Šilutės liberalų jungtuves kartina nesutarimai

„Pamarys“ gavo Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pranešimą spaudai, kad jungiasi Šilutės liberalai: „Liberalų sąjūdis tęsia Lietuvos liberalių jėgų vienijimą. Partijos valdyba pritarė Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus reorganizacijai. Atnaujinus skyrių, prie partijos prisijungs grupė Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus narių. Į Liberalų sąjūdį pereina 2 iš 3 Laisvės sąjungai atstovaujančių Šilutės r. savivaldybės tarybos narių“. Rajono Taryboje yra du Liberalų sąjūdžio atstovai Raimundas Ambrozaitis ir Jonas Jatautas, prie jų jungiasi Laisvės sąjungos atstovai Algirdas Gečas ir Vidmantas Gečas.

Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis (centre) su Savivaldybės Tarybos nariais, palikusiais Lietuvos laisvės sąjungą (liberalus) ir perėjusiais į Liberalų sąjūdį, Šilutės pirmosios gimnazijos istorijos mokytoju ekspertu Algirdu Geču (dešinėje) ir veterinarijos gydytoju Vidmantu Geču.

Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis (centre) su Savivaldybės Tarybos nariais, palikusiais Lietuvos laisvės sąjungą (liberalus) ir perėjusiais į Liberalų sąjūdį, Šilutės pirmosios gimnazijos istorijos mokytoju ekspertu Algirdu Geču (dešinėje) ir veterinarijos gydytoju Vidmantu Geču.

Raimundas Ambrozaitis: „Kiekvienas turi rasti savo kelią“

Liberalų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis „Pamariui“ telefonu pateikė tokios informacijos. Prašymus priimti į Liberalų sąjūdį yra parašę 11 Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus narių, tokį norą išreiškė ir du Savivaldybės tarybos nariai Algirdas Gečas ir Vidmantas Gečas. Liberalių jėgų vienijimo procesas prasidėjo gerokai prieš metus, apie tai kalbėta ir ruošiantis savivaldybių tarybų ir merų tiesioginiams rinkimams, tačiau nepavykę sutarti dėl bendro kandidato į merus. Tartasi ir ruošiantis pakartotiniams rinkimams Šilutės rajone, tačiau neaiškumų radęsi dėl rinkimų finansavimo iš dviejų partijų pinigų. Derybos nukeltos po rinkimų.
Išties įvykę abiejų skyrių liberalų susirinkimai. Liberalų sąjūdžio nariai nusprendė siūlyti Laisvės sąjungos nariams stoti į Liberalų sąjūdį, tolesnes derybas vedė abiejų skyrių tarybos. Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus narių sąraše – arti 80 narių, tiesa, yra išvykusių. Kovą planuojamas visuotinis narių susirinkimas, kuriame bus renkamas Šilutės skyriaus pirmininkas, taryba ir visa kita.
Kol kas Savivaldybės Taryboje visi 5 dviejų liberalų partijų atstovai priklauso bendrai frakcijai. Kad susijungus keturi iš jų tampa vienos partijos nariais, aišku, tik nežinia, kaip šias permainas priims A. Jakas. R. Ambrozaitis teigė, kad kiekvienas turi rasti savo kelią, o Algirdas Gečas lyg ir sugrįžta į partiją, kurioje buvo. Rinkėjai viską vertins ir spręs, ar Liberalų sąjūdis Šilutės rajone stiprėja, nes politiką formuoja žmonės, o kai jų daugėja, randasi naujų idėjų, iniciatyvų, bus ką pasiūlyti ir krašto žmonėms. „Kvietėme visą skyrių, ir Arvydą Jaką, tačiau jis atsakė, kad pagalvos…“ – sakė R. Ambrozaitis, pripažinęs, kad Šilutės rajonas nėra toks didelis, kad turėtų kelias liberalų partijas, be to, Liberalų sąjūdis populiarėja Lietuvoje, tad A. Gečas ir V. Gečas, rajono Tarybos nariai, renkasi perspektyvią politinę jėgą. „Smagu, kad į skyrių įsilieja naujų žmonių, bus naujų idėjų, kartu būsime stipresni“, – sakė R. Ambrozaitis.

Arvydas Jakas: „Jungimosi nėra“

Laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus pirmininkas Arvydas Jakas teigė, kad skyriaus nariai nėra svarstę jungimosi su Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriumi, esą susirinkime buvo pritarta, kad Lietuvoje jungtųsi Liberalų sąjūdis su Laisvės sąjunga (liberalais).

Ir aš tam pritariau, o kas vėliau tai išvertė kitaip, jo reikalas…“ – sakė telefonu į „Pamario“ klausimus atsakinėjęs A. Jakas. Pašnekovas informavo, kad skyriuje yra 63 nariai, iš jų 10 parašė pareiškimus stoti į Liberalų sąjūdį, 8 išėjo, du susilaikė. Gal nė neisią?

„Jungimosi nėra. Algirdas Gečas ir keli nariai perėjo. Buvo skyriaus tarybos posėdis, sutarėme, kad dirbsime, stiprėsime, kviesimės naujų narių. Turime daug jaunimo, rinkėjai tai pastebėjo ir per pakartotinius savivaldos rinkimus mes gavome ne du, bet tris mandatus 25 narių rajono Taryboje. Daugeliui jaunų žmonių mūsų partija – pirmoji jų gyvenime“, – pasakojo A. Jakas, priminęs apie šaukiamą partiečių susirinkimą, kuriame ir bus apsispręsta dėl ateities.
„Aš noriu palikti Liberalų frakciją rajono Taryboje, tačiau liksiu opozicijoje ir vykdysiu rinkimų programą“, – teigė A. Jakas, priminęs buvusio kolegos A. Gečo klajones per partijas: jų buvę nemažai. „Žmogus neranda savęs. Liberalų sąjūdis – ne paskutinė jo stotelė“, – sakė A. Jakas, paminėjęs politines jėgas, susijusias su A. Gečo veikla: Centro sąjunga, Liberalų ir centro sąjunga, Socialdemokratų partija, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), Liberalų sąjūdis…

A. Jako nuomone, perbėgę kitų partijų atstovai nepadidins rajone Liberalų sąjūdžio įtakos, nes jo atstovai jau kelerius metus yra rajono valdžioje, nemažai laiko – su valdančiaisiais, bet nesijaučia liberalios politikos, ką A. Jakas su bendraminčiais geriau darė būdami opozicijoje. Per savivaldos rinkimus Laisvės sąjunga (liberalai) pagal populiarumą buvo trečia rajone, po „tvarkiečių“ ir socialdemokratų.

A. Jakas patarė neskubėti daryti išvadų, nes laikas parodys, kokia yra perbėgimo kaina, o kad tai siejasi su artėjančiais Seimo rinkimais, nederėtų nė abejoti. „Nebėgiojau ir nebėgsiu niekur, man svarbu, ką darome. Skyrius yra ir bus, gal kas ir pasitrauks, tačiau ateis tikrai daugiau naujų narių negu išėjo“, – sakė A. Jakas.

Kalbėjosi Stasė Skutulienė

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite