Šilutės liberalų jungtuves kartina nesutarimai

„Pamarys“ gavo Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pranešimą spaudai, kad jungiasi Šilutės liberalai: „Liberalų sąjūdis tęsia Lietuvos liberalių jėgų vienijimą. Partijos valdyba pritarė Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus reorganizacijai. Atnaujinus skyrių, prie partijos prisijungs grupė Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus narių. Į Liberalų sąjūdį pereina 2 iš 3 Laisvės sąjungai atstovaujančių Šilutės r. savivaldybės tarybos narių“. Rajono Taryboje yra du Liberalų sąjūdžio atstovai Raimundas Ambrozaitis ir Jonas Jatautas, prie jų jungiasi Laisvės sąjungos atstovai Algirdas Gečas ir Vidmantas Gečas.

Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis (centre) su Savivaldybės Tarybos nariais, palikusiais Lietuvos laisvės sąjungą (liberalus) ir perėjusiais į Liberalų sąjūdį, Šilutės pirmosios gimnazijos istorijos mokytoju ekspertu Algirdu Geču (dešinėje) ir veterinarijos gydytoju Vidmantu Geču.

Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis (centre) su Savivaldybės Tarybos nariais, palikusiais Lietuvos laisvės sąjungą (liberalus) ir perėjusiais į Liberalų sąjūdį, Šilutės pirmosios gimnazijos istorijos mokytoju ekspertu Algirdu Geču (dešinėje) ir veterinarijos gydytoju Vidmantu Geču.

Raimundas Ambrozaitis: „Kiekvienas turi rasti savo kelią“

Liberalų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis „Pamariui“ telefonu pateikė tokios informacijos. Prašymus priimti į Liberalų sąjūdį yra parašę 11 Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus narių, tokį norą išreiškė ir du Savivaldybės tarybos nariai Algirdas Gečas ir Vidmantas Gečas. Liberalių jėgų vienijimo procesas prasidėjo gerokai prieš metus, apie tai kalbėta ir ruošiantis savivaldybių tarybų ir merų tiesioginiams rinkimams, tačiau nepavykę sutarti dėl bendro kandidato į merus. Tartasi ir ruošiantis pakartotiniams rinkimams Šilutės rajone, tačiau neaiškumų radęsi dėl rinkimų finansavimo iš dviejų partijų pinigų. Derybos nukeltos po rinkimų.
Išties įvykę abiejų skyrių liberalų susirinkimai. Liberalų sąjūdžio nariai nusprendė siūlyti Laisvės sąjungos nariams stoti į Liberalų sąjūdį, tolesnes derybas vedė abiejų skyrių tarybos. Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus narių sąraše – arti 80 narių, tiesa, yra išvykusių. Kovą planuojamas visuotinis narių susirinkimas, kuriame bus renkamas Šilutės skyriaus pirmininkas, taryba ir visa kita.
Kol kas Savivaldybės Taryboje visi 5 dviejų liberalų partijų atstovai priklauso bendrai frakcijai. Kad susijungus keturi iš jų tampa vienos partijos nariais, aišku, tik nežinia, kaip šias permainas priims A. Jakas. R. Ambrozaitis teigė, kad kiekvienas turi rasti savo kelią, o Algirdas Gečas lyg ir sugrįžta į partiją, kurioje buvo. Rinkėjai viską vertins ir spręs, ar Liberalų sąjūdis Šilutės rajone stiprėja, nes politiką formuoja žmonės, o kai jų daugėja, randasi naujų idėjų, iniciatyvų, bus ką pasiūlyti ir krašto žmonėms. „Kvietėme visą skyrių, ir Arvydą Jaką, tačiau jis atsakė, kad pagalvos…“ – sakė R. Ambrozaitis, pripažinęs, kad Šilutės rajonas nėra toks didelis, kad turėtų kelias liberalų partijas, be to, Liberalų sąjūdis populiarėja Lietuvoje, tad A. Gečas ir V. Gečas, rajono Tarybos nariai, renkasi perspektyvią politinę jėgą. „Smagu, kad į skyrių įsilieja naujų žmonių, bus naujų idėjų, kartu būsime stipresni“, – sakė R. Ambrozaitis.

Arvydas Jakas: „Jungimosi nėra“

Laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus pirmininkas Arvydas Jakas teigė, kad skyriaus nariai nėra svarstę jungimosi su Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriumi, esą susirinkime buvo pritarta, kad Lietuvoje jungtųsi Liberalų sąjūdis su Laisvės sąjunga (liberalais).

Ir aš tam pritariau, o kas vėliau tai išvertė kitaip, jo reikalas…“ – sakė telefonu į „Pamario“ klausimus atsakinėjęs A. Jakas. Pašnekovas informavo, kad skyriuje yra 63 nariai, iš jų 10 parašė pareiškimus stoti į Liberalų sąjūdį, 8 išėjo, du susilaikė. Gal nė neisią?

„Jungimosi nėra. Algirdas Gečas ir keli nariai perėjo. Buvo skyriaus tarybos posėdis, sutarėme, kad dirbsime, stiprėsime, kviesimės naujų narių. Turime daug jaunimo, rinkėjai tai pastebėjo ir per pakartotinius savivaldos rinkimus mes gavome ne du, bet tris mandatus 25 narių rajono Taryboje. Daugeliui jaunų žmonių mūsų partija – pirmoji jų gyvenime“, – pasakojo A. Jakas, priminęs apie šaukiamą partiečių susirinkimą, kuriame ir bus apsispręsta dėl ateities.
„Aš noriu palikti Liberalų frakciją rajono Taryboje, tačiau liksiu opozicijoje ir vykdysiu rinkimų programą“, – teigė A. Jakas, priminęs buvusio kolegos A. Gečo klajones per partijas: jų buvę nemažai. „Žmogus neranda savęs. Liberalų sąjūdis – ne paskutinė jo stotelė“, – sakė A. Jakas, paminėjęs politines jėgas, susijusias su A. Gečo veikla: Centro sąjunga, Liberalų ir centro sąjunga, Socialdemokratų partija, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), Liberalų sąjūdis…

A. Jako nuomone, perbėgę kitų partijų atstovai nepadidins rajone Liberalų sąjūdžio įtakos, nes jo atstovai jau kelerius metus yra rajono valdžioje, nemažai laiko – su valdančiaisiais, bet nesijaučia liberalios politikos, ką A. Jakas su bendraminčiais geriau darė būdami opozicijoje. Per savivaldos rinkimus Laisvės sąjunga (liberalai) pagal populiarumą buvo trečia rajone, po „tvarkiečių“ ir socialdemokratų.

A. Jakas patarė neskubėti daryti išvadų, nes laikas parodys, kokia yra perbėgimo kaina, o kad tai siejasi su artėjančiais Seimo rinkimais, nederėtų nė abejoti. „Nebėgiojau ir nebėgsiu niekur, man svarbu, ką darome. Skyrius yra ir bus, gal kas ir pasitrauks, tačiau ateis tikrai daugiau naujų narių negu išėjo“, – sakė A. Jakas.

Kalbėjosi Stasė Skutulienė

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

Taip pat skaitykite