Šilutės rajono vaikai mokėsi buriuoti

Skatindamas buriuoti Nemuno deltos vandenyse, klubo „Marių burės“ kolektyvas, kaip ir kiekvienais metais, surengė mažiesiems buriavimo mokymo stovyklą. Veiklos ėmėsi klubo nariai, savanoriai, vaikų tėveliai.

Stovyklą pavyko suorganizuoti su nedideliais kaštais, tad dalyvauti galėjo ir vaikai iš mažiau pasiturinčių šeimų. Norinčių mokytis buriuoti susirinko 18 vaikų. Dauguma jų jau turėjo buriavimo patirties, bet ir naujokai greitai apsiprato, bestovyklaudami pradėjo buriuoti.

Stovyklos savanoriai Laima, Vydas, močiutė Antanida ir per karščius nepailsdami maitino ir girdė mūsų gausią kompaniją. Treneriai Aleksandras ir Arūnas padėjo prižiūrėti jaunuosius buriuotojus, skirstė jiems užduotis, mokė buriavimo technikos ir pasirūpino saugumu vandenyje. Technine pagalba rūpinosi nepailstantis techninis pagalbininkas Dainius. Klubo prezidentas Aras dažniausiai išmintingai tylėjo, tačiau jo žvilgsnis buvo budrus ir nerimastingas – juk nedažnai klube klega toks didelis būrys jaunimo.

Ne tik buriavome, bet aplankėme Kintų didžiają tują, Kintų kaitininkus Eglę ir Lauryną, kurie pasiūlė papildyti buriavimo programą plaukiant kurėnu (na, gal kitais metais). Lankėmės Ventės rage, kur gerai nusiteikęs darbuotojas mums pademonstravo paukščių žiedavimo subtilybes, paskaitė linksmą paskaitą apie migruojančius paukščius, leido patiems paleisti žieduotą paukštelį.

Kai vėjas mus visai apleido, kartu su ekskursijų vadove Živile keliavome į Šilutės praeitį. Aplankėme Dreverną, Svencelę, uostėme naftininkų išgautą naftą, aplankėme saulėtąją Nidą, kur turėjome galimybę stebėti didžiausios Lietuvoje Kuršių marių regatos startus. Saulius Menkevičius pasakojo apie savo tolimas keliones po jūras be variklio bei šviečiančius delfinų viražus permatomose bangose – visai kaip pasakose. Nenuostabu, juk buriavimas ir yra pasaka…

Minijos jachtklubo inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Pempės diena: jau stebimi šių paukščių tuoktuvių šokiai

Kovo 19 d. laikoma Pempės diena – bundančios gamtos ir atšilimo simboliu. Šiais metais Lietuvos ornitologų draugijos stebėtojai paprastąją pempę pastebėjo jau vasario pradžioje. Šylant klimatui ir orams vis anksčiau galima pastebėti daugiau pavasario šauklių, kurie pranašauja pasibaigusią žiemą. Pempės – įprasti pievų paukščiai Paprastoji pempė (Vanellus vanellus) – gan gerai žmonėms pažįstamas paukštis, išsiskiriantis savo išvaizda ir balsu. Tai atviro kraštovaizdžio paukštis, perėjimui renkasi gan įvairias vietas: pradedant atviromis pelkių plynėmis, šlapių durpynų plotais ir baigiant derlingomis įvairaus drėgnumo

Taip pat skaitykite