Šilutės neįgaliųjų draugijai – 25 metai

Trečiadienį į „Prūsijos“ kavinę Juknaičiuose gausiai rinkosi Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos nariai, kolegos iš kitų savivaldybių, valdžios atstovai ir šios draugijos bičiuliai, rėmėjai. Dešimtus metus draugijai vadovaujanti pirmininkė Laima Dulkytė svetingai sutiko visus, kurie atsiliepė į kvietimą kartu paminėti draugijos 25 metų sukaktį.

Kitais metais Laima Dulkytė minės vadovavimo Šilutės neįgaliųjų draugijai dešimtmetį, tad šioje šventėje jai teko priimti ir dovanas, ir didžiausią puokštę rožių, kurių jai įteikė Švėkšnos, Gardamo, Katyčių ir Vainuto neįgaliųjų vardu šių padalinių vadovės. Vainutiškė Anelė Lileikienė pasakė gražią dėkingumo kalbą.

Visus vargus ištvėrė…
Šilutės rajono neįgaliųjų draugija šiuo metu turi 520 narių: 253 – Šilutėje, 130 – Švėkšnoje, 60 – Vainute, 41 – Katyčiuose, 21 – Usėnuose ir 16 – Gardame. Kai draugijai vadovavo aktyvus žmogus – šviesaus atminimo Romualdas Lavrukaitis, surengtos įkurtuvės erdviose patalpose Tilžės 32a, Šilutėje. Čia draugija veikia ir dabar. Floristikos ir kitų būrelių nariai savo darbeliais išpuošę visas draugijos patalpas: puokštės, paveikslai, net papuošalų rinkiniai ir daug kitų grožybių patraukia akis, vos pravėrus duris.
Tais 1989 metais į Šilutės kultūros namus susirinkę 24 nariai įsteigė Šilutės rajono neįgaliųjų draugiją. Pirmuoju pirmininku buvo Bronius Povilaitis, su pertrauka išdirbęs iki 1992 metų. Tais metais prie draugijos vairo stojo R. Lavrukaitis, amžinojo poilsio išlydėtas 2007 metais. Net keliose Šilutės vietose glaudęsi neįgalieji dideliu jo rūpesčiu įsikūrė patalpose Tilžės gatvėje, gavo tarnybinį lengvąjį automobilį, kuris pastaruoju metu jau subyrėjęs. Finansuojant valstybei bei vietos savivaldybei, naujose patalpose radosi skalbimo mašinų – neįgalieji naudojasi šia paslauga, taip pat turi galimybę išsimaudyti, pasinaudoti masažisto paslauga. Naginguosius buria floristikos, siuvimo būreliai. Segės, karoliai ir kiti papuošalai, atvirukai, puokštės, paveikslai, rankų darbo žvakės, medžio darbeliai, nėriniai ir mezginiai, siuviniai ir panaši kūryba įtraukia kiekvieną, mėgstantį prasmingai leisti laiką. Čia yra virtuvėlė – galima išsivirti arbatos, užkąsti. Čia lopomi ir neįgaliųjų rūbai, patalynė. Keliasdešimt neįgaliųjų lankomi namuose. Per metus įvairiais reikalais konsultuojama net per 3000 kartų. Yra galimybė pailsėti prie jūros. Neįgalieji aprūpinami vežimėliais, lovomis, ramentais ir kitkuo. Draugijos patalpose veikia bibliotekėlė. Išvykų būta tiek, kad sunku viską paminėti. Aplankytas Kryžių kalnas, Kretinga, Druskininkai, plaukta į Nidą, pabūta Anykščių krašte, Radviliškyje, Kaune, Klaipėdoje, net Latvijoje, o šiais metais – ir Švedijoje. Įprasta kelionių metu užsukti ir į bažnyčias.

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 25-metį mininčią rajono Neįgaliųjų draugiją pavadino aktyviausia nevyriausybine organizacija rajone ir padėkos raštais apdovanojo draugijos pirmininkę Laimą Dulkytę, Švėkšnos padalinio pirmininkę Ingritą Riterienę, Vainuto – Anelę Lileikienę, Katyčių – Nijolę Chadakauskienę, Gardamo – Laimą Lomsargienę, vieną iš pirmųjų šios draugijos narių Elvyrą Endzelienę bei aktyvius narius Stasę ir Vytą Gedvilus.

Graži draugystė sieja su Pasvalio, Klaipėdos, Tauragės, Pagėgių, Jurbarko, Alytaus, Kėdainių neįgaliųjų draugijomis.
Su neįgaliaisiais susitiko ir apie sveikatos stiprinimą pasakojo garsus Pamario krašto liaudies medicinos ekspertas Virgilijus Skirkevičius, žolininkė Adelė Karaliūnaitė, nemažai garsių gydytojų. Šilutės krašto neįgalieji klausėsi garsių scenos žvaigždžių – Ovidijaus Vyšniausko, Simono Donskovo, Vitalijos Katunskytės ir kt. Beje, draugijos veiklos 25 metų sukakties proga šventėje dainavo Edmundas Kučinskas, Petkų šeimos ansamblis „Vita“ iš Šilutės.
Turi draugija nuolatinių rėmėjų ir pagalbininkų. Šilutės rajono savivaldybė pagelbėjo įrengiant patalpas, padengia dalį kaštų, veiklos projektai finansuojami iš valstybės biudžeto, nuolat draugiją remia Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, šilutiškiai verslininkai Remigijus Baltutis ir Česlovas Barauskas, Vainuto „Gerumo namai“, „Maisto bankas“, kiti geradariai.
Jie dalyvavo…
Septynerius metus draugija turi moterų ansamblį „Kvietkelis“ ir kaimo kapelą, kuri vyksta į įvairius renginius. Neįgalieji dalyvavo Duonos šventėje Švėkšnoje, pakviesti vyko pasirodyti į Žemaičių Naumiestį, Katyčius, Rusnę, Gardamą, Klaipėdą, Tauragę. 55 neįgalieji apsilankė LR Seime. 40 neįgaliųjų vyko į Luokės bažnyčios 100 metų jubiliejaus iškilmes.
Ko gero, šilutiškiai pastebėjo, kad Šilutės neįgaliųjų draugijos nariai aktyviai dalyvauja „Maisto banko“ akcijose. Suaukotų maisto produktų gauna daugelis šios draugijos narių, pagalbos sulaukia vaikų turintys neįgalieji.

Šilutės neįgaliųjų draugijos ansambliui „Kvietkelis“ ir kaimo kapelai „Šilo aidai“ vadovauja Antanas Kmita (pirmas iš dešinės). Šiedu kolektyvai daina ir muzika sutiko į šventę besirenkančius saviškius bei svečius, o vėliau užtraukė dar ne vieną dainą.

Pernai gegužę vykusioje draugijos konferencijoje trečiai kadencijai pirmininke išrinkta Laima Dulkytė, kitais metais bus jos vadovavimo šiai organizacijai dešimtmetis. Su pagarba minima Vainuto neįgaliųjų vadovė Anelė Lileikienė, kitų vietovių neįgaliesiems vadovaujantys aktyvūs žmonės. Sutelktumas, geranoriškumas – tai juos suburianti gija, kuri tvirtėja, kai yra pagalbininkų, rėmėjų ir pagalbos ranką tiesiančių žmonių. Tad nenuostabu, kad į draugijos 25-mečio šventę susirinko daug svečių.
Ant ilgų stalų išdėliota daug šakočių – tai Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio ir kitų savivaldybės atstovų, atvykusių į neįgaliųjų šventę, dovana. Nors ir pačios draugijos moterys čia susinešė pyragų, sumuštinių ir įvairių kitokių skanumynų.
Iškilmės pradėtos šventa giesme – taip paminėtas atminimas jau išėjusiųjų amžinojo poilsio. L. Dulkytė trumpai priminė Šilutės neįgaliųjų draugijos istoriją, sveikino svečiai, o draugijos ansamblis ir kapela, smagiai sutikę svečius, vėl užtraukė dainą.

Stasė SKUTULIENĖ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rajono neįgalieji susirinko „Prūsijos“ kavinėje, Juknaičiuose. Autorės nuotr.

Rajono neįgalieji susirinko „Prūsijos“ kavinėje, Juknaičiuose.
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite