Šilutės meno mokyklos fanfarinis orkestras ,,Pamarys“ – čempionai

Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų XVI čempionate, kuris vyko Panevėžyje, Šilutės meno mokyklos fanfarinis orkestras ,,Pamarys“ pripažintas B kategorijos čempionu. Dirigentas G. Raila pripažintas 2016 m. B kategorijos geriausiu dirigentu.

Pučiamųjų instrumentų fanfarinis orkestras ,,Pamarys“, kuriam vadovauja Gražvydas Raila, yra daugkartinis Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato dalyvis ir laureatas.

Pučiamųjų instrumentų fanfarinis orkestras ,,Pamarys“, kuriam vadovauja Gražvydas Raila, yra daugkartinis Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato dalyvis ir laureatas.

 

Šių metų balandžio 16 d. Meno mokyklos fanfarinis orkestras ,,Pamarys“ dalyvavo Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate, Panevėžyje. 25 orkestrantų kolektyvas paruošė leistiną 15 min. programą: privalomą kūrinį – Valdo Stanaičio ,,Staugia vilkas pagiry…“, Mažosios Lietuvos choralą ,,Pranaše Didis“ ir R. Giedraičio ,,Šokių ritmu…“.
Kompetentinga komisija: Jacob Dijkstra (Nyderlandai), Bert Langeler (Nyderlandai-Estija), Rimantas Giedraitis (Lietuva), Valdas Stanaitis (Lietuva) „Pamario“ orkestrą įvertino puikiai. Kolektyvas iškovojo pagrindinį prizą – pelnė diplomą už geriausiai atliktą privalomą kūrinį ir pripažintas B kategorijos čempionu. Dirigentas G. Raila pripažintas 2016 m. B kategorijos geriausiu dirigentu.
Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas vyksta kasmet dviem etapais. Pirmąjį etapą regioniniai turai rengiami Lietuvos miestuose ir miesteliuose pusmetį iki čempionato, o čempionato finalas – balandžio mėnesį, Panevėžyje. Pagrindinis čempionato tikslas – užtikrinti pučiamųjų orkestrų dalyvavimo dainų šventėse tradicijas, populiarinti pučiamųjų instrumentų orkestrų žanrą Lietuvos regionuose, skatinti naujų kolektyvų kūrimąsi, orkestrų žanrų įvairovę. Čempionatas suteikia galimybę mėgėjų ir profesionalų orkestrams pasitikrinti savo kvalifikaciją ir lygį kitų Lietuvos orkestrų kontekste.
Kiekvienais metais į finalo komisiją kviečiami Europos pučiamųjų instrumentų muzikos ekspertai – kad vertinimai būtų visiškai nešališki ir skaidrūs. Čempionate dalyvaujantys orkestrai skirstomi į kategorijas: A kategorija – naujai įsikūrę, pradedančių groti vaikų orkestrai, B kategorija – muzikos ir meno mokyklos orkestrai, C kategorija – pažengusiųjų orkestrai, ankstesniais metais laimėję B kategorijoje, D kategorija – konservatorijų, aukštųjų mokyklų orkestrai, E kategorija – profesionalūs orkestrai.
Šilutės meno mokyklos pučiamųjų instrumentų fanfarinis orkestras ,,Pamarys“ (vadovas Gražvydas Raila, koncertmeisteris Edgaras Gedeikis) yra daugkartinis Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato dalyvis ir laureatas. Pamario kraštą garsinantis kolektyvas kartu su choreografine grupe ,,Pamarietė“ (vad. Judrė Railienė) dalyvauja miesto ir rajono šventėse, respublikiniuose bei tarptautiniuose renginiuose, nuolat dalyvauja dainų šventėse, garsina savo kraštą išvykose: Prancūzijoje, Belgijoje, Lenkijoje.
Orkestras ,,Pamarys“ koncertinę programą parodys Šilutės miesto šventėje, Žemaičių Naumiestyje rengiamoje Sekminių šventėje, liepos mėnesį – Moksleivių dainų šventėje, kuris bus Vilniuje.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite