Šilutės ligoninei vadovauja geriausias šalyje vadovas

Šilutės ligoninės vadovas Darius Steponkus prieš 4 metus išrinktas „Metų novatoriumi“, prieš dvejus jam suteiktas nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas, o šiemet už nuopelnus sveikatai jis pripažintas geriausiu medicinos įstaigos vadovu.

„Metų vadovas – 2013“ – Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus.

Devynerius metus Šilutės ligoninės vairą savo rankose laikantis Darius Steponkus išlieka kuklus sakydamas, kad „likimas jam lėmė paimti pripažinimus, kurie yra viso ligoninės kolektyvo nuopelnas“.
Savaitraščio „Lietuvos sveikata“ iniciatyva jau vienuoliktą kartą buvo surengtas šalies sveikatos įstaigų konkursas „Metų vadovas 2013“. Geriausius iš geriausių rinko pacientai bei kolektyvai. Nominuoti medicinos atstovai „Už gyvenimo nuopelnus“, „Metų profesijos autoritetas“, „Metų sėkmė“, „Metų proveržis“, „Metų administratorius“, „Metų strategas“.
Garbingiausią „Metų vadovo“ vardą, aplenkęs kitus kolegas, pirmą kartą laimėjo ne kurios nors stambios miesto gydymo įstaigos, bet Šilutės ligoninės vadovas Darius Steponkus.
Pagerbtas Vilniuje
Tradicinis medikų elitinis renginys penktadienį vyko Vilniuje, viešbučio „Radisson“ konferencijų salėje. D. Steponkus atvirauja, kad dar ketvirtadienį jis nieko nežinojęs apie rinkimų sėkmę. Ir vis dėlto iš kai kurių dalykų jau buvo galima suprasti, kad į medikų elitinį renginį pakviestas ne tik kaip stebėtojas. Paslapties šydą pravėrė kvietimas, kuriame buvo nurodytas aprangos kodas – smokingas, o pakvietimus į šventinį renginį gavo ir Šilutės r. savivaldybės vadovai.
Darius Steponkus šypsosi, kad nieko gyvenime neįvyksta šiaip sau, todėl ir knyga, kurioje radęs pamokymų, kaip nereikia kalbėti, prieš išvykstant į šventę Vilniuje jam pravertė, kai buvo įteiktas svarbiausias metų apdovanojimas. Geriausią įstaigos vadovą Darių Steponkų sveikino sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis, Premjeras Algirdas Butkevičius, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, kolegos, Šilutės savivaldybės vadovai, „Metų vadovo“ regalijas įteikė savaitraščio „Lietuvos sveikata“ vyriausioji redaktorė Jolanta Babiliūtė Simaškienė.
Vaikystėje žinojo, kad bus medikas
Kuo norėtų būti, Darius Steponkus žinojo jau vaikystėje. Profesijai rinktis įtakos turėjo namų aplinka, Dariaus senelis, mama – medikai. Medikų netrūko giminėje, todėl dauguma suėjimų įvairiomis progomis būdavo panašūs į medikų konsiliumą. Kad pasirinks traumatologiją, paaiškėjo taip pat anksti. Tėvų draugų rate netrūko traumatologų, kurių vienas vėliau tapo net sveikatos apsaugos ministru. Girdėti pokalbiai neišvengiamai darė įspūdį.
Darius Steponkus užaugo Kaune, Šančiuose. Kai po 8 klasių dauguma klasės draugų išėjo mokytis į profesines mokyklas, ten pasukti nusprendė ir jis. Ne todėl, kad domintų kuris nors amatas, tiesiog norėjo pasukti kartu su draugais.
Šiandien Darius dėkingas mamai, kuri sūnų pasuko „į europinę vėžę“. Darius pasakoja, kad mokykloje jam sekėsi be didelių pastangų, daugiau dėmesio skirdavęs draugams. Vieno gana sunkaus matematikos kontrolinio metu padėjęs bendraklasiams išspręsti sunkias užduotis buvo nubaustas, kai išaiškėjo, kad menkiausiai matematiką išmanantis įveikė kontrolinį.
Įstaigai vadovauti nesvajojo
Studijuodamas mediciną taip pat niekada nepagalvojo, kad kada nors teks vadovauti ligoninei. Tada buvo daugybės galimybių besikeičiančioje sveikatos apsaugos sistemoje bei visoje šalies sistemoje metas. Dauguma planavusių tapti gydytojais bendramokslių pasirinko verslą… „Nežinau, ar gerai, ar blogai, kad likimas mane įstatė į tokias vėžes“, – svarsto Darius Steponkus, nenutylėdamas, kad jei ne vadovo atsakomybė, šiandien daugiau laiko galėtų skirti traumatologo praktikai.
D. Steponkaus džiaugiasi, kad prieš tapdamas vadovu ne vienerius metus dirbo traumatologu kartu su dabartiniais pavaldiniais. Ir dabar atėjęs į traumatologijos kabinetą yra toks pat medikas, kaip ir jo kolegos. „Kai dirbu gydytoju, esu traumatologas, kolega, kai vadovauju – esu vadovas“, – sako D. Steponkus.
Vadovo žodžiais, jo vadovavimo tikslas – užtikrinti saugų darbą medikams ir geriausias paslaugas pacientams.

Dvasios ramybė – stabilumas
Nevengiantis pašmaikštauti D. Steponkus sako esantis „iššūkių nebijantis konservatyvus novatorius, kuriam patinka stabilumas“. „Pasižiūriu aplinkui – kiti vis ką nors keičia, o aš darbo vietos nekeičiu 20 metų, žmonos – 25 metai, o mėgstamiausių saldainių „Vilnius“ – net nuo vaikystės… Kaip žmogui, man tai suteikia dvasios ramybę“, – sako „Metų vadovu“ nominuotas Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus.

Laima PUTRIUVIENĖ

3 komentarai

  • manau

    Protingas, išprusęs, išsilavinęs, madingas, tvarkingas, labai malonus bendrauti, geras gydytojas, turi vadovo gyslelę. Tai ir geriausias. Tegul tie nabagai iš Šilutės PSPC mokosi iš šio kaimyno, kaip būti vadovu.

  • to manau

    Tiks skirtumas tas , kad Šilutės ligoninė skolose, o nabagai PSPC uždirbga pelno.

  • šilutiškė

    Nabagai PSPC uždirba pelno,jų vadovė Ažukaitienė jį laiko užspaudusi Ūkio banke, o anas bankrutuoja ir du milijonai iš PSPC sąskaitos – atia… Vat tai vadovė Ažukaitienė. Va tai Liberalų sąjūdžio narė. Šaunuolė. Už tai rajono Taryba, tuometinė, jai išeinant iš darbo skiria dar 6 mėnesių jos gauto atlyginimo dydžio išeitinę išmoką. Mokykitės visi, kai tvarkyti sveikatos draudimo lėšas, visų mūsų sumokėtas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite