Šilutės rajono jaunimas – aktyvus

Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje pritarė Jaunimo reikalų tarybos 2022 m. veiklos ataskaitai. Kokių darbų padaryta, kas buvo svarbu?

Šilutės rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybą sudaro 12 asmenų: savivaldybės Tarybos nariai Tomas Budrikis – Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas, Sigitas Majus, Žygimantas Kurlianskas, savivaldybės darbuotojai Vaiva Pranauskienė,  Vida Kubaitienė , Gintarė Tamašauskienė,  jaunimo atstovai Urtė Urbelė, Rimvydas Petrauskis, Audronė Marcinkevičiūtė , Mantas Pleikys, Paulius Narbutas, Vytautė Kubaitytė.

Jaunimo reikalų taryba posėdžiavo 7 kartus, aptarti 32 klausimai. Daugiausia dėmesio skirta rajone veikiančių jaunimo organizacijų veiklai, planams, analizei.

Savivaldybės parama vis auga

2022 m. iš Šilutės rajono savivaldybės biudžeto Jaunimo programai buvo skirta 75 000 Eur (2021 m. – 48 000 Eur). Už šias lėšas finansuoti 8 jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų projektai-iniciatyvos, kurioms skirta 14 000 Eur (2021 m. – 12 504 Eur). Įgyvendinant projektus į įvairias veiklas įtraukta apie 830 jaunuolių.

Pagal patvirtintą Šilutės rajono savivaldybės studentų rėmimo programą pernai paramos skirta 23 (2021 m. – 14) naujai įstojusiems studentams. Programai įgyvendinti iš savivaldybės biudžeto skirta 75 059 Eur (2021 m. – 27 331 Eur).

Įgyvendinta Jaunimo užimtumo ir integracijos į darbo rinką programa. Programai iš Jaunimo reikalų agentūros gauta maksimali suma – 12 000 Eur, papildomų savivaldybės lėšų – 7 853 Eur. Iš viso įdarbinti 37 jaunuoliai (2021 m. – 27 ), 23 iš jų – mažiau galimybių turintis jaunimas.

Populiarėja jaunimo savanoriška tarnyba

Populiarėjo jaunimo savanoriška tarnyba. 2022 m. 34 (2021 m. – 36) jaunuoliai sėkmingai įvykdė šios tarnybos programą. Savivaldybė tam  skyrė 8 700 Eur (2021 m. –  8 806 eurus). Jaunimo edukacinis centras, savanorystę koordinuojanti organizacija, teikė paraišką Jaunimo reikalų agentūrai ir papildomai gavo  3132 Eur finansavimą.

Savivaldybės teritorijoje akredituota 14 organizacijų (2022 m. akredituotos dvi naujos savanorius priimančios organizacijos): Šilutės atviras jaunimo centras, Šilutės H. Šojaus muziejus, Šilutės kamerinis dramos teatras, Šilutės kultūros ir pramogų centras, Šilutės lopšelis-darželis „Pušelė“, Kintų pagrindinė mokykla,  F. Bajoraičio viešoji biblioteka, Visuomenės sveikatos biuras, Šilutės socialinės globos namai,  Šilutės turizmo informacijos centras, Vaiko gerovės ir globos centras, Usėnų seniūnijos bendruomenė, VšĮ „Senjorų Eldoradas“, VšĮ „Šilutės beglobiai“.

Su jaunimu aktyviai dirba Šilutės atviras jaunimo centras  ir Kintų atvira jaunimo erdvė. Pagerėjus darbo sąlygoms, atsiradus naujų veiklų, išaugo jaunuolių, lankančių Šilutės atvirą jaunimo centrą, skaičius iki 9675 lankytojų (2021 m. – 4057) per metus.

Šilutės rajono jaunimui 2022-ieji metai buvo ypač aktyvūs ir įdomūs. Šie metai buvo paskelbti ne tik Lietuvos ir Europos jaunimo, bet ir Savanorystės metais. Jiems paminėti vyko daug renginių: išvyka į Vilnių, į Jaunimo metų atidarymo renginį, Jaunimo dienos koncertas Šilutėje, kasmetiniai apdovanojimai „Jaunimo iniciatyva 2022“ ir kt.

Kas garsina Kintus?

Šiemet Šilutės rajono savivaldybėje buvo surengta šventė, kurios metu pasveikinti ir pagerbti savanoriškos jaunimo tarnybos dalyviai, šios jaunimo veiklos organizatoriai. Iš šio renginio parinkome nuotrauką – Kintų pagrindinės mokyklos direktorė Asta Gužauskienė ir savanorių kuratorius Laimondas Taroza su savivaldybės vadovais Vytautu Laurinaičiu ir Daiva Žebeliene. Beje, L. Tarozos nupelnai dirbant su jaunimu šiemet įvertinti Šilutės rajono savivaldybės „Lietuvininkų vilties“ premija.

Parengta pagal savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šiuolaikinių miško namelių privalumai ir patogumai atostogoms

Birštonas, esantis šalia Nemuno upės vingio, yra viena iš populiariausių atostogų vietų Lietuvoje, garsėjanti savo natūralia grožiu ir gydomosiomis mineralinių šaltinių savybėmis. Naturcamp.lt Birštone siūlo unikalią galimybę mėgautis šiuo nuostabiu kurortu, teikiant daugybę privalumų ir patogumų, kurie užtikrina nepamirštamas atostogas. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines priežastis, kodėl verta pasirinkti naturcamp.lt Birštone. Gamtos grožis ir ramybė Birštonas yra žinomas dėl savo gražių kraštovaizdžių, žaliuojančių miškų ir gaivaus oro. Naturcamp.lt siūlo galimybę apsistoti pačioje gamtos širdyje. Miško nameliai vieta, kur galima mėgautis paukščių

Gera žinia specialybę užsienyje įgijusiems lietuviams – kvalifikacija bus pripažinta ir Lietuvoje

Nuo šiol užsienyje įgijus profesinę kvalifikaciją, ji bus pripažinta ir Lietuvoje. Į tėvynę norintiems grįžti lietuviams ar atvykstantiems užsieniečiams nebereikės dar kartą siekti užsienyje jau įgytų kompetencijų, kad galėtų sėkmingai įsidarbinti ar tęsti mokslus Lietuvos profesinio mokymo įstaigoje ar aukštojoje mokykloje. Iki šiol kiekvienas darbdavys ar mokymo įstaiga savarankiškai spręsdavo dėl konkrečios užsienyje įgytos profesinės kvalifikacijos pripažinimo. Vyriausybė patvirtino užsienyje įgyto išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimo tvarkos aprašą. Nauja tvarka apims ne tik jau iki šiol galiojusį užsienyje įgyto aukštojo išsilavinimo,

Nepaprasti vasaros naktų debesys ir Joninių orai

Kaip informuoja Meteo.lt, būtent taip galima pavardinti naktimis švytinčius sidabriškuosius debesis (trumpinys – NLC). Jie yra unikalūs tuo, kad susiformuoja ne apatinėje (kaip įprasti mums debesys), o viršutinėje atmosferos dalyje (~80 km aukštyje). Tokius nepaprastus debesis galima išvysti tikrai ne kiekvieną vasaros naktį. Jie pasirodo tik keletui valandų pačiomis trumpiausiomis birželio-liepos naktimis. Dar rečiau šie debesys sužimba ypač ryškiai ir apima visą šiaurinį horizontą. NLC nakties danguje reikėtų laukti praėjus bent pusantros valandos po saulėlydžio arba anksti ryte, kol tebėra

Įvertintas Lietuvos penkiolikmečių kūrybiškumas

Lietuvos penkiolikmečiai pasižymi gerais kūrybinio mąstymo gebėjimais. Paskelbti tarptautinio penkiolikmečių tyrimo EBPO PISA 2022 rezultatai rodo, kad Lietuva yra 13-20 pozicijoje tarp 64 šalių. Lietuvos penkiolikmečių rezultatai aukštesni už 47 tyrime dalyvavusių šalių, žemesni – už 12 šalių. Lietuvos mokinių rezultatai statistiškai reikšmingai nesiskiria nuo EBPO šalių vidurkio (33 taškai) kartu su Vokietijos (33), Taivano (33), Ispanijos (33), Čekijos (33), Prancūzijos (32), Nyderlandų(32), Izraelio (32) rezultatais. Tyrime buvo vertinami penkiolikmečių mokinių kūrybinio mąstymo gebėjimai – tiriama, kaip mokiniams sekasi kurti

Taip pat skaitykite