Šilutės rajono pedagogai skiepijami nuo koronaviruso

Prieš savaitę Šilutės rajone pradėta skiepyti nuo koronaviruso ugdymo įstaigų darbuotojus. Dvejojančių dėl COVID-19 skiepo rajone mažai. Iki šiol paskiepyti 325 asmenys. Vakar ir šiandien planuota paskiepyti dar apie 100 ugdymo įstaigų darbuotojų.

Gauta nusiskundimų

„Šiandien ryte lankiausi mokykloje, kur vyksta skiepijimas. Yra asmenys, kurie kontroliuoja, ar laikomasi atstumų, ir prižiūri aplinką. Dirba kelios komandos. Viename kabinete imami greitieji testai, kitame – skiepijama. Viskas vyksta sklandžiai, tačiau pradžia buvo sudėtingesnė“, – apie pedagogų vakcinavimą ketvirtadienį pasakojo Šilutės r. savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė.

Ji neslėpė, kad iš pradžių būta nesklandumų – net sulaukta skundų dėl pedagogų elgesio. „Teko paprašyti mokytojų, kad laikytųsi nustatyto saugaus atstumo, dėvėtų kaukes. Buvo ir prišiukšlinta mokykla…“, – sakė Savivaldybės gydytoja.

Nepasitenkinimą išreiškė ir patys pedagogai. Anot G. Tamašauskienės, besiskiepijantieji  piktinosi, kad reikia laukti eilėje. Kai kurie piktinosi ir dėl per didelio sambrūzdžio mokykloje. „Mokyklos koridorius ilgas. Tai jeigu sugebame viename koridoriuje susigrūsti, o už kampo paeiti negali… arba negirdi. Tai nežinau“, – komentavo pašnekovė.

Skiepijasi ne visi

Iki šiol Šilutės rajono ugdymo įstaigų darbuotojų skiepijimas vyko „Pamario“ pagrindinėje mokykloje. Šiandien vakcinacija bus tęsiama Šilutės pirminiame sveikatos priežiūros centre.

Vasario 17 dieną buvo paskiepyti 125 pedagogai, o praėjusią savaitę 200 asmenų. Pasak G. Tamašauskienės, vakar paskiepyti 84 mokyklų darbuotojai, šiandien planuojama paskiepyti dar apie 23 asmenis.

Šilutės r. savivaldybės vyriausioji specialistė – gydytoja Gintarė Tamašauskienė.

Praėjusią savaitę pirmuoju skiepu nuo COVID-19 ligos „AstraZeneca“ vakcina buvo skiepijami pedagogai iki 55 metų amžiaus. Nuo vakar, anot G. Tamašauskienės, skiepijami visi kiti asmenys, kurie ugdo ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus bei pradinukus.

Savivaldybės gydytoja detalizavo, kad skiepijami ne tik pedagogai, bet visų įstaigų darbuotojai, kurie turi nuolatinį ar laikiną kontaktą su ugdytiniais. Į skiepijančių sąrašą patenka ir mokytojų padėjėjai, visi darželių darbuotojai. Iš viso tokių darbuotojų rajone 674. Anot pašnekovės, apie 20 proc. asmenų buvo išbraukta iš turėjusių pasiskiepyti sąrašo. Tai asmenys, kurie prasirgo virusu, ir atsisakė skiepo.

„Buvo atsisakiusių skiepytis, tačiau tai nedidelė dalis asmenų. Priežastys to įvairios. Dalis nesutiko skiepytis būtent „AstraZeneca“ vakcina. Nežinau, kodėl. Buvo asmenų, kurie tiesiog persigalvojo. Dalis nesiskiepija, nes tai nėra privaloma. Girdime įvairių paaiškinimų“, – sakė G. Tamašauskienė.

G. Tamašauskienė informavo ir apie pasikeitusią tvarką: „Pagal nurodymus, praėjusią savaitę mes buvome gavę tik „AstraZeneca“ skiepų, o pagal gamintojo nurodymus šia vakcina buvo galima skiepyti žmones tik iki 55 metų. Nurodymai pasikeitė. „AstraZeneca“ galima skiepyti visus gyventojus nuo 18 metų amžiaus. Viskas priklauso nuo to, kokią vakciną mes gausime. Kadangi buvo sutrikęs „Pfizer“ vakcinos tiekimas, tai gavome „AstraZeneca“.

Skiepas ir testas – neprivalomi

Sumaištis dėl šalies mokyklų darbuotojų skiepijimo nuo koronaviruso nurimo. Jeigu pedagogai ar kiti ugdymo įstaigos darbuotojai nesiskiepys nuo koronaviruso arba reguliariai neatliks testų, darbdavys galės šiuos nušalinti nuo darbo. Tokiu būdu jie negaus ir atlygio. Ilgainiui, tokios nuostatos išsisklaidė ir jau dabar aišku, kad pedagogų vakcinacija ir profilaktinis testavimas nėra privalomi.

„Tiek testavimas, tiek skiepijimas yra rekomenduojama. Žinoma, testuoti svarbu, kad laiku būtų sustabdytas židinys. O skiepai, kad apsisaugoti“, – sakė G. Tamašauskienė.

Ar nesiskiepiję ir neatlikę testų pedagogai galės toliau mokyti ir ugdyti?

„Tiksliai atsakyti negaliu, nes yra daug svarstoma ir kalbama apie tai, kas bus. Per šias kelias savaites sprendimai keitėsi ir ne po vieną kartą. Apie vertimą skiepyti tikrai negirdėjau nė iš vieno pedagogo“, – patikino T. Tamašauskienė.

Viktorija Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite