Šilutės rajono savivaldybė plečia bendradarbiavimo žemėlapį

bendradarbiaujaŠilutės r. savivaldybėje apsilankė Tskaltubo rajono savivaldybės (Sakartvelas, Gruzija) atstovai. Susitikimo metu pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.  Tskaltubo miesto savivaldybės mero Genadij Balančivadze ir Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio gegužės 27 d. pasirašytoje sutartyje numatyta plėtoti abiem pusėms naudingą bendradarbiavimą kultūros, turizmo, sporto, ekonominių mainų ir kitose bendrų interesų srityse, stiprinti tarpusavio supratimą ir draugystę.

Primename, kad Šilutės rajono savivaldybė buvo pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis ir su partneriais Rusijoje bei Baltarusijoje – dėl visiems žinomų priežasčių šias sutartis nutraukė.

Draugauti pradėta 1991 metais

Šilutės rajono savivaldybė skelbia, kad partnerių turi įvairiose užsienio valstybėse. Bendradarbiavimo pradžia – 1991 m. gegužės 26 d. pasirašyta Šilutės miesto ir Emmericho miesto (Vokietija) sutartis. Po daugiau nei metų fdraugystės ir bendradarbiavimo sutartis Šilutės rajono savivaldybę susiejo su Ljungby savivaldybe (Švedija).

1998 m.  Malborke (Lenkija) Šilutės rajono savivaldybė Klaipėdos apskrities viršininko administracijos sudėtyje pasirašė euroregiono „Baltija“ įkūrimo sutartį.

Bendradarbiavimo ir draugystės sutartys Šilutės rajono savivaldybę sieja su  Lenkijos Ostrodos, Gdanski Prušč savivaldybėmis, Gdanski poviato (apskritis), tvirtėja ryšiai su Saldus rajono ir Saldus miesto (Latvija) administracijomis. Yra pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Cittaducale savivaldybe (Italija), ketinimo protokolas – su Vellinge savivaldybe (Švedija). Tvirti ryšiai sieja su Alanijos miestu (Turkija), su  Skadovsko miestu (Ukraina). 2017 m. pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Kolobžego rajono savivaldybe (Lenkija). Draugystė sieja ir su  Tarutino rajono savivaldybe (Ukraina).

Partneriai Lietuvoje

Nuo 1995 m. birželio mėnesio Šilutės rajono savivaldybė yra Lietuvos savivaldybių asociacijos narė. Lietuvos savivaldybių asociacija – organizacija, vienijanti visas 60 savivaldybių, sprendžianti savo narių – savivaldybių – bendrąsias problemas. 

Nuo 2010 m. birželio 1 d. oficiali bendradarbiavimo sutartis susiejo su  Lietuvos mokslų akademija. Oficialiai įteisintas bendradarbiavimas su Neringos, Palangos savivaldybėmis, Mykolo Romerio, Klaipėdos, Lietuvos sveikatos mokslų universitetais, Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, Nacionaline pasyvaus namo asociacija, Vilniaus dailės akademija, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų priešmininio laivo „Skalvis“ įgula.

2014 m. kovą pasirašyta bendradarbiavimo su Šilutės Rotary klubu sutartis. Šalys įsipareigoja skatinti krašto žinomumą, skelbti apie nuveiktus darbus, palaikyti kultūrines iniciatyvas.

 

Kultūrinio bendradarbiavimo sutartys sieja su Tauragės, Jurbarko rajonų, Pagėgių savivaldybėmis.

Sutartyje su Nemuno deltos regioninio parko vadovybe sutarta bendradarbiauti rengiant ir įgyvendinant projektus, susijusius su Nemuno deltos regioniniu parku.

Pagal sutartį įvairiose srityje bendradarbiaujama su VSAT prie LR VRM Pagėgių rinktine.

Pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su Lietuvos verslo kolegija, Klaipėdos valstybine kolegija, VšĮ „Kintai Arts“.

Visas sutartis, įrėmintas ir pakabintas Savivaldybės mažojoje salėje, galima pamatyti čia užsukus. Būtent šį vaizdą ir matome nuotraukoje, kur užfiksuota naujųjų draugų iš Sakartvelo priėmimo akimirka.

Parengė Stasė Skutulienė

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip vykdomos biuro darbuotojų bei IT specialistų atrankos?

Šiandieną daugelyje organizacijų darbuojasi biuro darbuotojai bei IT specialistai. Ar žinote, kaip yra vykdoma jų paieška? Kaip vykdoma biuro darbuotojų paieška? Darbuotojų paieška yra vykdoma etapais. Pirmasis etapas yra susijęs su būsimo darbdavio poreikių išgryninimu. Pokalbių metu yra išsamiai aptariama, kokių darbuotojų yra ieškoma, kokie kompetencijų ir kitų savybių reikalavimai jiems yra keliami, panašūs klausimai. Šis etapas yra labai svarbus, nes tik tiksliai žinant, ko ieškoma, galima tai rasti. Išsiaiškinus realius būsimo darbdavio poreikius, išorės specialistai atlieka siūlomo darbo bei

Kaip išsirinkti ir priderinti rankinę prie savo aprangos?

Gerai pasirinkta rankinė gali būti ne tik funkcionali, bet ir stilinga! Sužinokite daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir išsirinkite tinkamiausią rankinę. Stilinga rankinė – nepakeičiama spintos dalis Stilinga ir tinkamo dydžio moteriška rankinė gali ne tik pagerinti jūsų stilių, bet ir padėti su savimi visada turėti svarbiausius daiktus. Žinoma, kartais išsirinkti rankinę gali būti gana sudėtinga užduotis, nes galite rasti tokią daugybę įvairiausių stilių, dydžių ir modelių! Dėl to naudinga sužinoti daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir apie geriausius rankinių

Daiktai, be kurių neišsiversite virtuvėje

Yra tiek daug keistų dalykų, kuriais galite užpildyti savo virtuvės stalčius ir spinteles. Kai kurie yra tiesiog nenaudingi, bet kai kurie tikrai yra gana geri pirkiniai, pavyzdžiui, vienkartiniai rankšluoščiai. Štai kelių dalykų, be kurių negalime išsiversti savo virtuvėje, sąrašas. Matavimo šaukštai Kai kepate, daugumoje receptų labai svarbu tiksliai išmatuoti ingredientus. Daug kartų gaminio cheminė sudėtis grindžiama tiksliais skirtingų ingredientų santykiais, o rezultatai gali būti ne tokie puikūs, jei viską sujauksite ir tik sumesite produktus. Todėl kepdami visada naudokite matavimo šaukštus.

Gydomasis masažas. Kada jis reikalingas?

Masažas – tai kombinuotas mechaninis ir refleksinis poveikis audiniams ir organams trinties, spaudimo, vibracijos pavidalu, kuris atliekamas tiesiai ant žmogaus kūno paviršiaus tiek rankomis, tiek specialiais prietaisais, siekiant gydomojo ar kito poveikio. Kada gydomasis masažas yra reikalingas? Kodėl masažas naudingas kiekvienam žmogui? Sveikam žmogui masažas gali padėti palaikyti raumenų tonusą, malšinti patinimą ir nuovargį. O jei nerimaujama dėl nugaros ar kaklo skausmų, buvo traumos kojose ar rankose, tai, žinoma, masažas padės pagerinti raumenų ir sąnarių funkcines savybes. Trumpai tariant, kas

Taip pat skaitykite