Šilutės savivaldybės biurokratams – Seimo kontrolieriaus kirtis

Gydytojos Reginos Kulpienės-Jaunienės ir 14 kitų Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojų skundą dėl Šilutės rajono savivaldybės biurokratinių veiksmų Seimo kontrolierius Raimondas Šukys pripažino pagrįstu. „Savivaldybė nevykdė jai pavaldžios įstaigos (Šilutės PSPC) ir jos vadovo veiklos efektyvios priežiūros ir kontrolės“, – nurodyta 14 lapų Seimo kontrolieriaus pažymoje, pateiktoje šių metų kovo pradžioje.

Šilutės PSPC darbuotojai teigė esą nepatenkinti tuometinės merės D. Žebelienės ir administracijos direktoriaus R. Ambrozaičio formaliu ir biurokratišku darbu, nes nesulaukė jokių veiksmų dėl nesutarimų su įstaigos vyr. gydytoja J. Ažukaitiene. Darbuotojų susitikime su mere, mero pavaduotoju A. Balčyčiu, PSPC stebėtojų tarybos nariais V. Kainovaičiu, J. Purliu kolektyvas išsakęs savo pastabas ir pasiūlymus. 2013 m. vasarį žlugusiame Ūkio banke Šilutės PSPC prarado 1,8 mln. Lt, tačiau iš rajono vadovų jokių veiksmų nesulaukta. Įvyko dar vienas kolektyvo ir Savivaldybės vadovų bei atstovų pokalbis, jame dėl ligos nedalyvavo PSPC vyr. gydytoja J. Ažukaitienė. Laikinai vyr. gydytojo pareigas einančiam L. Indriuškai buvo pateiktas klausimų sąrašas, į kuriuos ir vėliau atsakymų negauta. Kolektyvas pateikė Savivaldybei raštą, kad nepasitiki vyr. gydytoja J. Ažukaitiene. Savivaldybės taryba nepritarė Šilutės PSPC finansinei ataskaitai ir vyr. gydytojos veiklos ataskaitai. Kolektyvo iškeltų problemų neanalizavo nei Savivaldybė, nei PSPC stebėtojų taryba. Kilo abejonių, ar gali be konkurso vyr. gydytoja J. Ažukaitienė priimti į darbą padalinio vadovus, ar gali be steigėjo leidimo eiti ir gydytojo higienisto pareigas? Skunde teigiama, kad rajono vadovai nesiskaito su kolektyvu, elgiasi biurokratiškai, jų veikla labiau panaši į neveikimą. Su skundu pateikti keli oficialūs raštai.
Seimo kontrolierius R. Šukys kreipėsi į Savivaldybę, prašydamas pateikti su skunde minimais įvykiais susijusius dokumentus. Jie būtini tiriant Savivaldybės administracijos pareigūnų veiklą (neveikimą), tačiau nebus vertinama Savivaldybės tarybos ir jos komitetų veikla.
Seimo kontrolieriui atsakymą pateikė tuometinė rajono merė D. Žebelienė. Be kita ko, merė pripažįsta, kad vyr. gydytoja J. Ažukaitienė be rajono Tarybos, savivaldybės administracijos ir įstaigos stebėtojų tarybos žinios ėjo ir antras pareigas. Nuo 2013 m. birželio 1 d. J. Ažukaitienė nebevadovauja įstaigai. Tiesa, nutylėta, kad J. Ažukaitienei išmokėta 6 mėnesių atlyginimų dydžio išeitinė kompensacija… Merės D. Žebelienės rašte pažadėta: „Paskyrus naująjį (…) centro vadovą, bus organizuojamas stebėtojų tarybos posėdis ir parengta ilgalaikė įstaigos veiklos strategija bei rekomendacijos dėl šios įstaigos darbuotojų darbo sąlygų gerinimo“.
Pažadas, žinoma, gražus, tačiau iš valdžios atstatydinta Savivaldybės vadovybė tesuspėjo vyr. gydytoju paskirti viešuosius pirkimus tvarkiusį ir mediko išsilavinimo neturintį Liutaurą Indriušką, kuris į kolektyvą neįnešė nei ramybės, nei tvarkos. Per 4 šių metų mėnesius dar nepateikė Savivaldybei siūlymo net pakeisti įstaigos struktūrą, nes vadintis vyr. gydytoju šis darbuotojas neturėtų.
Kolektyve verda aistros, jau susikaupė nemažai priekaištų ir šiam PSPC vadovui, o Savivaldybės taryba nepritarė praėjusių metų įstaigos finansinės veiklos bei vadovo ataskaitai, nors L. Indriuška antrąjį praėjusių metų pusmetį jau buvo laikinasis vadovas. Taryba nusprendė neskirti šiam vyr. gydytojui kintamosios atlyginimo dalies.
Išvardinus daug įstatymų, teisės aktų ir net aktualių teismo nutarčių panašia tema, padarytos skundo tyrimo išvados. Seimo kontrolierius konstatavo, kad Savivaldybės administracija neužtikrino tinkamo PSPC darbuotojų prašymų nagrinėjimo, buvo pažeisti konstituciniai teisinės valstybės, valdžios įstaigų tarnavimo žmonėms, teisės viršenybės, gero administravimo, atsakingo valdymo, skaidrumo principai, todėl skundas dėl savivaldybės administracijos biurokratinių veiksmų laikytinas pagrįstu.
Vyr. gydytoja J. Ažukaitienė ėjo ir kitas pareigas, ko Savivaldybė nežinojo, nors privalu turėti tokią informaciją. Vyr. gydytoja J. Ažukaitienė kaip įstaigos vadovė pareigas atliko aplaidžiai ar visai neatliko, nesirūpino tinkamu darbo laiko, darbo užmokesčio nustatymu ir t. t. Įstaigos įstatuose nurodyta, kad į padalinių vadovų pareigas priimama konkurso keliu, už konkurso organizavimą atsako vyr. gydytojas. Savivaldybės administracija nepagrįstai neįžvelgė pažeidimo ir nesiėmė konkrečių veiksmų, t. y. nekontroliavo įstaigos ir jos vadovės veiklos, priimant darbuotojus į Greitosios medicinos pagalbos skyriaus vedėjo pareigas.
J. Ažukaitienė nepateikė jokių konkrečių pasiūlymų dėl Ūkio banke įšaldytų įstaigos lėšų. „Darytina išvada, kad Savivaldybė nekontroliavo PSPC ir jo vyr. gydytojos veiksmų, susijusių su įstaigos ūkine veikla, darbuotojų priėmimu, darbuotojų tinkamų darbo sąlygų užtikrinimu, t. y. Savivaldybė nevykdė jai pavaldžios įstaigos ir jos vadovo veiklos efektyvios priežiūros ir kontrolės“, – rašoma pažymoje.
Pripažįstama, kad šiuo atveju Savivaldybė netinkamai vykdė funkcijas, o pareigūnų veiksmuose galima įžvelgti aplaidumo ir biurokratizmo požymių, tokiu būdu buvo pažeisti iš Konstitucijos kylantys teisinės valstybės, valdžios įstaigų tarnavimo žmonėms, teisės viršenybės bei gero administravimo, atsakingo valdymo (teisėtumo, objektyvumo ir kiti) principai.
Nors skundas dėl savivaldybės administracijos biurokratinių veiksmų laikytinas pagrįstu, Šilutės PSPC kolektyvas ir naujasis vyr. gydytojas (neturintis medicinos išsilavinimo) L. Indriuška tebesiaiškina tarpusavio reikalus, vėl plaukia skundai į valdžios institucijas…

„Pamario“ inf.

Hits: 49

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite