Šilutiškis lankėsi pasaulinėje parodoje „Photokina 2014“

Pasaulinio lygio fotografijos ir vaizdo technikos paroda „Photokina“ Kelne (Vokietija) rengiama kas dveji metai. Čia susirenka įžymiausi pasaulio vaizdo technikos gamintojai ir milijoninė minia lankytojų. Šiemet šioje parodoje pabuvojo ir šilutiškis Remigijus Jokšas, kurio darbas tiesiogiai susijęs su fotografija – Šilutėje jis dirba skaitmeninės fotolaboratorijos operatoriumi.

Šilutiškis Remigijus Jokšas prie Kelno mugių centro, kur vyko paroda „Photokina 2014“.
Nuotrauka iš asmeninio archyvo

 

R. Jokšas parodoje lankėsi dvi dienas, nors ir labai skubėdamas spėjo apžiūrėti toli gražu ne viską, nes parodos plotas gerokai viršija didžiausių mūsų prekybos centrų teritorijas. Ilgiausiai užtruko apžiūrinėdamas garsiausių fotografijos technikos gamintojų stendus, pavyzdžiui, japonų „Canon“, „Nikon“, „Sony“ ir pan.
Šilutiškis atkreipė dėmesį, kad šioje parodoje matė gana nedaug filmavimo kamerų. Jas vis labiau išstumia filmuojantys fotoaparatai. Nyksta ir tradicinės fotolaboratorijos, naudojančios cheminį nuotraukų darymo procesą. Jas pakeitė spausdintuvai, kuriais atspaustų nuotraukų kokybė niekuo nenusileidžia tradicinėms, tačiau toks spausdintuvas užima gerokai mažiau vietos, o svarbiausia, neteršia chemikalais gamtos. Tiesa, tokiu spausdintuvu atspausdintos nuotraukos būna šiek tiek brangesnės. Nemažą parodos plotą užėmė 3D spausdintuvai, galintys spausdinti erdvines figūras.
Parodos metu nuolat vyko susitikimai su gamintojais, spaudos konferencijos, kurių metu šie pristatė savo gaminius.
Didžiausią įspūdį R. Jokšui padarė „Canon“ stende naudojamos technologijos. Kiekvienas čia atėjęs gaudavo elektroninę kortelę, kurią pridėjus specialioje vietoje šalia gaminio, ekrane pasirodydavo detali informacija apie jį.
Parodoje buvo galimybė pigiau įsigyti fotografijos reikmenų. Mažesnės firmos prekiavo nuolatos, o didžiosios savo produkciją už gerokai mažesnę nei rinkos kainą baigiantis parodai išpardavinėjo eksponatus.
Šiemetinėje parodoje technikos gamintojai niekuo ypatingu nenustebino. Pristatyti nauji ir atnaujinti modeliai jokiomis revoliucinėmis savybėmis nuo ankstesnių neišsiskiria. Tad tiems, kurie prieš 2-4 metus nusipirko naują fotoaparatą, atnaujinti savo technikos neverta skubėti.
Ko gero, didžiausia parodos naujiena tapo firmos „Samsung“ fotoaparatas „Samsung NX1“ su 28 megapikselių APS-C jutikliu, greitu automatiniu fokusavimu ir kitomis įdomiomis techninėmis savybėmis.
„Samsung“ atstovai jau anksčiau buvo kalbėję, kad yra pasirengę rimtai žengti į fotografijos rinką ir savo pažadą bando tesėti. Ar šis fotoaparatas tikrai toks geras, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio ir skaitant jo techninius duomenis, vėliau išsiaiškins ekspertai, išbandę jį praktikoje.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite