Šilutės ligoninei vadovauja geriausias šalyje vadovas

Šilutės ligoninės vadovas Darius Steponkus prieš 4 metus išrinktas „Metų novatoriumi“, prieš dvejus jam suteiktas nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas, o šiemet už nuopelnus sveikatai jis pripažintas geriausiu medicinos įstaigos vadovu.

„Metų vadovas – 2013“ – Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus.

Devynerius metus Šilutės ligoninės vairą savo rankose laikantis Darius Steponkus išlieka kuklus sakydamas, kad „likimas jam lėmė paimti pripažinimus, kurie yra viso ligoninės kolektyvo nuopelnas“.
Savaitraščio „Lietuvos sveikata“ iniciatyva jau vienuoliktą kartą buvo surengtas šalies sveikatos įstaigų konkursas „Metų vadovas 2013“. Geriausius iš geriausių rinko pacientai bei kolektyvai. Nominuoti medicinos atstovai „Už gyvenimo nuopelnus“, „Metų profesijos autoritetas“, „Metų sėkmė“, „Metų proveržis“, „Metų administratorius“, „Metų strategas“.
Garbingiausią „Metų vadovo“ vardą, aplenkęs kitus kolegas, pirmą kartą laimėjo ne kurios nors stambios miesto gydymo įstaigos, bet Šilutės ligoninės vadovas Darius Steponkus.
Pagerbtas Vilniuje
Tradicinis medikų elitinis renginys penktadienį vyko Vilniuje, viešbučio „Radisson“ konferencijų salėje. D. Steponkus atvirauja, kad dar ketvirtadienį jis nieko nežinojęs apie rinkimų sėkmę. Ir vis dėlto iš kai kurių dalykų jau buvo galima suprasti, kad į medikų elitinį renginį pakviestas ne tik kaip stebėtojas. Paslapties šydą pravėrė kvietimas, kuriame buvo nurodytas aprangos kodas – smokingas, o pakvietimus į šventinį renginį gavo ir Šilutės r. savivaldybės vadovai.
Darius Steponkus šypsosi, kad nieko gyvenime neįvyksta šiaip sau, todėl ir knyga, kurioje radęs pamokymų, kaip nereikia kalbėti, prieš išvykstant į šventę Vilniuje jam pravertė, kai buvo įteiktas svarbiausias metų apdovanojimas. Geriausią įstaigos vadovą Darių Steponkų sveikino sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis, Premjeras Algirdas Butkevičius, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, kolegos, Šilutės savivaldybės vadovai, „Metų vadovo“ regalijas įteikė savaitraščio „Lietuvos sveikata“ vyriausioji redaktorė Jolanta Babiliūtė Simaškienė.
Vaikystėje žinojo, kad bus medikas
Kuo norėtų būti, Darius Steponkus žinojo jau vaikystėje. Profesijai rinktis įtakos turėjo namų aplinka, Dariaus senelis, mama – medikai. Medikų netrūko giminėje, todėl dauguma suėjimų įvairiomis progomis būdavo panašūs į medikų konsiliumą. Kad pasirinks traumatologiją, paaiškėjo taip pat anksti. Tėvų draugų rate netrūko traumatologų, kurių vienas vėliau tapo net sveikatos apsaugos ministru. Girdėti pokalbiai neišvengiamai darė įspūdį.
Darius Steponkus užaugo Kaune, Šančiuose. Kai po 8 klasių dauguma klasės draugų išėjo mokytis į profesines mokyklas, ten pasukti nusprendė ir jis. Ne todėl, kad domintų kuris nors amatas, tiesiog norėjo pasukti kartu su draugais.
Šiandien Darius dėkingas mamai, kuri sūnų pasuko „į europinę vėžę“. Darius pasakoja, kad mokykloje jam sekėsi be didelių pastangų, daugiau dėmesio skirdavęs draugams. Vieno gana sunkaus matematikos kontrolinio metu padėjęs bendraklasiams išspręsti sunkias užduotis buvo nubaustas, kai išaiškėjo, kad menkiausiai matematiką išmanantis įveikė kontrolinį.
Įstaigai vadovauti nesvajojo
Studijuodamas mediciną taip pat niekada nepagalvojo, kad kada nors teks vadovauti ligoninei. Tada buvo daugybės galimybių besikeičiančioje sveikatos apsaugos sistemoje bei visoje šalies sistemoje metas. Dauguma planavusių tapti gydytojais bendramokslių pasirinko verslą… „Nežinau, ar gerai, ar blogai, kad likimas mane įstatė į tokias vėžes“, – svarsto Darius Steponkus, nenutylėdamas, kad jei ne vadovo atsakomybė, šiandien daugiau laiko galėtų skirti traumatologo praktikai.
D. Steponkaus džiaugiasi, kad prieš tapdamas vadovu ne vienerius metus dirbo traumatologu kartu su dabartiniais pavaldiniais. Ir dabar atėjęs į traumatologijos kabinetą yra toks pat medikas, kaip ir jo kolegos. „Kai dirbu gydytoju, esu traumatologas, kolega, kai vadovauju – esu vadovas“, – sako D. Steponkus.
Vadovo žodžiais, jo vadovavimo tikslas – užtikrinti saugų darbą medikams ir geriausias paslaugas pacientams.

Dvasios ramybė – stabilumas
Nevengiantis pašmaikštauti D. Steponkus sako esantis „iššūkių nebijantis konservatyvus novatorius, kuriam patinka stabilumas“. „Pasižiūriu aplinkui – kiti vis ką nors keičia, o aš darbo vietos nekeičiu 20 metų, žmonos – 25 metai, o mėgstamiausių saldainių „Vilnius“ – net nuo vaikystės… Kaip žmogui, man tai suteikia dvasios ramybę“, – sako „Metų vadovu“ nominuotas Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus.

Laima PUTRIUVIENĖ

3 komentarai

  • manau

    Protingas, išprusęs, išsilavinęs, madingas, tvarkingas, labai malonus bendrauti, geras gydytojas, turi vadovo gyslelę. Tai ir geriausias. Tegul tie nabagai iš Šilutės PSPC mokosi iš šio kaimyno, kaip būti vadovu.

  • to manau

    Tiks skirtumas tas , kad Šilutės ligoninė skolose, o nabagai PSPC uždirbga pelno.

  • šilutiškė

    Nabagai PSPC uždirba pelno,jų vadovė Ažukaitienė jį laiko užspaudusi Ūkio banke, o anas bankrutuoja ir du milijonai iš PSPC sąskaitos – atia… Vat tai vadovė Ažukaitienė. Va tai Liberalų sąjūdžio narė. Šaunuolė. Už tai rajono Taryba, tuometinė, jai išeinant iš darbo skiria dar 6 mėnesių jos gauto atlyginimo dydžio išeitinę išmoką. Mokykitės visi, kai tvarkyti sveikatos draudimo lėšas, visų mūsų sumokėtas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sukčiai iš moters išviliojo beveik 37 tūkstančius eurų

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone, kuriuos tiria policijos pareigūnai. Sukčiavimo būdu iš moters, gim. 1952 m., buvo išviliota nemaža suma pinigų – 36 926 eurai. Rugpjūčio 12-16 d. Oželių k., Švėkšnos sen., iš miško technikos „John Deere 11“degalų bako pavogtas dyzelinis kuras. Nuostolis 210 eurų. Rugpjūčio 16 d. po pietų Uostadvario k., Rusnės sen., į griovį nuvažiavo automobilis „Nissan Almera“, kurį vairavo neblaivi (1,86 prom.) moteris, gim. 1964 m. Rugpjūčio 16 d. vakare bute Kintuose kilus konfliktui,

COVID-19: kodėl Šilutėje skiepija pasibaigusio galiojimo vakcina?

Paskambinusi moteris papasakojo, kad rugpjūčio 12 d., penktadienį, nuvyko į Šilutės pirminės sveikatos centrą skiepytis nuo COVID-19. Buvo užsiregistravusi prieš savaitę. Iš to paties buteliuko jau buvo paskiepyta žmonių, bet moterį sudomino vakcinos galiojimo laikas. Pasirodo, birželį jis jau pasibaigė, o skiepija dar ir rugpjūčio beveik vidury. Moteris skiepytis atsisakė. Situaciją aiškinomės su Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktore Lina Stanišauskiene. Įstaigos vadovė sakė, jog vakcinas parsiveža iš Klaipėdos, kartu yra gautas Sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kad vakcina, kurios galiojimo

Karštą dieną atgaivins didelis ąsotis su šaltu vandeniu ir žiupsnelis vaizduotės

Termometro stulpeliams vasarą pasiekus aukščiausią tašką, labiausiai džiugina šviežias ir gaivus gėrimas. Malonaus skonio gėrimų labai nesunku paruošti ir namuose.   Prekybos tinklo „Iki“ atstovė Vilma Juodkazienė teigia, kad karštą dieną atsigaivinti ir atkurti skysčių pusiausvyrą organizme geriausiai padeda geriamasis vanduo. Tačiau norint, kad vanduo nepabostų, vertėtų jį paskaninti įvairiais gaiviais priedais. „Gali būti, kad daugeliui ne visada pavyksta įveikti rekomenduojamą vandens dienos normą, o tai ypač svarbu per karščius. Vis dėlto su žaisminga gėrimo versija privalomos 8 stiklinės, kurios

Perkate būstą nesusituokę. Ką būtina žinoti?

Bendrą gyvenimą pradedančių porų sprendimą įsigyti ar nuomotis būstą dažnai nulemia jų šeiminė padėtis. Vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, susituokusieji būstus įsigyja 4 kartus dažniau nei gyvenantys neregistruotoje santuokoje. Kas atbaido poras nuo būsto įsigijimo ir į ką atkreipti dėmesį perkant NT nesusituokus, atsako ekspertė.   „Didesnę dalį perkančių būstą sudaro susituokusios arba bent susižadėjusios poros, kurios jaučiasi pakankamai drąsiai kartu pradėti ieškoti bendrų namų. Tačiau populiarėjant gyvenimui oficialiai neįregistravus poros santykių, vis dažniau sulaukiame

Taip pat skaitykite