Šilutės ligoninė įsigijo naujos kartos echoskopą, kuriuo bus galima atlikti ir kepenų elastografijos tyrimą

Šilutės ligoninės Konsultacinė poliklinika pasipildė šiuolaikiška, išskirtines diagnostines galimybes turinčia įranga – ultragarsinės diagnostikos sistema „Philips Epiq Elite“. Šiuo echoskopu atliekami ultragarsiniai tyrimai yra tikslūs, informatyvūs, visiškai nekenksmingi ir neskausmingi pacientams. Todėl jie tinkami ligų profilaktikai, gydymui ir stebėsenai.

Echoskopinių tyrimų paslaugą pacientams teikia kvalifikuoti ir patyrę gydytojai specialistai (iš kairės) – Darijus Pundžius, Narcizas Murauskas, Jonas Vėtrinas, Martynas Zutkis, Kasparas Gylys.

 

Gali ištirti kepenis

Ultragarsiniai tyrimai padeda diagnozuoti ūminį apendicitą, tulžies pūslės ar inkstų akmenligę, ankstyvąsias vėžio užuomazgas, navikinius pakitimus, kraujagyslių patologijas. Taip pat vertinti kitus vidaus organų pakitimus.

Naujasis echoskopas „Philips Epiq Elite“  ypatingas dar ir tuo, kad gydytojai gastroenterologai juo gali atlikti kepenų elastografijos tyrimą – kepenų būklės įvertinimą neinvaziniu metodu.

Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Algis Starkus pasidžiaugė, kad Šilutės ligoninei pavyko įsigyti naujos kartos įrangą, ligų diagnostiką pakeliančią į naują lygį, taip pat gerinančią gydytojų darbo sąlygas.

„Įvairiuose padaliniuose įstaigos specialistai naudoja daugybę medicininės diagnostinės aparatūros. Ji sensta, ir laikas nuo laiko ją reikia atnaujinti, nes tobulėja technologijos. Kadangi mūsų pacientams yra didelis poreikis ultragarsiniams tyrimams,  Šilutės ligoninė organizavo viešųjų pirkimų konkursą įsigyti  šiuolaikišką ir vieną iš moderniausių echoskopų. Naujausia aparatūra leis kokybiškai ištirti pacientus“, –džiaugėsi vyriausiasis gydytojas Algis Starkus.

Gydytojas gastroenterologas Martynas Zutkis komentavo, kad įsigytas echoskopas yra labiau pritaikytas vertinti kepenų būklę ir turi papildomų funkcijų. Sergantiems lėtinėmis kepenų ligomis šiuo aparatu galima atlikti kepenų audinio elastografiją. Tai leidžia įvertinti audinio standumo pokyčius ir neinvazyviai objektyvizuoti fibrozinius pakitimus.

Šilutės ligoninės Radiologijos skyriaus vedėjas Darijus Pundžius pasidžiaugė, kad naujos kartos echoskopu dirbti patogu, jį lengva valdyti. Svarbiausia, gaunami aukštos rezoliucijos vaizdai.

Jis pastebi, kad Konsultacinėje poliklinikoje vis didėja srautas pacientų, sergančių onkologinėmis ligomis, kuriuos siunčia gydytojai onkologai iš didžiųjų ligoninių stebėti dėl onkologinių ligų progresavimo. Tai pat daugėja vaikų, kurie echoskopiškai tiriami dėl skydliaukės, pilvo organų, inkstų bei antinksčių funkcijos.

 

Ligoninėje atliekami echoskopiniai tyrimai

Echoskopinis tyrimas atliekamas tiek įtariant sveikatos sutrikimus, tiek ir profilaktiškai. Procedūra efektyvi siekiant vėžinių susirgimų prevencijos ar nustatant ankstyvų stadijų ligas: ultragarsu aptinkami gėrybiniai ir piktybiniai navikai.

VšĮ Šilutės ligoninėje atliekami šie echoskopiniai tyrimai: virškinimo organų (kasos, kepenų, tulžies pūslės, tulžies latakų) echoskopija, skydliaukės echoskopija; krūtų echoskopija; kaklo ir kojų kraujagyslių echoskopija; širdies echoskopija; pleuros ertmių echoskopija; inkstų, šlapimo pūslės, prostatos, sėklidžių echoskopija; darinių minkštuose audiniuose bei poodyje echoskopija; gimdos ir jos priedų echoskopija; nėščiųjų ištyrimas echoskopu; prostatos biopsija echoskopo kontrolėje; pažastų, kaklo bei žarnyno traukinės limfmazgių echoskopija, raumenų, kai kurių sąnarių ir sausgyslių echoskopija.

Paslaugos teikiamos nemokamai visiems, apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu ir turintiems siuntimą gydytojo specialisto konsultacijai.

Echoskopinių tyrimų paslaugą pacientams teikia kvalifikuoti ir patyrę gydytojai specialistai – Darijus Pundžius, Narcizas Murauskas, Jonas Vėtrinas, Martynas Zutkis, Kasparas Gylys.

Echoskopiniams tyrimams iš anksto registruotis galima internetu: https://ipr.esveikata.lt/ tel. (8 441) 610 40 arba atvykus į Konsultacinės poliklinikos registratūrą, Rusnės g. 1, Šilutėje.

Šilutės ligoninės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite