Šilutės Vydūno gimnazija paminėjo Vydūno 155-ąsias gimimo metines ir susibūrė į gyvą 100-uką

Tradicine Vydūno savaite gimnazijoje paminėtas Vydūno 155 gimtadienis. Mokyklos bendruomenė susitiko su Lietuvos menų ir mokslo asociacijos „Vydūno šviesa“ įkūrėju ir prezidentu, visuomenininku, rašytoju Vilimantu Zablockiu. Šį susitikimą organizavo soc. pedagogė Jūratė Gusevienė. Lektorius kalbėjo apie regimo ir neregimo pasaulių sinergiją. Mokslininko įsitikinimu, žmogus geba valdyti savo kūną, o Vydūnas geriausias to įrodymas – savo dvasine energija mąstytojas sugebėjo įveikti įgimtą tuberkuliozės bakteriją.

Pasak filosofo Vydūno, sveikata ir yra laikoma pačiu žmogaus amžiaus lobiu ir brangumynu, todėl gimnazijoje tradiciškai surengta sveiko maisto popietė, vaišintasi mokytojų paruoštais užkandžiais, buvo skanaujama biologijos mokytojų Audronės ir Vidos paruoštos įvairių žolelių arbatos.

Mažoji Lietuva – šviesuolio Vydūno kraštas, šiemet švenčiantis prijungimo prie Lietuvos šimtmetį. Ta proga vydūniečiai surengė performansą šiai datai paminėti. Nepabūgę lietaus gimnazistai sudėliojo simbolinį skaičių 100. Šį renginį įamžino 3t klasės mokinys Domantas Mulskis, kuriam talkino lietuvių kalbos mokytojos Vilma Zėčienė, Daiva Trijonienė ir mokytoja Audronė Stasiulienė.

Gimnazijos PIK-o klubo nariai su mokytoju Žydrūnu Mickeliūnu keliavo į Vilkyškius, kur Istorijos inkubatoriuje kovo 24 dieną vyko vakaronė „Neatskleistos Vydūno paslaptys“. Taip pat mokiniai aplankė ir Bitėnų kapinaites, kur palaidotas Vydūnas ir kiti Mažosios Lietuvos istorijai nusipelnę žmonės.

Kad Vydūno gyvenimą galima pavaizduoti kitaip, įrodė 3v klasės mokinė Eva Valiūtė, surengusi komiksų apie Vydūno gyvenimą parodą bibliotekoje. Tai jos projektinis darbas, kurio vadovė mokytoja Jolita Švagždienė. Dar laukia pirmų klasių išvyka į Kintų Vydūno kultūros centrą. Tai tradicija, o kad ji nenutrūktų, rūpinasi gimnazijos direktorė Marina Stirbienė.

,,Dvasioje žmonija yra tikra brolija“, – sakė Vydūnas. Visa gimnazijos bendruomenė laikosi šio principo stiprindama bendrystę.

Informaciją parengė mokytoja Jolita Švagždienė, ji paviešinta gimnazijos „Facebook“ paskyroje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Siuntimai pas gydytojus specialistus: ką reikia žinoti?

Ligonių kasos gyventojams primena šiais metais įsigaliojusias siuntimų pas gydytojus specialistus išdavimo naujoves: prasiplėtė siuntimus išduodančių gydytojų ir kitų specialistų ratas, daugėja išimčių, kai siuntimo konsultacijai nebereikia. Naujovės taupys medikų ir pacientų laiką Šių metų vasarį buvo pakeista siuntimų išdavimo tvarka, kuri mažins administracinę naštą šeimos gydytojams ir užtikrins sveikatos priežiūros paslaugų tęstinumą pacientams. Joje numatyta, kad  teisės aktuose nurodytais atvejais siuntimus konsultuotis pas gydytojus specialistus gali išduoti ir bendrosios praktikos slaugytojas, išplėstinės praktikos slaugytojas arba akušeris. Be to, siuntimus

Policija: įvykiai Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Gegužės 22 d. naktį buitinio konflikto metu Vilkų kampo k., Švėkšnos sen., vyras, gim. 1999 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1999 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Gegužės 22 d. vėlų vakarą Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, moteris, gim. 1978 m., (tikrintis blaivumą atsisakė) sukėlė fizinį skausmą neblaiviam (1,91 prom.) vyrui, gim. 1974 m. Moteris sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Gegužės 22 d. prieš pusiaunaktį Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, policijos pareigūnams sodinant į

Moksleiviai laukia vasaros darbų

Šiltasis sezonas kasmet pažeria netikėtumų – šįkart sulaukta didelio mokinių susidomėjimo darbu vasarą. Užimtumo tarnybos paskelbtoje apklausoje net 1433 moksleiviai užpildė anketas dėl vasaros darbo. Tai – dvigubai daugiau nei pernai, kai anketas pateikė 703 jaunuoliai. Moksleiviai dažniausiai norėtų dirbti padavėjais, barista, auklėmis, kambarių tvarkytojais, pardavėjais, maisto gamintojais. Kai kas pageidavo darbo su senjorais, sporto klube, muziejuje, policijoje, Seime, bibliotekoje ar kazino. Besimokantį jaunimą labiau domina aptarnavimo, maitinimo ir kitos paslaugos. Mažiau aktualūs statybos ir ūkio sektoriaus darbai. Labiausiai pageidauja

Keturiems – 37 tūkstančiai eurų

Pinigų dalybos tęsiasi: šįkart Šilutės rajono savivaldybės taryba svarstys, ar 37 tūkt. Eurų mokesčių mokėtojų pinigų paskirsčius keturiems nevyriausybinio sektoriaus organizuojamiems renginiams. Visi šie strateginiai renginiai yra žinomi, kurie kultūrine prasme svarbesni, irgi suprantama. Ir nebe pirmą kartą kyla abejonių dėl perdėto dosnumo… VšĮ „Kintai Arts“, Kintų muzikos festivalis – 5000 eurų; Asociacija „Pamario vakarai“, Rusnės festivalis – 10 000 eurų; Visuomeninė organizacija „Forumas“ – Tarptautinis žuvienės virimo čempionatas – 18 000 eurų; Vilkyčių bendruomenės centras „Viltis“, renginys „Vilko pėdomis“

Taip pat skaitykite