Šilutės savivaldybės biurokratams – Seimo kontrolieriaus kirtis

Gydytojos Reginos Kulpienės-Jaunienės ir 14 kitų Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojų skundą dėl Šilutės rajono savivaldybės biurokratinių veiksmų Seimo kontrolierius Raimondas Šukys pripažino pagrįstu. „Savivaldybė nevykdė jai pavaldžios įstaigos (Šilutės PSPC) ir jos vadovo veiklos efektyvios priežiūros ir kontrolės“, – nurodyta 14 lapų Seimo kontrolieriaus pažymoje, pateiktoje šių metų kovo pradžioje.

Šilutės PSPC darbuotojai teigė esą nepatenkinti tuometinės merės D. Žebelienės ir administracijos direktoriaus R. Ambrozaičio formaliu ir biurokratišku darbu, nes nesulaukė jokių veiksmų dėl nesutarimų su įstaigos vyr. gydytoja J. Ažukaitiene. Darbuotojų susitikime su mere, mero pavaduotoju A. Balčyčiu, PSPC stebėtojų tarybos nariais V. Kainovaičiu, J. Purliu kolektyvas išsakęs savo pastabas ir pasiūlymus. 2013 m. vasarį žlugusiame Ūkio banke Šilutės PSPC prarado 1,8 mln. Lt, tačiau iš rajono vadovų jokių veiksmų nesulaukta. Įvyko dar vienas kolektyvo ir Savivaldybės vadovų bei atstovų pokalbis, jame dėl ligos nedalyvavo PSPC vyr. gydytoja J. Ažukaitienė. Laikinai vyr. gydytojo pareigas einančiam L. Indriuškai buvo pateiktas klausimų sąrašas, į kuriuos ir vėliau atsakymų negauta. Kolektyvas pateikė Savivaldybei raštą, kad nepasitiki vyr. gydytoja J. Ažukaitiene. Savivaldybės taryba nepritarė Šilutės PSPC finansinei ataskaitai ir vyr. gydytojos veiklos ataskaitai. Kolektyvo iškeltų problemų neanalizavo nei Savivaldybė, nei PSPC stebėtojų taryba. Kilo abejonių, ar gali be konkurso vyr. gydytoja J. Ažukaitienė priimti į darbą padalinio vadovus, ar gali be steigėjo leidimo eiti ir gydytojo higienisto pareigas? Skunde teigiama, kad rajono vadovai nesiskaito su kolektyvu, elgiasi biurokratiškai, jų veikla labiau panaši į neveikimą. Su skundu pateikti keli oficialūs raštai.
Seimo kontrolierius R. Šukys kreipėsi į Savivaldybę, prašydamas pateikti su skunde minimais įvykiais susijusius dokumentus. Jie būtini tiriant Savivaldybės administracijos pareigūnų veiklą (neveikimą), tačiau nebus vertinama Savivaldybės tarybos ir jos komitetų veikla.
Seimo kontrolieriui atsakymą pateikė tuometinė rajono merė D. Žebelienė. Be kita ko, merė pripažįsta, kad vyr. gydytoja J. Ažukaitienė be rajono Tarybos, savivaldybės administracijos ir įstaigos stebėtojų tarybos žinios ėjo ir antras pareigas. Nuo 2013 m. birželio 1 d. J. Ažukaitienė nebevadovauja įstaigai. Tiesa, nutylėta, kad J. Ažukaitienei išmokėta 6 mėnesių atlyginimų dydžio išeitinė kompensacija… Merės D. Žebelienės rašte pažadėta: „Paskyrus naująjį (…) centro vadovą, bus organizuojamas stebėtojų tarybos posėdis ir parengta ilgalaikė įstaigos veiklos strategija bei rekomendacijos dėl šios įstaigos darbuotojų darbo sąlygų gerinimo“.
Pažadas, žinoma, gražus, tačiau iš valdžios atstatydinta Savivaldybės vadovybė tesuspėjo vyr. gydytoju paskirti viešuosius pirkimus tvarkiusį ir mediko išsilavinimo neturintį Liutaurą Indriušką, kuris į kolektyvą neįnešė nei ramybės, nei tvarkos. Per 4 šių metų mėnesius dar nepateikė Savivaldybei siūlymo net pakeisti įstaigos struktūrą, nes vadintis vyr. gydytoju šis darbuotojas neturėtų.
Kolektyve verda aistros, jau susikaupė nemažai priekaištų ir šiam PSPC vadovui, o Savivaldybės taryba nepritarė praėjusių metų įstaigos finansinės veiklos bei vadovo ataskaitai, nors L. Indriuška antrąjį praėjusių metų pusmetį jau buvo laikinasis vadovas. Taryba nusprendė neskirti šiam vyr. gydytojui kintamosios atlyginimo dalies.
Išvardinus daug įstatymų, teisės aktų ir net aktualių teismo nutarčių panašia tema, padarytos skundo tyrimo išvados. Seimo kontrolierius konstatavo, kad Savivaldybės administracija neužtikrino tinkamo PSPC darbuotojų prašymų nagrinėjimo, buvo pažeisti konstituciniai teisinės valstybės, valdžios įstaigų tarnavimo žmonėms, teisės viršenybės, gero administravimo, atsakingo valdymo, skaidrumo principai, todėl skundas dėl savivaldybės administracijos biurokratinių veiksmų laikytinas pagrįstu.
Vyr. gydytoja J. Ažukaitienė ėjo ir kitas pareigas, ko Savivaldybė nežinojo, nors privalu turėti tokią informaciją. Vyr. gydytoja J. Ažukaitienė kaip įstaigos vadovė pareigas atliko aplaidžiai ar visai neatliko, nesirūpino tinkamu darbo laiko, darbo užmokesčio nustatymu ir t. t. Įstaigos įstatuose nurodyta, kad į padalinių vadovų pareigas priimama konkurso keliu, už konkurso organizavimą atsako vyr. gydytojas. Savivaldybės administracija nepagrįstai neįžvelgė pažeidimo ir nesiėmė konkrečių veiksmų, t. y. nekontroliavo įstaigos ir jos vadovės veiklos, priimant darbuotojus į Greitosios medicinos pagalbos skyriaus vedėjo pareigas.
J. Ažukaitienė nepateikė jokių konkrečių pasiūlymų dėl Ūkio banke įšaldytų įstaigos lėšų. „Darytina išvada, kad Savivaldybė nekontroliavo PSPC ir jo vyr. gydytojos veiksmų, susijusių su įstaigos ūkine veikla, darbuotojų priėmimu, darbuotojų tinkamų darbo sąlygų užtikrinimu, t. y. Savivaldybė nevykdė jai pavaldžios įstaigos ir jos vadovo veiklos efektyvios priežiūros ir kontrolės“, – rašoma pažymoje.
Pripažįstama, kad šiuo atveju Savivaldybė netinkamai vykdė funkcijas, o pareigūnų veiksmuose galima įžvelgti aplaidumo ir biurokratizmo požymių, tokiu būdu buvo pažeisti iš Konstitucijos kylantys teisinės valstybės, valdžios įstaigų tarnavimo žmonėms, teisės viršenybės bei gero administravimo, atsakingo valdymo (teisėtumo, objektyvumo ir kiti) principai.
Nors skundas dėl savivaldybės administracijos biurokratinių veiksmų laikytinas pagrįstu, Šilutės PSPC kolektyvas ir naujasis vyr. gydytojas (neturintis medicinos išsilavinimo) L. Indriuška tebesiaiškina tarpusavio reikalus, vėl plaukia skundai į valdžios institucijas…

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite