Šilutės ligoninė įsigijo naujos kartos echoskopą, kuriuo bus galima atlikti ir kepenų elastografijos tyrimą

Šilutės ligoninės Konsultacinė poliklinika pasipildė šiuolaikiška, išskirtines diagnostines galimybes turinčia įranga – ultragarsinės diagnostikos sistema „Philips Epiq Elite“. Šiuo echoskopu atliekami ultragarsiniai tyrimai yra tikslūs, informatyvūs, visiškai nekenksmingi ir neskausmingi pacientams. Todėl jie tinkami ligų profilaktikai, gydymui ir stebėsenai.

Echoskopinių tyrimų paslaugą pacientams teikia kvalifikuoti ir patyrę gydytojai specialistai (iš kairės) – Darijus Pundžius, Narcizas Murauskas, Jonas Vėtrinas, Martynas Zutkis, Kasparas Gylys.

 

Gali ištirti kepenis

Ultragarsiniai tyrimai padeda diagnozuoti ūminį apendicitą, tulžies pūslės ar inkstų akmenligę, ankstyvąsias vėžio užuomazgas, navikinius pakitimus, kraujagyslių patologijas. Taip pat vertinti kitus vidaus organų pakitimus.

Naujasis echoskopas „Philips Epiq Elite“  ypatingas dar ir tuo, kad gydytojai gastroenterologai juo gali atlikti kepenų elastografijos tyrimą – kepenų būklės įvertinimą neinvaziniu metodu.

Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Algis Starkus pasidžiaugė, kad Šilutės ligoninei pavyko įsigyti naujos kartos įrangą, ligų diagnostiką pakeliančią į naują lygį, taip pat gerinančią gydytojų darbo sąlygas.

„Įvairiuose padaliniuose įstaigos specialistai naudoja daugybę medicininės diagnostinės aparatūros. Ji sensta, ir laikas nuo laiko ją reikia atnaujinti, nes tobulėja technologijos. Kadangi mūsų pacientams yra didelis poreikis ultragarsiniams tyrimams,  Šilutės ligoninė organizavo viešųjų pirkimų konkursą įsigyti  šiuolaikišką ir vieną iš moderniausių echoskopų. Naujausia aparatūra leis kokybiškai ištirti pacientus“, –džiaugėsi vyriausiasis gydytojas Algis Starkus.

Gydytojas gastroenterologas Martynas Zutkis komentavo, kad įsigytas echoskopas yra labiau pritaikytas vertinti kepenų būklę ir turi papildomų funkcijų. Sergantiems lėtinėmis kepenų ligomis šiuo aparatu galima atlikti kepenų audinio elastografiją. Tai leidžia įvertinti audinio standumo pokyčius ir neinvazyviai objektyvizuoti fibrozinius pakitimus.

Šilutės ligoninės Radiologijos skyriaus vedėjas Darijus Pundžius pasidžiaugė, kad naujos kartos echoskopu dirbti patogu, jį lengva valdyti. Svarbiausia, gaunami aukštos rezoliucijos vaizdai.

Jis pastebi, kad Konsultacinėje poliklinikoje vis didėja srautas pacientų, sergančių onkologinėmis ligomis, kuriuos siunčia gydytojai onkologai iš didžiųjų ligoninių stebėti dėl onkologinių ligų progresavimo. Tai pat daugėja vaikų, kurie echoskopiškai tiriami dėl skydliaukės, pilvo organų, inkstų bei antinksčių funkcijos.

 

Ligoninėje atliekami echoskopiniai tyrimai

Echoskopinis tyrimas atliekamas tiek įtariant sveikatos sutrikimus, tiek ir profilaktiškai. Procedūra efektyvi siekiant vėžinių susirgimų prevencijos ar nustatant ankstyvų stadijų ligas: ultragarsu aptinkami gėrybiniai ir piktybiniai navikai.

VšĮ Šilutės ligoninėje atliekami šie echoskopiniai tyrimai: virškinimo organų (kasos, kepenų, tulžies pūslės, tulžies latakų) echoskopija, skydliaukės echoskopija; krūtų echoskopija; kaklo ir kojų kraujagyslių echoskopija; širdies echoskopija; pleuros ertmių echoskopija; inkstų, šlapimo pūslės, prostatos, sėklidžių echoskopija; darinių minkštuose audiniuose bei poodyje echoskopija; gimdos ir jos priedų echoskopija; nėščiųjų ištyrimas echoskopu; prostatos biopsija echoskopo kontrolėje; pažastų, kaklo bei žarnyno traukinės limfmazgių echoskopija, raumenų, kai kurių sąnarių ir sausgyslių echoskopija.

Paslaugos teikiamos nemokamai visiems, apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu ir turintiems siuntimą gydytojo specialisto konsultacijai.

Echoskopinių tyrimų paslaugą pacientams teikia kvalifikuoti ir patyrę gydytojai specialistai – Darijus Pundžius, Narcizas Murauskas, Jonas Vėtrinas, Martynas Zutkis, Kasparas Gylys.

Echoskopiniams tyrimams iš anksto registruotis galima internetu: https://ipr.esveikata.lt/ tel. (8 441) 610 40 arba atvykus į Konsultacinės poliklinikos registratūrą, Rusnės g. 1, Šilutėje.

Šilutės ligoninės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite