Šilutiškis lankėsi pasaulinėje parodoje „Photokina 2014“

Pasaulinio lygio fotografijos ir vaizdo technikos paroda „Photokina“ Kelne (Vokietija) rengiama kas dveji metai. Čia susirenka įžymiausi pasaulio vaizdo technikos gamintojai ir milijoninė minia lankytojų. Šiemet šioje parodoje pabuvojo ir šilutiškis Remigijus Jokšas, kurio darbas tiesiogiai susijęs su fotografija – Šilutėje jis dirba skaitmeninės fotolaboratorijos operatoriumi.

Šilutiškis Remigijus Jokšas prie Kelno mugių centro, kur vyko paroda „Photokina 2014“.
Nuotrauka iš asmeninio archyvo

 

R. Jokšas parodoje lankėsi dvi dienas, nors ir labai skubėdamas spėjo apžiūrėti toli gražu ne viską, nes parodos plotas gerokai viršija didžiausių mūsų prekybos centrų teritorijas. Ilgiausiai užtruko apžiūrinėdamas garsiausių fotografijos technikos gamintojų stendus, pavyzdžiui, japonų „Canon“, „Nikon“, „Sony“ ir pan.
Šilutiškis atkreipė dėmesį, kad šioje parodoje matė gana nedaug filmavimo kamerų. Jas vis labiau išstumia filmuojantys fotoaparatai. Nyksta ir tradicinės fotolaboratorijos, naudojančios cheminį nuotraukų darymo procesą. Jas pakeitė spausdintuvai, kuriais atspaustų nuotraukų kokybė niekuo nenusileidžia tradicinėms, tačiau toks spausdintuvas užima gerokai mažiau vietos, o svarbiausia, neteršia chemikalais gamtos. Tiesa, tokiu spausdintuvu atspausdintos nuotraukos būna šiek tiek brangesnės. Nemažą parodos plotą užėmė 3D spausdintuvai, galintys spausdinti erdvines figūras.
Parodos metu nuolat vyko susitikimai su gamintojais, spaudos konferencijos, kurių metu šie pristatė savo gaminius.
Didžiausią įspūdį R. Jokšui padarė „Canon“ stende naudojamos technologijos. Kiekvienas čia atėjęs gaudavo elektroninę kortelę, kurią pridėjus specialioje vietoje šalia gaminio, ekrane pasirodydavo detali informacija apie jį.
Parodoje buvo galimybė pigiau įsigyti fotografijos reikmenų. Mažesnės firmos prekiavo nuolatos, o didžiosios savo produkciją už gerokai mažesnę nei rinkos kainą baigiantis parodai išpardavinėjo eksponatus.
Šiemetinėje parodoje technikos gamintojai niekuo ypatingu nenustebino. Pristatyti nauji ir atnaujinti modeliai jokiomis revoliucinėmis savybėmis nuo ankstesnių neišsiskiria. Tad tiems, kurie prieš 2-4 metus nusipirko naują fotoaparatą, atnaujinti savo technikos neverta skubėti.
Ko gero, didžiausia parodos naujiena tapo firmos „Samsung“ fotoaparatas „Samsung NX1“ su 28 megapikselių APS-C jutikliu, greitu automatiniu fokusavimu ir kitomis įdomiomis techninėmis savybėmis.
„Samsung“ atstovai jau anksčiau buvo kalbėję, kad yra pasirengę rimtai žengti į fotografijos rinką ir savo pažadą bando tesėti. Ar šis fotoaparatas tikrai toks geras, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio ir skaitant jo techninius duomenis, vėliau išsiaiškins ekspertai, išbandę jį praktikoje.

Vaidotas VILKAS

Hits: 25

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Renginių, skirtų emocinei sveikatai, ciklas

MO muziejus drauge su kitų kultūros įstaigų atstovais ne kartą akcentavo meno ir kultūros svarbą. Muziejų ir galerijų lankymas gerina žmonių emocinę sveikatą, mažina stresą bei suteikia laimės. Tą patvirtina Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai. „Apie muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei ne kartą kalbėjome, kai muziejus buvo uždarytas karantino metu. Įsitikinome, kad nepaisant mokslinių įrodymų, galbūt tuo nėra pasitikima, nesistengiama sistemiškiau išnaudoti. Todėl norime tęsti šią temą ir analizuoti, kaip geriau išnaudoti muziejus – vietas, kuriose auga gerovės

Baudos už žolės deginimą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, daugiausia  gaisrų atvirosiose teritorijose kyla balandžio mėnesį. Praėjusių metų  balandį  ugniagesiams juos teko gesinti 815 kartų. Šiais metais žolė Lietuvoje jau liepsnojo  360  kartų. Daugiausia tokių gaisrų šiemet kilo Vilniaus (179), Kauno (43) ir Šiaulių (26)  apskrityse.  Šiemet išdegė per 100 ha, praėjusiais metais per tą patį laiką ugnis nusiaubė 575 ha (kilo 918 gaisrų).    Dabar šalyje  vyksta akcija „Nedegink žolės“, jos metu gyventojams platinama informacija apie daromą žalą deginant sausą žolę ir už

Atvelykiui – apie žibučių miškelį Pagryniuose

Pagryniuose, Šilutės priemiestyje,  reto grožio vieta: 7 arų ploto privatus miškelis išvien mėlynuoja žibuoklių žiedais. Kiek jų čia žydi, sunku ir suskaičiuoti. Vešlūs krūmeliai kelia po dešimtis žiedų. Šį pavasarį mėlynasis miškelis ypač gražus. Dabar – pats žibučių žydėjimas. O padėkos už šį sukurtą grožį nusipelno Žaliosios gatvės sodybos šeimininkai – garsūs Pamario krašto bitininkai Onutė ir Pranas Petrošiai. Sukurti tokį žibuoklyną – ne vienerių metų darbas. Onutė Petrošienė pasakojo, kad pirmosios žibutės čia buvo pasodintos gal prieš 10 metų.

Dovana F. Bajoraičio viešajai bibliotekai – stalo žaidimas „Kelionė koklių motyvais“

Rudenį trys klaipėdiečiai – meno projektų koordinatorė Žana Jegorova, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja dr. Raimonda Nabažaitė, ir tapytojas Rodionas Petrovas (Rodion Petroff) sukūrė pažintinį stalo žaidimą „Kelionė koklių motyvais“, kuris yra glaudžiai susijęs su Klaipėdoskrašto  istorija. Jame vaizduojami kokliai priklauso Mažosios Lietuvos istorijos muziejui. Šis žaidimas kviečia prisiliesti prie krosnių istorijos (tai artima ir Šilutės kraštui). Žaidėjai žaisdami artimiau prisilies prie archeologijos ir jos ypatumų, daugiau sužinos apie Europos istoriją, mieste vyravusią prekybą, garsių menininkų kūrybą,

Taip pat skaitykite