Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia leistis į „Vėtrungių kelią“ ir pažinti Mažąją Lietuvą

Interaktyvus „Vėtrungių kelio“ žaidimas

2013 m.  Šilutės kultūros ir pramogų centre gimęs projektas „Vėtrungių kelias“ suteikia unikalią galimybę pažinti Mažąją Lietuvą. Žaidimas siūlo įvairius maršrutus, kuriais keliaujant galite pažinti Nidos kopas, Klaipėdos skverus, Drevernos apžvalgos bokštą, Mažosios Lietuvos sostinę Šilutę, Rambyno kalną, Viešvilės girią, Smalininkų uostą ir daug kitų kultūros paveldo objektų.

Žaiskite interaktyvų žaidimą ir keliaukite po nurodomas vietas, atlikite užduotis ir laimėkite prizus! Įvykdę visas užduotis gausite prizų dėžutės kodą ir koordinates. Žaidimo dėžutes rasite Rambyno regioninio parko direkcijoje, Tauragės turizmo ir informacijos centre, Klaipėdos turizmo ir informacijos centre, Klaipėdos rajono turizmo ir informacijos centre, Šilutės kultūros ir pramogų centre.

Žaidimas prasideda vėtrungių gimimo dieną – birželio 26-ąją. Tradiciškai žaidimas atidaromas Kafijos dienomis. Šias metais Kafijos dienose dalyvavo kavinės ir kultūros centrai iš 7 regiono savivaldybių. Žaidimas tęsiasi iki rugsėjo 27-osios, tad žaisti ir laimėti vis dar galite!

Jūsų patogumui, žaidimo svetainėje galima kurti savo originalų maršrutą pagal vietovę ir kategoriją. Tai galima padaryti visus metus ir ne tik sezoninio žaidimo metu apsilankius www.vetrungiukelias.lt

„Vėtrungių kelio“ naujovės

2022 m. „Vėtrungių kelio“ žaidimas persikėlė į mobiliąją programėlę, kurią parsisiuntus prisijungsite jau prie 500 žaidimo dalyvių ir turėsite galimybę pasinerti į Mažosios Lietuvos atradimų kelionę. Šias metais prie žaidimo partnerių prisijungė Lauksargiai, Tauragės r. Čia atvykę atsidursite prie Mažosios Lietuvos pasienio besiribojančio su Žemaitija. Maršrutai ir kultūros paveldo objektai žaidime yra papildomi kiekvienais metais.

„Vėtrungių kelias“ siekia tapti sertifikuotu kultūros keliu. Toks Lietuvoje jis būtų tik antrasis, kartu su M. K. Čiurlionio kultūros keliu. Gavęs sertifikatą „Vėtrungių kelias“ taptų dar prieinamesnis ir inovatyvesnis bei skatintų susipažinti su Mažąja Lietuva ne tik vietos, bet ir užsienio keliautojus.

Rugsėjo 17 d. „Vėtrungių kelio“ partnerių komanda vyks į 2022-ųjų metų Lietuvos kultūros sostinę Alytų. Su Mažosios Lietuvos istorija, kultūra, papročiais ir autentiškumu bus pažindinami dzūkai.

„Vėtrungių kelio“ kiemelis Žuvienės virimo čempionate

Pirmąjį rudens savaitgalį (rugsėjo 3 d.) Rusnės saloje įvyko tarptautinis žuvienės virimo čempionatas, į kurį antrus metus iš eilės Šilutės kultūros ir pramogų centras suburia „Vėtrungių kelio“ partnerių komandą.

Mūsų kiemelyje buvo verdama žuvienė ir šiupinys, taip pat buvo galima paskanauti Mažosios Lietuvos tradicinio gėrimo kafijos. Partnerių paruošti edukaciniai užsiėmimai – šokiai, dainos kvietė užsukti pažinti mūsų kraštą. Šia proga pasinaudojo ir delegacijos iš Turkijos, Latvijos, Vokietijos ir Lenkijos.

