Šilutės neįgaliųjų draugijai – 25 metai

Trečiadienį į „Prūsijos“ kavinę Juknaičiuose gausiai rinkosi Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos nariai, kolegos iš kitų savivaldybių, valdžios atstovai ir šios draugijos bičiuliai, rėmėjai. Dešimtus metus draugijai vadovaujanti pirmininkė Laima Dulkytė svetingai sutiko visus, kurie atsiliepė į kvietimą kartu paminėti draugijos 25 metų sukaktį.

Kitais metais Laima Dulkytė minės vadovavimo Šilutės neįgaliųjų draugijai dešimtmetį, tad šioje šventėje jai teko priimti ir dovanas, ir didžiausią puokštę rožių, kurių jai įteikė Švėkšnos, Gardamo, Katyčių ir Vainuto neįgaliųjų vardu šių padalinių vadovės. Vainutiškė Anelė Lileikienė pasakė gražią dėkingumo kalbą.

Visus vargus ištvėrė…
Šilutės rajono neįgaliųjų draugija šiuo metu turi 520 narių: 253 – Šilutėje, 130 – Švėkšnoje, 60 – Vainute, 41 – Katyčiuose, 21 – Usėnuose ir 16 – Gardame. Kai draugijai vadovavo aktyvus žmogus – šviesaus atminimo Romualdas Lavrukaitis, surengtos įkurtuvės erdviose patalpose Tilžės 32a, Šilutėje. Čia draugija veikia ir dabar. Floristikos ir kitų būrelių nariai savo darbeliais išpuošę visas draugijos patalpas: puokštės, paveikslai, net papuošalų rinkiniai ir daug kitų grožybių patraukia akis, vos pravėrus duris.
Tais 1989 metais į Šilutės kultūros namus susirinkę 24 nariai įsteigė Šilutės rajono neįgaliųjų draugiją. Pirmuoju pirmininku buvo Bronius Povilaitis, su pertrauka išdirbęs iki 1992 metų. Tais metais prie draugijos vairo stojo R. Lavrukaitis, amžinojo poilsio išlydėtas 2007 metais. Net keliose Šilutės vietose glaudęsi neįgalieji dideliu jo rūpesčiu įsikūrė patalpose Tilžės gatvėje, gavo tarnybinį lengvąjį automobilį, kuris pastaruoju metu jau subyrėjęs. Finansuojant valstybei bei vietos savivaldybei, naujose patalpose radosi skalbimo mašinų – neįgalieji naudojasi šia paslauga, taip pat turi galimybę išsimaudyti, pasinaudoti masažisto paslauga. Naginguosius buria floristikos, siuvimo būreliai. Segės, karoliai ir kiti papuošalai, atvirukai, puokštės, paveikslai, rankų darbo žvakės, medžio darbeliai, nėriniai ir mezginiai, siuviniai ir panaši kūryba įtraukia kiekvieną, mėgstantį prasmingai leisti laiką. Čia yra virtuvėlė – galima išsivirti arbatos, užkąsti. Čia lopomi ir neįgaliųjų rūbai, patalynė. Keliasdešimt neįgaliųjų lankomi namuose. Per metus įvairiais reikalais konsultuojama net per 3000 kartų. Yra galimybė pailsėti prie jūros. Neįgalieji aprūpinami vežimėliais, lovomis, ramentais ir kitkuo. Draugijos patalpose veikia bibliotekėlė. Išvykų būta tiek, kad sunku viską paminėti. Aplankytas Kryžių kalnas, Kretinga, Druskininkai, plaukta į Nidą, pabūta Anykščių krašte, Radviliškyje, Kaune, Klaipėdoje, net Latvijoje, o šiais metais – ir Švedijoje. Įprasta kelionių metu užsukti ir į bažnyčias.

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 25-metį mininčią rajono Neįgaliųjų draugiją pavadino aktyviausia nevyriausybine organizacija rajone ir padėkos raštais apdovanojo draugijos pirmininkę Laimą Dulkytę, Švėkšnos padalinio pirmininkę Ingritą Riterienę, Vainuto – Anelę Lileikienę, Katyčių – Nijolę Chadakauskienę, Gardamo – Laimą Lomsargienę, vieną iš pirmųjų šios draugijos narių Elvyrą Endzelienę bei aktyvius narius Stasę ir Vytą Gedvilus.

Graži draugystė sieja su Pasvalio, Klaipėdos, Tauragės, Pagėgių, Jurbarko, Alytaus, Kėdainių neįgaliųjų draugijomis.
Su neįgaliaisiais susitiko ir apie sveikatos stiprinimą pasakojo garsus Pamario krašto liaudies medicinos ekspertas Virgilijus Skirkevičius, žolininkė Adelė Karaliūnaitė, nemažai garsių gydytojų. Šilutės krašto neįgalieji klausėsi garsių scenos žvaigždžių – Ovidijaus Vyšniausko, Simono Donskovo, Vitalijos Katunskytės ir kt. Beje, draugijos veiklos 25 metų sukakties proga šventėje dainavo Edmundas Kučinskas, Petkų šeimos ansamblis „Vita“ iš Šilutės.
Turi draugija nuolatinių rėmėjų ir pagalbininkų. Šilutės rajono savivaldybė pagelbėjo įrengiant patalpas, padengia dalį kaštų, veiklos projektai finansuojami iš valstybės biudžeto, nuolat draugiją remia Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, šilutiškiai verslininkai Remigijus Baltutis ir Česlovas Barauskas, Vainuto „Gerumo namai“, „Maisto bankas“, kiti geradariai.
Jie dalyvavo…
Septynerius metus draugija turi moterų ansamblį „Kvietkelis“ ir kaimo kapelą, kuri vyksta į įvairius renginius. Neįgalieji dalyvavo Duonos šventėje Švėkšnoje, pakviesti vyko pasirodyti į Žemaičių Naumiestį, Katyčius, Rusnę, Gardamą, Klaipėdą, Tauragę. 55 neįgalieji apsilankė LR Seime. 40 neįgaliųjų vyko į Luokės bažnyčios 100 metų jubiliejaus iškilmes.
Ko gero, šilutiškiai pastebėjo, kad Šilutės neįgaliųjų draugijos nariai aktyviai dalyvauja „Maisto banko“ akcijose. Suaukotų maisto produktų gauna daugelis šios draugijos narių, pagalbos sulaukia vaikų turintys neįgalieji.

Šilutės neįgaliųjų draugijos ansambliui „Kvietkelis“ ir kaimo kapelai „Šilo aidai“ vadovauja Antanas Kmita (pirmas iš dešinės). Šiedu kolektyvai daina ir muzika sutiko į šventę besirenkančius saviškius bei svečius, o vėliau užtraukė dar ne vieną dainą.

Pernai gegužę vykusioje draugijos konferencijoje trečiai kadencijai pirmininke išrinkta Laima Dulkytė, kitais metais bus jos vadovavimo šiai organizacijai dešimtmetis. Su pagarba minima Vainuto neįgaliųjų vadovė Anelė Lileikienė, kitų vietovių neįgaliesiems vadovaujantys aktyvūs žmonės. Sutelktumas, geranoriškumas – tai juos suburianti gija, kuri tvirtėja, kai yra pagalbininkų, rėmėjų ir pagalbos ranką tiesiančių žmonių. Tad nenuostabu, kad į draugijos 25-mečio šventę susirinko daug svečių.
Ant ilgų stalų išdėliota daug šakočių – tai Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio ir kitų savivaldybės atstovų, atvykusių į neįgaliųjų šventę, dovana. Nors ir pačios draugijos moterys čia susinešė pyragų, sumuštinių ir įvairių kitokių skanumynų.
Iškilmės pradėtos šventa giesme – taip paminėtas atminimas jau išėjusiųjų amžinojo poilsio. L. Dulkytė trumpai priminė Šilutės neįgaliųjų draugijos istoriją, sveikino svečiai, o draugijos ansamblis ir kapela, smagiai sutikę svečius, vėl užtraukė dainą.

Stasė SKUTULIENĖ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rajono neįgalieji susirinko „Prūsijos“ kavinėje, Juknaičiuose. Autorės nuotr.

Rajono neįgalieji susirinko „Prūsijos“ kavinėje, Juknaičiuose.
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite