Šilutės ligoninei vadovauja geriausias šalyje vadovas

Šilutės ligoninės vadovas Darius Steponkus prieš 4 metus išrinktas „Metų novatoriumi“, prieš dvejus jam suteiktas nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas, o šiemet už nuopelnus sveikatai jis pripažintas geriausiu medicinos įstaigos vadovu.

„Metų vadovas – 2013“ – Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus.

Devynerius metus Šilutės ligoninės vairą savo rankose laikantis Darius Steponkus išlieka kuklus sakydamas, kad „likimas jam lėmė paimti pripažinimus, kurie yra viso ligoninės kolektyvo nuopelnas“.
Savaitraščio „Lietuvos sveikata“ iniciatyva jau vienuoliktą kartą buvo surengtas šalies sveikatos įstaigų konkursas „Metų vadovas 2013“. Geriausius iš geriausių rinko pacientai bei kolektyvai. Nominuoti medicinos atstovai „Už gyvenimo nuopelnus“, „Metų profesijos autoritetas“, „Metų sėkmė“, „Metų proveržis“, „Metų administratorius“, „Metų strategas“.
Garbingiausią „Metų vadovo“ vardą, aplenkęs kitus kolegas, pirmą kartą laimėjo ne kurios nors stambios miesto gydymo įstaigos, bet Šilutės ligoninės vadovas Darius Steponkus.
Pagerbtas Vilniuje
Tradicinis medikų elitinis renginys penktadienį vyko Vilniuje, viešbučio „Radisson“ konferencijų salėje. D. Steponkus atvirauja, kad dar ketvirtadienį jis nieko nežinojęs apie rinkimų sėkmę. Ir vis dėlto iš kai kurių dalykų jau buvo galima suprasti, kad į medikų elitinį renginį pakviestas ne tik kaip stebėtojas. Paslapties šydą pravėrė kvietimas, kuriame buvo nurodytas aprangos kodas – smokingas, o pakvietimus į šventinį renginį gavo ir Šilutės r. savivaldybės vadovai.
Darius Steponkus šypsosi, kad nieko gyvenime neįvyksta šiaip sau, todėl ir knyga, kurioje radęs pamokymų, kaip nereikia kalbėti, prieš išvykstant į šventę Vilniuje jam pravertė, kai buvo įteiktas svarbiausias metų apdovanojimas. Geriausią įstaigos vadovą Darių Steponkų sveikino sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis, Premjeras Algirdas Butkevičius, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, kolegos, Šilutės savivaldybės vadovai, „Metų vadovo“ regalijas įteikė savaitraščio „Lietuvos sveikata“ vyriausioji redaktorė Jolanta Babiliūtė Simaškienė.
Vaikystėje žinojo, kad bus medikas
Kuo norėtų būti, Darius Steponkus žinojo jau vaikystėje. Profesijai rinktis įtakos turėjo namų aplinka, Dariaus senelis, mama – medikai. Medikų netrūko giminėje, todėl dauguma suėjimų įvairiomis progomis būdavo panašūs į medikų konsiliumą. Kad pasirinks traumatologiją, paaiškėjo taip pat anksti. Tėvų draugų rate netrūko traumatologų, kurių vienas vėliau tapo net sveikatos apsaugos ministru. Girdėti pokalbiai neišvengiamai darė įspūdį.
Darius Steponkus užaugo Kaune, Šančiuose. Kai po 8 klasių dauguma klasės draugų išėjo mokytis į profesines mokyklas, ten pasukti nusprendė ir jis. Ne todėl, kad domintų kuris nors amatas, tiesiog norėjo pasukti kartu su draugais.
Šiandien Darius dėkingas mamai, kuri sūnų pasuko „į europinę vėžę“. Darius pasakoja, kad mokykloje jam sekėsi be didelių pastangų, daugiau dėmesio skirdavęs draugams. Vieno gana sunkaus matematikos kontrolinio metu padėjęs bendraklasiams išspręsti sunkias užduotis buvo nubaustas, kai išaiškėjo, kad menkiausiai matematiką išmanantis įveikė kontrolinį.
Įstaigai vadovauti nesvajojo
Studijuodamas mediciną taip pat niekada nepagalvojo, kad kada nors teks vadovauti ligoninei. Tada buvo daugybės galimybių besikeičiančioje sveikatos apsaugos sistemoje bei visoje šalies sistemoje metas. Dauguma planavusių tapti gydytojais bendramokslių pasirinko verslą… „Nežinau, ar gerai, ar blogai, kad likimas mane įstatė į tokias vėžes“, – svarsto Darius Steponkus, nenutylėdamas, kad jei ne vadovo atsakomybė, šiandien daugiau laiko galėtų skirti traumatologo praktikai.
D. Steponkaus džiaugiasi, kad prieš tapdamas vadovu ne vienerius metus dirbo traumatologu kartu su dabartiniais pavaldiniais. Ir dabar atėjęs į traumatologijos kabinetą yra toks pat medikas, kaip ir jo kolegos. „Kai dirbu gydytoju, esu traumatologas, kolega, kai vadovauju – esu vadovas“, – sako D. Steponkus.
Vadovo žodžiais, jo vadovavimo tikslas – užtikrinti saugų darbą medikams ir geriausias paslaugas pacientams.

Dvasios ramybė – stabilumas
Nevengiantis pašmaikštauti D. Steponkus sako esantis „iššūkių nebijantis konservatyvus novatorius, kuriam patinka stabilumas“. „Pasižiūriu aplinkui – kiti vis ką nors keičia, o aš darbo vietos nekeičiu 20 metų, žmonos – 25 metai, o mėgstamiausių saldainių „Vilnius“ – net nuo vaikystės… Kaip žmogui, man tai suteikia dvasios ramybę“, – sako „Metų vadovu“ nominuotas Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus.

Laima PUTRIUVIENĖ

3 komentarai

  • manau

    Protingas, išprusęs, išsilavinęs, madingas, tvarkingas, labai malonus bendrauti, geras gydytojas, turi vadovo gyslelę. Tai ir geriausias. Tegul tie nabagai iš Šilutės PSPC mokosi iš šio kaimyno, kaip būti vadovu.

  • to manau

    Tiks skirtumas tas , kad Šilutės ligoninė skolose, o nabagai PSPC uždirbga pelno.

  • šilutiškė

    Nabagai PSPC uždirba pelno,jų vadovė Ažukaitienė jį laiko užspaudusi Ūkio banke, o anas bankrutuoja ir du milijonai iš PSPC sąskaitos – atia… Vat tai vadovė Ažukaitienė. Va tai Liberalų sąjūdžio narė. Šaunuolė. Už tai rajono Taryba, tuometinė, jai išeinant iš darbo skiria dar 6 mėnesių jos gauto atlyginimo dydžio išeitinę išmoką. Mokykitės visi, kai tvarkyti sveikatos draudimo lėšas, visų mūsų sumokėtas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite