Šilutės ligoninei vadovauja geriausias šalyje vadovas

Šilutės ligoninės vadovas Darius Steponkus prieš 4 metus išrinktas „Metų novatoriumi“, prieš dvejus jam suteiktas nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas, o šiemet už nuopelnus sveikatai jis pripažintas geriausiu medicinos įstaigos vadovu.

„Metų vadovas – 2013“ – Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus.

Devynerius metus Šilutės ligoninės vairą savo rankose laikantis Darius Steponkus išlieka kuklus sakydamas, kad „likimas jam lėmė paimti pripažinimus, kurie yra viso ligoninės kolektyvo nuopelnas“.
Savaitraščio „Lietuvos sveikata“ iniciatyva jau vienuoliktą kartą buvo surengtas šalies sveikatos įstaigų konkursas „Metų vadovas 2013“. Geriausius iš geriausių rinko pacientai bei kolektyvai. Nominuoti medicinos atstovai „Už gyvenimo nuopelnus“, „Metų profesijos autoritetas“, „Metų sėkmė“, „Metų proveržis“, „Metų administratorius“, „Metų strategas“.
Garbingiausią „Metų vadovo“ vardą, aplenkęs kitus kolegas, pirmą kartą laimėjo ne kurios nors stambios miesto gydymo įstaigos, bet Šilutės ligoninės vadovas Darius Steponkus.
Pagerbtas Vilniuje
Tradicinis medikų elitinis renginys penktadienį vyko Vilniuje, viešbučio „Radisson“ konferencijų salėje. D. Steponkus atvirauja, kad dar ketvirtadienį jis nieko nežinojęs apie rinkimų sėkmę. Ir vis dėlto iš kai kurių dalykų jau buvo galima suprasti, kad į medikų elitinį renginį pakviestas ne tik kaip stebėtojas. Paslapties šydą pravėrė kvietimas, kuriame buvo nurodytas aprangos kodas – smokingas, o pakvietimus į šventinį renginį gavo ir Šilutės r. savivaldybės vadovai.
Darius Steponkus šypsosi, kad nieko gyvenime neįvyksta šiaip sau, todėl ir knyga, kurioje radęs pamokymų, kaip nereikia kalbėti, prieš išvykstant į šventę Vilniuje jam pravertė, kai buvo įteiktas svarbiausias metų apdovanojimas. Geriausią įstaigos vadovą Darių Steponkų sveikino sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis, Premjeras Algirdas Butkevičius, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, kolegos, Šilutės savivaldybės vadovai, „Metų vadovo“ regalijas įteikė savaitraščio „Lietuvos sveikata“ vyriausioji redaktorė Jolanta Babiliūtė Simaškienė.
Vaikystėje žinojo, kad bus medikas
Kuo norėtų būti, Darius Steponkus žinojo jau vaikystėje. Profesijai rinktis įtakos turėjo namų aplinka, Dariaus senelis, mama – medikai. Medikų netrūko giminėje, todėl dauguma suėjimų įvairiomis progomis būdavo panašūs į medikų konsiliumą. Kad pasirinks traumatologiją, paaiškėjo taip pat anksti. Tėvų draugų rate netrūko traumatologų, kurių vienas vėliau tapo net sveikatos apsaugos ministru. Girdėti pokalbiai neišvengiamai darė įspūdį.
Darius Steponkus užaugo Kaune, Šančiuose. Kai po 8 klasių dauguma klasės draugų išėjo mokytis į profesines mokyklas, ten pasukti nusprendė ir jis. Ne todėl, kad domintų kuris nors amatas, tiesiog norėjo pasukti kartu su draugais.
Šiandien Darius dėkingas mamai, kuri sūnų pasuko „į europinę vėžę“. Darius pasakoja, kad mokykloje jam sekėsi be didelių pastangų, daugiau dėmesio skirdavęs draugams. Vieno gana sunkaus matematikos kontrolinio metu padėjęs bendraklasiams išspręsti sunkias užduotis buvo nubaustas, kai išaiškėjo, kad menkiausiai matematiką išmanantis įveikė kontrolinį.
Įstaigai vadovauti nesvajojo
Studijuodamas mediciną taip pat niekada nepagalvojo, kad kada nors teks vadovauti ligoninei. Tada buvo daugybės galimybių besikeičiančioje sveikatos apsaugos sistemoje bei visoje šalies sistemoje metas. Dauguma planavusių tapti gydytojais bendramokslių pasirinko verslą… „Nežinau, ar gerai, ar blogai, kad likimas mane įstatė į tokias vėžes“, – svarsto Darius Steponkus, nenutylėdamas, kad jei ne vadovo atsakomybė, šiandien daugiau laiko galėtų skirti traumatologo praktikai.
D. Steponkaus džiaugiasi, kad prieš tapdamas vadovu ne vienerius metus dirbo traumatologu kartu su dabartiniais pavaldiniais. Ir dabar atėjęs į traumatologijos kabinetą yra toks pat medikas, kaip ir jo kolegos. „Kai dirbu gydytoju, esu traumatologas, kolega, kai vadovauju – esu vadovas“, – sako D. Steponkus.
Vadovo žodžiais, jo vadovavimo tikslas – užtikrinti saugų darbą medikams ir geriausias paslaugas pacientams.

Dvasios ramybė – stabilumas
Nevengiantis pašmaikštauti D. Steponkus sako esantis „iššūkių nebijantis konservatyvus novatorius, kuriam patinka stabilumas“. „Pasižiūriu aplinkui – kiti vis ką nors keičia, o aš darbo vietos nekeičiu 20 metų, žmonos – 25 metai, o mėgstamiausių saldainių „Vilnius“ – net nuo vaikystės… Kaip žmogui, man tai suteikia dvasios ramybę“, – sako „Metų vadovu“ nominuotas Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus.

Laima PUTRIUVIENĖ

3 komentarai

  • manau

    Protingas, išprusęs, išsilavinęs, madingas, tvarkingas, labai malonus bendrauti, geras gydytojas, turi vadovo gyslelę. Tai ir geriausias. Tegul tie nabagai iš Šilutės PSPC mokosi iš šio kaimyno, kaip būti vadovu.

  • to manau

    Tiks skirtumas tas , kad Šilutės ligoninė skolose, o nabagai PSPC uždirbga pelno.

  • šilutiškė

    Nabagai PSPC uždirba pelno,jų vadovė Ažukaitienė jį laiko užspaudusi Ūkio banke, o anas bankrutuoja ir du milijonai iš PSPC sąskaitos – atia… Vat tai vadovė Ažukaitienė. Va tai Liberalų sąjūdžio narė. Šaunuolė. Už tai rajono Taryba, tuometinė, jai išeinant iš darbo skiria dar 6 mėnesių jos gauto atlyginimo dydžio išeitinę išmoką. Mokykitės visi, kai tvarkyti sveikatos draudimo lėšas, visų mūsų sumokėtas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir vaiką, ir močiutę užregistruoti pas gydytoją internetu gali šeimos nariai

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad portale e.sveikata gyventojai gali ne tik patys užsiregistruoti pas gydytoją, bet ir užregistruoti kitą atstovaujamą asmenį. Išankstinės pacientų registracijos (IPR) informacinė sistema leidžia greitai ir patogiai užsiregistruoti bei paslaugas gauti greičiau. Išankstinę pacientų registravimo sistemą galima rasti adresu https://ipr.esveikata.lt. „Registracijų skaičius IPR informacinėje sistemoje per metus išaugo daugiau nei dvigubai. Tai reiškia, kad vis daugiau žmonių atranda galimybę užsiregistruoti gydytojo konsultacijai internetu. Net ir tiems, kas nesinaudoja kompiuteriu, taip pat yra galimybė tai padaryti –

Kada prasideda tikrasis pavasaris ir kokie ženklai jį išduoda?

Įsibėgėja pavasaris ir vis labiau džiugina ne tik dažnesni saulės spinduliai, bet ir pamažu atgimstanti gamta, net ir atvėsimai ar krituliai šį sezoną priimami kaip paskutiniai žiemos pasispardymai. Meteorologai pavasarį ima skaičiuoti tada, kai įsivyrauja teigiama temperatūra. Kokio pavasario laukti ir kaip apibendrinti praėjusią žiemą, – savo įžvalgomis dalijasi kampanijos „Pėsčiųjų indeksas“ ekspertai ir klimatologas Silvestras Dikčius.   Pavasaris tepailgėjo 3 dienomis Klimatologas Silvestras Dikčius pastebi, kad vidutiniškai pavasaris Lietuvoje prasideda kovo 11-ąją, tad pirmosiomis dienomis vis pakandžiojantis šaltukas neturėjo

Aplinkosaugininkai: neleistinose vietose važinėjant keturračiais, niokojami gražiausi gamtos kampeliai

Aplinkos apsaugos departamento Miškų kontrolės departamento pareigūnai visus miško lankytojus skatina saugoti ir neniokoti miško paklotės. Todėl per akciją „Saugom mišką“, trunkančią iki gegužės 15-osios, nebus pamiršti ir keturračių bei kitų transporto priemonių vairuotojai. Per šią akciją aplinkosaugininkai tikrins, ar kertant mišką laikomasi galiojančių terminų, kai draudžiami kirtimai ir medienos ištraukimas (kai po kirtimo mediena išvežama iš miško). Taip pat bus vertinama miškų sanitarinė būklė ir, kaip visada, žiūrima, ar nešiukšlinama, neniokojama miško paklotė. Lankymosi miške taisyklės nustato, kad motorinėmis

Kviečiame paminėti Šilutės miesto mecenato Hugo Šojaus gimtadienį

Šilutės H. Šojaus muziejaus inf. Minint Šilutės miesto mecenato dr. Hugo Šojaus 178-ąsias gimimo metines, kviečiame dalyvauti šiai progai skirtuose renginiuose. Kovo 31 d., penktadienį, 12 val. – pagarbos ženklai prie H. Šojaus kapo. Dalyvauja: choras ,,Heide“ (vad. V. Matulis); choras ,,Laudamus“ (vad. I. Šemeklienė). Balandžio 1 d., šeštadienį, – paminėkite namuose! Virtuali paroda ,,Garbusis Šilokarčemos pilietis dr. Hugo Šojus“; Filmas,,Visur, kur reikėjo, prisidėjau“. Paminėkite mieste! Orientacinis žaidimas ,,Ieškok Šilutės miesto simbolių“. Žaidimo nugalėtojus apdovanosime prizais. Detalesnė informacija ir žaidimo

Taip pat skaitykite