Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia leistis į „Vėtrungių kelią“ ir pažinti Mažąją Lietuvą

Interaktyvus „Vėtrungių kelio“ žaidimas

2013 m.  Šilutės kultūros ir pramogų centre gimęs projektas „Vėtrungių kelias“ suteikia unikalią galimybę pažinti Mažąją Lietuvą. Žaidimas siūlo įvairius maršrutus, kuriais keliaujant galite pažinti Nidos kopas, Klaipėdos skverus, Drevernos apžvalgos bokštą, Mažosios Lietuvos sostinę Šilutę, Rambyno kalną, Viešvilės girią, Smalininkų uostą ir daug kitų kultūros paveldo objektų.

Žaiskite interaktyvų žaidimą ir keliaukite po nurodomas vietas, atlikite užduotis ir laimėkite prizus! Įvykdę visas užduotis gausite prizų dėžutės kodą ir koordinates. Žaidimo dėžutes rasite Rambyno regioninio parko direkcijoje, Tauragės turizmo ir informacijos centre, Klaipėdos turizmo ir informacijos centre, Klaipėdos rajono turizmo ir informacijos centre, Šilutės kultūros ir pramogų centre.

Žaidimas prasideda vėtrungių gimimo dieną – birželio 26-ąją. Tradiciškai žaidimas atidaromas Kafijos dienomis. Šias metais Kafijos dienose dalyvavo kavinės ir kultūros centrai iš 7 regiono savivaldybių. Žaidimas tęsiasi iki rugsėjo 27-osios, tad žaisti ir laimėti vis dar galite!

Jūsų patogumui, žaidimo svetainėje galima kurti savo originalų maršrutą pagal vietovę ir kategoriją. Tai galima padaryti visus metus ir ne tik sezoninio žaidimo metu apsilankius www.vetrungiukelias.lt

„Vėtrungių kelio“ naujovės

2022 m. „Vėtrungių kelio“ žaidimas persikėlė į mobiliąją programėlę, kurią parsisiuntus prisijungsite jau prie 500 žaidimo dalyvių ir turėsite galimybę pasinerti į Mažosios Lietuvos atradimų kelionę. Šias metais prie žaidimo partnerių prisijungė Lauksargiai, Tauragės r. Čia atvykę atsidursite prie Mažosios Lietuvos pasienio besiribojančio su Žemaitija. Maršrutai ir kultūros paveldo objektai žaidime yra papildomi kiekvienais metais.

„Vėtrungių kelias“ siekia tapti sertifikuotu kultūros keliu. Toks Lietuvoje jis būtų tik antrasis, kartu su M. K. Čiurlionio kultūros keliu. Gavęs sertifikatą „Vėtrungių kelias“ taptų dar prieinamesnis ir inovatyvesnis bei skatintų susipažinti su Mažąja Lietuva ne tik vietos, bet ir užsienio keliautojus.

Rugsėjo 17 d. „Vėtrungių kelio“ partnerių komanda vyks į 2022-ųjų metų Lietuvos kultūros sostinę Alytų. Su Mažosios Lietuvos istorija, kultūra, papročiais ir autentiškumu bus pažindinami dzūkai.

„Vėtrungių kelio“ kiemelis Žuvienės virimo čempionate

Pirmąjį rudens savaitgalį (rugsėjo 3 d.) Rusnės saloje įvyko tarptautinis žuvienės virimo čempionatas, į kurį antrus metus iš eilės Šilutės kultūros ir pramogų centras suburia „Vėtrungių kelio“ partnerių komandą.

Mūsų kiemelyje buvo verdama žuvienė ir šiupinys, taip pat buvo galima paskanauti Mažosios Lietuvos tradicinio gėrimo kafijos. Partnerių paruošti edukaciniai užsiėmimai – šokiai, dainos kvietė užsukti pažinti mūsų kraštą. Šia proga pasinaudojo ir delegacijos iš Turkijos, Latvijos, Vokietijos ir Lenkijos.

Į „Vėtrungių kelio“ kiemelį buvo galima patekti kirtus Rytų Prūsijos muitinės postą, paruoštą Šilutės Hugo Šojaus muziejaus. Šilutės kultūros ir pramogų centro folkloro ansamblis „Verdainė“ (vadovė Regina Jokubaitytė) parengė programą. Skambėjo dainos, šokiai ir žaidimai iš Mažosios Lietuvos, buvo galima išvysti  tradicinius lietuvininkų kostiumus.

Šilutės r. sav. F. Bajoraičio viešosios bibliotekos atstovai rengė edukacinę programą apie senąją knygrišystę. Šilutės turizmo ir informacijos centras bei Kintų Vydūno kultūros centras organizavo dirbtuvėles vaikams, kuriose spalvino Kuršmarių vėtrunges, lankstė ir plukdė laivelius.

Tautodailininkai Julius Katauskas, Stanislovas Meškauskas ir Rimantas Pilibavičius demonstravo Mažojoje Lietuvoje paplitusius amatus: žiedė molinius indus, iš medžio skaptavo luotus ir laivelius.

Šilutės teatro aktoriai, persirengę jau žinomais personažais Vėtrungiu ir Žveju, žavėjo iš visos Lietuvos sugužėjusius svečius.

Šventės lankytojai dalyvavo „Vėtrungių kelio“ loterijoje, kurioje buvo galima laimėti prizų su žaidimo atributika.

Projekto organizatorius Šilutės kultūros ir pramogų centras.

„Projektą“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šilutės r. savivaldybė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pagėgių krašto kultūros darbuotojai netradiciškai minėjo Pasaulinę kultūros dieną

Pasaulinę kultūros dieną – balandžio 15-ąją –  Pagėgių sav. kultūros srities atstovai (Vydūno viešosios bibliotekos ir filialų, M. Jankaus muziejaus ir kultūros centro specialistai) dalyvavo mažlietuviško kulinarinio paveldo sklaidai skirtoje edukacijoje „Lietuvininkų valgių ypatumai“.   Šią kulinarinę edukaciją dovanojo, medaus desertus su belgišku šokoladu Pagėgių krašto kultūros darbuotojams įteikė bei nuoširdžiausius sveikinimo žodžius tarė kaimo turizmo sodybos „Mociškių palivarkas“ šeimininkai Rasa ir Sigitas Stoniai. Pasaulinės kultūros dienos proga kultūros darbuotojus sveikinusi Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida

Vydūno viešoji biblioteka kviečia minėti 24-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę

Tradiciškai paskutinę balandžio mėnesio savaitę šalyje minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – svarbiausia savaitė šalies bibliotekoms. Nors Lietuvoje 24-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė minima nuo 2024 m. balandžio 23 d., Pagėgių krašte ji prasidės anksčiau –balandžio 18 d. Pagėgių sav. Vydūno viešoji biblioteka bei jos filialai balandžio 18-29 dienomis kvies visuomenę drauge paminėti šią savaitę. Šių metų tema – „Europos šeimoje“, skirta kalbėtis apie bendrą kuriamą vienybę, lygybę ir vertybes. Pagėgių krašto bibliotekos lankytojams siūlys daugybę įvairių veiklų – knygų pristatymų,

Miškasodyje – vėl ir Saugų seniūnijos bendruomenė

Nors miškasodis Lietuvoje paskelbtas balandžio 20 d., artėjantį šeštadienį, „Šilutės baldų“ įmonės kolektyvas kartu su kolegomis iš SBA, Saugų seniūnijos bendruomenė jau paviešino gerų žinių: medelių pasodinta, padirbėta iš peties… Saugų bendruomenė paskelbė: „Miškasodyje dalyvavome ir šiemet! Ačiū Šilutės krašto miškininkams už galimybę prisidėti prie šios gražios akcijos, kuri šiemet vyko Saugų seniūnijos teritorijoje. Pasodinta 3000 pušų, 1700 eglių ir 700 beržo sodinukų“.  

Šilutėje pasodintas ąžuoliukas, skirtas 100-metį mininčiai Lietuvos dainų šventei

Balandžio 15 d. Šilutės rajono savivaldybės vicemerė Daiva Žebelienė kartu su Šilutės krašto kultūrininkais parke prie Šilutės kultūros ir pramogų centro pasodino simbolinį ąžuoliuką, skirtą šimtmetį mininčiai Lietuvos dainų šventei ,,Kad giria žaliuotų“. Primename, kad į šią dainų šventę vyks beveik 400 Šilutės rajono šokėjų, dainininkų, muzikantų. Komunikacijos skyrius

Taip pat skaitykite