Šilutės rajono jaunimas – aktyvus

Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje pritarė Jaunimo reikalų tarybos 2022 m. veiklos ataskaitai. Kokių darbų padaryta, kas buvo svarbu?

Šilutės rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybą sudaro 12 asmenų: savivaldybės Tarybos nariai Tomas Budrikis – Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas, Sigitas Majus, Žygimantas Kurlianskas, savivaldybės darbuotojai Vaiva Pranauskienė,  Vida Kubaitienė , Gintarė Tamašauskienė,  jaunimo atstovai Urtė Urbelė, Rimvydas Petrauskis, Audronė Marcinkevičiūtė , Mantas Pleikys, Paulius Narbutas, Vytautė Kubaitytė.

Jaunimo reikalų taryba posėdžiavo 7 kartus, aptarti 32 klausimai. Daugiausia dėmesio skirta rajone veikiančių jaunimo organizacijų veiklai, planams, analizei.

Savivaldybės parama vis auga

2022 m. iš Šilutės rajono savivaldybės biudžeto Jaunimo programai buvo skirta 75 000 Eur (2021 m. – 48 000 Eur). Už šias lėšas finansuoti 8 jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų projektai-iniciatyvos, kurioms skirta 14 000 Eur (2021 m. – 12 504 Eur). Įgyvendinant projektus į įvairias veiklas įtraukta apie 830 jaunuolių.

Pagal patvirtintą Šilutės rajono savivaldybės studentų rėmimo programą pernai paramos skirta 23 (2021 m. – 14) naujai įstojusiems studentams. Programai įgyvendinti iš savivaldybės biudžeto skirta 75 059 Eur (2021 m. – 27 331 Eur).

Įgyvendinta Jaunimo užimtumo ir integracijos į darbo rinką programa. Programai iš Jaunimo reikalų agentūros gauta maksimali suma – 12 000 Eur, papildomų savivaldybės lėšų – 7 853 Eur. Iš viso įdarbinti 37 jaunuoliai (2021 m. – 27 ), 23 iš jų – mažiau galimybių turintis jaunimas.

Populiarėja jaunimo savanoriška tarnyba

Populiarėjo jaunimo savanoriška tarnyba. 2022 m. 34 (2021 m. – 36) jaunuoliai sėkmingai įvykdė šios tarnybos programą. Savivaldybė tam  skyrė 8 700 Eur (2021 m. –  8 806 eurus). Jaunimo edukacinis centras, savanorystę koordinuojanti organizacija, teikė paraišką Jaunimo reikalų agentūrai ir papildomai gavo  3132 Eur finansavimą.

Savivaldybės teritorijoje akredituota 14 organizacijų (2022 m. akredituotos dvi naujos savanorius priimančios organizacijos): Šilutės atviras jaunimo centras, Šilutės H. Šojaus muziejus, Šilutės kamerinis dramos teatras, Šilutės kultūros ir pramogų centras, Šilutės lopšelis-darželis „Pušelė“, Kintų pagrindinė mokykla,  F. Bajoraičio viešoji biblioteka, Visuomenės sveikatos biuras, Šilutės socialinės globos namai,  Šilutės turizmo informacijos centras, Vaiko gerovės ir globos centras, Usėnų seniūnijos bendruomenė, VšĮ „Senjorų Eldoradas“, VšĮ „Šilutės beglobiai“.

Su jaunimu aktyviai dirba Šilutės atviras jaunimo centras  ir Kintų atvira jaunimo erdvė. Pagerėjus darbo sąlygoms, atsiradus naujų veiklų, išaugo jaunuolių, lankančių Šilutės atvirą jaunimo centrą, skaičius iki 9675 lankytojų (2021 m. – 4057) per metus.

Šilutės rajono jaunimui 2022-ieji metai buvo ypač aktyvūs ir įdomūs. Šie metai buvo paskelbti ne tik Lietuvos ir Europos jaunimo, bet ir Savanorystės metais. Jiems paminėti vyko daug renginių: išvyka į Vilnių, į Jaunimo metų atidarymo renginį, Jaunimo dienos koncertas Šilutėje, kasmetiniai apdovanojimai „Jaunimo iniciatyva 2022“ ir kt.

Kas garsina Kintus?

Šiemet Šilutės rajono savivaldybėje buvo surengta šventė, kurios metu pasveikinti ir pagerbti savanoriškos jaunimo tarnybos dalyviai, šios jaunimo veiklos organizatoriai. Iš šio renginio parinkome nuotrauką – Kintų pagrindinės mokyklos direktorė Asta Gužauskienė ir savanorių kuratorius Laimondas Taroza su savivaldybės vadovais Vytautu Laurinaičiu ir Daiva Žebeliene. Beje, L. Tarozos nupelnai dirbant su jaunimu šiemet įvertinti Šilutės rajono savivaldybės „Lietuvininkų vilties“ premija.

Parengta pagal savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti prieš perkant elektrinius traktorius vaikams?

Elektriniai traktoriai yra populiariausia pramoginė priemonė vaikams, kuri gali suteikti jiems daug linksmybių ir pramogų. Tačiau, prieš perkant elektrinį traktorių vaikams, svarbu žinoti keletą dalykų, kad užtikrintumėte vaiko saugumą ir jis su juo smagiai jaustųsi. Čia jums pateiksime keletą patarimų, kaip juos išsirinkti, kad vaikiški traktoriai būtų šauni pramoga visai šeimai. Pirma, svarbu žinoti, kad visi elektriniai traktoriai yra skirti įvairių amžiaus grupių vaikams. Prieš perkant traktorių, reikia susipažinti su gamintojo teikiamomis rekomendacijomis, koks traktorius jam tinkamas. Taip nesukelsite pavojingos

Kodėl verta investuoti į kokybiškas plaukų kirpimo mašinėles?

Jei turite noro ir poreikio įsigyti profesionalią kirpimo mašinėlę, tačiau neturite pakankamai žinių pasirinkti ir suprasti, kuo šiuolaikinės mašinos skiriasi viena nuo kitos, mes padėsime rasti techninius skirtumus ir pasirinkti paprastą, ir pelningą pirkinį. Šiandien pasitelkus tinklaraščius ir internetą madinga rūpintis savimi namuose. Štai kodėl matome, kaip įvairūs profesionalūs prietaisai migruoja iš grožio salonų naudojimui į namus. Kirpimo mašinėlės jau nustojo būti prietaisu vien profesionalams. Pasaulio inžinieriai ir dizaineriai kasmet tobulina įrenginį, kad šis populiarus prietaisas būtų patogesnis ir saugesnis

Lietuvos bankas siūlo atsisakyti 1 ir 2 euro centų monetų. Kaip apvalintų kainas?

Lietuvos bankas (LB) siūlo atsisakyti 1 euro cento ir 2 euro centų monetų. Anot banko duomenų, nuo euro įvedimo Lietuvos gyventojai kas metus pameta apie trečdalį milijono tokių monetų. Pamestų cento monetų bendra vertė nuo euro įvedimo siekia 2,4 mln. eurų. Pasak Lietuvos banko Politikos, emisijos ir kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Editos Lisinskaitės, šioms monetoms pakeisti ir tvarkyti Lietuvos valstybė kasmet išleidžia pusę milijono eurų. „Valstybė kasmet išleidžia po pusę milijono eurų šių monetų (kurių didžiąją dalį pametame) kaldinimui ir

Kaip sekėsi rinkimuose Klaipėdos regiono merams?

Klaipėdos regiono plėtros taryboje bus permainų. Joje dirbs ir buvusių, ir naujų merų, tarybų narių, o veikla prasidės patvirtinus galutinius rinkimų rezultatus. Žinoma, ir naujosioms politikų taryboms apsisprendus, ką jos deleguos į Regiono plėtros tarybą. Klaipėdos regiono plėtros taryboje svarstomi šių savivaldybių reikalai: Klaipėdos ir Palangos miestų, Klaipėdos, Šilutės, Kretingos, Skuodo r., Neringos savivaldybių. Ilgas kelias per kopas Šis meras eina 50-uosius metus. Jis – iš anapus marių. Buvo žvejys-motoristas, kasininkas-inspektorius, miško darbininkas. Nuo 2013 metų – meras. Baigęs Klaipėdos

Taip pat skaitykite