Šilutės neįgaliųjų draugijai – 25 metai

Trečiadienį į „Prūsijos“ kavinę Juknaičiuose gausiai rinkosi Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos nariai, kolegos iš kitų savivaldybių, valdžios atstovai ir šios draugijos bičiuliai, rėmėjai. Dešimtus metus draugijai vadovaujanti pirmininkė Laima Dulkytė svetingai sutiko visus, kurie atsiliepė į kvietimą kartu paminėti draugijos 25 metų sukaktį.

Kitais metais Laima Dulkytė minės vadovavimo Šilutės neįgaliųjų draugijai dešimtmetį, tad šioje šventėje jai teko priimti ir dovanas, ir didžiausią puokštę rožių, kurių jai įteikė Švėkšnos, Gardamo, Katyčių ir Vainuto neįgaliųjų vardu šių padalinių vadovės. Vainutiškė Anelė Lileikienė pasakė gražią dėkingumo kalbą.

Visus vargus ištvėrė…
Šilutės rajono neįgaliųjų draugija šiuo metu turi 520 narių: 253 – Šilutėje, 130 – Švėkšnoje, 60 – Vainute, 41 – Katyčiuose, 21 – Usėnuose ir 16 – Gardame. Kai draugijai vadovavo aktyvus žmogus – šviesaus atminimo Romualdas Lavrukaitis, surengtos įkurtuvės erdviose patalpose Tilžės 32a, Šilutėje. Čia draugija veikia ir dabar. Floristikos ir kitų būrelių nariai savo darbeliais išpuošę visas draugijos patalpas: puokštės, paveikslai, net papuošalų rinkiniai ir daug kitų grožybių patraukia akis, vos pravėrus duris.
Tais 1989 metais į Šilutės kultūros namus susirinkę 24 nariai įsteigė Šilutės rajono neįgaliųjų draugiją. Pirmuoju pirmininku buvo Bronius Povilaitis, su pertrauka išdirbęs iki 1992 metų. Tais metais prie draugijos vairo stojo R. Lavrukaitis, amžinojo poilsio išlydėtas 2007 metais. Net keliose Šilutės vietose glaudęsi neįgalieji dideliu jo rūpesčiu įsikūrė patalpose Tilžės gatvėje, gavo tarnybinį lengvąjį automobilį, kuris pastaruoju metu jau subyrėjęs. Finansuojant valstybei bei vietos savivaldybei, naujose patalpose radosi skalbimo mašinų – neįgalieji naudojasi šia paslauga, taip pat turi galimybę išsimaudyti, pasinaudoti masažisto paslauga. Naginguosius buria floristikos, siuvimo būreliai. Segės, karoliai ir kiti papuošalai, atvirukai, puokštės, paveikslai, rankų darbo žvakės, medžio darbeliai, nėriniai ir mezginiai, siuviniai ir panaši kūryba įtraukia kiekvieną, mėgstantį prasmingai leisti laiką. Čia yra virtuvėlė – galima išsivirti arbatos, užkąsti. Čia lopomi ir neįgaliųjų rūbai, patalynė. Keliasdešimt neįgaliųjų lankomi namuose. Per metus įvairiais reikalais konsultuojama net per 3000 kartų. Yra galimybė pailsėti prie jūros. Neįgalieji aprūpinami vežimėliais, lovomis, ramentais ir kitkuo. Draugijos patalpose veikia bibliotekėlė. Išvykų būta tiek, kad sunku viską paminėti. Aplankytas Kryžių kalnas, Kretinga, Druskininkai, plaukta į Nidą, pabūta Anykščių krašte, Radviliškyje, Kaune, Klaipėdoje, net Latvijoje, o šiais metais – ir Švedijoje. Įprasta kelionių metu užsukti ir į bažnyčias.

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 25-metį mininčią rajono Neįgaliųjų draugiją pavadino aktyviausia nevyriausybine organizacija rajone ir padėkos raštais apdovanojo draugijos pirmininkę Laimą Dulkytę, Švėkšnos padalinio pirmininkę Ingritą Riterienę, Vainuto – Anelę Lileikienę, Katyčių – Nijolę Chadakauskienę, Gardamo – Laimą Lomsargienę, vieną iš pirmųjų šios draugijos narių Elvyrą Endzelienę bei aktyvius narius Stasę ir Vytą Gedvilus.

Graži draugystė sieja su Pasvalio, Klaipėdos, Tauragės, Pagėgių, Jurbarko, Alytaus, Kėdainių neįgaliųjų draugijomis.
Su neįgaliaisiais susitiko ir apie sveikatos stiprinimą pasakojo garsus Pamario krašto liaudies medicinos ekspertas Virgilijus Skirkevičius, žolininkė Adelė Karaliūnaitė, nemažai garsių gydytojų. Šilutės krašto neįgalieji klausėsi garsių scenos žvaigždžių – Ovidijaus Vyšniausko, Simono Donskovo, Vitalijos Katunskytės ir kt. Beje, draugijos veiklos 25 metų sukakties proga šventėje dainavo Edmundas Kučinskas, Petkų šeimos ansamblis „Vita“ iš Šilutės.
Turi draugija nuolatinių rėmėjų ir pagalbininkų. Šilutės rajono savivaldybė pagelbėjo įrengiant patalpas, padengia dalį kaštų, veiklos projektai finansuojami iš valstybės biudžeto, nuolat draugiją remia Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, šilutiškiai verslininkai Remigijus Baltutis ir Česlovas Barauskas, Vainuto „Gerumo namai“, „Maisto bankas“, kiti geradariai.
Jie dalyvavo…
Septynerius metus draugija turi moterų ansamblį „Kvietkelis“ ir kaimo kapelą, kuri vyksta į įvairius renginius. Neįgalieji dalyvavo Duonos šventėje Švėkšnoje, pakviesti vyko pasirodyti į Žemaičių Naumiestį, Katyčius, Rusnę, Gardamą, Klaipėdą, Tauragę. 55 neįgalieji apsilankė LR Seime. 40 neįgaliųjų vyko į Luokės bažnyčios 100 metų jubiliejaus iškilmes.
Ko gero, šilutiškiai pastebėjo, kad Šilutės neįgaliųjų draugijos nariai aktyviai dalyvauja „Maisto banko“ akcijose. Suaukotų maisto produktų gauna daugelis šios draugijos narių, pagalbos sulaukia vaikų turintys neįgalieji.

Šilutės neįgaliųjų draugijos ansambliui „Kvietkelis“ ir kaimo kapelai „Šilo aidai“ vadovauja Antanas Kmita (pirmas iš dešinės). Šiedu kolektyvai daina ir muzika sutiko į šventę besirenkančius saviškius bei svečius, o vėliau užtraukė dar ne vieną dainą.

Pernai gegužę vykusioje draugijos konferencijoje trečiai kadencijai pirmininke išrinkta Laima Dulkytė, kitais metais bus jos vadovavimo šiai organizacijai dešimtmetis. Su pagarba minima Vainuto neįgaliųjų vadovė Anelė Lileikienė, kitų vietovių neįgaliesiems vadovaujantys aktyvūs žmonės. Sutelktumas, geranoriškumas – tai juos suburianti gija, kuri tvirtėja, kai yra pagalbininkų, rėmėjų ir pagalbos ranką tiesiančių žmonių. Tad nenuostabu, kad į draugijos 25-mečio šventę susirinko daug svečių.
Ant ilgų stalų išdėliota daug šakočių – tai Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio ir kitų savivaldybės atstovų, atvykusių į neįgaliųjų šventę, dovana. Nors ir pačios draugijos moterys čia susinešė pyragų, sumuštinių ir įvairių kitokių skanumynų.
Iškilmės pradėtos šventa giesme – taip paminėtas atminimas jau išėjusiųjų amžinojo poilsio. L. Dulkytė trumpai priminė Šilutės neįgaliųjų draugijos istoriją, sveikino svečiai, o draugijos ansamblis ir kapela, smagiai sutikę svečius, vėl užtraukė dainą.

Stasė SKUTULIENĖ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rajono neįgalieji susirinko „Prūsijos“ kavinėje, Juknaičiuose. Autorės nuotr.

Rajono neįgalieji susirinko „Prūsijos“ kavinėje, Juknaičiuose.
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite