Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia leistis į „Vėtrungių kelią“ ir pažinti Mažąją Lietuvą

Interaktyvus „Vėtrungių kelio“ žaidimas

2013 m.  Šilutės kultūros ir pramogų centre gimęs projektas „Vėtrungių kelias“ suteikia unikalią galimybę pažinti Mažąją Lietuvą. Žaidimas siūlo įvairius maršrutus, kuriais keliaujant galite pažinti Nidos kopas, Klaipėdos skverus, Drevernos apžvalgos bokštą, Mažosios Lietuvos sostinę Šilutę, Rambyno kalną, Viešvilės girią, Smalininkų uostą ir daug kitų kultūros paveldo objektų.

Žaiskite interaktyvų žaidimą ir keliaukite po nurodomas vietas, atlikite užduotis ir laimėkite prizus! Įvykdę visas užduotis gausite prizų dėžutės kodą ir koordinates. Žaidimo dėžutes rasite Rambyno regioninio parko direkcijoje, Tauragės turizmo ir informacijos centre, Klaipėdos turizmo ir informacijos centre, Klaipėdos rajono turizmo ir informacijos centre, Šilutės kultūros ir pramogų centre.

Žaidimas prasideda vėtrungių gimimo dieną – birželio 26-ąją. Tradiciškai žaidimas atidaromas Kafijos dienomis. Šias metais Kafijos dienose dalyvavo kavinės ir kultūros centrai iš 7 regiono savivaldybių. Žaidimas tęsiasi iki rugsėjo 27-osios, tad žaisti ir laimėti vis dar galite!

Jūsų patogumui, žaidimo svetainėje galima kurti savo originalų maršrutą pagal vietovę ir kategoriją. Tai galima padaryti visus metus ir ne tik sezoninio žaidimo metu apsilankius www.vetrungiukelias.lt

„Vėtrungių kelio“ naujovės

2022 m. „Vėtrungių kelio“ žaidimas persikėlė į mobiliąją programėlę, kurią parsisiuntus prisijungsite jau prie 500 žaidimo dalyvių ir turėsite galimybę pasinerti į Mažosios Lietuvos atradimų kelionę. Šias metais prie žaidimo partnerių prisijungė Lauksargiai, Tauragės r. Čia atvykę atsidursite prie Mažosios Lietuvos pasienio besiribojančio su Žemaitija. Maršrutai ir kultūros paveldo objektai žaidime yra papildomi kiekvienais metais.

„Vėtrungių kelias“ siekia tapti sertifikuotu kultūros keliu. Toks Lietuvoje jis būtų tik antrasis, kartu su M. K. Čiurlionio kultūros keliu. Gavęs sertifikatą „Vėtrungių kelias“ taptų dar prieinamesnis ir inovatyvesnis bei skatintų susipažinti su Mažąja Lietuva ne tik vietos, bet ir užsienio keliautojus.

Rugsėjo 17 d. „Vėtrungių kelio“ partnerių komanda vyks į 2022-ųjų metų Lietuvos kultūros sostinę Alytų. Su Mažosios Lietuvos istorija, kultūra, papročiais ir autentiškumu bus pažindinami dzūkai.

„Vėtrungių kelio“ kiemelis Žuvienės virimo čempionate

Pirmąjį rudens savaitgalį (rugsėjo 3 d.) Rusnės saloje įvyko tarptautinis žuvienės virimo čempionatas, į kurį antrus metus iš eilės Šilutės kultūros ir pramogų centras suburia „Vėtrungių kelio“ partnerių komandą.

Mūsų kiemelyje buvo verdama žuvienė ir šiupinys, taip pat buvo galima paskanauti Mažosios Lietuvos tradicinio gėrimo kafijos. Partnerių paruošti edukaciniai užsiėmimai – šokiai, dainos kvietė užsukti pažinti mūsų kraštą. Šia proga pasinaudojo ir delegacijos iš Turkijos, Latvijos, Vokietijos ir Lenkijos.

Į „Vėtrungių kelio“ kiemelį buvo galima patekti kirtus Rytų Prūsijos muitinės postą, paruoštą Šilutės Hugo Šojaus muziejaus. Šilutės kultūros ir pramogų centro folkloro ansamblis „Verdainė“ (vadovė Regina Jokubaitytė) parengė programą. Skambėjo dainos, šokiai ir žaidimai iš Mažosios Lietuvos, buvo galima išvysti  tradicinius lietuvininkų kostiumus.

