Šilutiškis lankėsi pasaulinėje parodoje „Photokina 2014“

Pasaulinio lygio fotografijos ir vaizdo technikos paroda „Photokina“ Kelne (Vokietija) rengiama kas dveji metai. Čia susirenka įžymiausi pasaulio vaizdo technikos gamintojai ir milijoninė minia lankytojų. Šiemet šioje parodoje pabuvojo ir šilutiškis Remigijus Jokšas, kurio darbas tiesiogiai susijęs su fotografija – Šilutėje jis dirba skaitmeninės fotolaboratorijos operatoriumi.

Šilutiškis Remigijus Jokšas prie Kelno mugių centro, kur vyko paroda „Photokina 2014“.
Nuotrauka iš asmeninio archyvo

 

R. Jokšas parodoje lankėsi dvi dienas, nors ir labai skubėdamas spėjo apžiūrėti toli gražu ne viską, nes parodos plotas gerokai viršija didžiausių mūsų prekybos centrų teritorijas. Ilgiausiai užtruko apžiūrinėdamas garsiausių fotografijos technikos gamintojų stendus, pavyzdžiui, japonų „Canon“, „Nikon“, „Sony“ ir pan.
Šilutiškis atkreipė dėmesį, kad šioje parodoje matė gana nedaug filmavimo kamerų. Jas vis labiau išstumia filmuojantys fotoaparatai. Nyksta ir tradicinės fotolaboratorijos, naudojančios cheminį nuotraukų darymo procesą. Jas pakeitė spausdintuvai, kuriais atspaustų nuotraukų kokybė niekuo nenusileidžia tradicinėms, tačiau toks spausdintuvas užima gerokai mažiau vietos, o svarbiausia, neteršia chemikalais gamtos. Tiesa, tokiu spausdintuvu atspausdintos nuotraukos būna šiek tiek brangesnės. Nemažą parodos plotą užėmė 3D spausdintuvai, galintys spausdinti erdvines figūras.
Parodos metu nuolat vyko susitikimai su gamintojais, spaudos konferencijos, kurių metu šie pristatė savo gaminius.
Didžiausią įspūdį R. Jokšui padarė „Canon“ stende naudojamos technologijos. Kiekvienas čia atėjęs gaudavo elektroninę kortelę, kurią pridėjus specialioje vietoje šalia gaminio, ekrane pasirodydavo detali informacija apie jį.
Parodoje buvo galimybė pigiau įsigyti fotografijos reikmenų. Mažesnės firmos prekiavo nuolatos, o didžiosios savo produkciją už gerokai mažesnę nei rinkos kainą baigiantis parodai išpardavinėjo eksponatus.
Šiemetinėje parodoje technikos gamintojai niekuo ypatingu nenustebino. Pristatyti nauji ir atnaujinti modeliai jokiomis revoliucinėmis savybėmis nuo ankstesnių neišsiskiria. Tad tiems, kurie prieš 2-4 metus nusipirko naują fotoaparatą, atnaujinti savo technikos neverta skubėti.
Ko gero, didžiausia parodos naujiena tapo firmos „Samsung“ fotoaparatas „Samsung NX1“ su 28 megapikselių APS-C jutikliu, greitu automatiniu fokusavimu ir kitomis įdomiomis techninėmis savybėmis.
„Samsung“ atstovai jau anksčiau buvo kalbėję, kad yra pasirengę rimtai žengti į fotografijos rinką ir savo pažadą bando tesėti. Ar šis fotoaparatas tikrai toks geras, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio ir skaitant jo techninius duomenis, vėliau išsiaiškins ekspertai, išbandę jį praktikoje.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite