Šilutės lengvaatlečiai – šalies jaunimo pirmenybių prizininkai

Lietuvos jaunimo (iki 22 m.) lengvosios atletikos pirmenybėse Vilniuje šilutiškių rinktinė rajonų grupėje užėmė trečią vietą. Mūsų sporto mokyklos komanda (treneriai Lina Leikuvienė, Stasys Oželis, Medardas Urmulevičius) pelnė 104 taškus. Bronzos medalius iškovojo bėgikai Jokūbas Tubutis, Emilė Balodytė, trišuolininkai Kristina Jašauskaitė ir Dovydas Maciukevičius.

Lietuvos jaunimo lengvosios atletikos pirmenybių bronzos medalių laimėtojai (iš kairės): Jokūbas Tubutis, Emilė Balodytė, Kristina Jašauskaitė ir Dovydas Maciukevičius.

Pirmenybėse dalyvavo 8 miestų ir 26 rajonų komandos bei Baltarusijos sportininkai. Svečiai iš kaimyninės šalies stipriai padidino konkurenciją. Tarp miestų nugalėjo Vilniaus pirmoji rinktinė, aplenkusi Klaipėdą ir Kauną. Tarp rajonų komandų geriausiai pasirodė Marijampolės lengvaatlečiai (144 tšk.), antrą vietą užėmė Rokiškio atstovai (125,5 tšk.), treti liko šilutiškiai – 104 tšk. 4-10 vietas užėmė šios komandos: Šakiai – 64 tšk., Kaišiadorys – 63, Utena – 58, Vilniaus r. – 52, Švenčionys – 49, Pakruojis – 43, Jurbarkas – 42,5.
Pamariškių trenerio S. Oželio nuomone, šilutiškiai pajėgūs pretenduoti net į nugalėtojus, jei rinktinei būtų galėję talkinti jau žinomi bėgikai Ernestas Ruslys, Gytis Šumalovas, Robertas Petraitis, Deimantas Čiupinas. Vaikinai pradėjo dirbti – kas čia pat, tėvynėje, kas Anglijoje, kam neleido startuoti trauma.
Ilgų nuotolių bėgikė 18-metė E. Balodytė finišavo trečia, bėgdama 5000 m (21:02,86 min.). Bėgdama 3000 m kliūtinę atkarpą Emilė užėmė penktą vietą (13:25,13 min.). 16-metė šuolininkė K. Jašauskaitė trišuoliu nušoko 11, 81 m – trečia vieta. Šuolio į tolį varžybose Kristina liko ketvirta – 5,47 m. Toliausiai nušoko baltarusė Violeta Skvarcova – 6,20 m. Tarp jaunuolių šuolių į tolį rungtį laimėjo baltarusis Dzimtry Litskevich – 7,39 m. Trečią vietą užėmė mūsų rajono atstovas Dovydas Maciukevičius – 6,57 m. Trišuolio varžybose Dovydas tenkinosi šešta vieta – 13,39 m. Nugalėjo kaunietis Vytautas Savickas (14,13 m). Čempiono trenerė – buvusi garsi Švėkšnos lengvaatletė, Lietuvos rinktinės narė Indrė Jakubaitytė.
Septyniolikmetis J. Tubutis pelnė bronzos medalį bėgdamas 800 m (1:55,99). Tai pirmo atskyrio rezultatas. O pirmas finišavo baltarusis D. Revinskij (1:51,00), parodęs kandidato į sporto meistrus rezultatą. Bėgdamas 400 m J. Tubutis užėmė ketvirtą vietą (50,16 sek.). Švėkšniškis Kęstas Mickus bėgo 1500 ir 4600 m. Finišavo devintas (4:25,37) ir ketvirtas (15:57,38). Pastarąjį bėgimą laimėjo Šiaulių rajono atstovas Robertas Vališauskas (14:41,70). Beje, K. Mickui rugpjūčio pradžioje sukaks tik septyniolika.
Merginų sprinterių varžybose 100 m take greičiausia buvo Akvilė Andriukaitytė iš Šakių (12,20 sek.). Šilutiškė Giedrė Vytuvytė startavo visiškai nepasveikusi po traumos ir tarp 23 bėgikių užėmė vienuoliktą vietą.
Rutulio stūmimo varžybose šilutiškė Justė Šertvytytė užėmė šeštą vietą (10,74 m). Toliausiai įrankį nustūmė vilnietė V. Kolontaj (13,38 m).