Šilutės ligoninei vadovauja geriausias šalyje vadovas

Šilutės ligoninės vadovas Darius Steponkus prieš 4 metus išrinktas „Metų novatoriumi“, prieš dvejus jam suteiktas nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas, o šiemet už nuopelnus sveikatai jis pripažintas geriausiu medicinos įstaigos vadovu.

„Metų vadovas – 2013“ – Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus.

Devynerius metus Šilutės ligoninės vairą savo rankose laikantis Darius Steponkus išlieka kuklus sakydamas, kad „likimas jam lėmė paimti pripažinimus, kurie yra viso ligoninės kolektyvo nuopelnas“.
Savaitraščio „Lietuvos sveikata“ iniciatyva jau vienuoliktą kartą buvo surengtas šalies sveikatos įstaigų konkursas „Metų vadovas 2013“. Geriausius iš geriausių rinko pacientai bei kolektyvai. Nominuoti medicinos atstovai „Už gyvenimo nuopelnus“, „Metų profesijos autoritetas“, „Metų sėkmė“, „Metų proveržis“, „Metų administratorius“, „Metų strategas“.
Garbingiausią „Metų vadovo“ vardą, aplenkęs kitus kolegas, pirmą kartą laimėjo ne kurios nors stambios miesto gydymo įstaigos, bet Šilutės ligoninės vadovas Darius Steponkus.
Pagerbtas Vilniuje
Tradicinis medikų elitinis renginys penktadienį vyko Vilniuje, viešbučio „Radisson“ konferencijų salėje. D. Steponkus atvirauja, kad dar ketvirtadienį jis nieko nežinojęs apie rinkimų sėkmę. Ir vis dėlto iš kai kurių dalykų jau buvo galima suprasti, kad į medikų elitinį renginį pakviestas ne tik kaip stebėtojas. Paslapties šydą pravėrė kvietimas, kuriame buvo nurodytas aprangos kodas – smokingas, o pakvietimus į šventinį renginį gavo ir Šilutės r. savivaldybės vadovai.
Darius Steponkus šypsosi, kad nieko gyvenime neįvyksta šiaip sau, todėl ir knyga, kurioje radęs pamokymų, kaip nereikia kalbėti, prieš išvykstant į šventę Vilniuje jam pravertė, kai buvo įteiktas svarbiausias metų apdovanojimas. Geriausią įstaigos vadovą Darių Steponkų sveikino sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis, Premjeras Algirdas Butkevičius, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, kolegos, Šilutės savivaldybės vadovai, „Metų vadovo“ regalijas įteikė savaitraščio „Lietuvos sveikata“ vyriausioji redaktorė Jolanta Babiliūtė Simaškienė.
Vaikystėje žinojo, kad bus medikas
Kuo norėtų būti, Darius Steponkus žinojo jau vaikystėje. Profesijai rinktis įtakos turėjo namų aplinka, Dariaus senelis, mama – medikai. Medikų netrūko giminėje, todėl dauguma suėjimų įvairiomis progomis būdavo panašūs į medikų konsiliumą. Kad pasirinks traumatologiją, paaiškėjo taip pat anksti. Tėvų draugų rate netrūko traumatologų, kurių vienas vėliau tapo net sveikatos apsaugos ministru. Girdėti pokalbiai neišvengiamai darė įspūdį.
Darius Steponkus užaugo Kaune, Šančiuose. Kai po 8 klasių dauguma klasės draugų išėjo mokytis į profesines mokyklas, ten pasukti nusprendė ir jis. Ne todėl, kad domintų kuris nors amatas, tiesiog norėjo pasukti kartu su draugais.
Šiandien Darius dėkingas mamai, kuri sūnų pasuko „į europinę vėžę“. Darius pasakoja, kad mokykloje jam sekėsi be didelių pastangų, daugiau dėmesio skirdavęs draugams. Vieno gana sunkaus matematikos kontrolinio metu padėjęs bendraklasiams išspręsti sunkias užduotis buvo nubaustas, kai išaiškėjo, kad menkiausiai matematiką išmanantis įveikė kontrolinį.
Įstaigai vadovauti nesvajojo
Studijuodamas mediciną taip pat niekada nepagalvojo, kad kada nors teks vadovauti ligoninei. Tada buvo daugybės galimybių besikeičiančioje sveikatos apsaugos sistemoje bei visoje šalies sistemoje metas. Dauguma planavusių tapti gydytojais bendramokslių pasirinko verslą… „Nežinau, ar gerai, ar blogai, kad likimas mane įstatė į tokias vėžes“, – svarsto Darius Steponkus, nenutylėdamas, kad jei ne vadovo atsakomybė, šiandien daugiau laiko galėtų skirti traumatologo praktikai.
D. Steponkaus džiaugiasi, kad prieš tapdamas vadovu ne vienerius metus dirbo traumatologu kartu su dabartiniais pavaldiniais. Ir dabar atėjęs į traumatologijos kabinetą yra toks pat medikas, kaip ir jo kolegos. „Kai dirbu gydytoju, esu traumatologas, kolega, kai vadovauju – esu vadovas“, – sako D. Steponkus.
Vadovo žodžiais, jo vadovavimo tikslas – užtikrinti saugų darbą medikams ir geriausias paslaugas pacientams.

Dvasios ramybė – stabilumas
Nevengiantis pašmaikštauti D. Steponkus sako esantis „iššūkių nebijantis konservatyvus novatorius, kuriam patinka stabilumas“. „Pasižiūriu aplinkui – kiti vis ką nors keičia, o aš darbo vietos nekeičiu 20 metų, žmonos – 25 metai, o mėgstamiausių saldainių „Vilnius“ – net nuo vaikystės… Kaip žmogui, man tai suteikia dvasios ramybę“, – sako „Metų vadovu“ nominuotas Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 72

3 komentarai

  • manau

    Protingas, išprusęs, išsilavinęs, madingas, tvarkingas, labai malonus bendrauti, geras gydytojas, turi vadovo gyslelę. Tai ir geriausias. Tegul tie nabagai iš Šilutės PSPC mokosi iš šio kaimyno, kaip būti vadovu.

  • to manau

    Tiks skirtumas tas , kad Šilutės ligoninė skolose, o nabagai PSPC uždirbga pelno.

  • šilutiškė

    Nabagai PSPC uždirba pelno,jų vadovė Ažukaitienė jį laiko užspaudusi Ūkio banke, o anas bankrutuoja ir du milijonai iš PSPC sąskaitos – atia… Vat tai vadovė Ažukaitienė. Va tai Liberalų sąjūdžio narė. Šaunuolė. Už tai rajono Taryba, tuometinė, jai išeinant iš darbo skiria dar 6 mėnesių jos gauto atlyginimo dydžio išeitinę išmoką. Mokykitės visi, kai tvarkyti sveikatos draudimo lėšas, visų mūsų sumokėtas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite