Šilutės rajono savivaldybė plečia bendradarbiavimo žemėlapį

bendradarbiaujaŠilutės r. savivaldybėje apsilankė Tskaltubo rajono savivaldybės (Sakartvelas, Gruzija) atstovai. Susitikimo metu pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.  Tskaltubo miesto savivaldybės mero Genadij Balančivadze ir Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio gegužės 27 d. pasirašytoje sutartyje numatyta plėtoti abiem pusėms naudingą bendradarbiavimą kultūros, turizmo, sporto, ekonominių mainų ir kitose bendrų interesų srityse, stiprinti tarpusavio supratimą ir draugystę.

Primename, kad Šilutės rajono savivaldybė buvo pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis ir su partneriais Rusijoje bei Baltarusijoje – dėl visiems žinomų priežasčių šias sutartis nutraukė.

Draugauti pradėta 1991 metais

Šilutės rajono savivaldybė skelbia, kad partnerių turi įvairiose užsienio valstybėse. Bendradarbiavimo pradžia – 1991 m. gegužės 26 d. pasirašyta Šilutės miesto ir Emmericho miesto (Vokietija) sutartis. Po daugiau nei metų fdraugystės ir bendradarbiavimo sutartis Šilutės rajono savivaldybę susiejo su Ljungby savivaldybe (Švedija).

1998 m.  Malborke (Lenkija) Šilutės rajono savivaldybė Klaipėdos apskrities viršininko administracijos sudėtyje pasirašė euroregiono „Baltija“ įkūrimo sutartį.

Bendradarbiavimo ir draugystės sutartys Šilutės rajono savivaldybę sieja su  Lenkijos Ostrodos, Gdanski Prušč savivaldybėmis, Gdanski poviato (apskritis), tvirtėja ryšiai su Saldus rajono ir Saldus miesto (Latvija) administracijomis. Yra pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Cittaducale savivaldybe (Italija), ketinimo protokolas – su Vellinge savivaldybe (Švedija). Tvirti ryšiai sieja su Alanijos miestu (Turkija), su  Skadovsko miestu (Ukraina). 2017 m. pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Kolobžego rajono savivaldybe (Lenkija). Draugystė sieja ir su  Tarutino rajono savivaldybe (Ukraina).

Partneriai Lietuvoje

Nuo 1995 m. birželio mėnesio Šilutės rajono savivaldybė yra Lietuvos savivaldybių asociacijos narė. Lietuvos savivaldybių asociacija – organizacija, vienijanti visas 60 savivaldybių, sprendžianti savo narių – savivaldybių – bendrąsias problemas. 

Nuo 2010 m. birželio 1 d. oficiali bendradarbiavimo sutartis susiejo su  Lietuvos mokslų akademija. Oficialiai įteisintas bendradarbiavimas su Neringos, Palangos savivaldybėmis, Mykolo Romerio, Klaipėdos, Lietuvos sveikatos mokslų universitetais, Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, Nacionaline pasyvaus namo asociacija, Vilniaus dailės akademija, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų priešmininio laivo „Skalvis“ įgula.

2014 m. kovą pasirašyta bendradarbiavimo su Šilutės Rotary klubu sutartis. Šalys įsipareigoja skatinti krašto žinomumą, skelbti apie nuveiktus darbus, palaikyti kultūrines iniciatyvas.

 

Kultūrinio bendradarbiavimo sutartys sieja su Tauragės, Jurbarko rajonų, Pagėgių savivaldybėmis.

Sutartyje su Nemuno deltos regioninio parko vadovybe sutarta bendradarbiauti rengiant ir įgyvendinant projektus, susijusius su Nemuno deltos regioniniu parku.

Pagal sutartį įvairiose srityje bendradarbiaujama su VSAT prie LR VRM Pagėgių rinktine.

Pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su Lietuvos verslo kolegija, Klaipėdos valstybine kolegija, VšĮ „Kintai Arts“.

Visas sutartis, įrėmintas ir pakabintas Savivaldybės mažojoje salėje, galima pamatyti čia užsukus. Būtent šį vaizdą ir matome nuotraukoje, kur užfiksuota naujųjų draugų iš Sakartvelo priėmimo akimirka.

Parengė Stasė Skutulienė

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: kalendorinę žiemą pradėsime savaitgalio šaltuku

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šią savaitę būsiančius šalčius. Paskutinės rudens trys dienos atneš orų permainų: žadami staigūs ir nemenki šalčiai. Taip baigsis lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, jau pažėręs ir sniego, ir atnešęs šalčių. Ketvirtadienį prasideda kalendorinė žiema. Lapkričio 29 d., antradienį, naktį dangų dengs stori debesys, vietomis iškirsi negausūs krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur bus slidu, gali susiformuoti silpna lijundra. Pūs nestiprus pietryčių, rytų vėjas. Vės nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Antradienio dieną kai kur kris

Kviečia balsuoti populiariausio 2022 m. Šilutės rajono sportininko rinkimuose

Šilutės rajono savivaldybės Sporto taryba trečius metus iš eilės rengia populiariausio Šilutės rajono sportininko rinkimus, kuriuose viską lemia tik visuomenės balsavimas. Laimėtojas bus apdovanotas 500 eurų piniginiu prizu. Šiais metais Šilutės r. savivaldybės administracijai pateiktos aštuonios kandidatūros. Balsuoti ir pareikšti savo nuomonę gyventojai gali iki 2022 m. gruodžio 8 d. 17.00 val. Pristatome kandidatus: Evelina Brazdeikytė. Klubo „Rusnės žirgai“ kolektyvo pasididžiavimas ir pavyzdys jauniesiems raiteliams. Pasak kolegų, Evelina neįmanomus dalykus paverčia įmanomais, o jos optimizmu užsikrečia visas kolektyvas. Sunkiu darbu

Dianos Nausėdienės padėka Pamario krašto ugdymo įstaigoms

Artėjant didžiosioms metų šventėms, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos žmona, pakvietė kiekvieną savivaldybę dalyvauti akcijoje „Jaukūs namai“. Sukurti kalėdinius namelius, kuriais papuošta Prezidentūros kalėdinė eglė – simbolinis Lietuvos valstybės medis. Šilutės rajono savivaldybė sulaukė  D. Nausėdienės padėkos Šilutės rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms už prisidėjimą prie šios gražios akcijos ir sukūrusiems visą namelių miestą!

Žemės ūkio ministras K. Navickas susitiko su Pagėgių savivaldybės ūkininkais

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas Pagėgių krašte susitiko su ūkininkais, su kuriais aptarė Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginį planą, kitus aktualius klausimus. Jis taip pat lankėsi Žukų, Bitėnų ir Vėžininkų kaimų ūkiuose. Pagėgių krašte du trečdaliai ūkių – smulkūs. Daugiausia čia esama pienininkystės ar mėsinės galvijininkystės ūkių. Juose laikoma nuo 50 iki 100 galvijų. „Daugelyje ūkių karvidės statytos seniai, pačių ūkininkų pastangomis. Joms atnaujinti reikalingos investicijos, tačiau nugali nerimas prisiimti papildomų finansinių įsipareigojimų. O kur dar

Taip pat skaitykite