Šilutės liberalų jungtuves kartina nesutarimai

„Pamarys“ gavo Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pranešimą spaudai, kad jungiasi Šilutės liberalai: „Liberalų sąjūdis tęsia Lietuvos liberalių jėgų vienijimą. Partijos valdyba pritarė Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus reorganizacijai. Atnaujinus skyrių, prie partijos prisijungs grupė Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus narių. Į Liberalų sąjūdį pereina 2 iš 3 Laisvės sąjungai atstovaujančių Šilutės r. savivaldybės tarybos narių“. Rajono Taryboje yra du Liberalų sąjūdžio atstovai Raimundas Ambrozaitis ir Jonas Jatautas, prie jų jungiasi Laisvės sąjungos atstovai Algirdas Gečas ir Vidmantas Gečas.

Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis (centre) su Savivaldybės Tarybos nariais, palikusiais Lietuvos laisvės sąjungą (liberalus) ir perėjusiais į Liberalų sąjūdį, Šilutės pirmosios gimnazijos istorijos mokytoju ekspertu Algirdu Geču (dešinėje) ir veterinarijos gydytoju Vidmantu Geču.

Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis (centre) su Savivaldybės Tarybos nariais, palikusiais Lietuvos laisvės sąjungą (liberalus) ir perėjusiais į Liberalų sąjūdį, Šilutės pirmosios gimnazijos istorijos mokytoju ekspertu Algirdu Geču (dešinėje) ir veterinarijos gydytoju Vidmantu Geču.

Raimundas Ambrozaitis: „Kiekvienas turi rasti savo kelią“

Liberalų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis „Pamariui“ telefonu pateikė tokios informacijos. Prašymus priimti į Liberalų sąjūdį yra parašę 11 Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus narių, tokį norą išreiškė ir du Savivaldybės tarybos nariai Algirdas Gečas ir Vidmantas Gečas. Liberalių jėgų vienijimo procesas prasidėjo gerokai prieš metus, apie tai kalbėta ir ruošiantis savivaldybių tarybų ir merų tiesioginiams rinkimams, tačiau nepavykę sutarti dėl bendro kandidato į merus. Tartasi ir ruošiantis pakartotiniams rinkimams Šilutės rajone, tačiau neaiškumų radęsi dėl rinkimų finansavimo iš dviejų partijų pinigų. Derybos nukeltos po rinkimų.
Išties įvykę abiejų skyrių liberalų susirinkimai. Liberalų sąjūdžio nariai nusprendė siūlyti Laisvės sąjungos nariams stoti į Liberalų sąjūdį, tolesnes derybas vedė abiejų skyrių tarybos. Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus narių sąraše – arti 80 narių, tiesa, yra išvykusių. Kovą planuojamas visuotinis narių susirinkimas, kuriame bus renkamas Šilutės skyriaus pirmininkas, taryba ir visa kita.
Kol kas Savivaldybės Taryboje visi 5 dviejų liberalų partijų atstovai priklauso bendrai frakcijai. Kad susijungus keturi iš jų tampa vienos partijos nariais, aišku, tik nežinia, kaip šias permainas priims A. Jakas. R. Ambrozaitis teigė, kad kiekvienas turi rasti savo kelią, o Algirdas Gečas lyg ir sugrįžta į partiją, kurioje buvo. Rinkėjai viską vertins ir spręs, ar Liberalų sąjūdis Šilutės rajone stiprėja, nes politiką formuoja žmonės, o kai jų daugėja, randasi naujų idėjų, iniciatyvų, bus ką pasiūlyti ir krašto žmonėms. „Kvietėme visą skyrių, ir Arvydą Jaką, tačiau jis atsakė, kad pagalvos…“ – sakė R. Ambrozaitis, pripažinęs, kad Šilutės rajonas nėra toks didelis, kad turėtų kelias liberalų partijas, be to, Liberalų sąjūdis populiarėja Lietuvoje, tad A. Gečas ir V. Gečas, rajono Tarybos nariai, renkasi perspektyvią politinę jėgą. „Smagu, kad į skyrių įsilieja naujų žmonių, bus naujų idėjų, kartu būsime stipresni“, – sakė R. Ambrozaitis.

Arvydas Jakas: „Jungimosi nėra“

Laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus pirmininkas Arvydas Jakas teigė, kad skyriaus nariai nėra svarstę jungimosi su Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriumi, esą susirinkime buvo pritarta, kad Lietuvoje jungtųsi Liberalų sąjūdis su Laisvės sąjunga (liberalais).

Ir aš tam pritariau, o kas vėliau tai išvertė kitaip, jo reikalas…“ – sakė telefonu į „Pamario“ klausimus atsakinėjęs A. Jakas. Pašnekovas informavo, kad skyriuje yra 63 nariai, iš jų 10 parašė pareiškimus stoti į Liberalų sąjūdį, 8 išėjo, du susilaikė. Gal nė neisią?

„Jungimosi nėra. Algirdas Gečas ir keli nariai perėjo. Buvo skyriaus tarybos posėdis, sutarėme, kad dirbsime, stiprėsime, kviesimės naujų narių. Turime daug jaunimo, rinkėjai tai pastebėjo ir per pakartotinius savivaldos rinkimus mes gavome ne du, bet tris mandatus 25 narių rajono Taryboje. Daugeliui jaunų žmonių mūsų partija – pirmoji jų gyvenime“, – pasakojo A. Jakas, priminęs apie šaukiamą partiečių susirinkimą, kuriame ir bus apsispręsta dėl ateities.
„Aš noriu palikti Liberalų frakciją rajono Taryboje, tačiau liksiu opozicijoje ir vykdysiu rinkimų programą“, – teigė A. Jakas, priminęs buvusio kolegos A. Gečo klajones per partijas: jų buvę nemažai. „Žmogus neranda savęs. Liberalų sąjūdis – ne paskutinė jo stotelė“, – sakė A. Jakas, paminėjęs politines jėgas, susijusias su A. Gečo veikla: Centro sąjunga, Liberalų ir centro sąjunga, Socialdemokratų partija, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), Liberalų sąjūdis…

A. Jako nuomone, perbėgę kitų partijų atstovai nepadidins rajone Liberalų sąjūdžio įtakos, nes jo atstovai jau kelerius metus yra rajono valdžioje, nemažai laiko – su valdančiaisiais, bet nesijaučia liberalios politikos, ką A. Jakas su bendraminčiais geriau darė būdami opozicijoje. Per savivaldos rinkimus Laisvės sąjunga (liberalai) pagal populiarumą buvo trečia rajone, po „tvarkiečių“ ir socialdemokratų.

A. Jakas patarė neskubėti daryti išvadų, nes laikas parodys, kokia yra perbėgimo kaina, o kad tai siejasi su artėjančiais Seimo rinkimais, nederėtų nė abejoti. „Nebėgiojau ir nebėgsiu niekur, man svarbu, ką darome. Skyrius yra ir bus, gal kas ir pasitrauks, tačiau ateis tikrai daugiau naujų narių negu išėjo“, – sakė A. Jakas.

Kalbėjosi Stasė Skutulienė

Hits: 97

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Koronaviruso infekcijos statistika: 1113 nauji susirgimai, 14 žmonių mirė

Lietuvoje praėjusią parą, balandžio 20-ąją, ištyrus 11913 ėminių, koronaviruso infekcija patvirtinta 1113 žmonių, mirė 14 žmonių, skelbia Statistikos departamentas. Nuo pandemijos pradžios bendras COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė 236533. Per praėjusią parą COVID-19 infekcija pražudė 14 žmonių. Jų amžius buvo nuo 30 iki 99 metų. Bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 3802. Kaip skelbia Statistikos departamentas, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, Lietuvoje trečiadienio rytą siekia 515,9 atvejo. Pastarųjų 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai

Nepritarta siūlymui Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį vienbalsiai nepritarė siūlymui Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, paskelbti nedarbo diena. Komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sakė, kad per 30 metų nusistovėjo tradicijos, kaip šalyje minima ši diena, o įvedus laisvadienį jos nutrūktų. „Tradicijos labai gyvos su žvakelių degimu languose, su paskaitomis, su liudininkų atsiminimais, specialiomis pamokomis. Jei padarytume laisvadienį, šita tradicija nutrūktų“, – komiteto posėdyje trečiadienį sakė M. Lingė. Jis akcentavo, kad žiūrint iš ekonominio taško, Lietuva išsiskiria kaip viena daugiausiai laisvadienių turinčių

Apgavikai rašo laiškus…

„Luminor“ bankas perspėja, jog kai kurie banko klientai balandžio 20 dieną gavo melagingus elektroninius laiškus, kurie neva  siunčiami banko vardu. Šiuose laiškuose pridedamas ir mokėjimo pranešimas, neva išduotas paties kliento prašymu. Laiškai siunčiami kartu su prisegtu dokumentu, kurio pavadinimas – „Luminor_bankas_Mokejimas_pdf.iso.txt“. Šiame dokumente yra kenkėjiška programa, kurios tikslas yra išgauti konfidencialius klientų duomenis. Banko sukčiavimo prevencijos ekspertai perspėja klientus jokiu būdu neatidaryti šio laiško priedo. Jeigu dokumentas buvo atidarytas, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su savo IT saugos specialistais, kad jie patikrintų,

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Taip pat skaitykite