Šilutiškiai Turkijoje virė baravykienę ir kepė vaflinius blynus

Šilutės r. ir Alanijos (Turkija) savivaldybė 2014 m. birželio 2 d., Alanijoje vykusios tarptautinės kultūros ir meno šventės metu, atnaujino bendradarbiavimo sutartį, kuria yra įsipareigojusios bendrai veikti įvairiose srityse. Šilutės savivaldybė neseniai gavo kvietimą dalyvauti Tarptautiniame maisto gamybos festivalyje-čempionate, kurį Alanijos savivaldybė organizavo jau ketvirtą kartą. Šilutiškiai vyko pirmą kartą ir dalyvavo kartu su 500 dalyvių.

Alanijos savivaldybėje.

Iškart į festivalio šurmulį
Į Alaniją vyko Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Komunikacijos skyriaus specialistė Edita Šukytė, Turizmo informacijos centro vadovė Rasa Kmitienė, Šilutės muziejaus etnografė Indrė Skablauskaitė, verslininkė vyndarė Tatjana Ramoškienė.
Pakalbinome Rasą Kmitienę, ką tik sugrįžusią iš Alanijos.
Jau pirmąją viešnagės dieną šilutiškiai pateko į patį čempionato šurmulį. Festivalis buvo prasidėjęs ankstų rytą. Šilutiškius sužavėjo gausybė dirbtinų gėlių vainikų, kuriais buvo išpuoštos festivalio erdvės.
„Mums įprasta gėlių vainikus matyti laidotuvėse, o Alanijoje spalvingi gėlių vainikai yra didžiausias pagarbos ženklas. Įvairios asociacijos, organizacijos, verslo atstovai tokius gėlių vainikus atsiunčia kaip sveikinimą“.
Festivalio erdvę puošė pasaulio virtuvės šefų asociacijos emblema. Šilutiškiai nepamirš įspūdžio, kurį paliko nuoširdus bendravimas ir nuotrauka atminčiai su festivalyje dalyvavusiu virėjų šefų asociacijos viceprezidentu iš Londono.
Po Alanijos savivaldybės mero Adem Murat Yucel sveikinimo žodžių buvo oficialiai atidarytas čempionatas. Atidarymo metu buvo paskelbta, kad čempionate dalyvauja ir Alanijos savivaldybės miestų-sesių (taip šiltai vadinami miestai partneriai) komandos. Čempionatas truko tris dienas. Pirmąją dieną maistą gamino mokiniai kurie siekia įgyti virėjo specialybę, antrą dieną – pradedantieji, trečią – restoranų, kitų maitinimo įstaigų profesionalus virėjai.
Šilutiškiai, pirmąją dieną susipažinę su festivalio nuotaikomis, antrąją kibo į darbą.

Tatjana Ramoškienė patiekė baravykų sriubos.

Pasklido baravykienės kvapas
Tatjana Ramoškienė pasidabinusi balta virėjo kepuraite, vilkinti dailia prijuoste jaudinosi. Nors iš anksto žinojo, kad virs baravykienę su vištiena, jaudulys neapleido. Paruošiamiesiems darbams buvo skirta pusvalandis. Tatjanai į talką atskubėjo visi Šilutės delegacijos nariai – skuto, lupo daržoves ir stengėsi ant Tatjanos darbastalio sudėlioti visus produktus taip, kad jai būtų kuo parankiau. Daržoves apdoroti padėjo, puodus nešiojo ir meras V. Laurinaitis.
Paskelbus patiekalo ruošimo pradžią, savo darbo vietoje Tatjana liko viena. „Tatjanos darbo vieta buvo gerai matomoje vietoje. Mes nerimavome ir vis klausinėjome, ar druskos, pipirų įdėjo, kol supratome, kad geriau jos netrukdyti. Jai nebuvo lengva, visą procesą akylai stebėjo ir komisijos nariai, nuolat klausinėjo, ką daro, ragavo“, – pasakojo R. Kmitienė.
Šilutės komandos jauduliu užsikrėtė ir juos palaikė Trakų delegacijos, Latvijos, Vokietijos atstovai. Užvirusių baravykų kvapas viliojo vis daugiau žiūrovų. Nors Tatjana labai jaudinosi, bet jos virtuvė buvo pripažinta tvarkingiausia. Visi čempionato dalyviai turėjo pateikti dvi vienodas porcijas, vieną – komisijai, kitą – žiūrovams. Komisija vertino patiekalų kokybę, skonį, higieną, švarą ir tvarką, produktų paruošimą. Išragavusi čempionato dalyvių patiekalus komisija neskubėjo skelbti rezultatų.

Etnografė Indrė Skablauskaitė gamino senovinius krašto vaflinius blynus.
E. Šukytės ir R. Kmitienės nuotr.

Dviguba sėkmė
„Šiemet važiavome apsižiūrėti, susipažinti, pristatyti savo krašto virtuvę. Mums pavyko dvigubai. Šilutės muziejaus etnografė Indrė Skablauskaitė pristatė ir krašto kulinarinį paveldą, ir aprangą. Pagal seną Pamario krašto receptą jos iškepti „paludienio vofeliai“ ir šišioniškės vasaros apranga sulaukė išskirtinio dėmesio. Mes džiaugėmės matydami, kad Indrė, kaip gera mama, ramiai ir jaukiai triūsė savo darbo vietoje. Atrodė, kad jai tai įprasta, tiesiog laukia sugrįžtančios į namus šeimos, kurią netrukus pamalonins gardžiais vofeliais su cukraus pudra. Indrė vofelius pateikė su unikaliu mūsų krašto „meškiniu“ gėrimu. Netrūko virėjų ir teisėjų, panorusių fotografuotis su Indre ir visa mūsų delegacija. Sekmadienį vykusiame iškilmingame čempionato baigiamajame renginyje abi mūsų krašto atstovės buvo apdovanotos čempionato medaliais. Čempionatas – labai aukšto lygio, jis turėtų sudominti mūsų krašto verslininkus, maisto gamintojus“, – dalijosi įspūdžiais R. Kmitienė.
Alanijos savivaldybės miestų partneriai iš Murmansko bei Latvijos rungtyniavo žuvies virimo rungtyse.
Oficialioji dalis
Šilutės delegacija buvo pakviesta į Alanijos savivaldybę, kuri yra įsikūrusi pastate greta jūros molo, užsibaigiančio švyturiu. Savivaldybės darbuotojai kasdien per savo kabinetų langus mato jūrą, švyturį, kalnus…
Savivaldybėje susitikta su meru Adem Murat Yucel, mero pavaduotojais, įvairių departamentų direktoriais, susipažinta su savivaldybės valdymo sistema. Mero patarėjas Nurkan Sasmaz kuruojantis turizmo rinkodarą, paklaustas apie turizmo parodų reikalingumą šilutiškius patikino, kad jos ypač vertingos, yra viena iš komunikacijos būdų. Sakė, kad kasmet važiuoja į Lietuvą, kurią mato kaip vieną iš potencialiausių turizmo rinkų.
Šilutiškius Alanijoje sužavėjo kaip čia yra išspręstas miesto saugumas – mieste įrengtos 32 vaizdo stebėjimo kameros, kurios paraleliai stebimos policijoje ir savivaldybėje.
Su Alanijos savivaldybės vadovais kalbėtasi dėl tolimesnio bendradarbiavimo, kultūrinių ir edukacinių renginių organizavimo, savanorystės ir kitų ES projektų įgyvendinimo. Alanija kviečia Šilutės rajono vaikų kolektyvą į vaikų festivalį. Alanijos medžiotojai norėtų užmegzti ryšius su Šilutės rajono medžiotojais.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite