Šilutiškis lankėsi pasaulinėje parodoje „Photokina 2014“

Pasaulinio lygio fotografijos ir vaizdo technikos paroda „Photokina“ Kelne (Vokietija) rengiama kas dveji metai. Čia susirenka įžymiausi pasaulio vaizdo technikos gamintojai ir milijoninė minia lankytojų. Šiemet šioje parodoje pabuvojo ir šilutiškis Remigijus Jokšas, kurio darbas tiesiogiai susijęs su fotografija – Šilutėje jis dirba skaitmeninės fotolaboratorijos operatoriumi.

Šilutiškis Remigijus Jokšas prie Kelno mugių centro, kur vyko paroda „Photokina 2014“.
Nuotrauka iš asmeninio archyvo

 

R. Jokšas parodoje lankėsi dvi dienas, nors ir labai skubėdamas spėjo apžiūrėti toli gražu ne viską, nes parodos plotas gerokai viršija didžiausių mūsų prekybos centrų teritorijas. Ilgiausiai užtruko apžiūrinėdamas garsiausių fotografijos technikos gamintojų stendus, pavyzdžiui, japonų „Canon“, „Nikon“, „Sony“ ir pan.
Šilutiškis atkreipė dėmesį, kad šioje parodoje matė gana nedaug filmavimo kamerų. Jas vis labiau išstumia filmuojantys fotoaparatai. Nyksta ir tradicinės fotolaboratorijos, naudojančios cheminį nuotraukų darymo procesą. Jas pakeitė spausdintuvai, kuriais atspaustų nuotraukų kokybė niekuo nenusileidžia tradicinėms, tačiau toks spausdintuvas užima gerokai mažiau vietos, o svarbiausia, neteršia chemikalais gamtos. Tiesa, tokiu spausdintuvu atspausdintos nuotraukos būna šiek tiek brangesnės. Nemažą parodos plotą užėmė 3D spausdintuvai, galintys spausdinti erdvines figūras.
Parodos metu nuolat vyko susitikimai su gamintojais, spaudos konferencijos, kurių metu šie pristatė savo gaminius.
Didžiausią įspūdį R. Jokšui padarė „Canon“ stende naudojamos technologijos. Kiekvienas čia atėjęs gaudavo elektroninę kortelę, kurią pridėjus specialioje vietoje šalia gaminio, ekrane pasirodydavo detali informacija apie jį.
Parodoje buvo galimybė pigiau įsigyti fotografijos reikmenų. Mažesnės firmos prekiavo nuolatos, o didžiosios savo produkciją už gerokai mažesnę nei rinkos kainą baigiantis parodai išpardavinėjo eksponatus.
Šiemetinėje parodoje technikos gamintojai niekuo ypatingu nenustebino. Pristatyti nauji ir atnaujinti modeliai jokiomis revoliucinėmis savybėmis nuo ankstesnių neišsiskiria. Tad tiems, kurie prieš 2-4 metus nusipirko naują fotoaparatą, atnaujinti savo technikos neverta skubėti.
Ko gero, didžiausia parodos naujiena tapo firmos „Samsung“ fotoaparatas „Samsung NX1“ su 28 megapikselių APS-C jutikliu, greitu automatiniu fokusavimu ir kitomis įdomiomis techninėmis savybėmis.
„Samsung“ atstovai jau anksčiau buvo kalbėję, kad yra pasirengę rimtai žengti į fotografijos rinką ir savo pažadą bando tesėti. Ar šis fotoaparatas tikrai toks geras, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio ir skaitant jo techninius duomenis, vėliau išsiaiškins ekspertai, išbandę jį praktikoje.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Darbas sau – vis dažnesnis lietuvių pasirinkimas. Kalbamės su verslininku Dariumi

Darbas gyvenime užima labai svarbią vietą, kadangi kasdien bent jau 8 valandas, o kartais ir daugiau praleidžiame atlikdami tam tikrus procesus. Natūralu, jog norisi rasti tokį darbą, kuris ne tik finansiškai, tačiau ir moraliai patenkintų lūkesčius. Apie tai kalbamės su sąskaita123.lt idėjos generatoriumi Dariumi, kuris kasdien susiduria su dirbti sau pradedančiais žmonėmis. Kodėl lietuviai vis dažniau renkasi darbą sau? Žinoma, kiekvienas žmogus atsakytų vis kitaip ir tai yra visiškai natūralu. Tačiau mano aplinkoje dažniausiai darbą sau sąlygojo noras dirbti laisvesnėmis

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

Taip pat skaitykite