Šilutės r. sav. F. Bajoraičio viešosios bibliotekos atstovai rengė edukacinę programą apie senąją knygrišystę. Šilutės turizmo ir informacijos centras bei Kintų Vydūno kultūros centras organizavo dirbtuvėles vaikams, kuriose spalvino Kuršmarių vėtrunges, lankstė ir plukdė laivelius.

Tautodailininkai Julius Katauskas, Stanislovas Meškauskas ir Rimantas Pilibavičius demonstravo Mažojoje Lietuvoje paplitusius amatus: žiedė molinius indus, iš medžio skaptavo luotus ir laivelius.

Šilutės teatro aktoriai, persirengę jau žinomais personažais Vėtrungiu ir Žveju, žavėjo iš visos Lietuvos sugužėjusius svečius.

Šventės lankytojai dalyvavo „Vėtrungių kelio“ loterijoje, kurioje buvo galima laimėti prizų su žaidimo atributika.

Projekto organizatorius Šilutės kultūros ir pramogų centras.

„Projektą“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šilutės r. savivaldybė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiek kišenpinigių duoti vaikams ir kaip jiems padėti suprasti pinigų vertę?

Įsibėgėjant mokslo metams tėvams kyla klausimas: kiek kišenpinigių duoti vaikui ir kaip jį išmokyti juos valdyti? Patarimais tėvams, kaip savo atžalas pamažu mokyti atsakingai elgtis su pinigais, dalijasi Edvinas Jurevičius, „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas. Nebūtina laukti problemos Norėdami išugdyti supratimą apie pinigų vertę, tėvai turėtų kuo anksčiau vaikams pradėti pasakoti apie kasdieninius pirkinius, patiriamas išlaidas ir jų dydį bei galimybes taupyti. Dviejų vaikų tėvas E. Jurevičius su savo dukra apie pinigus pradėjo kalbėti, kai jai buvo treji. Jis įsitikinęs,

Kas yra Reiki ir kaip juo užsiimti?

Reiki gydymo sistema gydymui naudoja universalią gyvybinės jėgos energiją. Perkeliant ir manipuliuojant savo prigimtinės energijos srautu į kito kūną, ši energija gali būti naudojama išgydyti tiesiogiai arba perkeliant kūrinį gaunantį subjektą į gilaus atsipalaidavimo ir saugumo būseną, kad jo kūnas galėtų išgydyti save. Teigiama, kad aukšto Reiki lygio specialisto gydomasis prisilietimas skleidžia šilumą, komfortą ir net dilgčiojimo pojūtį kūne. Kas yra Reiki? Reiki atsirado Japonijoje, nors viena iš dviejų šakų vadinama Vakarų Reiki ir dažniausiai praktikuojama JAV. Reiki yra japonų

Kada ir kodėl verta plauti automobilio variklį?

Švaros paslaugų ekspertai primena po kapotu besislepiančio variklio priežiūros svarbą – neplaunant jo didėja rizika laiku nepastebėti rimtų gedimų ir užbėgti jiems už akių, susidurti su aušinimo problemomis ir į saloną sklindančiais nemaloniais kvapais. Variklį rekomenduojama plauti bent kartą per dvejus metus važinėjant mieste arba 1-2 kartus per metus eksploatuojant automobilį žvyrkeliais. Nors automobilio variklis slepiasi po kapotu ir įprastai yra atidengiamas tik papildyti langų plovimo skysčiui, ant jo vis viena kaupiasi nešvarumai, kuriuos rekomenduojama šalinti. „Daugiausia purvo ir dulkių

Šilutiškius teis naujuose teismo rūmuose

Prieš mėnesį į rekonstruotą pastatą persikraustę Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai surengė atidarymo iškilmes. Per šventę Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis akcentavo, kad tai yra itin svarbus istorinis įvykis. Erdvesnes ir šiltesnes patalpas apžiūrėjo svečiai. Įkurtuvių proga Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmus pasveikino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė Sigita Rudėnaitė. Sveikinimo žodį tarė Nacionalinės teismų administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Jatkevčius, Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas Marius Dobrovolskis, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Simbolinį raktą nuo pastato įteikė uždarosios akcinės bendrovės

Taip pat skaitykite