Šilutės Rotary klubas kartu su visos Lietuvos rotariečiais aukoja lėšas Ukrainai

Dalis Šilutės rotariečių, antradienį dalyvavusių solidarumo su Ukraina akcijoje, Šilutėje.

Pirmadienį įprastiniame susirinkime Šilutės Rotary klubo nariai kalbėjosi apie karo įvykius Ukrainoje. Priimtas sprendimas į Rotary International Lietuvos apygardos specialią sąskaitą „Parama Ukrainai“ iš klubo lėšų skirti 3000 eurų.

Apgyvendins pabėgėlius

Klubo brolis Jonas Vėtrinas informavo, kad jo šeima jau paskelbė, jog savo kaimo turizmo sodyboje  priglaus 10-15 karo pabėgėlių iš Ukrainos. Keturias vietas, o jei reikės ir daugiau, pabėgėliams siūlo rotariečio Arūno Dikšo šeima. 6-8 žmones yra pasiryžęs priglausti Rimgaudas Višinskas. Apie galimybę apgyvendinti bėgančius nuo karo baisumų ukrainiečius jau anksčiau buvo pranešęs klubo narys Audrius Endzinas.

Pasak Audriaus, jo bendrovės patalpose Rusnėje galėtų tilpti iki 50 žmonių. Dabar ten vyksta remontas. Dar porai šeimų su vaikais A. Endzinas norėtų siūlyti apsistoti jo sodyboje, bute.

Aukoja lėšas

Rotariečiai vieningai sutarė, kad jeigu klubo narių sodybose atsiras poreikis priglausti karo pabėgėlius, klubas pasistengs jiems suteikti visokeriopos reikalingos paramos – lėšomis, daiktais ar produktais. Kol tokio poreikio nėra, nutarta papildomai iš kiekvieno klubo nario surinkti pinigų ir pervesti į sąskaitą „Parama Ukrainai“ 3000 eurų.

Turint galvoje, kad gausių lėšų klubo sąskaitoje nėra sukaupta, nutarta pinigų sudėti papildomai ir apkarpyti kitas išlaidas. Galbūt šiais metais bus atsisakyta tradicinio šilutiškių renginio – H. Šojaus statulėlės įteikimo metų mecenatui. Galbūt mažiau pramos bus suteikta kažkam kitkam. Klubo narių manymu, parama Europos gynybinio fronto pirmose gretose atsidūrusiai Ukrainai šiuo metu yra svarbiausias reikalas.

3000 eurų Ukrainai paremti jau pervesti į specialiąją sąskaitą. Antradienį nemažas rotariečių būrys su šeimomis susirinko prie Šilutės kultūros ir pramogų centro, kur vietoj Užgavėnių vyko solidarumo su Ukraina akcija.

Lietuvos rotariečiai paramai jau surinko 71 tūkst. eurų

Iš IR  apygardos praneša,  kad per dvi dienas į specialią Rotary International 1462 apygardos sąskaitą „Parama Ukrainai“ paaukota 70 856 Eur! Lėšas sutelkė 128 fiziniai ir juridiniai asmenys, aukodami nuo 5 iki 20 000 Eur!

Šį rytą į Poltavos karo ligoninę jau iškeliavo už 44 000 eurų nupirktų įvairių medicininių priemonių: nuskausminamųjų vaistų, vaistų žaizdoms apdoroti ir gydyti (vertė – 15 000 Eur); tvarsčių, medicininės marlės, bintų, pleistrų, chirurginių siūlų (vertė – 16 000 Eur); kraujavimą stabdančių turniketų (vertė – 10 000 Eur); intraveninių sistemų, švirkštų, kateterių (vertė – 3 000 Eur)

Kitą medikamentų siuntą planuojama gabenti kitos savaitės pradžioje.

Šilutės Rotary klubo 2021-2022 m. prezidentas Petras Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Brangs mokestis lankantiems Šilutės sporto mokyklą

Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis Savivaldybei  pateikė prašymą leisti Šilutės sporto mokyklai nevykdyti krepšinio ugdymo programų ir sumažinti 10 grupių. Mokinių krepšinio grupes formuotų viešoji įstaiga „Šilutės sportas“. Prašoma steigti dvi papildomas bokso grupes, mat pagal pasirašytą trišalę sutartį atvyksta dirbti jaunas specialistas. Nuo rugsėjo 1 d. Šilutės sporto mokykloje butų formuojama 21 mokinių grupė. Krepšinis VšĮ „Šilutės sportas“ turi vyrų krepšinio komandą. Tad perkėlus šiai įstaigai mokinių krepšinio grupes būtų sukurta krepšinio ugdymo piramidė, kuri ateityje galėtų duoti

Taip pat skaitykite