Šilutės savivaldybės biurokratams – Seimo kontrolieriaus kirtis

Gydytojos Reginos Kulpienės-Jaunienės ir 14 kitų Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojų skundą dėl Šilutės rajono savivaldybės biurokratinių veiksmų Seimo kontrolierius Raimondas Šukys pripažino pagrįstu. „Savivaldybė nevykdė jai pavaldžios įstaigos (Šilutės PSPC) ir jos vadovo veiklos efektyvios priežiūros ir kontrolės“, – nurodyta 14 lapų Seimo kontrolieriaus pažymoje, pateiktoje šių metų kovo pradžioje.

Šilutės PSPC darbuotojai teigė esą nepatenkinti tuometinės merės D. Žebelienės ir administracijos direktoriaus R. Ambrozaičio formaliu ir biurokratišku darbu, nes nesulaukė jokių veiksmų dėl nesutarimų su įstaigos vyr. gydytoja J. Ažukaitiene. Darbuotojų susitikime su mere, mero pavaduotoju A. Balčyčiu, PSPC stebėtojų tarybos nariais V. Kainovaičiu, J. Purliu kolektyvas išsakęs savo pastabas ir pasiūlymus. 2013 m. vasarį žlugusiame Ūkio banke Šilutės PSPC prarado 1,8 mln. Lt, tačiau iš rajono vadovų jokių veiksmų nesulaukta. Įvyko dar vienas kolektyvo ir Savivaldybės vadovų bei atstovų pokalbis, jame dėl ligos nedalyvavo PSPC vyr. gydytoja J. Ažukaitienė. Laikinai vyr. gydytojo pareigas einančiam L. Indriuškai buvo pateiktas klausimų sąrašas, į kuriuos ir vėliau atsakymų negauta. Kolektyvas pateikė Savivaldybei raštą, kad nepasitiki vyr. gydytoja J. Ažukaitiene. Savivaldybės taryba nepritarė Šilutės PSPC finansinei ataskaitai ir vyr. gydytojos veiklos ataskaitai. Kolektyvo iškeltų problemų neanalizavo nei Savivaldybė, nei PSPC stebėtojų taryba. Kilo abejonių, ar gali be konkurso vyr. gydytoja J. Ažukaitienė priimti į darbą padalinio vadovus, ar gali be steigėjo leidimo eiti ir gydytojo higienisto pareigas? Skunde teigiama, kad rajono vadovai nesiskaito su kolektyvu, elgiasi biurokratiškai, jų veikla labiau panaši į neveikimą. Su skundu pateikti keli oficialūs raštai.
Seimo kontrolierius R. Šukys kreipėsi į Savivaldybę, prašydamas pateikti su skunde minimais įvykiais susijusius dokumentus. Jie būtini tiriant Savivaldybės administracijos pareigūnų veiklą (neveikimą), tačiau nebus vertinama Savivaldybės tarybos ir jos komitetų veikla.
Seimo kontrolieriui atsakymą pateikė tuometinė rajono merė D. Žebelienė. Be kita ko, merė pripažįsta, kad vyr. gydytoja J. Ažukaitienė be rajono Tarybos, savivaldybės administracijos ir įstaigos stebėtojų tarybos žinios ėjo ir antras pareigas. Nuo 2013 m. birželio 1 d. J. Ažukaitienė nebevadovauja įstaigai. Tiesa, nutylėta, kad J. Ažukaitienei išmokėta 6 mėnesių atlyginimų dydžio išeitinė kompensacija… Merės D. Žebelienės rašte pažadėta: „Paskyrus naująjį (…) centro vadovą, bus organizuojamas stebėtojų tarybos posėdis ir parengta ilgalaikė įstaigos veiklos strategija bei rekomendacijos dėl šios įstaigos darbuotojų darbo sąlygų gerinimo“.
Pažadas, žinoma, gražus, tačiau iš valdžios atstatydinta Savivaldybės vadovybė tesuspėjo vyr. gydytoju paskirti viešuosius pirkimus tvarkiusį ir mediko išsilavinimo neturintį Liutaurą Indriušką, kuris į kolektyvą neįnešė nei ramybės, nei tvarkos. Per 4 šių metų mėnesius dar nepateikė Savivaldybei siūlymo net pakeisti įstaigos struktūrą, nes vadintis vyr. gydytoju šis darbuotojas neturėtų.
Kolektyve verda aistros, jau susikaupė nemažai priekaištų ir šiam PSPC vadovui, o Savivaldybės taryba nepritarė praėjusių metų įstaigos finansinės veiklos bei vadovo ataskaitai, nors L. Indriuška antrąjį praėjusių metų pusmetį jau buvo laikinasis vadovas. Taryba nusprendė neskirti šiam vyr. gydytojui kintamosios atlyginimo dalies.
Išvardinus daug įstatymų, teisės aktų ir net aktualių teismo nutarčių panašia tema, padarytos skundo tyrimo išvados. Seimo kontrolierius konstatavo, kad Savivaldybės administracija neužtikrino tinkamo PSPC darbuotojų prašymų nagrinėjimo, buvo pažeisti konstituciniai teisinės valstybės, valdžios įstaigų tarnavimo žmonėms, teisės viršenybės, gero administravimo, atsakingo valdymo, skaidrumo principai, todėl skundas dėl savivaldybės administracijos biurokratinių veiksmų laikytinas pagrįstu.
Vyr. gydytoja J. Ažukaitienė ėjo ir kitas pareigas, ko Savivaldybė nežinojo, nors privalu turėti tokią informaciją. Vyr. gydytoja J. Ažukaitienė kaip įstaigos vadovė pareigas atliko aplaidžiai ar visai neatliko, nesirūpino tinkamu darbo laiko, darbo užmokesčio nustatymu ir t. t. Įstaigos įstatuose nurodyta, kad į padalinių vadovų pareigas priimama konkurso keliu, už konkurso organizavimą atsako vyr. gydytojas. Savivaldybės administracija nepagrįstai neįžvelgė pažeidimo ir nesiėmė konkrečių veiksmų, t. y. nekontroliavo įstaigos ir jos vadovės veiklos, priimant darbuotojus į Greitosios medicinos pagalbos skyriaus vedėjo pareigas.
J. Ažukaitienė nepateikė jokių konkrečių pasiūlymų dėl Ūkio banke įšaldytų įstaigos lėšų. „Darytina išvada, kad Savivaldybė nekontroliavo PSPC ir jo vyr. gydytojos veiksmų, susijusių su įstaigos ūkine veikla, darbuotojų priėmimu, darbuotojų tinkamų darbo sąlygų užtikrinimu, t. y. Savivaldybė nevykdė jai pavaldžios įstaigos ir jos vadovo veiklos efektyvios priežiūros ir kontrolės“, – rašoma pažymoje.
Pripažįstama, kad šiuo atveju Savivaldybė netinkamai vykdė funkcijas, o pareigūnų veiksmuose galima įžvelgti aplaidumo ir biurokratizmo požymių, tokiu būdu buvo pažeisti iš Konstitucijos kylantys teisinės valstybės, valdžios įstaigų tarnavimo žmonėms, teisės viršenybės bei gero administravimo, atsakingo valdymo (teisėtumo, objektyvumo ir kiti) principai.
Nors skundas dėl savivaldybės administracijos biurokratinių veiksmų laikytinas pagrįstu, Šilutės PSPC kolektyvas ir naujasis vyr. gydytojas (neturintis medicinos išsilavinimo) L. Indriuška tebesiaiškina tarpusavio reikalus, vėl plaukia skundai į valdžios institucijas…

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite