Šilutės rajono pedagogai skiepijami nuo koronaviruso

Prieš savaitę Šilutės rajone pradėta skiepyti nuo koronaviruso ugdymo įstaigų darbuotojus. Dvejojančių dėl COVID-19 skiepo rajone mažai. Iki šiol paskiepyti 325 asmenys. Vakar ir šiandien planuota paskiepyti dar apie 100 ugdymo įstaigų darbuotojų.

Gauta nusiskundimų

„Šiandien ryte lankiausi mokykloje, kur vyksta skiepijimas. Yra asmenys, kurie kontroliuoja, ar laikomasi atstumų, ir prižiūri aplinką. Dirba kelios komandos. Viename kabinete imami greitieji testai, kitame – skiepijama. Viskas vyksta sklandžiai, tačiau pradžia buvo sudėtingesnė“, – apie pedagogų vakcinavimą ketvirtadienį pasakojo Šilutės r. savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė.

Ji neslėpė, kad iš pradžių būta nesklandumų – net sulaukta skundų dėl pedagogų elgesio. „Teko paprašyti mokytojų, kad laikytųsi nustatyto saugaus atstumo, dėvėtų kaukes. Buvo ir prišiukšlinta mokykla…“, – sakė Savivaldybės gydytoja.

Nepasitenkinimą išreiškė ir patys pedagogai. Anot G. Tamašauskienės, besiskiepijantieji  piktinosi, kad reikia laukti eilėje. Kai kurie piktinosi ir dėl per didelio sambrūzdžio mokykloje. „Mokyklos koridorius ilgas. Tai jeigu sugebame viename koridoriuje susigrūsti, o už kampo paeiti negali… arba negirdi. Tai nežinau“, – komentavo pašnekovė.

Skiepijasi ne visi

Iki šiol Šilutės rajono ugdymo įstaigų darbuotojų skiepijimas vyko „Pamario“ pagrindinėje mokykloje. Šiandien vakcinacija bus tęsiama Šilutės pirminiame sveikatos priežiūros centre.

Vasario 17 dieną buvo paskiepyti 125 pedagogai, o praėjusią savaitę 200 asmenų. Pasak G. Tamašauskienės, vakar paskiepyti 84 mokyklų darbuotojai, šiandien planuojama paskiepyti dar apie 23 asmenis.

Šilutės r. savivaldybės vyriausioji specialistė – gydytoja Gintarė Tamašauskienė.

Praėjusią savaitę pirmuoju skiepu nuo COVID-19 ligos „AstraZeneca“ vakcina buvo skiepijami pedagogai iki 55 metų amžiaus. Nuo vakar, anot G. Tamašauskienės, skiepijami visi kiti asmenys, kurie ugdo ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus bei pradinukus.

Savivaldybės gydytoja detalizavo, kad skiepijami ne tik pedagogai, bet visų įstaigų darbuotojai, kurie turi nuolatinį ar laikiną kontaktą su ugdytiniais. Į skiepijančių sąrašą patenka ir mokytojų padėjėjai, visi darželių darbuotojai. Iš viso tokių darbuotojų rajone 674. Anot pašnekovės, apie 20 proc. asmenų buvo išbraukta iš turėjusių pasiskiepyti sąrašo. Tai asmenys, kurie prasirgo virusu, ir atsisakė skiepo.

„Buvo atsisakiusių skiepytis, tačiau tai nedidelė dalis asmenų. Priežastys to įvairios. Dalis nesutiko skiepytis būtent „AstraZeneca“ vakcina. Nežinau, kodėl. Buvo asmenų, kurie tiesiog persigalvojo. Dalis nesiskiepija, nes tai nėra privaloma. Girdime įvairių paaiškinimų“, – sakė G. Tamašauskienė.

G. Tamašauskienė informavo ir apie pasikeitusią tvarką: „Pagal nurodymus, praėjusią savaitę mes buvome gavę tik „AstraZeneca“ skiepų, o pagal gamintojo nurodymus šia vakcina buvo galima skiepyti žmones tik iki 55 metų. Nurodymai pasikeitė. „AstraZeneca“ galima skiepyti visus gyventojus nuo 18 metų amžiaus. Viskas priklauso nuo to, kokią vakciną mes gausime. Kadangi buvo sutrikęs „Pfizer“ vakcinos tiekimas, tai gavome „AstraZeneca“.

Skiepas ir testas – neprivalomi

Sumaištis dėl šalies mokyklų darbuotojų skiepijimo nuo koronaviruso nurimo. Jeigu pedagogai ar kiti ugdymo įstaigos darbuotojai nesiskiepys nuo koronaviruso arba reguliariai neatliks testų, darbdavys galės šiuos nušalinti nuo darbo. Tokiu būdu jie negaus ir atlygio. Ilgainiui, tokios nuostatos išsisklaidė ir jau dabar aišku, kad pedagogų vakcinacija ir profilaktinis testavimas nėra privalomi.

„Tiek testavimas, tiek skiepijimas yra rekomenduojama. Žinoma, testuoti svarbu, kad laiku būtų sustabdytas židinys. O skiepai, kad apsisaugoti“, – sakė G. Tamašauskienė.

Ar nesiskiepiję ir neatlikę testų pedagogai galės toliau mokyti ir ugdyti?

„Tiksliai atsakyti negaliu, nes yra daug svarstoma ir kalbama apie tai, kas bus. Per šias kelias savaites sprendimai keitėsi ir ne po vieną kartą. Apie vertimą skiepyti tikrai negirdėjau nė iš vieno pedagogo“, – patikino T. Tamašauskienė.

Viktorija Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia

Šią savaitę Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia į renginius: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienį), 18 val. Šilutės Vydūno gimnazijoje prasidės reguliarūs kino seansai „KINO DEBESYS“, į kuriuos šilutiškius kviesime kiekvieną ketvirtadienį. Šią savaitę kviečiame žiūrėti daug gerų įvertinimų sulaukusį, pirmąjį vaidybinį režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmą „IZAOKAS“. Daugiau inf. https://www.facebook.com/KINOdebesysSilute rugsėjo 25 d. (šeštadienį), 16 val. Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks baigiamasis klasikinės muzikos festivalio „MUZIKINĖ VERDENĖ” koncertas. Programoje: KAUNO VALSTYBINIS CHORAS kartu su soliste, LNOBT operos viltimi pripažinta AISTE PILIBAVIČIŪTE.

Ar tvarkys Švėkšnos sinagogą?

Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai renkasi į komitetų posėdžius. Po mėnesio atostogų rengiamasi rugsėjo gale vyksiančiam Tarybos posėdžiui. Vienas iš svarstomų sprendimo projektų yra dėl pritarimo projektui „Švėkšnos sinagogos sutvarkymas ir pritaikymas turizmui“. Pritarimas reikštų įsipareigojimą  prisidėti prie projekto finansavimo iš Savivaldybės biudžeto ne mažiau kaip 15 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų bei užtikrinti netinkamų finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinų išlaidų padengimą ir tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurių nepadengia projektui skiriama parama. Pagal projektą numatyti Švėkšnos sinagogos kapitalinio remonto darbai bei

Kultūros ministro padėka – Vilmai Griškevičienei

Nidoje įvyko Lietuvos savivaldybių kultūros padalinių vadovams skirta respublikinė konferencija „Kultūros vaidmuo regionų plėtros kontekste“, kurioje dalyvavo Kultūros ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos  atstovai. Aptarta daug naujovių, iššūkių kultūros srityje, kurios palies ir savivaldybes. Daug dėmesio skirta regioninei kultūros politikai. Lietuvos Respublikos kultūros viceministras Albinas Vilčinskas puikiai įvertino asociacijos „Kultūros savivaldos kolegija“ veiklą ir už telkiančią, motyvuojančią lyderystę, nuoseklų darbą formuojant ir įgyvendinant nacionalinę, regioninę kultūros politiką, pasitikėjimu ir pagarba grįstą dialogą Kultūros ministerijos

Odontologija pagražina šypseną. Procedūros, kurių rezultatus pajusite iškart

  Žmonės dažnai būna nepatenkinti savo dantų išvaizda, kartais tai net gali įvaryti kompleksą… Tačiau susigrąžinti gražią šypseną šiandien lengviau, nei daugelis manote. Kartais pakanka tik vieno apsilankymo pas gydytoją, kad pagerėtų dantų forma ir spalva. Naudodamiesi naujausiomis technologijomis ir gydymo metodais, dauguma odontologų gali ištaisyti įvairius dantų defektus ir sukurti tobulą holivudinę šypseną… Profesionali burnos higiena – pirmas žingsnis gražios šypsenos link  Profesionali burnos higiena yra būtina procedūra kiekvienam pacientui, norinčiam išlaikyti burnos ir dantų sveikatą. Burnos higienos procese

Taip pat skaitykite