaitės vidurio keis lietus ir stiprokas vėjas. 

Pirmadienį Lietuvoje nelis. Pūs nestiprus pietryčių vėjas. Aukščiausia temperatūra dieną sieks tik 1-5 laipsnius šilumos, šilčiausia bus šalies pietvakariuose.

Antradienį kritulių tikimybė beveik visoje šalyje išliks nedidelė. Tik siauroje juostoje palei jūrą tiek naktį, tiek dieną truputį palynos. Vėjas pūs iš pietryčių, pietų, bus nestiprus. Temperatūra naktį daug kur nukris iki 0-5 laipsnių šalčio, šalčiausia bus giedresniuose rytiniuose rajonuose. Žemose drėgnose vietose susidarys plikledis. Pietvakariniame šalies pakraštyje ir pajūryje dėl tirštesnių debesų naktį laikysis 1-3 laipsniai šilumos. Dieną vyraus pilkas dangus, tačiau temperatūra jau bus truputį švelnesnė – 2-7 laipsniai šilumos.

Trečiadienį temperatūra naktį svyruos nuo 2 laipsnių šalčio rytiniame šalies pakraštyje iki 3 laipsnių šilumos Žemaitijoje, pajūryje bus apie 4-5 laipsnius šilumos. Dieną visur apniuks. Vakariniuose rajonuose daug kur prognozuojamas nedidelis lietus, pajūryje lis intensyviau. Vėjas beveik visur pūs iš pietryčių, pietų, vidutinio stiprumo, tik pajūryje pasisuks iš pietvakarių, bus apysmarkis. Oras dieną sušils iki 3-8 laipsnių.

Ketvirtadienį ciklonas atneš kritulių (daugiausia lietaus), gausesni teks pajūriui ir Žemaitijai. Sustiprėjęs vėjas naktį pūs iš pietų, pietvakarių, dieną suksis iš vakarų, trumpam net iš šiaurės vakarų, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Šaltis visiškai pasitrauks: temperatūra naktį bus 1-6, dieną 4-9 laipsniai šilumos.

Penktadienį daugelyje rajonų protarpiais numatomi krituliai, vyraus lietus. Smarkokas vėjas naktį pakryps iš pietvakarių, pietų, todėl temperatūra vėl visur išliks teigiama. Dieną vėjas vėl suksis iš pietvakarių, vakarų, pajūryje gūsiai sustiprės iki 15-18 m/s. Temperatūra dieną šalyje vėl pakils iki 4-9 laipsnių šilumos, pajūryje gali siekti ir 10 laipsnių.

Šeštadienį daugiausia lis, siaus smarkus ir gūsingas vakaris vėjas, tačiau tiek naktį, tiek dieną turėtų išlikti gana šilta. Sekmadienį vėjas truputį aprims, tačiau pakryps iš šiaurės vakarų, šiaurės ir atneš šaltesnį orą bei mišrius kritulius.

pamarys.eu pagal Hidrometeorologijos tarnybos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Metų knygos rinkimuose – ir šilutiškio Dovydo Pancerovo romanas

Jau penktus metus 15min.lt organizuoja metų knygų rinkimus. Iš Šilutės kilusį Dovydą Pancerovą kartu su bendraminte Birute Davidonyte šiuose rinkimuose ir pernai lydėjo sėkmė, o šiemet lietuvių autorių grožinių knygų grupėje tarp 15 romanų pristatytas pirmasis D. Pancerovo romanas „Medžiojant tėvą“. Rinkimuose dalyvauja tiek skaitytojai, tiek komisija, kurią sudaro literatūros ekspertai. Iki gruodžio 7 dienos skaitytojai gali balsuoti ir išrinkti, jų nuomone, vertingiausias per metus išleistas knygas. Pristatytos keturios atrinktų knygų grupės: lietuvių autorių grožinės, negrožinės, grožinės verstinės ir negrožinės

Kviečiame pasidalinti gerumu su sergančiais kraštiečiais

Adventas. Vieniems tai tauraus susikaupimo ir rimties metas… Kitiems – malonių, džiugių rūpesčių laikotarpis, kuomet reikia pasirūpinti dovanomis artimiesiems, suplanuoti, kas puikuosis ant kalėdinio stalo ar kokių spalvų žaisliukais puošti eglutę. Deja, tokios nuotaikos tvyro ne visuose namuose… Kai kuriems iš mūsų šiomis dienomis širdį kamuoja nerimas, sumaištis, baimė… Kai kam šios dienos – grumtynės su likimu… Lemiamos grumtynės už gyvenimą… 2021 m. gruodžio 3 d. 15.30 val. Pagėgių miesto parke vyksiančios kalėdinės eglutės įžiebimo šventės metu Pagėgių savivaldybės Vydūno

Orai. Nauja savaitė prasidėjo snygiu

Pirmadienis Šilutės krašte apniukęs, snyguriuoja, medžiai boluoja šlapiu sniegu. Nešąla, todėl tokia žiema labiau panaši į rudenį. Tiesa, juk dar nesibaigė lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, todėl neskubėkime tikėtis tikros žiemos. Tačiau sinoptikai jau skelbia, kad į Lietuvą ateina žiema ir bus šalčių. Pirmadienį Lietuvoje daug kur smarkiai, o Aukštaitijoje vietomis labai smarkiai snigs. Rytinėje šalies pusėje kai kur bus šlapio sniego apdraba. Tokį reiškinį jau teko matyti: šlapias sniegas krinta ir limpa, taip ant šakų, elektros laidų auga šlapio sniego

Baltosios mišrainės paslaptys

baltoji mištainė

Jeigu bėgant metams pabodo tradicinis baltosios mišrainės receptas – ne bėda. Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad vos keliais ingredientais papildžius šį visiems puikiai pažįstamą patiekalą, jis gali įgauti naujų spalvų ir skonių.    Receptą sukūrė prancūzas Yra manančių, jog populiarioji baltoji mišrainė yra lietuviškas patiekalas, tačiau taip nėra. Pasakojama, kad XIX amžiuje šias ikoniškas salotas sukūrė Rusijoje dirbęs prancūzų šefas Liusjenas Olivjė. Siekdamas įtikti aukštuomenei, jis nusprendė pasiūlyti šį tą neįprasto, įkvėpto prancūziškų maisto gaminimo tradicijų.

Taip pat skaitykite