Šilutės rajono pedagogai skiepijami nuo koronaviruso

Prieš savaitę Šilutės rajone pradėta skiepyti nuo koronaviruso ugdymo įstaigų darbuotojus. Dvejojančių dėl COVID-19 skiepo rajone mažai. Iki šiol paskiepyti 325 asmenys. Vakar ir šiandien planuota paskiepyti dar apie 100 ugdymo įstaigų darbuotojų.

Gauta nusiskundimų

„Šiandien ryte lankiausi mokykloje, kur vyksta skiepijimas. Yra asmenys, kurie kontroliuoja, ar laikomasi atstumų, ir prižiūri aplinką. Dirba kelios komandos. Viename kabinete imami greitieji testai, kitame – skiepijama. Viskas vyksta sklandžiai, tačiau pradžia buvo sudėtingesnė“, – apie pedagogų vakcinavimą ketvirtadienį pasakojo Šilutės r. savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė.

Ji neslėpė, kad iš pradžių būta nesklandumų – net sulaukta skundų dėl pedagogų elgesio. „Teko paprašyti mokytojų, kad laikytųsi nustatyto saugaus atstumo, dėvėtų kaukes. Buvo ir prišiukšlinta mokykla…“, – sakė Savivaldybės gydytoja.

Nepasitenkinimą išreiškė ir patys pedagogai. Anot G. Tamašauskienės, besiskiepijantieji  piktinosi, kad reikia laukti eilėje. Kai kurie piktinosi ir dėl per didelio sambrūzdžio mokykloje. „Mokyklos koridorius ilgas. Tai jeigu sugebame viename koridoriuje susigrūsti, o už kampo paeiti negali… arba negirdi. Tai nežinau“, – komentavo pašnekovė.

Skiepijasi ne visi

Iki šiol Šilutės rajono ugdymo įstaigų darbuotojų skiepijimas vyko „Pamario“ pagrindinėje mokykloje. Šiandien vakcinacija bus tęsiama Šilutės pirminiame sveikatos priežiūros centre.

Vasario 17 dieną buvo paskiepyti 125 pedagogai, o praėjusią savaitę 200 asmenų. Pasak G. Tamašauskienės, vakar paskiepyti 84 mokyklų darbuotojai, šiandien planuojama paskiepyti dar apie 23 asmenis.

Šilutės r. savivaldybės vyriausioji specialistė – gydytoja Gintarė Tamašauskienė.

Praėjusią savaitę pirmuoju skiepu nuo COVID-19 ligos „AstraZeneca“ vakcina buvo skiepijami pedagogai iki 55 metų amžiaus. Nuo vakar, anot G. Tamašauskienės, skiepijami visi kiti asmenys, kurie ugdo ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus bei pradinukus.

Savivaldybės gydytoja detalizavo, kad skiepijami ne tik pedagogai, bet visų įstaigų darbuotojai, kurie turi nuolatinį ar laikiną kontaktą su ugdytiniais. Į skiepijančių sąrašą patenka ir mokytojų padėjėjai, visi darželių darbuotojai. Iš viso tokių darbuotojų rajone 674. Anot pašnekovės, apie 20 proc. asmenų buvo išbraukta iš turėjusių pasiskiepyti sąrašo. Tai asmenys, kurie prasirgo virusu, ir atsisakė skiepo.

„Buvo atsisakiusių skiepytis, tačiau tai nedidelė dalis asmenų. Priežastys to įvairios. Dalis nesutiko skiepytis būtent „AstraZeneca“ vakcina. Nežinau, kodėl. Buvo asmenų, kurie tiesiog persigalvojo. Dalis nesiskiepija, nes tai nėra privaloma. Girdime įvairių paaiškinimų“, – sakė G. Tamašauskienė.

G. Tamašauskienė informavo ir apie pasikeitusią tvarką: „Pagal nurodymus, praėjusią savaitę mes buvome gavę tik „AstraZeneca“ skiepų, o pagal gamintojo nurodymus šia vakcina buvo galima skiepyti žmones tik iki 55 metų. Nurodymai pasikeitė. „AstraZeneca“ galima skiepyti visus gyventojus nuo 18 metų amžiaus. Viskas priklauso nuo to, kokią vakciną mes gausime. Kadangi buvo sutrikęs „Pfizer“ vakcinos tiekimas, tai gavome „AstraZeneca“.

Skiepas ir testas – neprivalomi

Sumaištis dėl šalies mokyklų darbuotojų skiepijimo nuo koronaviruso nurimo. Jeigu pedagogai ar kiti ugdymo įstaigos darbuotojai nesiskiepys nuo koronaviruso arba reguliariai neatliks testų, darbdavys galės šiuos nušalinti nuo darbo. Tokiu būdu jie negaus ir atlygio. Ilgainiui, tokios nuostatos išsisklaidė ir jau dabar aišku, kad pedagogų vakcinacija ir profilaktinis testavimas nėra privalomi.

„Tiek testavimas, tiek skiepijimas yra rekomenduojama. Žinoma, testuoti svarbu, kad laiku būtų sustabdytas židinys. O skiepai, kad apsisaugoti“, – sakė G. Tamašauskienė.

Ar nesiskiepiję ir neatlikę testų pedagogai galės toliau mokyti ir ugdyti?

„Tiksliai atsakyti negaliu, nes yra daug svarstoma ir kalbama apie tai, kas bus. Per šias kelias savaites sprendimai keitėsi ir ne po vieną kartą. Apie vertimą skiepyti tikrai negirdėjau nė iš vieno pedagogo“, – patikino T. Tamašauskienė.

Viktorija Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šventuosius Jokūbo metus pasitikome tradiciniame piligrimų žygyje

2021 metai – Šventieji Jokūbo metai. Tai metai, kai liepos 25 d. yra sekmadienis, o per šimtmetį tai nutinka keliolika kartų. Šv. Jokūbo kelias (isp. Camino de Santiago) – katalikų piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje kur, manoma, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių, jam jau virš 1000 metų. Važiuodami pernai specialiais šio kelio ženklais sužymėtu keliu susipažinome su mūsų krašto kultūros ir istorijos paveldu. Išvykstančius piligrimus palaimino ir išlydėjo Šilutės katalikų parapijos dekanas Remigijus Saunorius.

Bitininkai kviečiami teikti paraiškas

Bičių laikytojai, bitininkų asociacijos, bitininkų kooperatyvai, mokslo ir studijų institucijos jau gali teikti paramos paraiškas Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos priemonėms įgyvendinti. Šiam kvietimui skirta 180 954 Eur. Programoje numatytos priemonės, kurioms įgyvendinti bitininkai gali gauti valstybės paramą: techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms; kova su avilių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoatoze; bičių avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas; medaus fizinių ir cheminių savybių analizė; bičių šeimų atnaujinimas; bitininkystei ir bitininkystės produkcijai skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos; rinkos

Savaitė prasidėjo vagystėmis

Pirmąjį vasaros mėnesį pagausėjo vagysčių, sulaikytų neblaivių vairuotojų bei, kaip įprasta, netrūko smurtautojų. Šios savaitės pirmadienį ir antradienį Šilutės rajono policijos komisariate užfiksuoti šie įvykiai, kuriuos tiria pareigūnai. Birželio14 d. pavakare iš garažo Užkardos g., Gaidelių kaime, Šilutės sen., buvo pavogtas suvirinimo aparatas ir virinimo vielos ritės. Nuostolis 500 eurų. Policija tiria ir birželio 5 d. įvykį, kai buvo pastebėtas išdaužtas autobusų stotelės Lietuvininkų g., Šilutėje, šoninis stiklas. Nuostolis 220 eurų. Birželio14-15 d. Liepų g., Šilutėje,  iš automobilio „Honda Accord“

Europos automobilių kroso čempionato etape Vilkyčiuose bus ir lietuvių

Praėjusiais metais dėl pasaulinės pandemijos Lietuva neteko itin aukštos klasės renginio – Europos automobilių kroso čempionato etapo, kuris turėjo būti surengtas Vilkyčiuose. Tąkart šias varžybas, kaip ir dalį kitų etapų Europos čempionato kalendoriuje, teko atšaukti. Tačiau šiemet automobilių kroso gerbėjai šias lenktynes tikrai išvys. Geriausi Europos automobilių kroso lenktynininkai, besivaržantys bagiais bei kėbuliniais automobiliais, Lietuvoje pasirodys liepos 3-4 d. Tai bus antrasis Europos autokroso čempionato etapas. Dvi dienas varžysis Europos automobilių kroso čempionato dalyviai. Tarp iškeltų daugelio senojo žemyno šalių

Taip pat skaitykite