Į „Vėtrungių kelio“ kiemelį buvo galima patekti kirtus Rytų Prūsijos muitinės postą, paruoštą Šilutės Hugo Šojaus muziejaus. Šilutės kultūros ir pramogų centro folkloro ansamblis „Verdainė“ (vadovė Regina Jokubaitytė) parengė programą. Skambėjo dainos, šokiai ir žaidimai iš Mažosios Lietuvos, buvo galima išvysti  tradicinius lietuvininkų kostiumus.

Šilutės r. sav. F. Bajoraičio viešosios bibliotekos atstovai rengė edukacinę programą apie senąją knygrišystę. Šilutės turizmo ir informacijos centras bei Kintų Vydūno kultūros centras organizavo dirbtuvėles vaikams, kuriose spalvino Kuršmarių vėtrunges, lankstė ir plukdė laivelius.

Tautodailininkai Julius Katauskas, Stanislovas Meškauskas ir Rimantas Pilibavičius demonstravo Mažojoje Lietuvoje paplitusius amatus: žiedė molinius indus, iš medžio skaptavo luotus ir laivelius.

Šilutės teatro aktoriai, persirengę jau žinomais personažais Vėtrungiu ir Žveju, žavėjo iš visos Lietuvos sugužėjusius svečius.

Šventės lankytojai dalyvavo „Vėtrungių kelio“ loterijoje, kurioje buvo galima laimėti prizų su žaidimo atributika.

Projekto organizatorius Šilutės kultūros ir pramogų centras.

„Projektą“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šilutės r. savivaldybė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Moksleivius kviečia dalyvauti konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

28-ąjį kartą skelbiamas konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Kviečiami dalyvauti 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai. Konkurso tikslas – puoselėti moksleivių pilietiškumą, skatinti juos domėtis dabarties krašto saugumu ir gynybos aktualijomis, Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija. Jaunimas turi galimybių susipažinti su šiuolaikine Lietuvos kariuomene ir visa krašto apsaugos sistema. Konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padeda Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Kauno technologijos universitetas. Trimis etapais vyksiančio konkurso premijų fondas – 1800 Eur, kurį

Policijai vos spėjus pagirti…

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Praėjusį savaitgalį reidų metu nesulaikius nė vieno neblaivaus vairuotojo, šią savaitę jų vėl yra. Kovo 18-20 d. Tauragės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje buvo stabdomos visos transporto priemonės ir tikrinamas vairuotojų blaivumas. Patikrinta 441 transporto priemonė (Tauragėje – 115, Šilalėje – 122, Pagėgių sav. – 94, Šilutėje – 74). Pažeidimų nenustatyta. Kovo 21-os vakare Saugose sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurį vairavo neblaivi (1,67 prom.) moteris, gim. 1992 m. Kovo 20 d. po pietų

Kviečia registruotis norinčius prekiauti šilutės miesto šventėje

2023 m. gegužės 27 d. vyks Šilutės miesto šventė. Organizatoriai kviečia tautodailininkus, liaudies meistrus, prekybininkus iki 2023 m. gegužės 19 d. registruotis norinčius prekiauti šventės metu. Registraciją tvarko Ramutė Girskienė, Šilutės seniūnijos žemėtvarkos inžinierė, tel. 8 441 62 124, 8 699 20 567, el. p. ramute.girskiene@silute.lt 2021-12-16 Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-861 nustatytas naujas vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti (teikti paslaugas) viešose vietose išdavimą dydis – 2,00 Eur/kv. m. Prieš atlikdami mokėjimą susisiekite su atsakingu darbuotoju ir pasitikslinkite galimus prekybos vietų dydžius. Rekvizitai:

Lietuvos bankas išleido monetą „Kartu su Ukraina“

Lietuvos bankas į apyvartą kovo 16 d. išleido proginę 2 eurų monetą „Kartu su Ukraina“. Didžioji už monetas gautų lėšų dalis (išskyrus nominalą ir pridėtinės vertės mokestį) bus skirta Ukrainai padėti. Kiekvieno, perkančio monetą, pagalba – 10 Eur, bendra monetos kaina – 14,52 Eur. Pagalbos lėšos bus pervestos į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti. Šią monetą – tiek numizmatinėje pakuotėje, tiek ritinėliais – galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt ir Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Taip pat skaitykite