Šilutės liberalų jungtuves kartina nesutarimai

„Pamarys“ gavo Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pranešimą spaudai, kad jungiasi Šilutės liberalai: „Liberalų sąjūdis tęsia Lietuvos liberalių jėgų vienijimą. Partijos valdyba pritarė Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus reorganizacijai. Atnaujinus skyrių, prie partijos prisijungs grupė Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus narių. Į Liberalų sąjūdį pereina 2 iš 3 Laisvės sąjungai atstovaujančių Šilutės r. savivaldybės tarybos narių“. Rajono Taryboje yra du Liberalų sąjūdžio atstovai Raimundas Ambrozaitis ir Jonas Jatautas, prie jų jungiasi Laisvės sąjungos atstovai Algirdas Gečas ir Vidmantas Gečas.

Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis (centre) su Savivaldybės Tarybos nariais, palikusiais Lietuvos laisvės sąjungą (liberalus) ir perėjusiais į Liberalų sąjūdį, Šilutės pirmosios gimnazijos istorijos mokytoju ekspertu Algirdu Geču (dešinėje) ir veterinarijos gydytoju Vidmantu Geču.

Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis (centre) su Savivaldybės Tarybos nariais, palikusiais Lietuvos laisvės sąjungą (liberalus) ir perėjusiais į Liberalų sąjūdį, Šilutės pirmosios gimnazijos istorijos mokytoju ekspertu Algirdu Geču (dešinėje) ir veterinarijos gydytoju Vidmantu Geču.

Raimundas Ambrozaitis: „Kiekvienas turi rasti savo kelią“

Liberalų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis „Pamariui“ telefonu pateikė tokios informacijos. Prašymus priimti į Liberalų sąjūdį yra parašę 11 Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus narių, tokį norą išreiškė ir du Savivaldybės tarybos nariai Algirdas Gečas ir Vidmantas Gečas. Liberalių jėgų vienijimo procesas prasidėjo gerokai prieš metus, apie tai kalbėta ir ruošiantis savivaldybių tarybų ir merų tiesioginiams rinkimams, tačiau nepavykę sutarti dėl bendro kandidato į merus. Tartasi ir ruošiantis pakartotiniams rinkimams Šilutės rajone, tačiau neaiškumų radęsi dėl rinkimų finansavimo iš dviejų partijų pinigų. Derybos nukeltos po rinkimų.
Išties įvykę abiejų skyrių liberalų susirinkimai. Liberalų sąjūdžio nariai nusprendė siūlyti Laisvės sąjungos nariams stoti į Liberalų sąjūdį, tolesnes derybas vedė abiejų skyrių tarybos. Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus narių sąraše – arti 80 narių, tiesa, yra išvykusių. Kovą planuojamas visuotinis narių susirinkimas, kuriame bus renkamas Šilutės skyriaus pirmininkas, taryba ir visa kita.
Kol kas Savivaldybės Taryboje visi 5 dviejų liberalų partijų atstovai priklauso bendrai frakcijai. Kad susijungus keturi iš jų tampa vienos partijos nariais, aišku, tik nežinia, kaip šias permainas priims A. Jakas. R. Ambrozaitis teigė, kad kiekvienas turi rasti savo kelią, o Algirdas Gečas lyg ir sugrįžta į partiją, kurioje buvo. Rinkėjai viską vertins ir spręs, ar Liberalų sąjūdis Šilutės rajone stiprėja, nes politiką formuoja žmonės, o kai jų daugėja, randasi naujų idėjų, iniciatyvų, bus ką pasiūlyti ir krašto žmonėms. „Kvietėme visą skyrių, ir Arvydą Jaką, tačiau jis atsakė, kad pagalvos…“ – sakė R. Ambrozaitis, pripažinęs, kad Šilutės rajonas nėra toks didelis, kad turėtų kelias liberalų partijas, be to, Liberalų sąjūdis populiarėja Lietuvoje, tad A. Gečas ir V. Gečas, rajono Tarybos nariai, renkasi perspektyvią politinę jėgą. „Smagu, kad į skyrių įsilieja naujų žmonių, bus naujų idėjų, kartu būsime stipresni“, – sakė R. Ambrozaitis.

Arvydas Jakas: „Jungimosi nėra“

Laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus pirmininkas Arvydas Jakas teigė, kad skyriaus nariai nėra svarstę jungimosi su Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriumi, esą susirinkime buvo pritarta, kad Lietuvoje jungtųsi Liberalų sąjūdis su Laisvės sąjunga (liberalais).

Ir aš tam pritariau, o kas vėliau tai išvertė kitaip, jo reikalas…“ – sakė telefonu į „Pamario“ klausimus atsakinėjęs A. Jakas. Pašnekovas informavo, kad skyriuje yra 63 nariai, iš jų 10 parašė pareiškimus stoti į Liberalų sąjūdį, 8 išėjo, du susilaikė. Gal nė neisią?

„Jungimosi nėra. Algirdas Gečas ir keli nariai perėjo. Buvo skyriaus tarybos posėdis, sutarėme, kad dirbsime, stiprėsime, kviesimės naujų narių. Turime daug jaunimo, rinkėjai tai pastebėjo ir per pakartotinius savivaldos rinkimus mes gavome ne du, bet tris mandatus 25 narių rajono Taryboje. Daugeliui jaunų žmonių mūsų partija – pirmoji jų gyvenime“, – pasakojo A. Jakas, priminęs apie šaukiamą partiečių susirinkimą, kuriame ir bus apsispręsta dėl ateities.
„Aš noriu palikti Liberalų frakciją rajono Taryboje, tačiau liksiu opozicijoje ir vykdysiu rinkimų programą“, – teigė A. Jakas, priminęs buvusio kolegos A. Gečo klajones per partijas: jų buvę nemažai. „Žmogus neranda savęs. Liberalų sąjūdis – ne paskutinė jo stotelė“, – sakė A. Jakas, paminėjęs politines jėgas, susijusias su A. Gečo veikla: Centro sąjunga, Liberalų ir centro sąjunga, Socialdemokratų partija, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), Liberalų sąjūdis…

A. Jako nuomone, perbėgę kitų partijų atstovai nepadidins rajone Liberalų sąjūdžio įtakos, nes jo atstovai jau kelerius metus yra rajono valdžioje, nemažai laiko – su valdančiaisiais, bet nesijaučia liberalios politikos, ką A. Jakas su bendraminčiais geriau darė būdami opozicijoje. Per savivaldos rinkimus Laisvės sąjunga (liberalai) pagal populiarumą buvo trečia rajone, po „tvarkiečių“ ir socialdemokratų.

A. Jakas patarė neskubėti daryti išvadų, nes laikas parodys, kokia yra perbėgimo kaina, o kad tai siejasi su artėjančiais Seimo rinkimais, nederėtų nė abejoti. „Nebėgiojau ir nebėgsiu niekur, man svarbu, ką darome. Skyrius yra ir bus, gal kas ir pasitrauks, tačiau ateis tikrai daugiau naujų narių negu išėjo“, – sakė A. Jakas.

Kalbėjosi Stasė Skutulienė

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Suomijos bibliotekose – jaukios erdvės lankytojų poreikiams

Vykdant „Erasmus+“ mobilumo projektą „Naujos kompetencijos bibliotekininkams vystant neformalųjį suaugusiųjų švietimą“ gegužės 9–13 d. grupė Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, Klaipėdos apskr. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos, Kretingos r. savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkių lankėsi Suomijos bibliotekose, jų padaliniuose ir kitose įstaigose, teikiančiose kultūros, švietimo, skaitmeninio raštingumo bei kitas paslaugas. Projekto metu tobulintos edukacinių programų rengimo ir vykdymo kompetencijos, domėtasi  neformaliuoju suaugusiųjų švietimu, semtasi patirties stebint skandinavišką bibliotekinės veiklos modelį. Pirmąją kelionės dieną Lankytasi Helsinkio universiteto bibliotekoje, kuri

Taip pat skaitykite