Šilutės Rotary klubas kartu su visos Lietuvos rotariečiais aukoja lėšas Ukrainai

Dalis Šilutės rotariečių, antradienį dalyvavusių solidarumo su Ukraina akcijoje, Šilutėje.

Pirmadienį įprastiniame susirinkime Šilutės Rotary klubo nariai kalbėjosi apie karo įvykius Ukrainoje. Priimtas sprendimas į Rotary International Lietuvos apygardos specialią sąskaitą „Parama Ukrainai“ iš klubo lėšų skirti 3000 eurų.

Apgyvendins pabėgėlius

Klubo brolis Jonas Vėtrinas informavo, kad jo šeima jau paskelbė, jog savo kaimo turizmo sodyboje  priglaus 10-15 karo pabėgėlių iš Ukrainos. Keturias vietas, o jei reikės ir daugiau, pabėgėliams siūlo rotariečio Arūno Dikšo šeima. 6-8 žmones yra pasiryžęs priglausti Rimgaudas Višinskas. Apie galimybę apgyvendinti bėgančius nuo karo baisumų ukrainiečius jau anksčiau buvo pranešęs klubo narys Audrius Endzinas.

Pasak Audriaus, jo bendrovės patalpose Rusnėje galėtų tilpti iki 50 žmonių. Dabar ten vyksta remontas. Dar porai šeimų su vaikais A. Endzinas norėtų siūlyti apsistoti jo sodyboje, bute.

Aukoja lėšas

Rotariečiai vieningai sutarė, kad jeigu klubo narių sodybose atsiras poreikis priglausti karo pabėgėlius, klubas pasistengs jiems suteikti visokeriopos reikalingos paramos – lėšomis, daiktais ar produktais. Kol tokio poreikio nėra, nutarta papildomai iš kiekvieno klubo nario surinkti pinigų ir pervesti į sąskaitą „Parama Ukrainai“ 3000 eurų.

Turint galvoje, kad gausių lėšų klubo sąskaitoje nėra sukaupta, nutarta pinigų sudėti papildomai ir apkarpyti kitas išlaidas. Galbūt šiais metais bus atsisakyta tradicinio šilutiškių renginio – H. Šojaus statulėlės įteikimo metų mecenatui. Galbūt mažiau pramos bus suteikta kažkam kitkam. Klubo narių manymu, parama Europos gynybinio fronto pirmose gretose atsidūrusiai Ukrainai šiuo metu yra svarbiausias reikalas.

3000 eurų Ukrainai paremti jau pervesti į specialiąją sąskaitą. Antradienį nemažas rotariečių būrys su šeimomis susirinko prie Šilutės kultūros ir pramogų centro, kur vietoj Užgavėnių vyko solidarumo su Ukraina akcija.

Lietuvos rotariečiai paramai jau surinko 71 tūkst. eurų

Iš IR  apygardos praneša,  kad per dvi dienas į specialią Rotary International 1462 apygardos sąskaitą „Parama Ukrainai“ paaukota 70 856 Eur! Lėšas sutelkė 128 fiziniai ir juridiniai asmenys, aukodami nuo 5 iki 20 000 Eur!

Šį rytą į Poltavos karo ligoninę jau iškeliavo už 44 000 eurų nupirktų įvairių medicininių priemonių: nuskausminamųjų vaistų, vaistų žaizdoms apdoroti ir gydyti (vertė – 15 000 Eur); tvarsčių, medicininės marlės, bintų, pleistrų, chirurginių siūlų (vertė – 16 000 Eur); kraujavimą stabdančių turniketų (vertė – 10 000 Eur); intraveninių sistemų, švirkštų, kateterių (vertė – 3 000 Eur)

Kitą medikamentų siuntą planuojama gabenti kitos savaitės pradžioje.

Šilutės Rotary klubo 2021-2022 m. prezidentas Petras Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite